Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - le meu.Masina care ma face fericit! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/305136-e36-meu-masina-fericit.html)

florineluspr 29-07-12 12:45

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
6 Attachment(s)
Multumesc!
On: Asezat partea spate...
De maine incep lucrul intensiv la masina.Pana acum am mai lucrat si la altele, pentru ca matza cere resurse...
Am cam adunat toate piesele, zilele astea imi soseste bordul cu airbag, apoi incep echiparea interiorului.
La exterior mai am nevoie de bandouri de M pentru usi, dar alea nu stiu exact cand le cumpar, depinde de buget, dar in maxim 1 luna le iau si pe alea.Tot saptamana asta imi iau si pragurile de M ca sa fie totul complet si da alta linie masinii, mai am nevoie de grup carcasa mare, vreau sa schimb si franele cu cele de pe e39 masina donatoare a motorului, frana de mana hidraulica, mai e de lucru o gramada.Sper sa le pun capac pana la meeting.Oricum pana nu va fi 100% gata nu o scot pe strada.Asta insemnand tot ce mi-am propus, mai putin bandourile de M, pentru ca alea nu le am in plan momentan.(cheltuieli fixate, banii la limita)
Asta e, le dau eu de cap la toate pana la urma.

mihai_antony 29-07-12 12:56

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
Felicitari pentru masina si ptr pasiunea ta!

Ms-02-TPI 29-07-12 13:07

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
Ce bine arata :peace:!!

laur m3 29-07-12 17:30

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
arata super astept so termini de montat felicitari

Wilgax 29-07-12 22:26

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
Fundul arata bine:-).Spor la lucrari in continuare.

myky99 29-07-12 22:40

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
atentie la detalii .... ca alea fac totul...pana acum masina arata BESTIAL! spor la munca!

florineluspr 30-07-12 20:07

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
Multumesc baieti.Atentia este maxima inca de la inceput.Azi am montat geamurile electrice si pe spate, schimbat butucul si geamul pe dreapta fata, pentru ca schimbasem usa, acum astept bordul sa ma pot apuca de interior.La exterior imi tre neaparat o sticla de far bosch de stanga ca a mea e cam matuita si daca tot le montez nu as mai pune sticla aia.Nu e grav dar nu imi place mie cum se vede.Sper zilele astea sa rezolv cu totul si apoi o completez mai repede.

Wilgax 30-07-12 22:12

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
Vezi ca sunt kituri pentru sticla far matuite.Am gasit personal la Carrefour de la TurtleWax undeva la 72 de lei setul.Sau poate iesi mai ieftin daca o iei noua sau SH in stare buna!Doar o parere

Nosfer 02-08-12 01:02

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
ce frumos iese, o masina care chiar merita nota 10 :D si un articol pe e36.ro :)

florineluspr 02-08-12 07:13

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 5121196)
Vezi ca sunt kituri pentru sticla far matuite.Am gasit personal la Carrefour de la TurtleWax undeva la 72 de lei setul.Sau poate iesi mai ieftin daca o iei noua sau SH in stare buna!Doar o parere

Quote:

Originally Posted by Nosfer (Post 5124006)
ce frumos iese, o masina care chiar merita nota 10 :D si un articol pe e36.ro :)

Multumesc baieti!
Legat de sticla la far astea nu se pot polisa sau alte chestii, asa ca o schimb.Azi imi mai iau niste piese sa o completez 90% pana sapt viitoare.Momentan am dat si bordul jos, astept pe celalalt.
Numai bine

vlad_strumph 02-08-12 17:27

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
Felicitari,a iesit frumos..foarte frumos...dai jantele?

florineluspr 02-08-12 20:15

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
10 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by vlad_strumph (Post 5124755)
Felicitari,a iesit frumos..foarte frumos...dai jantele?

Jantele momentan sunt la reconditionat.Am topic cu ele la vanzare/Schimb!
Doua dintre ele au fost pregatite ieri pentru vopsit.
Am vopsit si manerele+ rama la geam pe negru,pentru ca nu imi placea pe culoarea masinii, acum parca da mai bine.Oricum in poze nu se vede exact cum as vrea eu, dar sunt multumit.
Azi am mai adunat cate ceva.Inca nu am rezolvat cu sticla de far ca sa pot monta partea fata, sa aranajez totul perfect.
Intre timp mi-am luat praguri luxury, ulei de motor...
Astept cu nerabdare bordul ca sa ma apuc sa montez interiorul!
Am nevoie urgenta(contracost) de minim 5 cleme pentru pragurile de M, pentru ca mai am eu cateva si sa le pot prinde bine, si doua relee de la trapa electrica.Eu le am montate la geamurile electrice pe spate si imi trebuiesc doua relee de trapa daca se poate cu tot cu mufa, daca nu si fara!
Si nu in ultimul rand sticla de far bosch de partea stanga!Ofer sticla mea la schimb+ pretul cerut pe stica in caz ca vrea careva sa ii ramana farul complet!

Claudia 02-08-12 20:59

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
Daca vrei sticla de far am la 230 lei/buc pe HELLA sau far complet la 300 lei pe DEPO. Produse NOI.

Bafta cu proiectul! arata foarte bine masina!

florineluspr 02-08-12 21:03

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
Quote:

Originally Posted by Claudia (Post 5124940)
Daca vrei sticla de far am la 230 lei/buc pe HELLA sau far complet la 300 lei pe DEPO. Produse NOI.

Bafta cu proiectul! arata foarte bine masina!

Stiu am discutat, dar nu am bugetul pregatit momentan pentru far nou si nu cred ca se merita, vreau sa raman pe bosch.Imi caut una buna in dezmembrari...

Mario_Dub 02-08-12 21:26

Re: E36-le meu.Masina care ma face fericit!
 
incet incet prinde contur masina, sa stapanesti sanatos pragurile, iti trimit prin posta si acele dopuri verzi. fa-mi o poza la farul tau sa vad despre ce este vorba, daca ma pot folosi de el si poate te ajut eu cu el, cu mentiunea ca nu sunt 100% hotarat. eu oricum pe coupe vreau sa pun zkw cu lupa si cand ma apuc de dezmembrat touring-ul nu mai folosesc bosch-urile.

ps: sticla aceea de care ti-am zis pe pm nu este buna pt tine fiindca este de dreapta:)


All times are GMT +2. The time now is 12:56.

- Copyright 2024 4Tuning