Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Vw bora Edition (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/286268-vw-bora-edition.html)

.Alex 03-01-12 19:11

Re: Vw bora Edition
 
dupa ce te hotaresti sa imi dai si mie linkurile "ramasitelor" ca doar cautam acelasi lucu :lol:
eu mai iau in calcul fat fives

soosy 03-01-12 19:24

Re: Vw bora Edition
 
oky....

stiu 4 perechi de rh zw1...2 seturi sunt 8j si fata si spate si am renuntat repede la ele..(1 set la 250 eu arata frumos frumos si 1 set undeva la 100 eu dar is lovite si trebuiesc reconditioante...vezi pozele atasate de mine)
la 600 eu boboc daca vrei cu flanse cu tot etc etc..gume trebuiesc

iar pe cea ce contez eu este Sorin,de la Bucuresti un set de 8,5j la 200 eu fara nimic(flanse,polish,gume..)
si 12 mil...8 cu 9j de la Alba Iulia..
ne auzim,cu siguranta iti ramane si tie:P

pidu79 03-01-12 19:30

Re: Vw bora Edition
 
variante sunt destule.bani sa fie.

soosy 03-01-12 19:36

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by pidu79 (Post 4805933)
variante sunt destule.bani sa fie.

mda...evident sunt variante desii nu chiar asa de multe cum se crede inainte de cautari
ori sunt vandute,ori nu ii chiar cum pare anuntul,ori nu se potrivesc si bla bla bla
si pana la urma daca ai avea si banul in mana nu prea gasesti
ex brock b1...un singur set am gasit pe 17...si am cautat peste tot,peste hotare si alea..

soosy 03-01-12 21:38

Re: Vw bora Edition
 
1 Attachment(s)
ca sa mai schimbam placa legat de jante ca pe urma primesc reclamatii:D
o intrebare la voi colegi
poate ati vazut careva dintre voi modelul asta de far,pentru bora...cam la ce pret se invarte
sau ce model de lupa pusca cu farul de bora...ca am auzit fel si fel de discutii din care nu am putut sa trag nici o concluzie...ba g2 ba g3 si etc...ce o fi


faruriile cu cele aftermarket nu le schimb in nici un caz,maxim lupe sau ceva de gen ca in poza daca as gasi:X

DEVIL's Style 03-01-12 22:44

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by soosy (Post 4806208)
ca sa mai schimbam placa legat de jante ca pe urma primesc reclamatii:D
o intrebare la voi colegi
poate ati vazut careva dintre voi modelul asta de far,pentru bora...cam la ce pret se invarte
sau ce model de lupa pusca cu farul de bora...ca am auzit fel si fel de discutii din care nu am putut sa trag nici o concluzie...ba g2 ba g3 si etc...ce o fi


faruriile cu cele aftermarket nu le schimb in nici un caz,maxim lupe sau ceva de gen ca in poza daca as gasi:X

Alea sunt niste chinezarii puse in farul original si vopsit !

Trage un ochi aici , merita ;) ,daca vrei om am si asa ceva sa iti faca retrofitul.

http://xenondesigncreations.weebly.com/gallery.html

soosy 05-01-12 01:35

Re: Vw bora Edition
 
putin ciudat rama de la lupa dar in rest no comment arata bine...oricum important este sa bata bine si atat...

da un pm sau ceva detalii aici cam la ce scor sunt lupele cu sau fara xenon
cam asta ar fi urmatorul pas mai ales dupa ce da caldura...dar evident sa termin cu capitolul jante si cred ca pe vineri ar trebui sa fie si tipsul si cotiera...poate poate:-)

B-99-SAA 05-01-12 12:21

Re: Vw bora Edition
 
Tocamai ma pregateam sa-ti zic de dulce, ca numai de jante am auzit in 4-5 pagini :lol: Farurile arata ok, dar numai sa si bata ok pe drum.

soosy 05-01-12 12:33

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 4808812)
Tocamai ma pregateam sa-ti zic de dulce, ca numai de jante am auzit in 4-5 pagini :lol: Farurile arata ok, dar numai sa si bata ok pe drum.

mda.....pai s-ar mai putea inca 4-5:lol:....multe de povestit si etc,am ramas cu cate ceva pe urma acestor pagini,mai ramane acum ca eu sa trec la treaba
deja am oamenii in joc de glezne,oricand disponibili(2 variante de rh),sa vad cand am timp sa rezolv:D
oricum,stii cum ii,daca dai un ban sa fie cu rost,nu ca pe urma ce bine ar fi alt set si ca ce prost am fost ca m-am grabit sau doamne fereste ceva sa nu se potriveasca si bla bla


legat de faruri,am gasit ocazional,si imi par frumoase,ceva de gen as vrea sa fac si eu,lupe si pe urma inegrit totul prin interior:X

vedem ce o fi si cu astea,planuri sunt...numai sa si fac treaba calumea(greu si cu lupele astea...ba g1 ba g3 ba nu stiu ce..)

B-99-SAA 06-01-12 07:18

Re: Vw bora Edition
 
1 Attachment(s)
Poza e luata tot de aici de pe forum, de la dream cars, dar.... asa ca iti faci o idee :lol:

.Alex 06-01-12 15:57

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 4810401)
Poza e luata tot de aici de pe forum, de la dream cars, dar.... asa ca iti faci o idee :lol:

air is for balloons :D
cred ca e de pe forum de pe vortex luata poza

soosy 06-01-12 21:43

Re: Vw bora Edition
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 4810401)
Poza e luata tot de aici de pe forum, de la dream cars, dar.... asa ca iti faci o idee :lol:


mda...la astea nu ai ce sa zici...no comment
legat de jante,treaba ii decisa,100% vor fi ZW1:D iar pe viitor cu siguranta brock b1
legat de poze,de astea am si eu,vise si etc....dar asa low la noi nu prea merge
nu am sa pot purta masina asa,am un mare MINUS,baia fiind foarte joasa...vedem cu configuratiile(gume,drop etc..)
Quote:

Originally Posted by .Alex (Post 4811306)
air is for balloons :D
cred ca e de pe forum de pe vortex luata poza

iata si niste poze:X....
cateva zile voi fi plecat,sper sa revin cu cotiera,tips si desigur jantele(mare parte rezolvat)
dupa astea lupe(la primavara ca ii mult de lucru)si ca sa pastram putin echilibrul cu punctele de modificari,atunci urmeaza prin interior ceva si pe urma stopuri poate....
om trai si om vedea:D

.Alex 06-01-12 22:26

Re: Vw bora Edition
 
Quote:

Originally Posted by soosy (Post 4811985)
mda...la astea nu ai ce sa zici...no comment
legat de jante,treaba ii decisa,100% vor fi ZW1:D iar pe viitor cu siguranta brock b1
legat de poze,de astea am si eu,vise si etc....dar asa low la noi nu prea merge
nu am sa pot purta masina asa,am un mare MINUS,baia fiind foarte joasa...vedem cu configuratiile(gume,drop etc..)


iata si niste poze:X....
cateva zile voi fi plecat,sper sa revin cu cotiera,tips si desigur jantele(mare parte rezolvat)
dupa astea lupe(la primavara ca ii mult de lucru)si ca sa pastram putin echilibrul cu punctele de modificari,atunci urmeaza prin interior ceva si pe urma stopuri poate....
om trai si om vedea:D

alea de la sorin?
de ce ai renuntat la cele de la alba ? 250 parca ziceai ca sunt

soosy 06-01-12 22:39

Re: Vw bora Edition
 
ambii sunt in cursa...de fapt ei au ramas din lista de 4
mai aveam varianta Budapesta,foarte ok jantele,fara lovituri,mici zgarieturi si etc dar in rest ok...dar si pret pe masura 550 eu +50 drumul si gumele schimbate..
si pe cineva din TM,care aparent era cel mai ok,lovite 2,nu foarte grav,am si programat rezolvarea insa nu avea rost ca erau 4x8j...initial sitam de 8,5j

asa ca,sorin probabil dar si mai probabil alba...un plus alba ca ii 8 cu 9j,pretul tot acolo ii + ca le pot vedea(distanta mai scurta)

soosy 07-01-12 10:35

Re: Vw bora Edition
 
4 Attachment(s)
alta nebuniiie:D
culoarea jantelor:))...am 3 variante in principiu care imi plac dar inclin sper varianta buza polish,miez gri argintiu si suruburi aurii
celelalte 2,sunt miez portocaliu ca spatele boxelor gz,buza polish suruburi crom
si ceva mai excentric miez o culoare mai speciala din gama albastru,galben sau verde fosfor,buza polish si suruburi crom


la mov,violet si etc renunt,desii ca ideie imi place dar nu sunt sigur ca ar fi si ok


All times are GMT +2. The time now is 02:31.

- Copyright 2024 4Tuning