![]() |
help me!!!
sall!!
am si eu o intrebare.. de curand mi-am achizitionat un vw transporter doka si as vrea sa-i cumpar un cd player si 4 boxe sa-i pun.. si nu stiu cu ce sa incep. spre exemplu daca iau un cd-player care are iesire de 50 w, daca ii pun 4 boxe 2 fata si 2 spate de 50w se va auzi bine? sau mai am nevoie de altceva.? sau ce ar fi bine sa fac.. astept raspunsurile voastre:D |
Re: help me!!!
Quote:
Deci pe scurt nivi un player nu scoate mai mult de 25-30 w reali. Acum ce buget ai? |
Re: help me!!!
pai buget cam vreo 3-400 de ron pt cd player, si vreo 200 pt boxe..:D
|
Re: help me!!!
Pai de player sa zicem ca-ti ajung,dar 200 pentru 4 boxe si sunet decent sunt cam putini...
Fiind totusi transporter mai bine iei 2 boxe zdravene decat 4 prastie :lol: Ca si player fiind low cost te poti orienta spre pioneer,au sunet decent pentru pretul mic de achizitie,basca poti sa ramai si cu bani de ceva cduri :)) |
Re: help me!!!
Quote:
Unpioneer sau un alpine la 350 lei si vei avea un sunet mai mult decat decent, ti-ar mai trebui si un sistem de boxe helix, care dupa pararerea mea sunt cele mai ok, daca nu si DLS sunt destul de bune. acum depinde si de tine ce vrei sa faci. Cum s-a spus mai bine 2 bune decat 4 proaste. |
Re: help me!!!
Astept ca cei avizati sa isi dea si ei cu parerea.
|
Re: help me!!!
Eu cred ca amandoi am dat sfaturi pertinente,ramane la latitudinea lui daca le urmeaza sau nu ;)
Si dls-urile sunt ok. |
Re: help me!!!
am sa vad ce imi achizitionez in functie de sold;))
si inca o intrebare... in bandourile de la usile din fata nu am loc pt boxe din pacate:D.. oare cum se poate face? sa tai din bandou? |
Re: help me!!!
inca o intrebare.. am si un ford focus din 2001 cas original cu cd audio.. si am incercat sa-i pun o boxa de 50w si cand am dat play la volumul maxim nu se auzea nici in jumatate din cum se auzeau boxele originale.. dc? stiu doar ca cele originale is de 30w..:D
?? |
Re: help me!!!
Quote:
Zici ca ai transporter? Eu am multivan si sunt cam la fel la interior acum depind esi din ce an este masina. |
| All times are GMT +2. The time now is 07:10. |
- Copyright 2026 4Tuning