Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mazda (https://forum.4tuning.ro/124-masina-mea-mazda.html)
-   -   RX8 (https://forum.4tuning.ro/124-masina-mea-mazda/241109-rx8.html)

doi2 17-02-11 18:29

RX8
 
Tocmai mi-am achizitionat o mazda rx8 varianta de 192 bhp.As dori sa va dati cu parerea si sa imi dati niste sfaturi:D:D multumesc

Rotoryfreak 18-02-11 22:15

Re: RX8
 
Felicitari... so conduci cu placere :)...

RIcKO 18-02-11 22:23

Re: RX8
 
salut ..ai grija la motor ...e considerat piesa de schimb....si sa nu faci greseala pe care am facuto eu sa ii pui alt ulei decat cel de la mazda special pt rx8 , felicitai pt achizitie

doi2 19-02-11 10:44

Re: RX8
 
multumesc si eu am auzit faza cu uleiul

Rotoryfreak 20-02-11 02:55

Re: RX8
 
Quote:

Originally Posted by doi2 (Post 4099292)
multumesc si eu am auzit faza cu uleiul

Ulei recomandat pentru rotary ieste mineral, nu conteaza ce marca de ulei folosit dar sa fie mineral.
Ulei nerecomandat ieste sintetic.

Cu placere...

alexu_bad_boy 20-02-11 11:50

Re: RX8
 
poze ceva?

doi2 20-02-11 12:10

Re: RX8
 
voi pune de indata trebuie sa iasa din service deoarece ii schimb electromotorul

RuDoLf3721 27-02-11 22:02

Re: RX8
 
un set de usi LSD nu vrei ?

doi2 08-03-11 19:31

rx8 dupa cum am promis
 
Dupa cum am promis am spus ca voi pune poze


https://img52.imageshack.us/img52/8647/img5766t.jpg
https://img855.imageshack.us/img855/7776/img5764d.jpg
https://img192.imageshack.us/img192/6727/img5770s.jpg
https://img98.imageshack.us/img98/2924/sssqu.jpg

o.s 10-06-11 20:01

Re: RX8
 
Superba masina, s-o stapanesti sanatos...
Ce parere ai despre motor? Unii spun ca e fiabil, unii spun ca nu.

grg_92 08-09-11 10:56

Re: RX8
 
pfff...ce frumoasa e:shock: mai da-ne detalii, merita sa fie activ topicul pt masina asta

meister_raul 12-02-12 22:22

Re: RX8
 
Foarte frumoasa masina! Am o intrebare, motorul 1.3 wankel se considera 2.6 la rar? se plateste impozit ca pentru 2.6?

RIcKO 12-02-12 23:08

Re: RX8
 
Quote:

Originally Posted by meister_raul (Post 4878237)
Foarte frumoasa masina! Am o intrebare, motorul 1.3 wankel se considera 2.6 la rar? se plateste impozit ca pentru 2.6?

da ,,asa este

meister_raul 12-02-12 23:10

Re: RX8
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4878322)
da ,,asa este

Multumesc, daca nu era asta cred ca era masina sport perfecta...

Alejandro 30-08-12 21:03

Re: RX8
 
superba masina! pacat ca nu se mai fabrica motoare wankel! cei de la mazda au renuntat la acest concept! au promis insa ca vor veni cu o surpriza, cred ca tot pe linia de motoare wankel! sa ai grija de ea, consumabile noi si asta e! sa nu uiti sa ii schimbi uleiul si din grupul diferential!


All times are GMT +2. The time now is 15:40.

- Copyright 2026 4Tuning