![]() |
Incinta captusita ?
Am si yo o intrbare (sunt incepator in domeniu asa ca sa nu radetzi de mine):
incinta din pal pt subwoofer se captuseste cu ceva ? ca sa nu ma apuc aiurea si sa sune nasol pt ca nu am captusito ! 10x ! |
Re: Incinta captusita ?
in primul rand in loc de pal foloseste MDF.
|
Re: Incinta captusita ?
iar despre insonorizare... parerile sunt impartite ;)
|
Re: Incinta captusita ?
Ma intereseaza cu ce pot captusii incinta , ceva care sa fie la indemana (nu ma luatzi cu nush ce materiale care nu le pot gasii in comertz ) ! astept raspunsuri ! 10x celor care au raspuns !
|
Re: Incinta captusita ?
ce fel de incinta?
|
Re: Incinta captusita ?
Incinta vreau sa o fac din pal sau mdf , nush exact , cum e mai bine ? si cu ce le captusesc ? 10x
|
Re: Incinta captusita ?
cand a intrebat ce fel de incinta banuiesc ca se referea la una dintre compresie(sealed), bass reflex sau bandpass
|
Re: Incinta captusita ?
ah ! sorry , nu am fost atent ! e vb de bass reflex ! 10x
|
Re: Incinta captusita ?
hmm... bass-reflex... pareri impartite, in sensul ca da sau ba. poti sa nu pui, dar daca pui si iti place mai mult cum suna, pune burete ;) scapi usor si ieftin
|
Re: Incinta captusita ?
Lana de oaie, cea mai tare
|
Re: Incinta captusita ?
aia mai degraba as pune-o in sealed... impreuna cu vatelina :)
|
Re: Incinta captusita ?
10x celor care au raspuns ! o sa incerc sa vad ce iese ,revin dupa !
|
Re: Incinta captusita ?
vezi ca se gaseste vatelina alba ...este ca o pasla....e genu care se pune in haine,se vinde la metru ...dar este ff buna...
cand pui ....o lipesti pe pereti , nu umpli toata incinta....dar inainte sa o lipesti ,incearca sa vezi cum iti sun a tie mai bine.....poate iti place fara .sau doar cu un singur perete captusit....asta este pt bass reflex...ca la sealed cauti "lana" sintetica...se vinde la saci de 1kg e cam 200 mii un sac ....la sealed poti sa o umpli si 100% dar nu mai putin de 50% ..tot asa in functie de cum iti place tie mai mult ..;)..apropo vezi sa nu intre lana la bobina difuzorului....ca nu e bine.... |
| All times are GMT +2. The time now is 22:23. |
- Copyright 2026 4Tuning