Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Botosani (https://forum.4tuning.ro/107-botosani.html)
-   -   masini vechi (https://forum.4tuning.ro/107-botosani/23408-masini-vechi.html)

claude307 11-09-06 20:06

masini vechi
 
1 Attachment(s)
E plin bostonu de masini misto...da noi...alea vechi...clasice, care mai sunt is vai de capu lor si nu se mai obosesc oamenii sa le repare.
Pacat de oldsomobil-ul care, cred ca multi il stiu, al mosului de pe langa dermato...buick-u...tot al lui...si inca o matahala neagra..tot americana cred.mai era si un kadett negru cu 2 dungi albe...si ala frumos..da nu-l mai vad.
daca mai stiti masini de genu asta...care stau si ruginesc dar au fost ceva de capu lor..sau chiar in stare de functionare..poate reusiti sa puneti niste poze :D multumesc.
in poze e modelul de oldsmobile si buick al mosului...

claude307 12-09-06 10:26

Re: masini vechi
 
1 Attachment(s)
si oldsmobilu...

ESPinoza 13-09-06 17:30

Re: masini vechi
 
misto da poze cu cele ale mosului nu ai?

claude307 14-09-06 16:02

Re: masini vechi
 
cu ale mosului inca nu...da sper sa le fac curand...oldsmobilul arata f bine...aproape ca cel din poza.buick-ul...e demontat aproape tot dar cred ca are toate piesele de la el.

claude307 15-09-06 16:38

Re: masini vechi
 
hai mai chiar nimeni nu are distruse prin cartier?:D

maD_angel 15-09-06 16:54

Re: masini vechi
 
5 Attachment(s)
ok.....voi atzi vrut'o:twisted:

claude307 15-09-06 18:59

Re: masini vechi
 
asa de astea...da am uitat sa zic fara autohtone...ca de astea is satul cate sunt :D

Vladutzzz_sv 16-09-06 05:39

Re: masini vechi
 
Mah nebunule e vb de ceva interesant...nu dacii 1300 rablagite care gasesti pe toate drumurile....la autohtone poate ar mai merge dacii 1100 care in ultimul timp au cam disparut sau vechile si batrnele IMS'uri

energy52ro 16-09-06 16:54

Re: masini vechi
 
Nu au ce cauta masini din-astea la noi.NU ca nu-mi plac si ca nu as vrea si eu una...Chiar as fi FOARTE interesat de restaurarea unei masini de gen..Problema majora la noi e ca nu ai sa gasesti nici sa te dai de 3000 de ori peste cap piese pentru ele, asa ca prefer sa o las balta, pt ca o sa petrec mai mult timp la polizor,la strung si cu ciocanu in tabla decat cu masina propriuzisa.....daca ar fi si la noi ca la englezi cluburi dedicate acestor tipuri de masini, targuri cu piese retro si tone de "shop-uri" de dezmembrari(unde mai gasesti si modele retro),atunci m-as pune pe treaba.....dar pana acum ce poti sa faci la noi e sa iei o terminata de 1300 si sa o "restaurezi" in stil gordini......cam atat pt. old-school....asta e.....

claude307 16-09-06 18:06

Re: masini vechi
 
Quote:

Originally Posted by energy52ro (Post 555733)
Nu au ce cauta masini din-astea la noi.NU ca nu-mi plac si ca nu as vrea si eu una...Chiar as fi FOARTE interesat de restaurarea unei masini de gen..Problema majora la noi e ca nu ai sa gasesti nici sa te dai de 3000 de ori peste cap piese pentru ele, asa ca prefer sa o las balta, pt ca o sa petrec mai mult timp la polizor,la strung si cu ciocanu in tabla decat cu masina propriuzisa.....daca ar fi si la noi ca la englezi cluburi dedicate acestor tipuri de masini, targuri cu piese retro si tone de "shop-uri" de dezmembrari(unde mai gasesti si modele retro),atunci m-as pune pe treaba.....dar pana acum ce poti sa faci la noi e sa iei o terminata de 1300 si sa o "restaurezi" in stil gordini......cam atat pt. old-school....asta e.....

ai dreptate..dar stai tu linistit ca se mai gasesc piese...de ex am gasit pe cineva la buc. care vinde orice piesa de oldsmobile...deci se gasesc
nu am zis neaparat masini americane...ca la alea se gasesc mai greu..dar merg si opel-uri si bmw-uri...etc...
https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/8392-masina-mea-1968-opel-rekord-coupe.html
nu po sa zici ca nu iti place :D

HOT 29-11-06 21:55

Re: masini vechi
 
Dak aude careva de majini vechi de vanzare un beep la hot77cmc,id de mess,ford capri sau taunus,de ex.de prin anii 197o-1985.dar sa fie preferabil cu tractiune pe spate

claude307 11-03-07 22:22

Re: masini vechi
 
6 Attachment(s)
cam tarziu...da reusit sa fac poze cu ale mosului...sapt viitoare o sa fac altele mai calumea+cateva matahale de masini care le mai are prin curte...da sunt acoperite...a...oldsmobilu e de vanzare

siminelsimi 12-03-07 14:55

Re: masini vechi
 
despre care mos e vorba? pe unde sta ?

claude307 12-03-07 22:58

Re: masini vechi
 
Quote:

Originally Posted by siminelsimi (Post 793802)
despre care mos e vorba? pe unde sta ?

pe la dermato...cobori putin spre bazar...dai de un drum de tara...faci prima la stanga...mergi cativa m si pe stanga e ultima casa :d
te-am lamurit?

siminelsimi 13-03-07 13:33

Re: masini vechi
 
da,da . am sa trec pe acolo sa vad si eu ce e de vazut :D multumesc


All times are GMT +2. The time now is 17:30.

- Copyright 2024 4Tuning