Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Limuzina (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/229625-limuzina.html)

cangri 27-12-10 16:47

Limuzina
 
17 Attachment(s)
Cred ca mai toata lumea i-si doreste sa aive o limuzina.
Dar cati i-si permit una?
Hai sa recunoastem ca nu e chiar scumpa una.
A vrei facuta din fabrica.
Dar una custom made ce are?
Si mai scumpa? NAH. VORBE.
-flex 100RON
-aparat sudura 100RON
-spray vopsea masina 100 RON
-tabla de la fier vechi 100 RON

Deci cu 400RON plus rabla din dotare=Limuzina.

Ai sa zici ca asta e nebunie curata.
Voi lasa pozele sa vorbeasca drept exemplu.

CyberCSX 27-12-10 17:00

Re: Limuzina
 
Atīta timp cīt se tine cont de masurile de siguranta si se executa o lucrare de calitate e totul OK.
Din pacate la multe exemplare din pozele de mai sus e vorba de cīrpaceli si improvizatii deosebit de periculoase.

Stiu ca exista si o Dacia 1300 stretchlimo si ca un LOGAN este īn lucru:

http://1.bp.blogspot.com/_FoXyvaPSnV...mo-Logan-5.jpg

PS:

īnca o treaba la care trebuie sa te corectez putin:
Limuzina de fabrica nu exista. Toate sīnt CUSTOM MADE iar preturile tale īn RON nu prea iese deoarece cu preturile si materialele enumerate de tine iese eventual o cīrpaceala ce n-are ce cauta pe un drum public. :D

Nasolia la europenele astea de mic litraj este, ca nu ofera nici pe departe confortul unei limuzine adevarate. Este doar o cusca de tabla de show.
Cred ca daca ai fi vreun...... "pui de bani gata", pe pariu ca nu te-ai urca īntr-o astfel de limuzina LADA sau mai stiu eu ce cancer īntins cu tabla de la fier vechi :D :D :D

xtazy 29-12-10 01:45

Re: Limuzina
 
loganul e DOAR PHOTOSHOP, uitate mai atent...

vacaroz 29-12-10 14:35

Re: Limuzina
 
Quote:

Originally Posted by xtazy (Post 3936717)
loganul e DOAR PHOTOSHOP, uitate mai atent...

si un photoshop de 2 lei :)

cangri 31-12-10 09:09

Re: Limuzina
 
Quote:

Originally Posted by CyberCSX (Post 3932063)
Atīta timp cīt se tine cont de masurile de siguranta si se executa o lucrare de calitate e totul OK.
Din pacate la multe exemplare din pozele de mai sus e vorba de cīrpaceli si improvizatii deosebit de periculoase.

Stiu ca exista si o Dacia 1300 stretchlimo si ca un LOGAN este īn lucru:

http://1.bp.blogspot.com/_FoXyvaPSnV...mo-Logan-5.jpg

PS:

īnca o treaba la care trebuie sa te corectez putin:
Limuzina de fabrica nu exista. Toate sīnt CUSTOM MADE iar preturile tale īn RON nu prea iese deoarece cu preturile si materialele enumerate de tine iese eventual o cīrpaceala ce n-are ce cauta pe un drum public. :D

Nasolia la europenele astea de mic litraj este, ca nu ofera nici pe departe confortul unei limuzine adevarate. Este doar o cusca de tabla de show.
Cred ca daca ai fi vreun...... "pui de bani gata", pe pariu ca nu te-ai urca īntr-o astfel de limuzina LADA sau mai stiu eu ce cancer īntins cu tabla de la fier vechi :D :D :D


cel putin sunt mai reale decat Loganul.

Dj_kyd 09-01-11 15:25

Re: Limuzina
 
Misto table" as vrea si eu una cred ca as fi chiar tare cu una din aia, carpitura asa cum o fi:D


All times are GMT +2. The time now is 13:33.

- Copyright 2026 4Tuning