Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Tico CL 03 LEF (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/219082-tico-cl-03-lef.html)

dany_pkt 09-01-11 21:19

Re: Tico CL 03 LEF
 
eu o vreau alb mat. si doua proiectoare rotunde galbede pe grila dintre faruri, acum ma uit pe net. si avand in vedere ca o masina sa nu fie ceva chitcios pe ea ii fac si capacele albe pana la montarea unor jante .

dany_pkt 09-01-11 21:36

Re: Tico CL 03 LEF
 
1 Attachment(s)
cam asa mi-as dori sa arate p viitor tico, n-am photoshop:))

cristinr1 09-01-11 22:14

Re: Tico CL 03 LEF
 
1 Attachment(s)
Am incercat sa fac eu in photoshop dar nu prea mi-a iesit...

valitataye 10-01-11 16:33

Re: Tico CL 03 LEF
 
Eu zic sa renunti la ideea cu proiectoarele ;)lasa numai bad boy-u:)

dany_pkt 10-01-11 17:21

Re: Tico CL 03 LEF
 
da asa m-am gandit si eu:))

nsmoga 10-01-11 18:27

Re: Tico CL 03 LEF
 
1 Attachment(s)
proiectoarele jos sub semnalizari

lughy_gsm 10-01-11 18:37

Re: Tico CL 03 LEF
 
parerea mea ca da mai bine fara proiectoare....si buna ideea cu vopsitu jantelor daca faci capota alba.....

valitataye 10-01-11 20:31

Re: Tico CL 03 LEF
 
Mai bine fara nici un fel de proiectoare:-)

YEED 10-01-11 20:43

Re: Tico CL 03 LEF
 
daca tot vrei proiectoare incearca ceva mai mici si patrate :P

Fireburn_03 10-01-11 22:23

Re: Tico CL 03 LEF
 
Quote:

Originally Posted by YEED (Post 3973039)
daca tot vrei proiectoare incearca ceva mai mici si patrate :P

eventual banda de leduri ca la audi si o bagi in bara sub far :P

dany_pkt 11-01-11 06:50

Re: Tico CL 03 LEF
 
1 Attachment(s)
nu fac tiganeala. o sa vopsesc oglinzile, jantele si capota colantez alba. Asa ca e regula aia ca o masina sa nu fie citchioasa tre sa aiba cel putin 3 elemente cu acea culoare..app pote cineva sa faca un vt cu aceste 3 elemente albe, plus un bb de genul poze explicate mai jos? si dace e posibil plasaq de aluminiu in locul dintre faruri.

aXXo 11-01-11 13:36

Re: Tico CL 03 LEF
 
Quote:

Originally Posted by dany_pkt (Post 3973968)
nu fac tiganeala. o sa vopsesc oglinzile, jantele si capota colantez alba. Asa ca e regula aia ca o masina sa nu fie citchioasa tre sa aiba cel putin 3 elemente cu acea culoare..app pote cineva sa faca un vt cu aceste 3 elemente albe, plus un bb de genul poze explicate mai jos? si dace e posibil plasaq de aluminiu in locul dintre faruri.

Esti sigur ca vrei sa colantezi capota alba? Colantul atrage de 10 ori mai multa murdarie decat vopseaua normala... Ca un sfat... orienteaza-te pe alta culoare, insa cum iti place... asa sa fie :)

B-99-SAA 11-01-11 13:43

Re: Tico CL 03 LEF
 
Quote:

Originally Posted by dany_pkt (Post 3973968)
nu fac tiganeala. o sa vopsesc oglinzile, jantele si capota colantez alba. Asa ca e regula aia ca o masina sa nu fie citchioasa tre sa aiba cel putin 3 elemente cu acea culoare..app pote cineva sa faca un vt cu aceste 3 elemente albe, plus un bb de genul poze explicate mai jos? si dace e posibil plasaq de aluminiu in locul dintre faruri.

Si daca ai trei culori diferite pe masina cum e? Nu e putin urat...? Cred ca mai degraba asta o sa dea spre kitsch... Masina gri, barele negre, oglinzi+capota+manere albe :-| Asta cum arata? Sa nu mai zic ca, as vrea sa aud explicatia ta in cazul in care te opreste politia... Daca tot vrei sa faci combinatie de culori, fa capota neagra dupa ce faci bad-boy. O sa se "asorteze" cu bara fata, o sa vin in prelungire practic, si lasi manerele si oglinzile asa cum sunt (negre). Totusi, e doar o parere... poti sa faci masina cum vrei tu, sunt gusturile tale la mijloc :)

Tank 12-01-11 14:51

Re: Tico CL 03 LEF
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 3974880)
Si daca ai trei culori diferite pe masina cum e? Nu e putin urat...? Cred ca mai degraba asta o sa dea spre kitsch... Masina gri, barele negre, oglinzi+capota+manere albe :-| Asta cum arata? Sa nu mai zic ca, as vrea sa aud explicatia ta in cazul in care te opreste politia... Daca tot vrei sa faci combinatie de culori, fa capota neagra dupa ce faci bad-boy. O sa se "asorteze" cu bara fata, o sa vin in prelungire practic, si lasi manerele si oglinzile asa cum sunt (negre). Totusi, e doar o parere... poti sa faci masina cum vrei tu, sunt gusturile tale la mijloc :)

ar arata urat cu 3 culori... las-o mai simpla.. app...vopsesti si barile in culoarea masinii?

dany_pkt 12-01-11 15:59

Re: Tico CL 03 LEF
 
nu vreau dupa daca am zgariat-o sa imi blestem zilele, asa mai bine plastic pt ca ala nu se vede :)


All times are GMT +2. The time now is 16:50.

- Copyright 2024 4Tuning