Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - FatX (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/202680-machete-lucru-fatx.html)

FatX 07-08-10 19:29

Machete in lucru - FatX
 
putinele mele machete care intra la modificat

FatX 07-08-10 19:32

Re: Machete in lucru - FatX
 
4 Attachment(s)
Pentru inceput un ferrari 456 gt 1:24 bburago italy modificarile sunt facute zilele trecute dar eu le prezint pe fiecare intr-o zi
1 smirgheluirea si umflarea aripilor
astept pareri si cel mai mult criticele pentru a invata din greseli (momentan aceasta este singura macheta in lucru si nu stiu care va fi urmatoarea sau cat va dura pana o voi termina)

FatX 08-08-10 09:04

Re: Machete in lucru - FatX
 
2 Attachment(s)
mda nu prea cred ca va intereseaza sau ca va place dar eu atasez azi pozele cu body kitul terminat ..acum urmeaza sa mai fac cateva chestii prin interior astept pareri creitici etc

Madalyn Boss 08-08-10 11:58

Re: Machete in lucru - FatX
 
asa este terminat ? adica final ? sau asta este doar forma si te apuci de finisat la greu ?

FatX 08-08-10 14:41

Re: Machete in lucru - FatX
 
acu ma apuc sa finisez mai completez p unde se gauri dau cu smirghel mai e pana la final ;)

FatX 08-08-10 17:52

Re: Machete in lucru - FatX
 
4 Attachment(s)
sallut alt stadiu al machetei amamai smirgheluit maia m umpic pe ici pe colo

MeMutzu 08-08-10 22:02

Re: Machete in lucru - FatX
 
arata bine pana acum.sunt curios cum o sa fie la sfarsit:Dsucces

FatX 08-08-10 22:45

Re: Machete in lucru - FatX
 
mz mult mz ....sincer si eu sunt curios cum va iesi sa vad cnd o vopsesc mai am de slefuit de modificat la roti si prin interior... culaore as opta tot pentru rosu ca este ferrari voi c idei atzi avea la culoare?

VRS 09-08-10 08:28

Re: Machete in lucru - FatX
 
rosu ferrari desigur

FatX 09-08-10 11:52

Re: Machete in lucru - FatX
 
4 Attachment(s)
oricum rosu il faceam asa cu ajutorul lui VRS si ii multumesc foarte mult am reusit sa latesc jantele pozeeee:D

VRS 09-08-10 19:33

Re: Machete in lucru - FatX
 
placerea a fost de partea mea si daca mai ai nevoie de ajutor buzz

Darius DMS 10-08-10 07:19

Re: Machete in lucru - FatX
 
mare pacat ca ai "tunat" macheta asta,mai ales pe culoarea asta si la scara asta...e foarte rara si cautata(de mine:()....

dar sa lasam asta,arata bine(cred)....bafta la finisat si la modificat

FatX 10-08-10 23:13

Re: Machete in lucru - FatX
 
1 Attachment(s)
cnd am vazutb ca nu iese bn si eu am regretat ca am inceput proiectul la ea dar acum cand vad cum iese nu mai regret ca imi place cum a iesit asa ppoi zilele astera nu am mai facut nimic ma gandeam sa fac un buggie hand made din betiosoare de numarat vreo idee cum sa fac puntea si de unde sa gasesc arcuri pentru suspensii inafara de pixuri??
unul cam ca acela din poza dar nu prea stiu cum sper sa aisa cv si sa vad ce iese momentan m-ma gandit pt 1:43 voi ce ziceti?

FatX 11-08-10 21:12

Re: Machete in lucru - FatX
 
mda m-am lasat pagubaj cu buggyul ca nu merge nimic...sa vad ce mai fac in continuare

BLooRS 12-08-10 11:14

Re: Machete in lucru - FatX
 
tare ferrariul;)..dak vrei vand 2 scaune sparco skara 1/24 (ieftin)..si daca vrei iti imprumut rosu visiniu (royal sau maya ,nu mai stiu) ca sa o vopsesti

BLooRS 12-08-10 11:33

Re: Machete in lucru - FatX
 
arcuri nu stiu unde dar exista un fel de suspensie din plastic sua metal cam ca la rotile spate de la dacia papuc daca sti se face usor dar trebuie rabdare
iti arat un model cand gasesc

FatX 12-08-10 23:50

Re: Machete in lucru - FatX
 
3 Attachment(s)
la ferrari nimic nou acum am mai facut ceva la o macheta mai veche am pus banda izolatoare pe geamuri le-am facut fumurii ma scuzati de calitatea pozelor (mobilul ):D
In ultima poza acel cayene nu este al meu este al lui bloors am pus poza ca mi se pare destul de draguta saracul cayene ce o sa pateasca dar ma rog este frumos si sper sa iasa bloors

VRS 13-08-10 14:33

Re: Machete in lucru - FatX
 
imi place Impreza a iesit misto mai vb pe mess

FatX 14-08-10 16:42

Re: Machete in lucru - FatX
 
multumesc mult VRS la subarru mai am sa vopsesc jantele in negru ca acum sunt date decat cu markerul si nu sunt prea bine.
si vreau sa le vopsesc cu sprayul

VRS 15-08-10 10:41

Re: Machete in lucru - FatX
 
buna alegere cu sprayul

FatX 16-08-10 01:23

Re: Machete in lucru - FatX
 
mda ma scuzati ca nu prea am mai postat pe aici dar am avut ceva treaba zilele astea azi am lipit si usa de la bugtti 11CB care era rupta din pacate :( nu se mai deschide acum si o sa pun poze maine daca va intereseaza

FatX 16-08-10 11:38

Re: Machete in lucru - FatX
 
3 Attachment(s)
am revenit cu poze :
BUGATTI 11 CB
BBURAGO ITALY
1:24
mda sorry nu e data reglata bine la aparat

BLooRS 17-08-10 22:23

Re: Machete in lucru - FatX
 
:Dda.. pai bine dar puteai sa incerci mai intai sa scoti chichineatza ai mica de la usa si sa o lipesti si de abea apoi s apui usa ca s/ar mai fi deschis..da .. faci kum vrei

PS :mai am putin si termin barile de la cayenne...in curand imi fac si eu pagina cu machete si o sa pum pozele cu el.

mai intra si tu pe mess...;)

VRS 17-08-10 22:52

Re: Machete in lucru - FatX
 
problema la masinile care au LSD din fabrica este greu sa lipesti sistemul tot ce poti sai faci este sa cumperi 2 sisteme si sa le lipesti.

FatX 18-08-10 11:44

Re: Machete in lucru - FatX
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by VRS (Post 3592382)
problema la masinile care au LSD din fabrica este greu sa lipesti sistemul tot ce poti sai faci este sa cumperi 2 sisteme si sa le lipesti.

cum adik LSD poate LCD care e plasma si eu nu am in masina ca nu inteleg la ce te referi oo da si o poza cu toate machetele mele liipsesc cateva care sunt la reconditionat
enjoy :))
cel mai mult imi plac alea 1:43 mai ales mustangul merci @bloors pt el:)

andy design x 18-08-10 12:00

Re: Machete in lucru - FatX
 
Quote:

Originally Posted by FatX (Post 3593259)
cum adik LSD poate LCD care e plasma si eu nu am in masina ca nu inteleg la ce te referi oo da si o poza cu toate machetele mele liipsesc cateva care sunt la reconditionat
enjoy :))
cel mai mult imi plac alea 1:43 mai ales mustangul merci @bloors pt el:)

LSD sunt usi din alea care se deschid in sus...stii tu.;)

BLooRS 18-08-10 13:23

Re: Machete in lucru - FatX
 
pai da dar se gasesc lsd uri si in tara?

si trebuie sa ai lsd uri din fabrica ca sa montezi setu nou sau nu trebuie neaparat?:?:

andy design x 18-08-10 13:45

Re: Machete in lucru - FatX
 
Quote:

Originally Posted by BLooRS (Post 3593475)
pai da dar se gasesc lsd uri si in tara?

si trebuie sa ai lsd uri din fabrica ca sa montezi setu nou sau nu trebuie neaparat?:?:

@BLooRS:nu cred ca trebuie neaparat sa ai LSD din fabrica ca sa poti monta unul nou, dar fara el din fabrica eu stiu ca e putin mai greu.;)

FatX 18-08-10 22:43

Re: Machete in lucru - FatX
 
salut
@bloors ai ajuns aks ca eu o sa plec la mare sambata si dak e pana atunci oricum cred c a mai postez ceva dar dak nu sa stiti

VRS 19-08-10 09:08

Re: Machete in lucru - FatX
 
lsd-uri aftermarket se monteaza greu dar este un post in sectiunea tutoriale tuning pe machete

BLooRS 19-08-10 11:09

Re: Machete in lucru - FatX
 
aha am inteles ...multumesc pentru sfaturi..

pai FatX nu stiu exact cand vin ,cred ca lunea asta dar mai ma gandesc sa imi trimiti si mie poza cu cayennu si subaru daca o mai ai ca sa finalizez proiectul

FatX 19-08-10 23:15

Re: Machete in lucru - FatX
 
@bloors eu plec sambata..deci ne vedem cnd vin de la mare..

BLooRS 28-08-10 20:24

Re: Machete in lucru - FatX
 
cand te intorci de la mare astept pozele cu lucrul la ferrari

ma tii in suspans:D

FatX 31-08-10 19:39

Re: Machete in lucru - FatX
 
poi dupa ce fac netu pun poze am facut jantele negre..in rest tot aja mai am de facut la body kit

FatX 02-09-10 13:57

Re: Machete in lucru - FatX
 
6 Attachment(s)
gata frate am facut netu deci jante negre pe ferari si il vopsesc in gen skyline fast and furious adik ala unde era gri eu fac rosu si liniile cu alb am facut o schitza pe ferrari unde este negru acolo o sa fac cu alb
scuzati claritatea pozelor nu stiu ce avea aparatul

MeMutzu 02-09-10 23:36

Re: Machete in lucru - FatX
 
sa vedem ce iese:Dsucces

andy design x 03-09-10 07:39

Re: Machete in lucru - FatX
 
Arata bine pana acum!Astept rezultatul!;)

FED express 03-09-10 08:11

Re: Machete in lucru - FatX
 
Quote:

Originally Posted by MeMutzu (Post 3630437)
sa vedem ce iese:Dsucces

Quote:

Originally Posted by andy design x (Post 3630687)
Arata bine pana acum!Astept rezultatul!;)

vedeti ca nici pe aici nu mai e activitate de aproape un an:!::!: :rolleyes:

bmwh548 03-09-10 08:14

Re: Machete in lucru - FatX
 
Vezi ca da cu virgula...

FatX 03-09-10 11:50

Re: Machete in lucru - FatX
 
8 Attachment(s)
ha ha ha ce sa spun am fost ocupat zilele astea ma 2 newww projects :arrow: un vw caravelle cred sau transporter nu scrie 1:43 si un alfa romeo 156 scara 1:43 la alfa mai am multe de lucru ca nu pea imi place cum a iesit bara spate si mai am de lucru mai trebuie sa mai pun poxilina slefuit ji un golf care e terminat
astept pareri sfaturi critici:)
pe viitor un porsche 911 gt
la vw fac modificari slabe adica o prelungire de spoilere dar mica
scuati claritatea pozelor


All times are GMT +2. The time now is 19:58.

- Copyright 2024 4Tuning