Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Generalitati tuning (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning.html)
-   -   Audi S5 , albastru , polish (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning/198346-audi-s5-albastru-polish.html)

CosminTX 10-07-10 07:42

Audi S5 , albastru , polish
 
VIDEO:

YouTube - Audi_S5 .MOV

2010 Audi S5 , in stare buna dar nu-i strica sa arate mai bine.
roti/cauciucuri
- P21s wheels cleaner agitat cu peria
- optimum car wax pe roti
- pe cauciucuri am pus meguiar`s endurance gel
grilajul din fata si alte trims :
- spalate cu all purpose cleaner agitat cu peria
- protectie poorboy`s trim restorer
Interior :
- piele - meguiar`s cleaner conditioner and optimum leather protectant
- navigation and kilometrajul le-am curatat cu 1eintz cockpit premium
- tot ce a fost platic a fost tratat cu optimum protectant
- carpets was treated with scotchgard carper protector after cleaning
Exterior:
- optimum no rinse (onr) spalat cu microfiber wash mitt
- 3m green tape on trims
- meguiar`s 205 on polish pad (white sonus) cu DA dual action polisher
- ca protectie am dat cu 1 strat de opti-seal
- peste seal am dat cu 1 strat de carnauba moose wax

https://i894.photobucket.com/albums/a...Blue/002s5.jpg

https://i894.photobucket.com/albums/a...0Blue/04s5.jpg

https://i894.photobucket.com/albums/a...Blue/003s5.jpg

https://i894.photobucket.com/albums/a...Blue/004s5.jpg

https://i894.photobucket.com/albums/a...Blue/005s5.jpg

https://i894.photobucket.com/albums/a...Blue/007s5.jpg

https://i894.photobucket.com/albums/a...Blue/008s5.jpg

https://i894.photobucket.com/albums/a...Blue/006s5.jpg

https://i894.photobucket.com/albums/a...Blue/009s5.jpg

https://i894.photobucket.com/albums/a...Blue/010s5.jpg

VIDEO:

YouTube - Audi_S5 .MOV

dreaq 10-07-10 11:54

Re: Audi S5 , albastru , polish
 
Felicitari pentru rezultat , dar o masina din 2010 nu cred sa fi aratat prea rau nici inainte . Trebuia sa bagi mai multe poze cu 'before'.

CosminTX 10-07-10 22:38

Re: Audi S5 , albastru , polish
 
Quote:

Originally Posted by dreaq (Post 3507319)
o masina din 2010 nu cred sa fi aratat prea rau nici inainte . Trebuia sa bagi mai multe poze cu 'before'.

ie.. asa crezi tu , uite aici 2010 Ferrari brand new cum arata:
https://forum.4tuning.ro/23-generalit...-corectie.html

audi asta n-a fost rau , dar s-a facut sa arate si mai bine. da-i o fuga la dealer in parcare si in soare uita-te cum arata capotele si is masini noi .
stii cate maini spala si freaca masina pana ajunge la client? cel putin 4 : fabrica , inainte sa le trimita la dealer, cum ajunge la dealer, si inainte sa o ridice clientul, plus masina e de obiciei cu cateva luni sau un an gata , dar sta in fabrica sau in dealer parking.

Bogden 26-07-10 11:08

Re: Audi S5 , albastru , polish
 
pfff, acuma am inteles si eu.
mi-am facut si eu un polish la masina si .. arata mult mai rau decat ferarri acela. :sad: ma refer la urmele alea de pe lac. de stiam ca nu asa trebuie sa arate io bateam de cap. :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 20:08.

- Copyright 2026 4Tuning