Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   ceva despre tobe (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/195229-tobe.html)

gingirica 22-06-10 08:41

ceva despre tobe
 
credeti ca in autovit gasesc tobe mai ieftine pentru golful II D
tobele din fabrica mi se par depasite si cred ca as mai castiga niste caluti find o evacuare mai mare ....ce spunr-ti?
sau intai sa-i pun un filtru sport?
masina nu are turbosuflanta , dar am vazut ca sunt universale
care ar fi ordinea : filtru , turbo , tobe ?
O ZI BUNA !8)

djandrewbv 22-06-10 14:06

Re: ceva despre tobe
 
Nu cred ca ai putea castiga ceva prin montarea altei tobe ...
Ai motorul de 1.6d nu?

andi_cimpean 22-06-10 18:20

Re: ceva despre tobe
 
Quote:

Originally Posted by djandrewbv (Post 3460701)
Nu cred ca ai putea castiga ceva prin montarea altei tobe ...
Ai motorul de 1.6d nu?

Greşeşti...

Tubulatura cap-coadă va face acolo ceva diferenţă.

djandrewbv 22-06-10 19:21

Re: ceva despre tobe
 
Asa , dar daca vb de cel putin 1.6 benzina. dar parerea mea , avand in vedere ca masina lui este 1.6d nu cred ca va fi o foarte mare diferenta........sau chiar deloc.....motorul ala e de consum nu de alergat....asta e parerea mea...

fiderzen 22-06-10 21:48

Re: ceva despre tobe
 
mareste umpic debitul de motorina din pompa si o sa vezi o mica imbunatatire la demaraj (dar o sa dea si ceva mai mult fum in sarcina)

djandrewbv 23-06-10 07:25

Re: ceva despre tobe
 
Sau daca vrei sa ai putere, faci un transplant de motor, un 1.8 16v benzina .

djandrewbv 31-08-10 12:01

Re: ceva despre tobe
 
Ai facut vreo modificare?


All times are GMT +2. The time now is 08:35.

- Copyright 2026 4Tuning