![]() |
ceva despre tobe
credeti ca in autovit gasesc tobe mai ieftine pentru golful II D
tobele din fabrica mi se par depasite si cred ca as mai castiga niste caluti find o evacuare mai mare ....ce spunr-ti? sau intai sa-i pun un filtru sport? masina nu are turbosuflanta , dar am vazut ca sunt universale care ar fi ordinea : filtru , turbo , tobe ? O ZI BUNA !8) |
Re: ceva despre tobe
Nu cred ca ai putea castiga ceva prin montarea altei tobe ...
Ai motorul de 1.6d nu? |
Re: ceva despre tobe
Quote:
Tubulatura cap-coadă va face acolo ceva diferenţă. |
Re: ceva despre tobe
Asa , dar daca vb de cel putin 1.6 benzina. dar parerea mea , avand in vedere ca masina lui este 1.6d nu cred ca va fi o foarte mare diferenta........sau chiar deloc.....motorul ala e de consum nu de alergat....asta e parerea mea...
|
Re: ceva despre tobe
mareste umpic debitul de motorina din pompa si o sa vezi o mica imbunatatire la demaraj (dar o sa dea si ceva mai mult fum in sarcina)
|
Re: ceva despre tobe
Sau daca vrei sa ai putere, faci un transplant de motor, un 1.8 16v benzina .
|
Re: ceva despre tobe
Ai facut vreo modificare?
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:35. |
- Copyright 2026 4Tuning