![]() |
Intrebare
1 Attachment(s)
Deci...Incep prin a va saluta pe toti...si va adresa o intrebare....Numele Meu este Alex...am 19 ani...am permis de la 18 ani fix...adica 1 an...in timpul asta mi-a mancat banii o batrana dacie....acum a sosit timpul sa facem un pas...si anume ..am gasit la un vecin ,,,un 525i...din 92..el o are din 94...masina are 245 de mii km reali...el fiind primul proprietar in tara...masina arata f bine..jante BBS, piele, abs, aer, nare airbarg...are geamuri electrice...are pitina rugina la clapeta de la rezervor.....eu m-as baga sa o iau ..dar aici intervin problemele ..pentru ca nu stiu care ar fii consumul la acest tip de motor...pe om l-am intrebat el a zis ca depinde de felul in care mergi.....ce pica f des la motorul asta?? sau care sunt problemele ca nu am f multi bani sa bag in el......:rolleyes2 din cate am inteles eu ar fii injectie monopunct :-? nu stiu sigur.....acum 1 an a schimbat la el calculatorul si debimetru...a zis ca a pus de motor de 2000...acesta avand motor de 2500......masina nu prea sa circulat cu ea....dar nu stiu ce sa zic sa merita??:?: banii ? bineinteles nu o sa fie ca o masina noua dar nu vreau o masina cu probleme...am inteles ca impozitul ar fii 300 lei si asigurarea 900 lei...asta este..nu sunt persoana sa il pun de-a latul..dar nu as vrea sa fie un motor sa bag fara nr bani in el...numai bine cu stima Alex
acesta este modelul...e34 |
Re: Intrebare
up............
|
Re: Intrebare
2,5 12v sau 24v?....daca iti iei BMW si cu asa motor nu te mai gandesti la consum......:D....sa nu crezi ca o sa iti ia 8 in oras...
depinde si ce pret are masina....... |
Re: Intrebare
eu zic daca vrei bmw sa avansezi cat de cat la un motor mic ca sa vezi cum e consum intretinere ,si daca nu ai venit fix de peste 1o mil mai ine o lasi balta .parerea mea
|
Re: Intrebare
pretul este undeva pana in 2 mii....platibili in 4 rate.... nu stiun in cate valve este banuiesc ca in 12..:-?
|
Re: Intrebare
Quote:
conditiile de achizitie sint bune....4 rate merge....dar nici masina sa nu fie petarda.... |
Re: Intrebare
dar la piese este scump ?? mai bine sa ma orientez spre un 316-318?? de consum o lua mai mult de 12-14 %? bft multa si ms ptr raspunsuri
|
Re: Intrebare
ai zis ca a schimbat motorul, asta de 2000 de il are acum e omologat ?
|
Re: Intrebare
Quote:
|
Re: Intrebare
eu am urs de 2000 si consuma in jur de 15% in oras,asa ca gandestete la motorul de 2500 si greutatea la seria 5 ;)
|
Re: Intrebare
atunci ce ma sfatuiti sa caut un seria 3 cu motor de 1.6? sunt bune la consum,?
|
Re: Intrebare
Quote:
|
Re: Intrebare
E 36 = INTRE 9 -15 MEDIA ASTA DACA MERGI NORMAL
e34 =intre 12-17 dac nu ai maia vitezei |
Re: Intrebare
Quote:
|
Re: Intrebare
da 316 :d
dA trebue sa te gandesti si la tonajul masinii ca 525 e mai greu si esti mai predispus sai rui gura ca stii ca merge |
| All times are GMT +2. The time now is 05:45. |
- Copyright 2026 4Tuning