Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Drift Section - Sideways Action (https://forum.4tuning.ro/361-drift-section-sideways-action.html)
-   -   Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010 (https://forum.4tuning.ro/361-drift-section-sideways-action/168126-lumea-driftului-doliu-rip-atsushi-kuroi-1969-2010-a.html)

Hondarul 05-02-10 10:37

Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
1 Attachment(s)
Atsushi Kuroi a decedat pe data de 1 Februarie 2010 in urma unui accident de motocicleta. Desi a fost unul dintre cei mai buni piloti din campionatul Japonez de Drift "D1 Grand Prix", Atsushi Kuroi nu s-a putut multumi doar cu adrenalina oferita pe 4 roti si a ales sa guste si din viteza pe 2 roti, aceasta in cele din urma fiindu-i fatala.

<embed width="450" height="366" src="http://www.4tuning.tv/embedded/vzmkuOm7iIS" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash"></embed><p><a href="http://www.4tuning.tv/vzmkuOm7iIS/Tribute_to_a_Drift_Legend.html" target="_blank">Tribute to a Drift Legend</a> pe <a href="http://www.4tuning.tv/" target="_blank">www.4tuning.tv</a></p>

Atsushi Kuroi nascut in anul 1969 a indragit sportul cu motor inca de mic, acesta incepand sa conduca cu mult inainte de a-si obtine permisul de conducere. Dupa obtinerea acestuia, prima sa masina a fost una cu tractiune integrala, deoarece indragea foarte mult WRC si mersul pe teren accidentat, insa acest sport necesita multi bani pentru reparati, bani pe care nu-i detinea, asa ca s-a indreptat catre drift cumparandu-si un Nissan Silvia (s13). Dupa mult antrenament si multe eforturi, Kuroi nu-si dadea seama daca era bun in ceea ce facea, asa ca a inceput sa participe la diferite concursuri acumuland premii dupa premii.


Atsushi Kuroi a intrat in D1 Grand Prix inca de la aparitia acestui campionat in anul 2001. A fost patronul River Side Tuning Garage din Osaka si propriul lui sponsor pana in anul 2003 cand a fost sponsorizat si de catre Toyo Tires.


A indragit Nissan Silvia S13, masina ce o considera perfecta pentru drift. Nissan-urile Silvia pe care acesta le-a folosit de-alungul vremii in D1 Grand Prix nu erau obisnuite. Cel vechi avusese un motor RB26DET imprumutat de pe un Nissan Skyline r34 GT-R iar masina actuala pe care alerga era echipata cu un motor de 2JZ de pe Toyota Supra.


In 2007 Atsushi Kuroi a obtinut pentru prima data locul 1 pe circuitul Fuji Speedway.


Lumea Driftului a pierdut un pilot legendar, un pilot agresiv ce intotdeauna reusea sa obtina unghiuri extreme si sa ofere un spectacol mare de fiecare data cand intra pe pista. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

plictisit 05-02-10 12:18

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
R.I.P. un drifter nemaipomenit

VaLy_ALX 05-02-10 12:38

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
R.I.P Atsushi Kuroi

blazeyblaze 05-02-10 21:05

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
RIP ATUSUSHI KUROI }{}{ <3 CE FRUMU FACEA OMU
RIP SPER SA MA AUZI INGERULE CARE AI CALCAT PRINTRE NOI CU GRATIE PE 4 ROTI .... NE VEY LYPSY SY N3 V0M R3V3D3@ IN CERURY!!!!

capa` 05-02-10 23:01

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
R.I.P

HoricutzWSR 06-02-10 00:02

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
Quote:

Originally Posted by blazeyblaze (Post 3055041)
RIP ATUSUSHI KUROI }{}{ <3 CE FRUMU FACEA OMU
RIP SPER SA MA AUZI INGERULE CARE AI CALCAT PRINTRE NOI CU GRATIE PE 4 ROTI .... NE VEY LYPSY SY N3 V0M R3V3D3@ IN CERURY!!!!

..u high or smthn? :|

catalanu 06-02-10 09:37

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
Quote:

Originally Posted by blazeyblaze (Post 3055041)
RIP ATUSUSHI KUROI }{}{ <3 CE FRUMU FACEA OMU
RIP SPER SA MA AUZI INGERULE CARE AI CALCAT PRINTRE NOI CU GRATIE PE 4 ROTI .... NE VEY LYPSY SY N3 V0M R3V3D3@ IN CERURY!!!!

e buna iarba...:bong:

alex22das 06-02-10 14:31

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
R.I.P

SpeeDBreaker 06-02-10 22:53

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
R.I.P:cry:Un mare nume in D1GP si nu numai.
https://www.youtube.com/watch?v=mUKobzU6Hxo

blazeyblaze 07-02-10 01:39

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
pentru nelamuriti : era o gluma...cine o intelege bine cine nu imi pare rau

dog99 07-02-10 01:46

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
R.I.P

world_eye007 07-02-10 12:45

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
Quote:

Originally Posted by blazeyblaze (Post 3059466)
pentru nelamuriti : era o gluma...cine o intelege bine cine nu imi pare rau

si pentru asta se da ban? :))

blazeyblaze 07-02-10 17:14

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
ban se ia automat cand esti taranoi si primesti mai multe infractiuni care cumulate duc intr-adevar la ban....din pacate asta a fost cireasa de pe tort...si nu vad de unde pana unde ma tragi tu pe mine la raspundere?

world_eye007 09-02-10 15:24

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
Nu stiu de ce ti se pare ca te trag eu la raspundere si te ataci asa aici. Eu pur si simplu am pus o intrebare, pertinenta, in opinia mea.
Gandeste-te totusi ca asa cum tu ai facut o gluma si te asteptai ca lumea sa o ia ca atare si altii puteau face acelasi lucru, dar nici tu n-ai inteles.
Crezi ca unii isi pot permite sa fie "taranoi" cum zici tu pentru ca sunt SuperModeratori, insa userii simplii in aceleasi circumstante nu?

blazeyblaze 09-02-10 19:55

Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
 
eu nu mi-ai permis sa jignesc pe nimeni direct .
case closed


All times are GMT +2. The time now is 20:58.

- Copyright 2026 4Tuning