![]() |
Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
1 Attachment(s)
Atsushi Kuroi a decedat pe data de 1 Februarie 2010 in urma unui accident de motocicleta. Desi a fost unul dintre cei mai buni piloti din campionatul Japonez de Drift "D1 Grand Prix", Atsushi Kuroi nu s-a putut multumi doar cu adrenalina oferita pe 4 roti si a ales sa guste si din viteza pe 2 roti, aceasta in cele din urma fiindu-i fatala.
<embed width="450" height="366" src="http://www.4tuning.tv/embedded/vzmkuOm7iIS" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash"></embed><p><a href="http://www.4tuning.tv/vzmkuOm7iIS/Tribute_to_a_Drift_Legend.html" target="_blank">Tribute to a Drift Legend</a> pe <a href="http://www.4tuning.tv/" target="_blank">www.4tuning.tv</a></p> Atsushi Kuroi nascut in anul 1969 a indragit sportul cu motor inca de mic, acesta incepand sa conduca cu mult inainte de a-si obtine permisul de conducere. Dupa obtinerea acestuia, prima sa masina a fost una cu tractiune integrala, deoarece indragea foarte mult WRC si mersul pe teren accidentat, insa acest sport necesita multi bani pentru reparati, bani pe care nu-i detinea, asa ca s-a indreptat catre drift cumparandu-si un Nissan Silvia (s13). Dupa mult antrenament si multe eforturi, Kuroi nu-si dadea seama daca era bun in ceea ce facea, asa ca a inceput sa participe la diferite concursuri acumuland premii dupa premii. Atsushi Kuroi a intrat in D1 Grand Prix inca de la aparitia acestui campionat in anul 2001. A fost patronul River Side Tuning Garage din Osaka si propriul lui sponsor pana in anul 2003 cand a fost sponsorizat si de catre Toyo Tires. A indragit Nissan Silvia S13, masina ce o considera perfecta pentru drift. Nissan-urile Silvia pe care acesta le-a folosit de-alungul vremii in D1 Grand Prix nu erau obisnuite. Cel vechi avusese un motor RB26DET imprumutat de pe un Nissan Skyline r34 GT-R iar masina actuala pe care alerga era echipata cu un motor de 2JZ de pe Toyota Supra. In 2007 Atsushi Kuroi a obtinut pentru prima data locul 1 pe circuitul Fuji Speedway. Lumea Driftului a pierdut un pilot legendar, un pilot agresiv ce intotdeauna reusea sa obtina unghiuri extreme si sa ofere un spectacol mare de fiecare data cand intra pe pista. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. |
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
R.I.P. un drifter nemaipomenit
|
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
R.I.P Atsushi Kuroi
|
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
RIP ATUSUSHI KUROI }{}{ <3 CE FRUMU FACEA OMU
RIP SPER SA MA AUZI INGERULE CARE AI CALCAT PRINTRE NOI CU GRATIE PE 4 ROTI .... NE VEY LYPSY SY N3 V0M R3V3D3@ IN CERURY!!!! |
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
R.I.P
|
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
Quote:
|
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
Quote:
|
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
R.I.P
|
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
R.I.P:cry:Un mare nume in D1GP si nu numai.
https://www.youtube.com/watch?v=mUKobzU6Hxo |
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
pentru nelamuriti : era o gluma...cine o intelege bine cine nu imi pare rau
|
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
R.I.P
|
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
Quote:
|
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
ban se ia automat cand esti taranoi si primesti mai multe infractiuni care cumulate duc intr-adevar la ban....din pacate asta a fost cireasa de pe tort...si nu vad de unde pana unde ma tragi tu pe mine la raspundere?
|
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
Nu stiu de ce ti se pare ca te trag eu la raspundere si te ataci asa aici. Eu pur si simplu am pus o intrebare, pertinenta, in opinia mea.
Gandeste-te totusi ca asa cum tu ai facut o gluma si te asteptai ca lumea sa o ia ca atare si altii puteau face acelasi lucru, dar nici tu n-ai inteles. Crezi ca unii isi pot permite sa fie "taranoi" cum zici tu pentru ca sunt SuperModeratori, insa userii simplii in aceleasi circumstante nu? |
Re: Lumea driftului in doliu - RIP Atsushi Kuroi - 1969 - 2010
eu nu mi-ai permis sa jignesc pe nimeni direct .
case closed |
| All times are GMT +2. The time now is 20:58. |
- Copyright 2026 4Tuning