![]() |
Dilema
mi`am cumparat si eu o masina noua (este prima :D) si m`am gandit k as avea nevoie de un subwoofer...dar am citit pe net k cica nu prea e bine sa pui, intrucat in timp o sa inceapa sa bata din toate incheieturile...etc. Oare e adevarat, chiar nu se merita sa pui un subwoofer ? mai ales pe o masina noua...? eu sunt un tip mai tipicar de fel, deci kiar nu mi`ar conveni sa inceapa sa scaratie bordu` sau ceva de genu` :-?? ce parere aveti, profesionistilor? :) astept rasp, multumesc anticipat!
|
Re: Dilema
depinde ce doresti de la acel subwoofer!daca vrei ceva strict personal,sa iti incante urechile,nu ai sanse sa "dezmembrezi" masina!!:))
|
Re: Dilema
Daca iti iei unul de maxim 300 nu risti sa se dezmembreze. daca vorbim de puteri mai mare e altceva..:rolleyes2
|
Re: Dilema
Am inteles cum sta treaba! multumesc frumos baieti ! si...ca marca ce recomandati? eu ma gandeam la jbl sau blaupunkt...
|
Re: Dilema
ce buget ce masina si ce amplif ai? cum arata restul sonorizarii si ce muzica asculti?
|
Re: Dilema
pey... bugetu` nu ar fi o prob...cu toate k nu prea as vrea sa depasesc 200 de euro...(mentionez k nu vreau ceva foarte puternic, doar un pic de ajutor intrucat pe masina am boxele din fabrica care nu au bass deloc...) Nu am amplificator, trebuie sa cumpar tot...inclusiv condensator dak trebuie...Deci vreau ceva de calitate ... astept o configurare care include si un amplificator bun...ca muzica ascult mai multe genuri, deobicei Vibe fm :D. Dar nu deep house sau alte nebunii...din astea de vara asa :P Astept un rasp de la tine, paradox, merci frumos!
|
Re: Dilema
Cauta Helix, Hertz sau Focal. Lasa JBL, Blaupuinkt si alte tampenii. Condensatorul este inutil, renunta la el. Pune cablu gros de la baterie la amplificator si e mai ok.
|
Re: Dilema
app,pe ce masina vrei sa pui ?
|
Re: Dilema
multumesc tuturor pt rasp ! Am un Astra GTC.
|
Re: Dilema
ce parere aveti de asta http://www.***********/produse/Subwo..._10_Dark_Blue/
|
Re: Dilema
HELIX/DB_10_Dark_Blue/
|
Re: Dilema
Pentru nimic!!se va auzii frumos intr-un hatchback...bafta!!;)
|
Re: Dilema
go for it!
|
Re: Dilema
Mai pune ceva si iei Helix Db 12s.
|
Re: Dilema
e prea mare ala...ma gandeam sa`mi iau unu` care sa`l pot prinde de kestia aia...care se ridica la hatchback, nush cum ii zice :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:02. |
- Copyright 2026 4Tuning