Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   O intrebare : Mercedes (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/15660-intrebare-mercedes.html)

Cosmin255 10-04-06 15:12

O intrebare : Mercedes
 
Am si eu o intrebare,am observat ca la Mercedes exista 3 variante de echipare , Classic , Elegance si Avantgarde .
Intre Elegance si Avantgarde nu exista nici o diferenta de pret la nici o masina , sunt la un dealer pe site , dar nu stiu ce dotari au . Imi explica si mie cineva care detine informatii despre Mercedes?Multumesc

Bogdan_mb 11-04-06 14:46

Re: O intrebare : Mercedes
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK
Am si eu o intrebare,am observat ca la Mercedes exista 3 variante de echipare , Classic , Elegance si Avantgarde .
Intre Elegance si Avantgarde nu exista nici o diferenta de pret la nici o masina , sunt la un dealer pe site , dar nu stiu ce dotari au . Imi explica si mie cineva care detine informatii despre Mercedes?Multumesc

cel mai recomandat ar fi sa mergi la un dealer si intrebi fiecare pachet ce contine.. eu stiu de cand am cumparat masina.
prin elegance si avantgarde se intelege aceleasi schimbari la aspectul masinii (interior si exterior) in 2 stiluri diferite...

Cosmin255 12-04-06 15:01

Re: O intrebare : Mercedes
 
Am vazut o diferenta ca elegance are geamurile cu tenta verde iar avantgarde cu tenta albastra ... dar....

Bogdan_mb 12-04-06 15:02

Re: O intrebare : Mercedes
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK
Am vazut o diferenta ca elegance are geamurile cu tenta verde iar avantgarde cu tenta albastra ... dar....

sunt mai multe ... itzi zic pe mess

NWZeu 12-04-06 16:02

Re: O intrebare : Mercedes
 
:D :D geamuri cu tenta ...... se numesc HELIOMATE ;) si au aceeasi culoare toate, legat de diferente - difera pachetul optic exterior - spoilerele, pragurile etc, si diferente se regasesc si la interior la tapiserie (diferente de material si de culoare).

RoSonic 12-04-06 16:38

Re: O intrebare : Mercedes
 
Heliomate sunt geamurile care se coloreaza in functie de lumina...

Cosmin255 12-04-06 16:51

Re: O intrebare : Mercedes
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu
:D :D geamuri cu tenta ...... se numesc HELIOMATE ;) si au aceeasi culoare toate, legat de diferente - difera pachetul optic exterior - spoilerele, pragurile etc, si diferente se regasesc si la interior la tapiserie (diferente de material si de culoare).

Capul tau e heliomat:)...glumesc.io zic sigur ca nu e asa:P.Pace

Bogdan_mb 12-04-06 17:07

Re: O intrebare : Mercedes
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu
:D :D geamuri cu tenta ...... se numesc HELIOMATE ;) si au aceeasi culoare toate, legat de diferente - difera pachetul optic exterior - spoilerele, pragurile etc, si diferente se regasesc si la interior la tapiserie (diferente de material si de culoare).

mai bine taci daca nu esti in tema....

einstein1984 12-04-06 21:12

Re: O intrebare : Mercedes
 
Credeam ca doar lentilele ochelarilor de vedere sunt heliomate. Poate Mercedesul are si parbriz cu dioptrii?

Cabbano 12-04-06 21:22

Re: O intrebare : Mercedes
 
Quote:

Originally Posted by einstein1984
Credeam ca doar lentilele ochelarilor de vedere sunt heliomate. Poate Mercedesul are si parbriz cu dioptrii?

very funny:lol: :lol:

NWZeu 12-04-06 21:22

Re: O intrebare : Mercedes
 
wtcvictim - nu cred ca ai vreo tangenta cu mine sa vorbesti la modul asta , controleaza-te ... nu vreau sa intru in polemica cu tine ca ar fi inutil, rezuma-te la subiect, daca nu ai nimic de zis nu posta ....
obrazNICK - nu este prima remarca "ciudata" pe care o faci ....
RoSonic a zis suficient de bine ca eu sa nu mai fie nevoie sa repet - atat oglinzile cat si geamurile masinii sunt heliomate, geamurile la lumina solara se inchid la culoare iar oglinzile folosesc acest fenomen pentru atenuarea luminii farurilor masinii din spate (noaptea).
einstein1984 - nu trebuie sa fie lentila sa fie heliomat, este un proces de intunecare a culorii care se poate face pe sticla/oglinda (dar si pe lentile) - Mercedes foloseste aceasta tehnologie inca din anii 80.

Bogdan_mb 12-04-06 21:26

Re: O intrebare : Mercedes
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu
wtcvictim - nu cred ca ai vreo tangenta cu mine sa vorbesti la modul asta , controleaza-te ... nu vreau sa intru in polemica cu tine ca ar fi inutil, rezuma-te la subiect, daca nu ai nimic de zis nu posta ....
obrazNICK - nu este prima remarca "ciudata" pe care o faci ....
RoSonic a zis suficient de bine ca eu sa nu mai fie nevoie sa repet - atat oglinzile cat si geamurile masinii sunt heliomate, geamurile la lumina solara se inchid la culoare iar oglinzile folosesc acest fenomen pentru atenuarea luminii farurilor masinii din spate (noaptea).
einstein1984 - nu trebuie sa fie lentila sa fie heliomat, este un proces de intunecare a culorii care se poate face pe sticla/oglinda (dar si pe lentile) - Mercedes foloseste aceasta tehnologie inca din anii 80.

totusi ... nu vrei sa acceptii ca au tenta albatra geamurile ? chiar asa rau vad???? :lol: :lol:

NWZeu 12-04-06 21:38

Re: O intrebare : Mercedes
 
eu ti-am zis ce e "tenta" ca e verde ca e albastra are vreo importantza? anyway devenim offtopic .... mai scrie-tzi diferentze intre Classic/Elegance/Avantgarde :D

RoSonic 12-04-06 21:43

Re: O intrebare : Mercedes
 
Quote:

RoSonic a zis suficient de bine ca eu sa nu mai fie nevoie sa repet - atat oglinzile cat si geamurile masinii sunt heliomate
Eu doar am zis ce inseamna "heliomat"... nu ca ar fi sau nu pe modelele despre care se vorbeste...


ps: oricum... legat de accesoriile si dotarile unei masini... cel mai bine se intreaba direct la dealer... e cel mai in masura sa raspunda, mai ales ca ofertele se schimba destul de des...

Bogdan_mb 12-04-06 21:43

Re: O intrebare : Mercedes
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu
eu ti-am zis ce e "tenta" ca e verde ca e albastra are vreo importantza? anyway devenim offtopic .... mai scrie-tzi diferentze intre Classic/Elegance/Avantgarde :D

ehh... deci vezi ... e o diferenta intre tenta albastra si sticla heliomata

is obosit acuma sa itzi fac o lista cu diferente ca sunt multe ...

ps. o masina avantgarde arata total diferit de un elegance


All times are GMT +2. The time now is 22:51.

- Copyright 2024 4Tuning