Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Citroen (https://forum.4tuning.ro/301-discutii-citroen.html)
-   -   parere c5 (https://forum.4tuning.ro/301-discutii-citroen/152931-parere-c5.html)

toxygene 11-11-09 11:39

parere c5
 
Salut as vrea sa-mi spuneti cateva pareri despre un citroen c5 din 2004 1.6 hdi are 160 de mii km. Care sunt problemele care apara la aceasta masina in general....din cate am inteles, suspensia e e cu probleme; intretinerea e scumpa?
Multumesc anticipat :)

THUNDER77 11-11-09 13:00

Re: parere c5
 
Salut . In general masinile frantuzesti sunt mai scumpe la intretinere , insa nu se compara calitatea Citroen cu Renault sau Peugeot. Suspensia pe care o ai tu este de generatie nou , si chiar daca ar fi fost de generatie mai veche atata timp cat se schimba LHM-ul la timp si se incarca sferele cand trebuie nu are voie sa-ti faca probleme. Ca sa fii linistit , daca vrei sa cumperi masina ( sau ai cumparat-o ) mergi cu ea la un tester si verific-o. Eu personal am un Citroen Xantia din '96 si nu are nici cea mai mica problema la suspensie , si am foarte multi amici care sunt posesori de Citroen Bx , Cx , XM , ( masini mult mai vechi ca a ta ) pe care nu i-am auzit vaitandu-se. Daca vrei sa vb mai multe de Citro , baga id-ul meu tandrese2000. Numai bine ;)

toxygene 11-11-09 14:09

Re: parere c5
 
Multumesc. Inca nu am cumparat-o ..... momentan studiez piata :)


All times are GMT +2. The time now is 02:21.

- Copyright 2026 4Tuning