Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Crezi ca viteza e misto ? intra aici.. (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/142774-crezi-viteza-misto-intra.html)

level23 12-09-09 15:55

Crezi ca viteza e misto ? intra aici..
 
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/pgYA2c5iyzs&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/pgYA2c5iyzs&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

ionutblv 12-09-09 15:58

Re: Crezi ca viteza e misto ? intra aici..
 
da, asta da clip ..aviz vitezomanilor, erau 2 aseara in iasi, in centru, frate nici pe circuit nu ajungeau la viteza aia....:shock:

22VIN 12-09-09 16:15

Re: Crezi ca viteza e misto ? intra aici..
 
Bai da m-am saturat pana peste cap de campaniile "viteza ucide" si as amai departe. Prostia si inconstienta ucid. Dupa spunsele unora, hai sa mergem toti cu 50km/h si pe autostrada si n-o sa murim niciodata in masina, dar ne dam jos, ne impiedicam, dam cu capul de bordura si murim. Super, nu? Masina scapa frumos de sub control si la viteze mici, doar am patit-o pe pielea mea pe drumuri extraordinar de proaste. In astfel de situatii mai intai sa avem drumuri si apoi sa cante de viteza.
Ideea e ca se merge cu viteza pe unde se poate si incet pe unde trebuie. Ca mergi pe autostrada cu 180-200km/h nu se cheama inconstienta. Dar ca mergi prin oras cu 200km/h se cheama deja dementa. In principiu iti permiti s-o calci pe drumurile pe care le cunosti bine si in situatia in care masina ta dispune de ceva stabilitate.
Sincer, ce-am rezolva daca am merge 500km de drum romanesc acoperit in proportie de 75% de sate cu viteza legala, si anume 50km/h in localitate si 100 in afara? Am innebuni. Am ajunge a doua zi unde trebuie. Asta e, vezi ca se poate, ca drumul e bun, traficul nu-i nasol si ii dai in limitele bunului simt.

dolb 12-09-09 16:30

Re: Crezi ca viteza e misto ? intra aici..
 
Quote:

Originally Posted by amphetamine (Post 2633368)
Bai da m-am saturat pana peste cap de campaniile "viteza ucide" si as amai departe. Prostia si inconstienta ucid. Dupa spunsele unora, hai sa mergem toti cu 50km/h si pe autostrada si n-o sa murim niciodata in masina, dar ne dam jos, ne impiedicam, dam cu capul de bordura si murim. Super, nu? Masina scapa frumos de sub control si la viteze mici, doar am patit-o pe pielea mea pe drumuri extraordinar de proaste. In astfel de situatii mai intai sa avem drumuri si apoi sa cante de viteza.
Ideea e ca se merge cu viteza pe unde se poate si incet pe unde trebuie. Ca mergi pe autostrada cu 180-200km/h nu se cheama inconstienta. Dar ca mergi prin oras cu 200km/h se cheama deja dementa. In principiu iti permiti s-o calci pe drumurile pe care le cunosti bine si in situatia in care masina ta dispune de ceva stabilitate.
Sincer, ce-am rezolva daca am merge 500km de drum romanesc acoperit in proportie de 75% de sate cu viteza legala, si anume 50km/h in localitate si 100 in afara? Am innebuni. Am ajunge a doua zi unde trebuie. Asta e, vezi ca se poate, ca drumul e bun, traficul nu-i nasol si ii dai in limitele bunului simt.

de acord cu tine! .. la mine in oras este o portiune dreapta.. apoi faci la stanga pe o straduta si in timpul curbei este o dunga (nereparata) de nisip, pietris etc., daca te duci in curba la 30 la ora si franezi un pic..te trezesti pe bordura grav de tot si sa iti dea Dumnezeu noroc sa nu intri in cineva!.

Nu viteza ucide...ci inconstienta , teribilismul, lipsa de experienta.

polon3zZo 12-09-09 17:32

Re: Crezi ca viteza e misto ? intra aici..
 
daca nu ar mai exista chestia aia ....hai sa aratam ce tari suntem noi la volan ...poate s ar reduce numarul de accidente ...
au dreptate baietii de mai sus ....nu viteza ucide noi o provocam ...

era o vorba : " nu copacul te loveste , el isi apara drepturiile "


All times are GMT +2. The time now is 23:08.

- Copyright 2026 4Tuning