Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Femei (https://forum.4tuning.ro/28-femei.html)
-   -   Femeile iubesc mai mult banii decat sexul? (https://forum.4tuning.ro/28-femei/139215-femeile-iubesc-banii-decat-sexul.html)

Bengy_BLS 11-09-09 15:18

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
natura umana se cheama :D ce sa-i faci , asta avem cu asta defilam. :D

aleks 11-09-09 15:34

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Am şi eu o curiozitate: noi ăştia care ne tot luăm ţepe de la fetele noastre, care se mai duc şi cu alţii īn afara masculilor oficiali şi feroce de suntem fiecare, oare noi n-avem nicio vină? Mă īntreb şi eu aşa, oare e doar vina lor?
Ele sunt toate nişte curve insensibile care nu īnţeleg perfecţiunea īntruchipată pe care o reprezentăm noi, jumătăţile lor rupte din cer?
Nu ştiu, poate de multe ori e vina noastră, poate uitam să facem multe, poate nu le satisfacem acele aşteptări importante şi preferăm să le īnlocuim cu multe altele secundare, doar pentru că ne e mai simplu, poate nu ştim să le alintăm atunci cānd ar fi cazul, poate nu reuşim să le fim alături doar atunci cānd e nevoie, nici īnainte, nici după, poate nu reuşim să fim bărbaţi adevăraţi īn pat, deşi noi ne amăgim că e suficient cāt le oferim, poate suntem prea moi īn pat, sau poate prea duri, nu ştiu, poate nu acordăm corzile suficient de bine, şi chiar dacă executăm o "partitură" completă, poate "cāntăm" fals, cine ştie...
Nu spun că aşa e, dar nu pot să nu mă-ntreb, oare numai ele-s de vină tot timpul?
Nu de alta, dar prea ne lamentăm că ele este curve, şi noi baieţi buni, seamănă cu cluburile alea de femei divorţate şi neexecutate care se plāng īn cor ca bărbaţii e porci dom'le...

Mustang 11-09-09 16:36

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Asta e marea greseala a tuturor: generalizarea.
Nu stiu daca eu am comis-o... dar nu sunt de parerea ca toate femeile "este" curve.
Sunt unele care stiu ce vor de la viata... acel lucru fiind situatia si stabilitatea financiara.

Subliniez doar cateva idei:
- multe dintre femei sunt invatate de mici, de catre mame, sa isi aleaga un tip cu bani care sa le poata intretine. Prin aceasta repetitie, placa stricata, sau cum vreti sa ii ziceti, in mintea fetei se contureaza ideea ca banii aduc fericirea.
- la o varsta, se lovesc si de realitate: sentimente vs. mentalitatea "pro - bani"... intra intr-un proces de gandire "complex" si cantaresc orice miscare: fericire cu un tip care si-ar da viata pentru ea sau... fericire pana la ultima suvita (in mentalitatea lor) cu un tip care arata decent, cu o situatie financiara extraordinara care le fac orice moft. Chiar daca uneori calca stramb, ele sunt dispuse sa ii ofere o sansa.

O mare parte din femei traieste cu impresia ca tipii stabiliti in alte tari sau imigrantii sunt mai atragatori decat un roman banal (si aici nu ma refer la cei de culoare neaparat cum exista un mit). De ce? Nu am inteles niciodata. Sau in mintea lor lucreaza acea rotita care le "explica" faptul ca daca se cupleaza cu el va vedea si alte tari?

Cat despre ce a spus Aleks... 100% corect. Gresim, oricine greseste... dar intrebarea mea e in felul urmator: "ok... gresesc. Poate eu nu realizez asta. De ce femeia nu vine sa se vaite de comportamentul meu? De ce se refugiaza in bratele altuia care la inceput e miere si de ce imi reproseaza ca sunt un magar dupa ce s-a combinat cu cel in cauza?"... Barbatii am vazut ca sunt o idee mai comunicativi la capitolul "exprimarea problemelor". Ele de ce nu o fac?

Comunicarea e esentiala... dar se pare ca pentru barbat e mai usor sa zica: "nu imi faci sex oral, eu vreau si consider ca d'aia avem o problema...", pe cand ea are retineri in a zice: "sunt o fiinta normala care vrea si ea un sex oral, iar tu, boule, nu iti dai seama!!!". De ce?

Sasha 11-09-09 16:41

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Quote:

Originally Posted by Mustang (Post 2631150)
Asta e marea greseala a tuturor: generalizarea.
Nu stiu daca eu am comis-o... dar nu sunt de parerea ca toate femeile "este" curve.
Sunt unele care stiu ce vor de la viata... acel lucru fiind situatia si stabilitatea financiara.

Subliniez doar cateva idei:
- multe dintre femei sunt invatate de mici, de catre mame, sa isi aleaga un tip cu bani care sa le poata intretine. Prin aceasta repetitie, placa stricata, sau cum vreti sa ii ziceti, in mintea fetei se contureaza ideea ca banii aduc fericirea.
- la o varsta, se lovesc si de realitate: sentimente vs. mentalitatea "pro - bani"... intra intr-un proces de gandire "complex" si cantaresc orice miscare: fericire cu un tip care si-ar da viata pentru ea sau... fericire pana la ultima suvita (in mentalitatea lor) cu un tip care arata decent, cu o situatie financiara extraordinara care le fac orice moft. Chiar daca uneori calca stramb, ele sunt dispuse sa ii ofere o sansa.

O mare parte din femei traieste cu impresia ca tipii stabiliti in alte tari sau imigrantii sunt mai atragatori decat un roman banal (si aici nu ma refer la cei de culoare neaparat cum exista un mit). De ce? Nu am inteles niciodata. Sau in mintea lor lucreaza acea rotita care le "explica" faptul ca daca se cupleaza cu el va vedea si alte tari?

Cat despre ce a spus Aleks... 100% corect. Gresim, oricine greseste... dar intrebarea mea e in felul urmator: "ok... gresesc. Poate eu nu realizez asta. De ce femeia nu vine sa se vaite de comportamentul meu? De ce se refugiaza in bratele altuia care la inceput e miere si de ce imi reproseaza ca sunt un magar dupa ce s-a combinat cu cel in cauza?"... Barbatii am vazut ca sunt o idee mai comunicativi la capitolul "exprimarea problemelor". Ele de ce nu o fac?

Comunicarea e esentiala... dar se pare ca pentru barbat e mai usor sa zica: "nu imi faci sex oral, eu vreau si consider ca d'aia avem o problema...", pe cand ea are retineri in a zice: "sunt o fiinta normala care vrea si ea un sex oral, iar tu, boule, nu iti dai seama!!!". De ce?

Vezi ca generalizezi si tu... nu e deloc asa, cel putin nu toti. Sunt unii care ar dori un medium langa ei...sa-i inteleaga din priviri fara sa scoata vre-un cuvant din gura, ceea ce nu mi se pare deloc corect. Si oricum am mai spus-o nu conteaza daca esti barbat sau femeie...spune lucrurilor pe bune, ce te deranjeaza si ce nu.

Mustang 11-09-09 16:43

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Corect. Trebuia sa zic ca o parte din barbati, my bad.

Lecca 11-09-09 16:55

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
treaba cu strainii e o chestie genetica, mostenita in creieras ca un fel de instinct, legat de raspandirea speciei :-) strainii sunt mai atragatori pentru ca pur si simplu asa le spune maternitatea, hey, trebuie sa primesti fond genetic si din alta parte pentru a evita inbreeding-ul (inmultirea intre membrii aceleiasi familii, foarte periculoasa genetic vorbind). genetica explica multe lucruri, dar nu pe toate. iar faptul ca femeile sunt "curve" si barbatii sunt "porci" e iarasi motivat de impulsurile noastre primare: spread the species boys and girls!!!
asta e, suntem niste furnici fu.tacioase ca specie :lol: cu oricine, oriunde, oricat :lol:

Trixi 11-09-09 17:29

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Gabi,zi-mi sincer,nu ai auzit/vazut de suficient de multe ori si din partea baietilor,ca o tine pe aia oficiala si pe linga ea mai fute tot ce prinde?Asta nu e tot aia cumva?Nu este in stare sa ii zica in fata,mah esti varza in pat...dar mi-e tare comod sa te tin pe linga mine ca esti o bovina si nu tre sa depun un efort pt a te tine aproape...si pot sa ma prezint cu tine in societate cind este nevoie...dar de fapt nici in cur nu ma doare de tine...si daca te sesizezi si te cari e bine,daca nu cu atat mai bine.Iti zic eu,ca marea majoritate a barbatilor asa face.Un foarte mic procent nu face asta cu buna stiinta,desi ar putea.Iar procentul mai mare nu face,pentru ca e prea prost sa prinda una care sa ii fie pe plac si cind da de una care ii convine se face papucul universal.

Referitor la povestea care a agitat aici spiritele...siti bine,ca am trecut prin multe si pot sa va zic,absolut sigur,ca fiecare poveste de cuplu are cel putin 2 variante,de obicei absolut diferite.Ca sa fim capabili sa tragem o concluzie,ar trebui sa ascultam si varianta ei.Pana atunci nu este cazul sa trageti concluzii pripite despre fata respectiva.(mentionez ca habar nu am cine este ea)

...si tu Psycho,te rog frumos sa imi permiti sa iti dau un sfat.inteleg prefect,ca iarasi treci printr-o situatie de criza si cel mai bine ar fi ca sa te sfatuiesti cu prietenii aia apropiati,care te cunosc de mult timp si se deranjeaza suficient de tare de dragul tau,ca in loc sa te aprobe fara sa te intrebe,te ajuta cu un sfat sincer.In situatii de astea este foarte greu sa vezi limpede,doar cei care te privesc din afara sunt in stare sa analizeze situatia per total si observatiile lor nu trebuie sa te supere ci sa te faca sa te gindesti bine ca sa nu se mai intimple asta si a treia oara cu tine.numai bine iti doresc!

Mustang 11-09-09 21:04

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Quote:

Originally Posted by Trixi (Post 2631269)
Gabi,zi-mi sincer,nu ai auzit/vazut de suficient de multe ori si din partea baietilor,ca o tine pe aia oficiala si pe linga ea mai fute tot ce prinde?Asta nu e tot aia cumva?Nu este in stare sa ii zica in fata,mah esti varza in pat...dar mi-e tare comod sa te tin pe linga mine ca esti o bovina si nu tre sa depun un efort pt a te tine aproape...si pot sa ma prezint cu tine in societate cind este nevoie...dar de fapt nici in cur nu ma doare de tine...si daca te sesizezi si te cari e bine,daca nu cu atat mai bine.Iti zic eu,ca marea majoritate a barbatilor asa face.Un foarte mic procent nu face asta cu buna stiinta,desi ar putea.Iar procentul mai mare nu face,pentru ca e prea prost sa prinda una care sa ii fie pe plac si cind da de una care ii convine se face papucul universal.

Corect.
Interesant e ca barbatii nu sunt priviti cu aceeasi ochi cum este privita o femeie de genul asta: din floare-n floare. In plus, se stie de mult timp ca barbatu' este un disperat dupa sex si niciodata nu e destul pentru el. He needs to set up a record. Ok, sunt de acord sa fu*a 10.000 de femei... dar da-i papucii "fraierei" care sta cu tine in timp ce o faci de rusine. Ah... ca momentan e in tratative cu una... ok. I-o trage... iar ok. Dupa ce i-a tras-o si se considera ca s-a combinat cu ea, ii da unda verde celei cu care a fost inainte. Nu stiu... poate eu vad diferit problema.

Oricum am zis-o, n-am stat sa analizez foarte mult si comportamentul unui barbat care nu se identifica cu mine... am spus-o din prisma mea... si vreau sa imi cer scuze ca am facut greseala de a asemui ceilalti insi cu mine.

Ca idee de final... barbatii infideli sunt priviti altfel, pe cand o femeie infidela este o curva... Cuvinte grele se folosesc si nu stiu daca este cazul... Daca ar fi sa o luam asa: toti care calca stramb sunt niste curve, indiferent de sex. Chiar toti! Chiar si noi! Daca suna aiurea... sorry. Munca excesiva dauneaza GRAV sanatatii. :D

sergiuhusca 11-09-09 21:38

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Eu cred ca femeile iubesc si sexul si banii...sau mai bine zis sa faca sex cu un barbat instarit...
Sexul e nevoie fiziologica...
Banul e o necesesitate zilnica...

Mustang 11-09-09 21:49

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Eu zic ca cele mai castigate femei... sunt prostituatele.
Daca e sa ne luam dupa articolul asta... ca sa revin cat de cat la ideea topicului.

sergiuhusca 11-09-09 21:51

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Man esti criminal...De unde ai scos-o? :))
Cele mai castigate sunt femeile care calca totul in picioare si care pentru bani ar face orice...Sa fie..nu conteaza cat de multa p..a suge pt ei...

Mustang 11-09-09 21:56

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Nu nu... n-ai inteles.
Femeia cea mai castigata este cea care face sex (pentru ca ii place sa o faca) si mai e si platita pentru asta. :D
Dubla satisfactie.

Posturile astea 2 au fost facute pentru detensionarea atmosferei. :D

bluey 11-09-09 22:05

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Psycho are dreptateeeee.
:(

Trixi 11-09-09 22:45

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
io imi dau demisia fratilor....

Eugen_TL 12-09-09 11:02

Re: Femeile iubesc mai mult banii decat sexul?
 
Psycho de acord cu tine. Pe cele minunate le numeri pe degetele de la o mana si acolo in cazul in care iti mia lipsesc 2-3 degete. In prezent poate fi totul frumos pana i se scoala ceva si tot cu "gaurica" gandeste. Absolut toate la un moment fac ceva ce n-ar trebui, de-asta e bine sa tratezi cam cu fundul anumite chestii, nu toate
(orice ai face ele nupot fi multumite la infinit, pe cand baietii mai trateaza si cu nepasare, chiar daca nu li se fac toate poftele, spun PLM si trec mai departe). Eu nu vorbesc ca si cum as fi trait ceva pe pielea mea, dar ma uit la cele din jur cu prieteni, cu ani in spate , unele aproape maritate si tot prostii fac... multe care au trecut si pe la mine si mi-am zis " sa ma fereasca dzeu sa dau de una ca tine ", dar na, barbasu o stie cuminte,iar ea stie ca are pe unu in care are incredere si face pilaf.

Inainte erau alte vremuri, ( pt cei care vor spune inseaman ca si maicata,bunicata sunt panarame ), alta educatie se primea, cel putin la mine in familie totul s-a intamplat cu primul barbat (dezvirginare,nunta,copii, etc) si inca se ramane impreuna ( ma refer atat la parinti cat si la bunici, unchi,matusele )... dar AZI, cu cat calatoresti in mia multe masini si stai prin spatele blocului sau padure in ele cu atat esti mai "calita" , "matura"..

Si nu e tot, asta e generatia noastra..care mai e cum mai e .. dar vine generatia aia mica din urma care de la 12 ani stie care-i treaba... si ma uit cat de usor poti agata bididoaicele care merg pe jos si se tin strans de mana. Asta e viitorul fetelor, ca baietii vor da in ele cum dau si acum din toate punctele de vedere.

Si din START se pleaca cu o conceptie urata dar adevarata. BANII sau SEXUL? de dragoste,incredere,cuplu, nu mia spune nimeni nimic. DECI DIN START ele prefera senzatiile tari, bani si sex, ca restul nu mai conteaza.. iar uneori merg cand pe sex cand pe bani..depinde cu cine este. La ele banii si sexul reprezinta 2 maini...cand stanga cand dreapta ..acum depinde de fiecare daca e mai mult cu stanga sua cu dreapta ! :arrow:


All times are GMT +2. The time now is 13:37.

- Copyright 2024 4Tuning