Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Track day session Hungaroring 24 august (https://forum.4tuning.ro/439-baia/138871-track-day-session-hungaroring-24-august.html)

Claudiumxg 18-08-09 17:18

Track day session Hungaroring 24 august
 
cine vrea sa vina luni sa vada cu adevarat ce inseamna forja si sa isi descopere limitele masinii , indiferent de ce conduce de la broasca la Gumpert Apollo poate sa vina cu noi la Hungaroring (3h 30 de mers ) se merge luni dimineata pe la 4 si se vine seara inapoi

bluewmaster 18-08-09 19:59

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
salut initiativa, si, cu siguranta am sa ajung odata pe hungaroring.:twisted: din pacate cred ca mai mult as incurca cu masina mea pe-acolo...:oops:

LE: am cautat pe site`urile hungaroring, si nu am gasit prea multe lucruri, conditii, preturi, etc. poti sa ne dai mai multe detalii?

Claudiumxg 18-08-09 23:06

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
Quote:

Originally Posted by bluewmaster (Post 2567628)
salut initiativa, si, cu siguranta am sa ajung odata pe hungaroring.:twisted: din pacate cred ca mai mult as incurca cu masina mea pe-acolo...:oops:

LE: am cautat pe site`urile hungaroring, si nu am gasit prea multe lucruri, conditii, preturi, etc. poti sa ne dai mai multe detalii?

eu merg de mult timp la track days, asa ca nimic nu-i nou doar vroiam sa vad si ceva practica in afara de teorie de BM
conditia de baza e sa ai carnet, in rest nu exista restrictii. bani de benzina ca mananci de 3 ori cat in trafic, pret in functie de cate manse vrei, cam dupa 3 nu mai ai gume si ai fu'tut cam 70-100 l de zaibar din rezervor daca ai benzinar.
cam intre 8000 si 15000ft intrarea in functie de ce vrei sa faci. casca nui oblogatorie da ii bine sa ai. tractoru cu care vrei sa te dai poate sa nu aiba nici acte daca vi pe platforma , nu se aplica reguli de circulatie, asigurarile nu-s valabile, daca crapi nu raspunde nimeni , ca ti-o faci cu mana ta-este serviciu de smurd si pompieri.... tot ce trebuie


oricum dupa cum observ miscarea automobilistica locala nu raspunde provocarii( nui nici o provocare doar invitatie la distractie!)

bluewmaster 18-08-09 23:16

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
lol, transant, dar ai dreptate. cam sufla vantul pe topicul asta, si e ciudat, pe un forum de tuning.

in alta ordine de idei, am vazut ca trebuie sa ai permis de minim 1 an...si pe data respectiva n`o sa am chiar 1 an... se verifica acest lucru?

Claudiumxg 18-08-09 23:24

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
Quote:

Originally Posted by bluewmaster (Post 2568140)
lol, transant, dar ai dreptate. cam sufla vantul pe topicul asta, si e ciudat, pe un forum de tuning.

in alta ordine de idei, am vazut ca trebuie sa ai permis de minim 1 an...si pe data respectiva n`o sa am chiar 1 an... se verifica acest lucru?

nu , plus ca iti inscriem noi masina daca trebuie si te dai tu, ca mai e un amic care e pe dovada ca a ramas fara carnet dupa un radar si tot il bagam cumva

dupa cum spuneam, multa poveste putina practica aci la noi la bm.
noi am fost si cu dieseluri de 60cp pe vremuri si neam distrat, deci nu e o scuza ca nai un lambo , enzo sau gtr sa nu te dai, aia is la alta categorie nu ai treaba tu cu ei, da merita macar sa-i vezi . plus ca s-ar putea sa mergem si la un dyno cu curenti eddy sa masuram putin jucariile......

bluewmaster 18-08-09 23:43

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
:D
vesti bune.
in principiu, depinde de ... programul altora.. dar, sunt interesat. daca nu pot acum, in octombrie cu siguranta, chiar daca voi fi singur :)

huber_bm 19-08-09 11:31

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
"" oricum dupa cum observ miscarea automobilistica locala nu raspunde provocarii( nui nici o provocare doar invitatie la distractie!)[/QUOTE] ""


sunt doritori...:) dar sa nu uitam de CRIZA :)

jozsi555 19-08-09 15:04

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
250 de lei aprox intrarea, combustibil dus intors plus cea de pe pista si anvelopele pe care le arzi, nu zic ca costa foarte mult, dar nu imi permit. sorry. :cry:

Claudiumxg 19-08-09 17:15

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
daca nu mergi sa rupi gumele si nu vrei decat o mansa adica cam 25 min scapi sub 100eur cu tot cu drum, nu ii asa mult

cateva filmulete in sectiunea poze si filme

dobro_c 20-08-09 08:36

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
Quote:

Originally Posted by Claudiumxg (Post 2570037)
daca nu mergi sa rupi gumele si nu vrei decat o mansa adica cam 25 min scapi sub 100eur cu tot cu drum, nu ii asa mult

cateva filmulete in sectiunea poze si filme

lasa ca la noi in oras cursele se dau din tastatura :D no ofence to anyone
si precum a zis si claudiu, daca nu aveti ceva gume bune si ceva suspensii mai bine nu

Keisuke 20-08-09 11:03

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
Quote:

Originally Posted by dobro_c (Post 2571450)
si precum a zis si claudiu, daca nu aveti ceva gume bune si ceva suspensii mai bine nu

Cine stie, cunoaste ? DORIFTO CTL :hug:

Claudiumxg 20-08-09 14:17

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
io zic sa veniti si daca aveti roti de iarna ca merita incercat, acumA nu faci ce face ala cu 206 rc care calareste baietii cu 599 sau gtr ,da senzatia ii beton, sau macar te uiti si inveti ceva trase puncte de franare....

jozsi555 21-08-09 14:07

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
Quote:

Originally Posted by dobro_c (Post 2571450)
lasa ca la noi in oras cursele se dau din tastatura :D no ofence to anyone
si precum a zis si claudiu, daca nu aveti ceva gume bune si ceva suspensii mai bine nu

prefer sa dau o cursa pe tastatura decat in oras, este mai sigur. daca s-ar inchide o data pe luna gutinul sau cavnicul pe portiunea de proba speciala folosita la raliu sunt prezent(de exemplu, ca la noi nu au unde sa tina track day), dar nu cu circulatia deschisa. in rest bafta.

jozsi555 28-08-09 13:47

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
cum a fost? ceva poze filmulete?

Claudiumxg 28-08-09 14:33

Re: Track day session Hungaroring 24 august
 
tre sa-mi fac timp sa uplodez


All times are GMT +2. The time now is 20:58.

- Copyright 2026 4Tuning