![]() |
Track day session Hungaroring 24 august
cine vrea sa vina luni sa vada cu adevarat ce inseamna forja si sa isi descopere limitele masinii , indiferent de ce conduce de la broasca la Gumpert Apollo poate sa vina cu noi la Hungaroring (3h 30 de mers ) se merge luni dimineata pe la 4 si se vine seara inapoi
|
Re: Track day session Hungaroring 24 august
salut initiativa, si, cu siguranta am sa ajung odata pe hungaroring.:twisted: din pacate cred ca mai mult as incurca cu masina mea pe-acolo...:oops:
LE: am cautat pe site`urile hungaroring, si nu am gasit prea multe lucruri, conditii, preturi, etc. poti sa ne dai mai multe detalii? |
Re: Track day session Hungaroring 24 august
Quote:
conditia de baza e sa ai carnet, in rest nu exista restrictii. bani de benzina ca mananci de 3 ori cat in trafic, pret in functie de cate manse vrei, cam dupa 3 nu mai ai gume si ai fu'tut cam 70-100 l de zaibar din rezervor daca ai benzinar. cam intre 8000 si 15000ft intrarea in functie de ce vrei sa faci. casca nui oblogatorie da ii bine sa ai. tractoru cu care vrei sa te dai poate sa nu aiba nici acte daca vi pe platforma , nu se aplica reguli de circulatie, asigurarile nu-s valabile, daca crapi nu raspunde nimeni , ca ti-o faci cu mana ta-este serviciu de smurd si pompieri.... tot ce trebuie oricum dupa cum observ miscarea automobilistica locala nu raspunde provocarii( nui nici o provocare doar invitatie la distractie!) |
Re: Track day session Hungaroring 24 august
lol, transant, dar ai dreptate. cam sufla vantul pe topicul asta, si e ciudat, pe un forum de tuning.
in alta ordine de idei, am vazut ca trebuie sa ai permis de minim 1 an...si pe data respectiva n`o sa am chiar 1 an... se verifica acest lucru? |
Re: Track day session Hungaroring 24 august
Quote:
dupa cum spuneam, multa poveste putina practica aci la noi la bm. noi am fost si cu dieseluri de 60cp pe vremuri si neam distrat, deci nu e o scuza ca nai un lambo , enzo sau gtr sa nu te dai, aia is la alta categorie nu ai treaba tu cu ei, da merita macar sa-i vezi . plus ca s-ar putea sa mergem si la un dyno cu curenti eddy sa masuram putin jucariile...... |
Re: Track day session Hungaroring 24 august
:D
vesti bune. in principiu, depinde de ... programul altora.. dar, sunt interesat. daca nu pot acum, in octombrie cu siguranta, chiar daca voi fi singur :) |
Re: Track day session Hungaroring 24 august
"" oricum dupa cum observ miscarea automobilistica locala nu raspunde provocarii( nui nici o provocare doar invitatie la distractie!)[/QUOTE] ""
sunt doritori...:) dar sa nu uitam de CRIZA :) |
Re: Track day session Hungaroring 24 august
250 de lei aprox intrarea, combustibil dus intors plus cea de pe pista si anvelopele pe care le arzi, nu zic ca costa foarte mult, dar nu imi permit. sorry. :cry:
|
Re: Track day session Hungaroring 24 august
daca nu mergi sa rupi gumele si nu vrei decat o mansa adica cam 25 min scapi sub 100eur cu tot cu drum, nu ii asa mult
cateva filmulete in sectiunea poze si filme |
Re: Track day session Hungaroring 24 august
Quote:
si precum a zis si claudiu, daca nu aveti ceva gume bune si ceva suspensii mai bine nu |
Re: Track day session Hungaroring 24 august
Quote:
|
Re: Track day session Hungaroring 24 august
io zic sa veniti si daca aveti roti de iarna ca merita incercat, acumA nu faci ce face ala cu 206 rc care calareste baietii cu 599 sau gtr ,da senzatia ii beton, sau macar te uiti si inveti ceva trase puncte de franare....
|
Re: Track day session Hungaroring 24 august
Quote:
|
Re: Track day session Hungaroring 24 august
cum a fost? ceva poze filmulete?
|
Re: Track day session Hungaroring 24 august
tre sa-mi fac timp sa uplodez
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:58. |
- Copyright 2026 4Tuning