Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Astra G (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/11540-astra.html)

MadCow 07-01-06 21:24

Astra G
 
Opel Astra G din 2000, motor de 2 l diesel de 101 cai, neagra.
Optionale: AC, comenzi pe volan, geamuri/oglinzi electrice, tapiserie piele, incalzire in scaune, mahon :x
https://img387.imageshack.us/img387/7...00012vs.th.jpg https://img387.imageshack.us/img387/6...00047jg.th.jpg https://img387.imageshack.us/img387/8...00053qt.th.jpg
https://img363.imageshack.us/img363/1...026b1wr.th.jpg https://img363.imageshack.us/img363/7...023b7oc.th.jpg https://img363.imageshack.us/img363/7...012b1ly.th.jpg https://img363.imageshack.us/img363/9...017b2xu.th.jpg
https://img363.imageshack.us/img363/8...016b2fl.th.jpg https://img363.imageshack.us/img363/2...015b0zi.th.jpg https://img363.imageshack.us/img363/1...00219da.th.jpg
https://img363.imageshack.us/img363/5...00201zi.th.jpg https://img363.imageshack.us/img363/8...005b0sj.th.jpg

Razvan-CT 07-01-06 22:05

frumoasa masinuta,,, vrei sa o lasi asa sau te gandesti sa o modifici??

astrasaar 08-01-06 13:52

1 Attachment(s)
asta este caroseri coupe si nu ce ai tu

MadCow 08-01-06 16:51

a
 
va fi modificata in cursul acestui an.
dap, am gresit eu , nu e coupe e doar in 2 portiere.(si e Bertone nu Astra G)..acu poti sa stergi poza aia care se incarca in 2 minute? :D

astrasaar 08-01-06 16:58

este Opel Astra Coupe Bertone , dacä vrei sä stii sigur.

Razvan-CT 08-01-06 19:45

Re: a
 
Quote:

Originally Posted by \"MadCow\"
va fi modificata in cursul acestui an.

shi dak nu te superi.. poti spune si ce modificari o sa'i aduci??

mike20 08-01-06 20:25

1 Attachment(s)
nu e asta bertone coupe? :?

MadCow 08-01-06 23:51

a
 
la exterior: faruri cu angel eyes si triple (amble black), jante pe 16 sau 17 depinde daca imi ating sau nu cele pe 17
https://img471.imageshack.us/img471/535/e212s2sr.th.jpg https://img471.imageshack.us/img471/9652/ccc3mc.th.jpg
la interior: inele cromate pr componentele de bord si voi incerca sa pun folie (imitatie carbon peste mahon) + lumini albastre
https://img471.imageshack.us/img471/3372/a21b7lj.th.jpg
Motor: Chip stage 1 la Voinea (asta cred ca va fi prima modificare)
mai vreau eu sa fac ceva pt interior dar nu stiu inca daca se poate: vreau sa-mi pun un Play Station 2 si un tft de plafon, insa nu stiu inca daca se poate alimenta PS2-u la masina si nici daca nu cumva e sensibil la socuri (trebuie sa ma mai documentez)

astrasaar 09-01-06 17:02

1 Attachment(s)
poti sä pui PS2 , existä un convertor care schimbä curentul de la 12 V L 220 V . trebuie sä tragi cablu de la baterie unde vine legat. nu se intimplä nimic cu el din cauza de la socuri. jante de 17 zoll poi sä pui dacä canturile de la aripile din spate la bati inäuntru. si eu am 17 zoll. tft montat de plafon este foarte greu de fäcut , mai bine faci ca si mine si aratä mai bine

Mondeo 09-01-06 18:59

Re:
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by \"astrasaar\"
este Opel Astra Coupe Bertone , dacä vrei sä stii sigur.

fara bertone prietene, doar COUPE

ps: poate au fost poze cu bertone mai sus shi io nu leam vazut sau atzi editat aman2 ..

astrasaar 09-01-06 19:12

stie cineva mäcar ce inseamnä BERTONE ?

MadCow 09-01-06 23:46

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"astrasaar\"
mai bine faci ca si mine si aratä mai bine

adica ce sa fac?

astrasaar 12-01-06 17:48

nu teai gindit sä-ti bagi un IN-DASCH tft. este cea mai usoarä metodä .

MadCow 14-01-06 16:13

a
 
adica sa pun un tft in bord, cum vrei sa-ti faci tu? la tine poate nu e periculos, dar la noi sa lasi o masina cu tft in bord (fara a-l masca cumva) e echivalent cu a scrie pe ea SPARGE_MA!!

steaua23 15-01-06 12:46

bertone e editia de opel astra coupe ... e cel care a \"desenat\" masina.
aia nu e nici astra coupe ... pentru ca nu e in 2 usi ci in 3. e o astra G hatchback cu 3 usi ... in nici un caz coupe.
bafta


All times are GMT +2. The time now is 18:09.

- Copyright 2026 4Tuning