Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   206 + (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/110542-206.html)

cox 20-02-09 19:00

206 +
 
5 Attachment(s)
In vremuri de restriste, Peugeot se agata de modelele sale de succes pentru a-si croi drum prin jungla crizei economice. Acesta poate fi considerat background-ul lansarii lui 206+, care reprezinta nu doar o noua versiune, ci un facelift accentuat al clasicului model care a scos Peugeot dintr-o criza care dura de ceva ani in momentul lansarii sale, in 1998.

Noul 206+ preia o multime de elemente estetice de la 207, fratele mai mare, mai tanar si mai ales mai modern. Apar astfel noi blocuri optice frontale, o noua grila si o noua capota, aceasta din urma beneficiind inca de "stampila personalitatii" lui 206, cele doua prize din aer amplasate in partea laterala superioara.

Peugeot 206+ este destinat exclusiv pietei europene, astfel ca francezii au ales sa monteze sub capota acestuia motoare cu appeal la publicul tinta de pe Batranul Continent. Este vorba de o unitate de intrare in gama de 1.1 litri si 60 CP si de un propulsor de 1.4 litri si 75 CP (ambele pe benzina) si de diesel-ul de 1.4 litri si 70 CP.

Parerea mea: o struţo-cămilă destul de hidoasă...

Car Lover 20-02-09 19:33

Re: 206 +
 
au cam exagerat la faza asta...parerea mea:D

Evoluzione 21-02-09 11:40

Re: 206 +
 
Asteptam sa apara pe aici topicul :D

Parerea mea este ca 206-ele, precum 205-ele, este o legenda. Pentru multi, azi, 206-ele a ajuns precum 205-ele: "Sacré Numero"!
E bine ca se face diferenta dintre 206 si 206+ dar "+"-ul e putin copilaresc ca sa nu zic chinezaresc! Mai bine era o denumire cu litere, 206S, nu ar avea nici o legatura cu Sport dar s'ar recunoste noul si vechiul.

La design, eu stiam alt photo-montaj in care masina apare mult mai hidosa! Daca iese cum o iesit aici pe virtual, zic ca e bine :)
S'a terminat vremea 206-elui cum il stiam noi, sportiv si comod... Acum este masinuta low-cost si trebuie sa-si reactualizeze designul ;)

cox 21-02-09 12:29

Re: 206 +
 
Pozele sunt cat se poate de reale, masina exista in stadiul asta si am inteles ca deja a inceput comercializarea ei prin Brazilia.

Evoluzione 21-02-09 12:43

Re: 206 +
 
2 Attachment(s)
Intrun sens, da...
In brazilia 206-ele a primit un facelift si e numit 207 si asta de aproape doi ani :no: E foarte urat.

A doua poza e Citrën-ul C2, din China... :shock: tot 206 e :blink:

cox 21-02-09 16:09

Re: 206 +
 
Ma mir ca s-au injosit sa creeze astfel de monstruleti

ionut_cluj 22-02-09 22:49

Re: 206 +
 
Spatele e chiar foarte frumos!
Nu e ostentativa masina, nu debordeaza de frumusete dar nici tocmai urata nu-i.

Mustang 22-02-09 22:50

Re: 206 +
 
Spatele e ok...
Fata ... ORIBILA!

cox 23-02-09 12:38

Re: 206 +
 
Si mie mi se pare destul de ok spatele

Martinos 30-06-09 10:27

Re: 206 +
 
numi place :( e ciudat ..fata seamana pe peugeot 308....spatele e ok cat decat.. dar de la fata pana la mijloc .... e exagerare ......parca ar fi rupt jumate din 308 si lar fi pus la 206 ..... mie mi se pare a fi un kitch :(:(:( (parerea mea)

Martinos 30-06-09 10:29

Re: 206 +
 
Quote:

Originally Posted by Evoluzione (Post 2087308)
Intrun sens, da...
In brazilia 206-ele a primit un facelift si e numit 207 si asta de aproape doi ani :no: E foarte urat.

A doua poza e Citrën-ul C2, din China... :shock: tot 206 e :blink:

WoW .....doammnnnee!! ce kitchuri isi bat joc de 206.......doamme!:shock::shock::shock::oops::evil:

Evoluzione 30-06-09 10:36

Re: 206 +
 
Am vazut deja de multe ori 206+... Nu e urat, depinde de unghiul din care il privesti :lol:

Insa, prefer Peugeot-ul 206 original. Old school, cu faruri ionizate samd., ala e chiar dragut.


All times are GMT +2. The time now is 01:18.

- Copyright 2026 4Tuning