![]() |
Tuning extrem - 1.8T in Formula 2
Williams F1 construieste un model de Formula 2 care va fi propulsat de o versiune modificata a motorului VW/Audi 1.8T.
http://www.formulatwo.com/f2carthef2car.aspx Quote:
Quote:
Quote:
F2: A closer look ~Nautilus PS BMWistilor le place sa se laude cu motorul M12 din F1 si F2, acum afla ca se mai poate si la altii :D |
Re: Tuning extrem - 1.8T in Formula 2
Noul monopost de Formula 2 a fost lansat oficial
Organizatorii Formulei 2 au dezvaluit oficial monopostul construit de Williams ce va fi utilizat in aceasta competitie. Formula 2 a fost creata cu scopul de a deveni o alternativa viabila pentru GP2, competitia din care au promovat in ultimii ani mai multi piloti de top spre Formula 1, printre care Lewis Hamilton, Nico Rosberg sau Timo Glock. Competitia va utiliza un monopost unic creat de Williams, iar noua masina a fost prezentata oficial joi pe circuitul de la Brands Hatch din Marea Britanie. Frank Williams, seful echipei Williams, crede ca noua competitie va rivaliza cu GP2 si spune ca a fost impresionat de costurile foarte mici ale dezvoltarii noii masini. [img]http://static.**************/img/auto_resized_v2/db/article/018/845/719361l-576x432-h-7fa68919.jpg[/img] http://www.**************/stiri/noul-...ial-18845.html ~Nautilus |
| All times are GMT +2. The time now is 23:47. |
- Copyright 2026 4Tuning