Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Un pic d ajutor va rog (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/103840-pic-ajutor-rog.html)

phatpharmL 10-01-09 20:30

Un pic d ajutor va rog
 
Am primit o statie JENSEN XA 1120 si nu am manualul tehnic d la ea,are 2 canale si are posibilitatea de a fi legata in punte.Problema e ca eu nu stiu cati ohmi are iesirea p un singur canal in punte si cati p 2 canale.Dak a mai avut cineva d a face cu asa cva un mic sfat n-ar strica.

Bogdan YBR 10-01-09 22:39

Re: Un pic d ajutor va rog
 
pai in mod normal ar trebui 4 / 2 ohmi in stereo si 4 ohmi in bridge.
vrei sa o legi pe subwoofer sau pe difuzoare ?

phatpharmL 11-01-09 12:06

Re: Un pic d ajutor va rog
 
p un subwoofer o sa o leg,ala ii mult mai puternic decat statia da momentan atat a permis bugetul

Bogdan YBR 11-01-09 12:46

Re: Un pic d ajutor va rog
 
subul e in 4 ohmi ?
ce model ?

phatpharmL 11-01-09 14:50

Re: Un pic d ajutor va rog
 
Da man subul e in 4 ohmi,are un dif mac audio hyper 3000 d 12".

Bogdan YBR 11-01-09 16:12

Re: Un pic d ajutor va rog
 
atunci o poti folosii si pe subwoofer. daca subul era in 2 ohmi aveai probleme la volum mare din cauza instabilitatii statiei la 2 ohmi.

phatpharmL 11-01-09 17:38

Re: Un pic d ajutor va rog
 
Ms mult man.


All times are GMT +2. The time now is 06:30.

- Copyright 2026 4Tuning