![]() |
Un pic d ajutor va rog
Am primit o statie JENSEN XA 1120 si nu am manualul tehnic d la ea,are 2 canale si are posibilitatea de a fi legata in punte.Problema e ca eu nu stiu cati ohmi are iesirea p un singur canal in punte si cati p 2 canale.Dak a mai avut cineva d a face cu asa cva un mic sfat n-ar strica.
|
Re: Un pic d ajutor va rog
pai in mod normal ar trebui 4 / 2 ohmi in stereo si 4 ohmi in bridge.
vrei sa o legi pe subwoofer sau pe difuzoare ? |
Re: Un pic d ajutor va rog
p un subwoofer o sa o leg,ala ii mult mai puternic decat statia da momentan atat a permis bugetul
|
Re: Un pic d ajutor va rog
subul e in 4 ohmi ?
ce model ? |
Re: Un pic d ajutor va rog
Da man subul e in 4 ohmi,are un dif mac audio hyper 3000 d 12".
|
Re: Un pic d ajutor va rog
atunci o poti folosii si pe subwoofer. daca subul era in 2 ohmi aveai probleme la volum mare din cauza instabilitatii statiei la 2 ohmi.
|
Re: Un pic d ajutor va rog
Ms mult man.
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:30. |
- Copyright 2026 4Tuning