Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Mare problema rezolvata cu senzorul de kilometraj in grup (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/100033-problema-rezolvata-senzorul-kilometraj-grup.html)

B-14-BYE 05-12-08 19:08

Mare problema rezolvata cu senzorul de kilometraj in grup
 
pt cei ce au senzoru de kilometraj in grup.. daka se rupe.. topeste etc nu va mai merge motoru cum trebuie.. va da in nas in ture mari..pacanea in toba la relanti la 10 secunde asa..

azi l-am schimbat si totul si-a revenit la normal... al meu fusese topit din cauza ca mi-a fiert uleiul in grup. am rupt o planetara si am blocant.. si am venit acasa cu el patinand..doar intr-o planetara

Corneliu26 07-12-08 11:20

Re: Mare problema rezolvata cu senzorul de kilometraj in grup
 
Quote:

Originally Posted by B-14-BYE (Post 1904667)
pt cei ce au senzoru de kilometraj in grup.. daka se rupe.. topeste etc nu va mai merge motoru cum trebuie.. va da in nas in ture mari..pacanea in toba la relanti la 10 secunde asa..

azi l-am schimbat si totul si-a revenit la normal... al meu fusese topit din cauza ca mi-a fiert uleiul in grup. am rupt o planetara si am blocant.. si am venit acasa cu el patinand..doar intr-o planetara

Ti`am zis ca nu cred asa ceva :)) Mie nu mi`a mers si nu a avut simptomele astea.;)

kezzy 09-12-08 17:10

Re: Mare problema rezolvata cu senzorul de kilometraj in grup
 
eu am avut pe pisica grup open cu ASC. cand mi s`a stricat mufa, adik nu mai facea contact cum trebuie, nu mai mergeau kilometrajul si ASC-ul dar atat. in nici un caz ce zici tu acolo. APP: si pe grupurile de E30 gasesti mufa aia. Si cred ca pe mai toate bmwurile sunt.
Eu cred ca tu ai avut prb. asta din cauza ca ai fortat masina mergand intr`o roata ca sa zic asa

B-14-BYE 09-12-08 18:40

Re: Mare problema rezolvata cu senzorul de kilometraj in grup
 
masina iti tragea la fel mereu nu dadea in nas in ture grave ? mie asa mi-a facut.. si dupa ce l-am pus.. am mers 10 metri si parca si-a dat reset ceva.. ca a facut motoru urat si a picat iar kilopmetraju si a luat-o iar.. ca si cum si-ar fi revenit.. nu stiu ce sa zic.. poate la e36 motoru asa face... e original.. instalatie originala


All times are GMT +2. The time now is 15:29.

- Copyright 2026 4Tuning