![]() |
Aradenii la Oradea WSTE 3 - reprogramat: 20-21 septembrie
Dupa cum ati si aflat deja, mare eveniment in Oradea:
WEST SIDE TUNING EVENT 3 -show'n'shine (expozitie de masini tuning interioare exterioare sisteme audio) -audio spl racing(concurs de sunet in decibeli putere) -curse de acceleratie (concurs de masini pe 402 metri) -concurs bornout(condus derapaj controlat de piloti profesionisti multipli campioni din ungaria) -bungee jumping (stitii!!!!te legi cu coarda si te arunci in liber ceva neww ce nu a mai fost in editii de tuning) -stunt show (cascadorii la viteza mare iar ceva new ) Thread-ul e dedicat evenimentului (plecarea la Oradea,impresii si poze ) Incercati sa ramaneti pe subiect,referitor la plecare (cine cu cine ,cand ,cum...etc) scrieti doar cand sunteti siguri ,pt diverse folositi YM,PM,tel. etc. Evitati sa postati doar smilies in diferite ipostaze. multumesc :-) later edit:evenimentul este reprogramat pe 20-21 septembrie |
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
1 Attachment(s)
Discutii despre event si aici :arrow: https://forum.4tuning.ro/86-oradea/78935-west-side-racers-summer-tuning-party-21-22-iunie-2008-a.html
Din RS Arad pana acum participa urmatorii: TRISTAN- (curse)- corrado g60 EVOLUTION-(curse)- logan COSTEL-(curse)- golf 2 DRAGSTER-(spl) BRUMMY-(spl) - vectra gts si subsemnatul -(curse)- ford v6 update pe parcurs :-) Detalii despre concursul de muzica aici :arrow: https://forum.4tuning.ro/371-spl-presiune-sonora/78887-spl-racing3-oradea-15-06-2008-a.html Asteptam sa apara si regulamentul pt curse |
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Cei care vor sa imparta afise si flyere in ARAD, rog sa-mi trimita PM cu nr. de tel.
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Eu ma duc in Oradea si as fi de acord sa pornim toti impreuna;)
As putea si eu sa impart afise ...ai nr de tel la semnatura sau id de mess.;) |
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
S-ar putea sa vin si eu la Oradea cu Alex (AR82ALX). El merge sigur pt. ca va participa... pies... si-a laut Fiat Coupe 20V Turbo .... vrum vrum...
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
vin si eu........criss daca vrei lipesc afis la masina mai mult nu pot face nimic :)
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Buey Chriss,unde or disparut burtosii de pe afish?I-a terminat bunoaca aia cu strings?Sau i-a speriat andrey?
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
In 14 iunie ar trebui sa merg la nunta.... :) dar pentru oradea....:)
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
sper ca nu nunta ta...
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
:lol: in nici un caz :lol:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Quote:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Si regulamentul de la liniutze :-) :arrow:
CONDITII DE PARTICIPARE: - posesor permis de conducere sau dovada valabila in original, categoria B. - certificatul de inmatriculare al autoturismului in original (inspectia tehnica periodica la zi). -asiguare RCA valabila - completarea si semnarea fisei de inscriere (nu completati date false, in caz contrar, veti fi eliminati din concurs, fara returnarea taxei de participare).!!! !NOTA! AUTOTURISMELE DE TIP HOME-MADE SUNT ACCEPTATE IN COMPETITIE, IN URMA VERIFICARILOR TEHNICE DE RIGOARE. REGULAMENT DE CONCURS Concursul de accelerare - viteza se desfasoara pe distanta de 400m. Pornesc cate doua masini in paralel, cu startul de pe loc si sosirea in lansare. Concursul de calificari - cel mai bun timp din 3 ture inclusiv timpii de reactie Concursul va fi de tip piramidal cu cei mai buni 8 timpi inclusiv timpii de reactie din fiecare grupa sau cei mai buni 16 timp daca numarul de masini inscrise depaseste 30 masini timp 1 - timp 8 (a) timp 2 - timp 7 (b) cistigator a - cistigator d .................................................. ..............................finala mare .................................................. ....................finala mica timp 3 - timp 6 (c) cistigator b - cistigator c timp 4 - timp 5 (d) GRUPE PARTICIPARE A1 AUTO intre 0 - 75 CP A2 AUTO intre 75 - 100 CP A3 AUTO intre 101 - 130 CP A4 AUTO intre 131 - 165 CP A5 AUTO intre 166 - 200 CP A6 AUTO intre 201 - 250 CP A7 AUTO intre 256 - 300 CP A8 AUTO peste 300 CP !!! REGULI DE INCADRARE IN GRUPE (CLASE). Pentru stabilirea grupelor se ia in calcul puterea motorului ce echipeaza in acel moment autoturismul, iar in cazul unor interventii majore, cum ar fi aplicarea unui turbo , compresor, nitro, nos sau schimbarea chiulasei de la 2 supape pe cilindru la mai multe, rezultand astfel un motor de alt tip, se aplica coeficientul respectiv si se reincadreaza noul motor. Exemple de mod de calcul : Pt montare suplimentara de turbo: (puterea de fabrica) x 1,6 = puterea de clasa Pt compressor: (puterea de fabrica) x 1,3 = puterea de clasa Pentru nitro, nos: (puterea de fabrica) x 1,4 = puterea de clasa Pentru combinatia acestor modificari se ia in calcul coeficientul mai mare Folosirea unui bloc motor intalnit pe mai multe modele, dar cu configuratii diferite, nu poate determina in mod direct clasa, aceasta fiind determinata de configuratia generala, nu doar de seria blocului motor. Pentru schimbat chiulasa: Motor Opel 115cp 8valve - se schimba chiulasa, se monteaza de 16v, rezulta motor de 136 sau 150cp Motor Vw 1,8 90cp 8valve – se schimba chiulasa, se monteaza de 16v, rezulta motor de 130cp. Daca apar cazuri speciale, organizatorul poate intruni o Comisie Tehnica, comisie abilitata sa dea derogari in ceea ce priveste clasa de participare. Coeficienti in functie de tractiune si arhitectura( Cta) Tractiune spate 1,00 Tractiune fata 0,95 Motor central 1,10 Tractiune 4x4 1,15 !!! IMPORTANT !!! SISTEM DE CRONOMETRARE -alinierea la start se face pe baza fotocelulelor si indicatoarelor din semafor -semaforul va fi galben-galben-verde -fiecare participant va primi dupa fiecare cursa o fisa cu timpii obtinuti PREMII 150 EURO -PT FIECARE CISTIGATOR DE GRUPA TAXA DE PARTICIPARE 40 RON ALTELE - in parcul auto si in timpul cursei este interzis accesul oricarei persoane in afara se sofer(va avea bratara cu culoarea specifica pentru participant curse) -pentru accesul echipei de service daca e cazul este nevoie de acceptul organizatorilor -este permisa udarea pistei pentru incalzirea cauciucurilor -pentru 2 starturi furate in timpul cursei concurentul va fi descalificat -este permisa folosirea oricarui tip de cauciuc -pentru abatari grave de conduita participantii pot fi exclusi(drift in loc nepermis,burn-out in loc nepermis,atitudine irascibila fata de organizatori,etc) -concurentului care se afla sub influenta bauturilor alcoolice si/sau substantelor psihotrope ii este STRICT INTERZISA participarea in competitie. |
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
cop.....ar99bmw......pit......xxl.......morghen... ...rcs... de la voi ????
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
si eu vin..
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
nu vin....have fun !
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Quote:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
eu 100% ma duc, ca spectator anu asta!
pt lipit afis pe masina, se poate! sa postatzi aici ora plecarii, chiar miar placea sa plecam in coloana! |
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
alo.Domnu Criss ? ai afise? lumea se ofera sa lipeasca pe masina afise.....:D
ar79dix ...ca idee...un 06:30 ar fi ok...sa avem si timp sa spalam masinile in Oradea..si sa ajungem cam pe 9, 9:30 la eveniment. |
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Inca nu am primit
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
eu sunt de acord;) deci ne vedem la 7:30 acolo. unde incepe 4 benzi , Mol sau Omv nush ce-i acolo...
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Si eu vin la Oradea ca spectator. Duminica dimineata voi pleca impreuna cu cei din ClubOpel Arad si ClubOpel Timisoara in coloana. Ora inca nu e stabilita si locatia intalnirii, dar cred totusi ca ora va fi 9:00 sau 10:00 dimineata. Ne putem alatura toti pentru mers in coloana.
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Daca pot sa imi rezolv treburile atunci plec sambata la felix, dorm acolo si dimineatza ma prezint la aeroport
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
unde se bage el linute sau boxe ??
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Quote:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
io merg sa stau la prietenamea... deci am putea merge sambata prin felix la strand
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Quote:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
deci si in 15 si in 21-22 o fi ?
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Andrei poti sa faci rost de bilete pe gratis?:lol::lol:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Vesti proaste :cry: , il citez pe GAJU de pe alt forum :arrow:
Quote:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
N U P O T S A C R E D :omfg: :confused: :bat: :zombie: :cry2:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
daca nu...putetzi oricand vorbi cu aeroportul ARAD...sigurat o sa va lase ;)
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
Quote:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
:sad: :arrow:
Quote:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
Cand va fi evenimentul va fi peste asteptari!!! Eu sunt sigur de asta!!!
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
Comunicat oficial de pe forumul organizatorilor :arrow:
Quote:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
Buna ziua!
Sper ca nu va suparati ca deranjez...:) Ca alternative la evenimentele traditionale, WSR organizeaza pe 20 si 21 septembrie la Sala Sporturilor din Oradea un regal auto pentru pasionatii de tuning din Romania: WEST SIDE TUNING EVENT 2008. Vorbim despre un show cu participare internationala, ce va reuni masini din 3 tari pentru un show aparte de SPL precum si o expozitie extrem de interesanta cu masini modificate, cu totul altfel fata de tiparul obisnuit al evenimentelor romanesti. Nu va dezvaluim foarte multe din surprizele pe care vi le-am pregatit, dar va putem asigura ca atunci cand veti pleca din Oradea veti spune cu certitudine ca ati asistat la un altfel de eveniment. Despre detaliile evenimentului vom vorbi pe masura ce ni se vor cere amanunte, deocamdata va spunem doar ca premiul cel mare al celor 2 zile de show si expo este 1000!!! de EURO! Pentru soferii masinilor expuse asiguram cazarea pe durata evenimentului. Pretul de intrare va fi 15 lei/pers (soferul nu plateste) In legatura cu cazarea,puteti citi la topicul mai vechi.Oferta este valabila si acum.... Pentru informatii si inscrieri: Dafly: 0745278418 ID : ado2002ro Otzy: 0748584635 ID: orange_light07 Trixi: 0746378088 ID: trixicovle SPECIAL GUEST DJ PAUL USA!!! DJ David si Donnie vom avea animatoare invitate de la Timisoara. tombola pentru public cu premii surpriza in bani sau cadouri SPL,organizat de Joe Infect informatii suplimentare: ID joe_infect drift,cu invitati din strainatate,organizat de Domy ARO. atmosfera intretinuta de Dj Andrew si Dj Camel Comentator: DACIN tin sa precizez,ca programul sambata,in mod cert nu se va incheia la orele 20.00 ;) |
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
eu nu am cum sa ajung, imi pare sincer rau dar... sa se distreze cei care merg
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
1 Attachment(s)
..... :D :arrow:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
Quote:
|
Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - reprogramat: 20-21 septembrie
Eu vin ca spectator. Cei care mai vin ca spectatori am putea sa mergem impreuna din Arad. Care, cum si cand plecati? Eu merg doar in 21 Sept, adica Duminica. Nu stiu la ce ora se deschide show-ul dar cred ca voi pleca din Arad la 09:00 AM sau cel tarziu 10:00 AM.
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:25. |
- Copyright 2026 4Tuning