Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arad (https://forum.4tuning.ro/85-arad.html)
-   -   Aradenii la Oradea WSTE 3 - reprogramat: 20-21 septembrie (https://forum.4tuning.ro/85-arad/79049-aradenii-oradea-wste-3-reprogramat-20-21-septembrie.html)

criss 27-05-08 06:33

Aradenii la Oradea WSTE 3 - reprogramat: 20-21 septembrie
 
Dupa cum ati si aflat deja, mare eveniment in Oradea:

WEST SIDE TUNING EVENT 3

-show'n'shine (expozitie de masini tuning interioare exterioare sisteme audio)
-audio spl racing(concurs de sunet in decibeli putere)
-curse de acceleratie (concurs de masini pe 402 metri)
-concurs bornout(condus derapaj controlat de piloti profesionisti multipli campioni din ungaria)
-bungee jumping (stitii!!!!te legi cu coarda si te arunci in liber ceva neww ce nu a mai fost in editii de tuning)
-stunt show (cascadorii la viteza mare iar ceva new )

Thread-ul e dedicat evenimentului (plecarea la Oradea,impresii si poze )

Incercati sa ramaneti pe subiect,referitor la plecare (cine cu cine ,cand ,cum...etc) scrieti doar cand sunteti siguri ,pt diverse folositi YM,PM,tel. etc.

Evitati sa postati doar smilies in diferite ipostaze.

multumesc :-)


later edit:evenimentul este reprogramat pe 20-21 septembrie

criss 27-05-08 08:15

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
1 Attachment(s)
Discutii despre event si aici :arrow: https://forum.4tuning.ro/86-oradea/78935-west-side-racers-summer-tuning-party-21-22-iunie-2008-a.html


Din RS Arad pana acum participa urmatorii:

TRISTAN- (curse)- corrado g60
EVOLUTION-(curse)- logan
COSTEL-(curse)- golf 2
DRAGSTER-(spl)
BRUMMY-(spl) - vectra gts

si subsemnatul -(curse)- ford v6

update pe parcurs :-)


Detalii despre concursul de muzica aici :arrow: https://forum.4tuning.ro/371-spl-presiune-sonora/78887-spl-racing3-oradea-15-06-2008-a.html

Asteptam sa apara si regulamentul pt curse

criss 27-05-08 08:25

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Cei care vor sa imparta afise si flyere in ARAD, rog sa-mi trimita PM cu nr. de tel.

Norby89 27-05-08 13:56

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Eu ma duc in Oradea si as fi de acord sa pornim toti impreuna;)
As putea si eu sa impart afise ...ai nr de tel la semnatura sau id de mess.;)

intel23 27-05-08 17:17

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
S-ar putea sa vin si eu la Oradea cu Alex (AR82ALX). El merge sigur pt. ca va participa... pies... si-a laut Fiat Coupe 20V Turbo .... vrum vrum...

TEKIN 27-05-08 18:58

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
vin si eu........criss daca vrei lipesc afis la masina mai mult nu pot face nimic :)

oldschool_boy 27-05-08 20:54

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Buey Chriss,unde or disparut burtosii de pe afish?I-a terminat bunoaca aia cu strings?Sau i-a speriat andrey?

tristan 27-05-08 21:16

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
In 14 iunie ar trebui sa merg la nunta.... :) dar pentru oradea....:)

absstrakt 27-05-08 21:39

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
sper ca nu nunta ta...

tristan 27-05-08 21:40

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
:lol: in nici un caz :lol:

Norby89 27-05-08 21:49

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Quote:

Originally Posted by TEKIN (Post 1556523)
criss daca vrei lipesc afis la masina mai mult nu pot face nimic :)

si eu as putea lipi afis pe masina;)

criss 27-05-08 23:05

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Si regulamentul de la liniutze :-) :arrow:

CONDITII DE PARTICIPARE:
- posesor permis de conducere sau dovada valabila in original, categoria B.
- certificatul de inmatriculare al autoturismului in original (inspectia tehnica periodica la zi).
-asiguare RCA valabila
- completarea si semnarea fisei de inscriere (nu completati date false, in caz contrar, veti fi eliminati din concurs, fara returnarea taxei de participare).!!!
!NOTA!
AUTOTURISMELE DE TIP HOME-MADE SUNT ACCEPTATE IN COMPETITIE, IN URMA VERIFICARILOR TEHNICE DE RIGOARE.

REGULAMENT DE CONCURS
Concursul de accelerare - viteza se desfasoara pe distanta de 400m. Pornesc cate doua masini in paralel, cu startul de pe loc si sosirea in lansare.
Concursul de calificari - cel mai bun timp din 3 ture inclusiv timpii de reactie
Concursul va fi de tip piramidal cu cei mai buni 8 timpi inclusiv timpii de reactie din fiecare grupa sau cei mai buni 16 timp daca numarul de masini inscrise depaseste 30 masini

timp 1 - timp 8 (a)
timp 2 - timp 7 (b) cistigator a - cistigator d
.................................................. ..............................finala mare
.................................................. ....................finala mica
timp 3 - timp 6 (c) cistigator b - cistigator c
timp 4 - timp 5 (d)

GRUPE PARTICIPARE

A1 AUTO intre 0 - 75 CP
A2 AUTO intre 75 - 100 CP
A3 AUTO intre 101 - 130 CP
A4 AUTO intre 131 - 165 CP
A5 AUTO intre 166 - 200 CP
A6 AUTO intre 201 - 250 CP
A7 AUTO intre 256 - 300 CP
A8 AUTO peste 300 CP


!!! REGULI DE INCADRARE IN GRUPE (CLASE).
Pentru stabilirea grupelor se ia in calcul puterea motorului ce echipeaza in acel moment autoturismul, iar in cazul unor interventii majore, cum ar fi aplicarea unui turbo , compresor, nitro, nos sau schimbarea chiulasei de la 2 supape pe cilindru la mai multe, rezultand astfel un motor de alt tip, se aplica coeficientul respectiv si se reincadreaza noul motor.

Exemple de mod de calcul :
Pt montare suplimentara de turbo:
(puterea de fabrica) x 1,6 = puterea de clasa
Pt compressor:
(puterea de fabrica) x 1,3 = puterea de clasa
Pentru nitro, nos:
(puterea de fabrica) x 1,4 = puterea de clasa
Pentru combinatia acestor modificari se ia in calcul coeficientul mai mare
Folosirea unui bloc motor intalnit pe mai multe modele, dar cu configuratii diferite, nu poate determina in mod direct clasa, aceasta fiind determinata de configuratia generala, nu doar de seria blocului motor.
Pentru schimbat chiulasa:
Motor Opel 115cp 8valve - se schimba chiulasa, se monteaza de 16v, rezulta motor de 136 sau 150cp
Motor Vw 1,8 90cp 8valve – se schimba chiulasa, se monteaza de 16v, rezulta motor de 130cp.
Daca apar cazuri speciale, organizatorul poate intruni o Comisie Tehnica, comisie abilitata sa dea derogari in ceea ce priveste clasa de participare.

Coeficienti in functie de tractiune si arhitectura( Cta)

Tractiune spate 1,00
Tractiune fata 0,95
Motor central 1,10
Tractiune 4x4 1,15

!!! IMPORTANT !!!

SISTEM DE CRONOMETRARE

-alinierea la start se face pe baza fotocelulelor si indicatoarelor din semafor
-semaforul va fi galben-galben-verde
-fiecare participant va primi dupa fiecare cursa o fisa cu timpii obtinuti


PREMII

150 EURO -PT FIECARE CISTIGATOR DE GRUPA

TAXA DE PARTICIPARE

40 RON


ALTELE

- in parcul auto si in timpul cursei este interzis accesul oricarei persoane in afara se sofer(va avea bratara cu culoarea specifica pentru participant curse)
-pentru accesul echipei de service daca e cazul este nevoie de acceptul organizatorilor
-este permisa udarea pistei pentru incalzirea cauciucurilor
-pentru 2 starturi furate in timpul cursei concurentul va fi descalificat
-este permisa folosirea oricarui tip de cauciuc
-pentru abatari grave de conduita participantii pot fi exclusi(drift in loc nepermis,burn-out in loc nepermis,atitudine irascibila fata de organizatori,etc)
-concurentului care se afla sub influenta bauturilor alcoolice si/sau substantelor psihotrope ii este STRICT INTERZISA participarea in competitie.

TEKIN 28-05-08 14:25

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
cop.....ar99bmw......pit......xxl.......morghen... ...rcs... de la voi ????

NEo007 28-05-08 14:36

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
si eu vin..

morghen 28-05-08 14:55

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
nu vin....have fun !

NEo007 28-05-08 15:09

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Quote:

Originally Posted by NEo007 (Post 1558282)
si eu vin..

sa ma uit vroiam sa zic :lol:

ar 79 dix 29-05-08 23:13

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
eu 100% ma duc, ca spectator anu asta!
pt lipit afis pe masina, se poate!
sa postatzi aici ora plecarii, chiar miar placea sa plecam in coloana!

Norby89 30-05-08 01:02

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
alo.Domnu Criss ? ai afise? lumea se ofera sa lipeasca pe masina afise.....:D
ar79dix ...ca idee...un 06:30 ar fi ok...sa avem si timp sa spalam masinile in Oradea..si sa ajungem cam pe 9, 9:30 la eveniment.

criss 30-05-08 07:25

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Inca nu am primit

Norby89 30-05-08 13:39

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
eu sunt de acord;) deci ne vedem la 7:30 acolo. unde incepe 4 benzi , Mol sau Omv nush ce-i acolo...

Daci 30-05-08 15:44

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Si eu vin la Oradea ca spectator. Duminica dimineata voi pleca impreuna cu cei din ClubOpel Arad si ClubOpel Timisoara in coloana. Ora inca nu e stabilita si locatia intalnirii, dar cred totusi ca ora va fi 9:00 sau 10:00 dimineata. Ne putem alatura toti pentru mers in coloana.

brummy 30-05-08 15:59

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Daca pot sa imi rezolv treburile atunci plec sambata la felix, dorm acolo si dimineatza ma prezint la aeroport

TEKIN 31-05-08 16:04

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
unde se bage el linute sau boxe ??

criss 31-05-08 17:05

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Quote:

Originally Posted by brummy (Post 1562222)
Daca pot sa imi rezolv treburile atunci plec sambata la felix, dorm acolo si dimineatza ma prezint la aeroport

Ma gasesti ori in bazin ori cu talpa la soare :-)

tristan 01-06-08 10:09

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
io merg sa stau la prietenamea... deci am putea merge sambata prin felix la strand

brummy 01-06-08 12:07

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Quote:

Originally Posted by tristan (Post 1564534)
io merg sa stau la prietenamea... deci am putea merge sambata prin felix la strand

:drunk: si bem si bere?? si circulam pe jos? :) :peace:

Norby89 01-06-08 13:20

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
deci si in 15 si in 21-22 o fi ?

BULLETTT 01-06-08 14:09

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Andrei poti sa faci rost de bilete pe gratis?:lol::lol:

criss 02-06-08 23:51

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Vesti proaste :cry: , il citez pe GAJU de pe alt forum :arrow:

Quote:

Originally Posted by GAJ'u
din pacate cursele se amina pina la o data inca necunoscuta
ne pare rau,dar au fost factori ce nu au tinut de noi
aeroportul a intrat intr-un program de curse charter si nici macar noaptea nu il mai primi
ciudat.....................
iniatial cand s-a dorit organizarea de curse noaptea,era oki cu conditia sa asiguram parcare daca doream cu spectatori si fara spectatori nu era nici o problema,doar sa aducem surse de iluminat.
ACUM NICI UNA NU MAI ESTE BUNA,NU STIU CE SA MAI ZIC

IMI PARE FOARTE RAU,DAR O SA GASIM O SOLUTIE.
AM SA REVIN CU DETALII


brummy 03-06-08 00:03

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
N U P O T S A C R E D :omfg: :confused: :bat: :zombie: :cry2:

morghen 03-06-08 11:33

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
daca nu...putetzi oricand vorbi cu aeroportul ARAD...sigurat o sa va lase ;)

P I T 03-06-08 13:40

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
Quote:

Originally Posted by TEKIN (Post 1558265)
cop.....ar99bmw......pit......xxl.......morghen... ...rcs... de la voi ????

stai linistit ca nu scapati de mine.........................:lol: problema e sa se tina numa:sad:

criss 08-06-08 12:05

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - 15 iunie 2008 - aeroport
 
:sad: :arrow:

Quote:

Originally Posted by SoundIdentity (Post 1578104)
anunt important!!!

evenimentul se anuleaza....................punct...........no comment................!!!!!!!!!!!!!!!

Intr-un fel e mai bine ca l-au anulat, si cand e posibil sa faca cu tot tacamul inclusiv curse

tristan 08-06-08 17:48

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
 
Cand va fi evenimentul va fi peste asteptari!!! Eu sunt sigur de asta!!!

criss 09-06-08 00:09

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
 
Comunicat oficial de pe forumul organizatorilor :arrow:

Quote:

Originally Posted by daflyer
WSR anuleaza in totalitate evenimentul din aceasta vara, cu toate scuzele de rigoare, si cu promisiunea ca atunci cand va fi o locatie potrivita, si spatiu si pentru liniute, va organiza WSTE 3…

Din cauza autoritatilor locale, incinta strandului nu mai este disponibila, scuzele si motivele lor nu are nici un sens sa le mai spunem, idea este ca pentru un show adevarat de tuning nu mai este loc in orasul nostru, nimeni nu vrea sa ne sprijine si sa ne ajute in nici un fel, dintre toti cei care ar putea-o faca…Alegerile locale au dat totul peste cap, fiecare tremura pentru scaunul de sub fund, si…noi si lumea tuningului suntem cei care pierd cel mai mult…show-ul de la tuningati pentru tuningati se va mai lasa asteptat, si daca nu gasim in Oradea o locatie buna, ne mutam in alt oras unde sunt oameni mai deschisi la minte si care sa poata intelege cu adevarat ce inseamna pasiunea…Pana atunci, insa, noi suntem cei care au dezamagit si incercand sa faca ceva la un standard cu adevarat occidental, au pierdut pe toate planurile…

Ne cerem inca o data scuze posibililor participanti, spectatorilor care au asteptat un show de calitate, celor care au ajutat sau au incercat sa ne ajute, sponsorilor fara de care e atat de greu sa organizezi ceva, si massmediei dispuse sa ne sustina la un eveniment de amploare, cu reclama si promovare.

Ne pare rau ca…suntem in Romania, si cuvantul de onoare sau chiar contractul scris pot sa ajunga sa nu mai insemne nimic pentru cei care sunt in pozitii sus-puse…

WSR va cere scuze si va multumeste ca sunteti alaturi de noi !


Trixi 04-09-08 13:25

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
 
Buna ziua!
Sper ca nu va suparati ca deranjez...:)


Ca alternative la evenimentele traditionale, WSR organizeaza pe 20 si 21 septembrie la Sala Sporturilor din Oradea un regal auto pentru pasionatii de tuning din Romania: WEST SIDE TUNING EVENT 2008.
Vorbim despre un show cu participare internationala, ce va reuni masini din 3 tari pentru un show aparte de SPL precum si o expozitie extrem de interesanta cu masini modificate, cu totul altfel fata de tiparul obisnuit al evenimentelor romanesti. Nu va dezvaluim foarte multe din surprizele pe care vi le-am pregatit, dar va putem asigura ca atunci cand veti pleca din Oradea veti spune cu certitudine ca ati asistat la un altfel de eveniment.
Despre detaliile evenimentului vom vorbi pe masura ce ni se vor cere amanunte, deocamdata va spunem doar ca premiul cel mare al celor 2 zile de show si expo este 1000!!! de EURO!
Pentru soferii masinilor expuse asiguram cazarea pe durata evenimentului.

Pretul de intrare va fi 15 lei/pers (soferul nu plateste)
In legatura cu cazarea,puteti citi la topicul mai vechi.Oferta este valabila si acum....

Pentru informatii si inscrieri:
Dafly: 0745278418 ID : ado2002ro
Otzy: 0748584635 ID: orange_light07
Trixi: 0746378088 ID: trixicovle
SPECIAL GUEST DJ PAUL USA!!!
DJ David si Donnie
vom avea animatoare invitate de la Timisoara.

tombola pentru public cu premii surpriza in bani sau cadouri

SPL,organizat de Joe Infect
informatii suplimentare: ID joe_infect

drift,cu invitati din strainatate,organizat de Domy ARO.

atmosfera intretinuta de Dj Andrew si Dj Camel
Comentator: DACIN


tin sa precizez,ca programul sambata,in mod cert nu se va incheia la orele 20.00 ;)

canny 04-09-08 22:53

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
 
eu nu am cum sa ajung, imi pare sincer rau dar... sa se distreze cei care merg

criss 07-09-08 16:03

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
 
1 Attachment(s)
..... :D :arrow:

Dragster 07-09-08 22:31

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - - aeroport [ANULAT MOMENTAN]
 
Quote:

Originally Posted by criss (Post 1737425)
..... :D :arrow:

Sant curios cati vor veni????:lol:

Daci 14-09-08 19:19

Re: Aradenii la Oradea WSTE 3 - reprogramat: 20-21 septembrie
 
Eu vin ca spectator. Cei care mai vin ca spectatori am putea sa mergem impreuna din Arad. Care, cum si cand plecati? Eu merg doar in 21 Sept, adica Duminica. Nu stiu la ce ora se deschide show-ul dar cred ca voi pleca din Arad la 09:00 AM sau cel tarziu 10:00 AM.


All times are GMT +2. The time now is 09:25.

- Copyright 2026 4Tuning