Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/75602-logan-1-4-110cp-vs-pana-130cp.html)

Logan_drifter 23-04-08 10:48

Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Loganul are motorul de 1.4. Nu are turbo sau alte bazaconii. Cum s-a ajuns la 110CP este problema mea :twisted:

Astept victi... , aaa ... adversari :lol:

mpa 23-04-08 10:56

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
oras? .

mikafly 23-04-08 13:31

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Ne dam?.....Dacia Nova 1.8.......la urmatoarea legala.....

Logan_drifter 06-05-08 12:01

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Scuze pt inactivitate, am fost plecat din oras

Sunt din Bucuresti.
@mikafly - sigur! Cand e urmatoarea legala si unde? Da-mi info pe PM.


Dupa cum am mai spus, masina NU are turbo iar motorul (la baza) este cel original 1.4 renault de pe logan.

Gabi 11-05-08 02:54

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Cred ca daca nu-l lua toata lumea-n baza... se purta altfel discutia ! Am sters tot si o luam de la capat. Cine stie ca nu se poate abtine de la luat lumea-n ce-are mai lung sau mai scurt, sa se abtina de la postat.

kidu2006 11-05-08 03:39

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Quote:

Originally Posted by Gabi (Post 1526845)
Cred ca daca nu-l lua toata lumea-n baza... se purta altfel discutia ! Am sters tot si o luam de la capat. Cine stie ca nu se poate abtine de la luat lumea-n ce-are mai lung sau mai scurt, sa se abtina de la postat.

Foarte bine,un ultim comentariu referitor la acest thread,"logan_drifter" nu sa prezentat in seara aceasta in ciuda tuturor provocarilor facute aici..o mica dovada,trageti singuri concluziile

Recipients: Logan_drifter

10-05-08, 17:03
kidu2006
Toyota Driver

Stage 5




Join Date: Jan 2007
Oras: ZbuciuMATA d_|_n Deal
Posts: 515
My Photos: ()
Member of:
[Toyota]
[Inferno Motorsport by NSL]
...

--------------------------------------------------------------------------------

Ti-am dat reply la post,ca sa vezi ca nu ma feresc cu nimeni..vii diseara pe Kisellef,intrebi de KID,si ne vedem si stam de vorba sa iti vad si eu minunata de masina!
Crede-ma ca nu am absolut nimic cu tine,chiar vreau sa te vad si pe masina ta!In felul asta crede-ma ca o castigi mai mult respect din partea tuturor daca este adevarat ce ne-ai spus pana acum despre masina ta!
Bafta !

10-05-08, 18:37
Logan_drifter

Stage 2


Join Date: Mar 2008
Oras: Bucuresti
Posts: 14
My Photos: () Re: ...

--------------------------------------------------------------------------------

da-mi detalii exacte despre locatie


Quote:
Originally Posted by kidu2006
Quote:
Originally Posted by Logan_drifter
da-mi detalii exacte despre locatie

Nu stii unde e Kiseleffu sau cum?Cum vii pe partea stanga tragi in parcare si o sa ma vezi pe acolo,daca nu intrebi baietii de mine si te indruma ei.ora ti-am mai zis-o data...22:30
Fa-mi te rog frumos pe plac si vino cu actele ca sa vad si eu ca este masina ta!Au fost prea multe controverse pe forum si vreau sa ma conving si eu..sper ca e ok cu tine!
Ne vedem acolo daca ai placerea sa vii

Private Message: Re: ...
10-05-08, 19:08
Logan_drifter

Stage 2


Join Date: Mar 2008
Oras: Bucuresti
Posts: 14
My Photos: () Re: ...

--------------------------------------------------------------------------------

Tu te auzi ce spui?! "cum vii pe partea stanga" ... pai si daca vin din sens opus tot pe stanga e?
Spune-mi odata in ce parcare daca vrei sa ne intalnim. Parcarea aia de la intrarea in Herastrau? (unde sunt tiribombele alea?)
Si nu te mai agitata atata cu actele. Ti-am spus ca masina este a mea, o sa-ti dau si copie xerox dupa talon daca esti asa curios

Apropo ... daca vrei sa ne dam mergem pe A1 sau A2 ... eu prin oras nu ma dau ca n-am chef sa omor vreun om sau sa raman fara permis.

Din partea mea puteti inchide threadu..o seara/zi buna la toti

mpa 11-05-08 12:35

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
In primul rand nu e topicul tau ca sa poti hotari cand se inchide. In al doilea rand ai facut publica o discutie privata, ceea ce spune multe lucruri.
In al treilea rand te rog sa schimbi orasul de la profil cu cel real altfel vei fi sanctionat comform regulamentului.

scorpio GL 11-05-08 15:05

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
va rog eu frumos nu mai faceti publice diferite locatii unde va intalniti voi cei din lumea racerilor

kidu2006 11-05-08 15:27

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 1527164)
In primul rand nu e topicul tau ca sa poti hotari cand se inchide. In al doilea rand ai facut publica o discutie privata, ceea ce spune multe lucruri.
In al treilea rand te rog sa schimbi orasul de la profil cu cel real altfel vei fi sanctionat comform regulamentului.

Am prezentat niste dovezi,poate in felul asta iti dai si tu seama de unele lucruri!E asa greu de observat??Cat despre inchiderea threadului,mai citeste odata ca doar mi-am exprimat parerea in legatura cu asta

*******

Watch your mouth - Gabi

Logan_drifter 11-05-08 16:40

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Ce dovezi ai prezentat tu prietene? Te-am rugat sa-mi spui clar unde sa vin si n-ai mai raspuns. Am venit prin zona pe unde ai zis si nu era NIMENI acolo. Eu nu stiu cum mai ai obrazul sa vii aici sa spui ca tu ai prezentat DOVEZI. Ai prezentat fix dovada prin care ti-a fost frica sa ne intalnim - mi-ai dat o locatie vaga, ca sa ai scuza sa spui mai apoi ca nu ne-am gasit. Poate am inteles eu gresit, era vorba de Kiseleff-ul din ZbuciuMATA d_|_n Deal?
Esti penibil, din punctul meu de vedere!

Dany.bilan628 11-05-08 16:41

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
mi se pare sau multi se dau ceea ce nu sunt. Este clar ca userul Logan_drifter este militian. Orice om normal care stie ce inseamna cuvantul drift stie ca loganul nu o sa intre in aceasta categorie cat timp o sa aiba tractiune pe fata. Din cate am vazut eu pana acum, domniiiiiiiiii militieni nu fac diferenta dintre fwd si rwd (care este utilizat la drift)

Logan_drifter 11-05-08 16:47

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Vezi ca exista logan 4x4, si ala face drift. Hai, joc de glezne!

Dany.bilan628 11-05-08 16:50

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
************

Ai o provocare de facut, fa-o, daca nu, nu posta - Gabi

kidu2006 11-05-08 18:45

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Bai nene sunt eu singurul de aici care observa si se agita ce dracu!!!I-am facut invitatie speciala el habar are unde e Kiseleffu,ce dracu!I-am zis ca ma gaseste in parcare pe stanga sau sa intrebe de mine acolo,la care raspunsul lui a fost care parcare pe stanga ca poate vin din sens opus!Ce dreaq ma nene nu vedeti ca asta are chef de caterinca,cred ca aproape toata lumea stie ca acolo e SENS UNIC!!!El habar are unde e "kiss",si imi spune mie de "orasul" din profil.ei bine orasu din profil e pentru toti cei care nu au ce face si se joaca si ei pe forum numai ca sa se afle in treaba!
Moderatorii chiar nu au de gand sa`l opreasca pe omu asta din postat tampenii aici????
Si culmea tupeului,imi mai si spune ca nu i-am dat date exacte,cand vedeti foarte bine ca am dat copy/paste aici din mesaje private!Poate nu am facut tocmai bine ca am lasat la vedere mesaje private,dar in felul acesta vedeti si voi ca omu asta n`are absolut nici o treaba cu ce se petrece pe forumul acesta!
Si colac peste pupaza ca sa va demonstrez ca nu aberez la faza cu "gaboru",poate ati citit cand mi`a zis ca el se da decat pe autostrada...ganditi-va putin,de ce unu strain care nu`l stie nimeni face provocari la toata lumea si se da decat pe autostrada?SIMPLU CA ACOLO AI SANSE FOARTE PUTINE SA SCAPI!
Nu a prezentat pana acum nici o dovada a faptului ca exista el si masina sa,nici o poza nimic nimic!Nu il cunoaste nimeni si nu stie nimeni ce este!
O sa ia cineva masuri???Atat vreau sa stiu!

mpa 11-05-08 19:31

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
kidu - vezi ca orasul la profil e Bucuresti, Bucharest sau ce mai vrei tu fara alte aberatii. incearca sa respecti un comportament civilizat.

Logan_drifter 11-05-08 19:31

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Bai baiatule, pute pamantul sub tine!
Pai hai ca-ti zic eu acum - hai sa ne intalnim pe Magheru, cum vii ... in parcarea de pe dreapta. Tu ce intelegi ? Te-am intrebat daca in parcarea de la intrarea in Herastrau, de ce n-ai mai raspuns? Imi spui sa vin pe ditamai bulevardul de 5km ... "in parcare pe stanga" ... un raspuns mai retard de atat nici ca puteai sa dai!

Si ca sa-ti dovedesc exact cat de prost esti, du-te si mai da o tura intre Piata Presei Libere si Arcul de Triumf. E KISELEFF acolo. O sa fii surprins de faptul ca se poate circula in AMBELE sensuri.
Oricum, asta e un motiv de toata jena pe care il invoci tu acum, ... ca cica e sens unic. haha, oricum eu am trecut si prin parcarea aia de langa patinuar (daca la aia te referi) si nu era nicio celica acolo, asa ca gura mica!

aaa ... si bai putzoiule, pai daca tu credeai ca eu fac "curse" din astea de-ale tale prin oras, apoi gandeste-te bine bai inconstientule! Curse sa faci tu in gradina lui tac`tu, nu prin oras unde poate sa-ti sara un copil in fata masinii si sa-l faci praf.
Auzi tu la el ... vreau pe autostrada ca sa scap usor. Vai de capul tau bah! Pai daca tot eram politist de cine trebuia ma sa scap!? Tu nu vezi ca n-ai gram de logica in cutia aia pe care o numesti cap?
N-ai decat sa te duci sa-i dai foc la celica aia a ta! Ai facut tu logan de 1.6 16v... BRAVO!!! Ce nu stii este ca este diferenta mare intre a mea si logan 1.6 (nu conteaza numai caii putere, "reisare", dar na .... tu si cursele, baba si mitraliera)

Eddie C. 11-05-08 20:55

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Penibil!:blahblah:

Hame 11-05-08 21:26

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Hai ca deja o dati in jigniri si asta nu e bine. De ce nu rezolvati discutia asta pe messanger, si dupa aia eventual va intalniti, va dati si cu asta basta. Daca se intampla treaba asta, ne spuneti si noua rezultatul. Eventual luati martori ca dupa aia iar va certati :)

maniacu_mnc 11-05-08 22:05

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Bai prietene lasa-ne cu jignirile si mai treci la fapte!!!!. ORICINE CARE ARE HABAR DESPRE CURSE STIE LA CE PARCARE DE PE KISELEFF SE REFERA. PANA SI EU CARE NU SUNT DIN BUCURESTI CAND AM INTRAT PRIMA OARA PE KISELEFF STIAM UNDE SE TRANG OAMENII!!!!!!!!! Mai lasa-ne cu aberatiile tale si raspunde reaqu la provocari ca esti penibil rau!!!!!

Logan_drifter 11-05-08 23:36

Re: Logan 1.4 110CP Vs. orice pana in 130CP
 
Nu m-au interesat niciodata micile voastre intalniri de cocalari .... n-aveam de unde sa stiu unde e locul ....

Rog un admin sa INCHIDA/stearga acest topic fiindca este o pierdere de vreme
N-aveti decat sa va dati voi cu oltciturile voastre cu cauciucuri TOYO :D


All times are GMT +2. The time now is 09:41.

- Copyright 2026 4Tuning