Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ramnicu Valcea (https://forum.4tuning.ro/357-ramnicu-valcea.html)
-   -   Midnight Racers in Rm. Valcea (https://forum.4tuning.ro/357-ramnicu-valcea/71306-midnight-racers-rm-valcea.html)

Kaluvr6 18-03-08 14:16

Midnight Racers in Rm. Valcea
 
La 4tuning days am vb cu presedintele clubului Midnight Racers si ar fi foarte incantat sa facem o colaborare, adica sa deschidem o filiala in Valcea. Mi`a zis sa strang oameni, sa le fac poze la masini, si sa i le trimit, dupa care o sa se deplaseze ei la VL si o sa vb mai multe. Cerintele sunt urmatoarele:
- fiecare membru sa aiba o masina tunata exterior sau interior sau motor. Ei au divizii diferite, de ex. Drift Squad, Drag Squad, etc. sper ca intelegeti la ce ma refer.
- nu e nevoie de figurantzi, oameni plini de ei, etc. Eu o sa reprezint membrii din Valcea si nu as vrea ca din cauza unuia sa avem noi de suferit, vb lu Tano, presedintele clubului, mai bine mai putini si uniti, decat mai multi si degeaba. Nici eu nu suport figurantii asa ca nu e nevoie.
- membrii sa participe la concursurile unde o sa fie nevoie si chemati, nu e obligatoriu ca la fiecare concurs sa fie prezent dar daca se poate la majoritatea. Recent au exclus 128 de membri din cat am inteles, pt ca nu faceau ce am scris mai sus.

Avantajele sunt urmatoarele:
- reduceri de piese, cauciucuri, etc intre membri.
- fel si fel de competitii la care o sa participam cu clubul din toata tzara.
- este un club foarte cunoscut cu filiale si in strainatate si cu masini pe masura.

Cine este interesat, sau stie pe cineva care are vreo masina mai smechera sau eu stiu, si se incadreaza in cele de mai sus, sa vb cu persoana respectiva si sa obtzina un id de mess sau un nr de tel, o sa ne intalnim mai multi si o sa vb. Momentan intra si baiatu cu mitsubishi evo rosu, inca un baiat cu un subaru, eu, si om mai vedea. Astept parerile voastre.

trafy-vr6 18-03-08 16:08

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
ai utiat sa mentionezi:
sa aiba permis
si sa aiba masina personala :) ( cred )

Kaluvr6 18-03-08 18:09

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
da exact :) sa aiba permis si masina personala. Eu zic sa lasam raca la o parte ca asta e sansa noastra daca tot vrem sa facem ceva in valcea. Se pot organiza curse si o gramada de chestii. Hai sa facem ceva frumos, daca tot vrem. Daca nu, asta e, sanse d`astea nu prea gasesti mai ales cu un club asa mare si cunoscut. Unde mai pui ca m`am intalnit cu Tano intr`un pasaj pietonal, la o bodega, si mi`a vandut tzigari, adik a fost o intamplare fericita si merita sa profitam de ea. Omu e foarte valabil si la fel si membri care i`am cunoscut, cei care au fost de fata pot sa confirme. In fine, sa vedem ce`o iesi.

lupalb 18-03-08 21:17

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
frate eu sunt de acord cu tine, si daca as avea masina cu adevarat "tunata", sau cu tractiune spate macar, sau cu sistem super tare, m-as fi bagat...dar in afara de stroboscoape si de faptu ca e rolling stones, nu are nimic special....ah si nu in ultimu` rand io si cu trafy ne-am bagat deja in SV....dar va urez bafta...si daca se rezolva ceva.... poate oi aplica si eu daca ma primesc... pana atunci...raman cu SV
P.S. Nu fac reclama...eu am zis totusi dinainte sa ne afiliem.... si nu a zis nimeni nimic....Sincer iti urez din toata inima sa reusesti sa faci filiala pe valcea...sa se organizeze ceva....ca voi fi acolo clar....
@trafy: sunt si cu masini personale.... dar chestia e ca nu prea stau ei pe forum...

IonutzMFF 18-03-08 21:32

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Succes in continuare baieti , am auzit ca aveti ceva ''masinutze'' prin valcea.Ionutz , Presedinte Midnight Racers Baia Mare

Kaluvr6 18-03-08 21:42

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
avem masinute da nu prea avem tunate si pe cate masinute avem pe atat de mult sunt si figurile :)) sa vedem ce`o iesi :)

cEaska 18-03-08 23:26

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
deci asta e foarte bine ....... momentan nu cred ca ma incadrez in standardele lor ....... da am timp si cand o sa pot ... ma inscriu direct :)..... nu incape indoiala ....... creca singurele cluburi unde merita sa fi ar fi Midnight racers, Insomnia si NSL.

Va urez succes si sa vedem cat mai multe stickere MR in valcea :D

radu_nb1 19-03-08 07:50

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
1 Attachment(s)
ce ziceti ma primesc astia in club dak imi dotez dacia cu motoru asta :))

recBeat 19-03-08 14:23

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Si eu sunt pentru la faza asta, acuma ramane sa vedem daca o sa fiu acceptat :mrgreen:

Kaluvr6 19-03-08 14:33

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
da ca vroiam sa vb si cu tine. Inca o chestie, nu vreau sa`mi purtati mie pica daca de ex vb cu cineva sa se inscrie, si cei de la bucuresti nu il accepta, nu e vina mea, intentiile mele sunt bune da nu e clubu meu si nu depinde de mine, sper ca intelegeti, daca ar fi dupa mine i`as lua pe toti :D. Cipi stai sa mai vb cu cativa baieti si o sa ne strangem intr`o zi sa facem niste poze. De acord?

recBeat 19-03-08 14:53

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Da geo, i'm in.. ma anunti cand, sau facem o intalnire ceva..
cat despre suparat, cred ca ar fi "la mintea cocosului" sa se supere careva pe tine ca nu a fost acceptat in MR.. parerea mea.

recBeat 19-03-08 20:57

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Aspirantul la statutul de membru MR trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

1. Varsta Minima 18 ani
2. Permis de Conducere
3. Masina proprie axata pe MR DRAG, MR DRIFT, MR SHOW, MR SOUND, MR RALLY.
4. In cazul in care doreste sa adere la MR DRAG, se va da cu 1 (2) masini care se situeaza in aceasi grupa de putere cu el, si in functie de rezultat va avea un + sau un - la propunerea de aderare.
5. Plateste taxa de aderare in club, respectiv: Tricou, Sticker, Parasolar
6. Plateste in termen de 1 luna de la aderarea la MR cotizatia pe semestru in curs de desfasurare in functie de luna in care adera!
7. Acesta va fi admis daca indeplineste toate conditiile de mai sus si daca este acceptat printr-un vot de ceilalti membri MR.
8. Aderarea membrilor se va face intr-o data precisa, o singura data pe luna, la o scurta sedinta MR.
__________

recBeat 19-03-08 21:00

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Aspirantul la statutul de membru MR trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

1. Varsta Minima 18 ani
2. Permis de Conducere
3. Masina proprie axata pe MR DRAG, MR DRIFT, MR SHOW, MR SOUND, MR RALLY.
4. In cazul in care doreste sa adere la MR DRAG, se va da cu 1 (2) masini care se situeaza in aceasi grupa de putere cu el, si in functie de rezultat va avea un + sau un - la propunerea de aderare.
5. Plateste taxa de aderare in club, respectiv: Tricou, Sticker, Parasolar
6. Plateste in termen de 1 luna de la aderarea la MR cotizatia pe semestru in curs de desfasurare in functie de luna in care adera!
7. Acesta va fi admis daca indeplineste toate conditiile de mai sus si daca este acceptat printr-un vot de ceilalti membri MR.
8. Aderarea membrilor se va face intr-o data precisa, o singura data pe luna, la o scurta sedinta MR.
__________

..Postate de catre micutu (RIP) acum ceva vreme pe forumul MR

TIR 23-03-08 10:57

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Mai sa stii ca aici se merita sa te implici... din cate stiu eu masina lu tino facea parte din MR.

ar fi ceva masinute si pe la noi :)

CaDDy 23-03-08 14:52

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Quote:

Originally Posted by Kaluvr6 (Post 1430511)
- nu e nevoie de figurantzi, oameni plini de ei, etc. Eu o sa reprezint membrii din Valcea si nu as vrea ca din cauza unuia sa avem noi de suferit, vb lu Tano, presedintele clubului, mai bine mai putini si uniti, decat mai multi si degeaba. Nici eu nu suport figurantii asa ca nu e nevoie.

:lol::lol::lol: Bafta TIR la aderare :)

CuzKo 23-03-08 15:10

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
success... si eu sunt curios de masinile pe care le aveti acolo la rm. valcea... asteptam poze! eventual poti deschide un thread si la noi pe forum.midnightracers.ro

Kaluvr6 23-03-08 15:13

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Quote:

Originally Posted by TIR (Post 1440050)
Mai sa stii ca aici se merita sa te implici... din cate stiu eu masina lu tino facea parte din MR.

ar fi ceva masinute si pe la noi :)

tino avea decat un sticker cu MR atat, am vb cu el si a zis ca vrea sa vina.

lupalb 23-03-08 16:15

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Quote:

Originally Posted by CaDDy (Post 1440454)
:lol::lol::lol: Bafta TIR la aderare :)

Sustin ideea....

TIR 23-03-08 22:43

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
ca deobicei papaglii vb aiurea...

in fine sa revenim la subiect.

Pai da masina lu tino era membra cu vechiul proprietar :) cica ar avea prioritate.

P.S. Nu am masina destul de tunata incat sa ma bag in asa ceva. sunt constient nu ca altii.

trafy-vr6 23-03-08 22:53

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
poti sa te bagi la look :)

Kaluvr6 24-03-08 01:53

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
ba care a sters ma posturile de aici? Ce ati avut ma cu posturile lu baiatu ala din MR care postase aici?

Kaluvr6 24-03-08 01:55

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
si mai era si postu lu alt membru MR. Ala unde e?

CuzKo 24-03-08 04:46

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
kiar asa... cine mi-a sters postul???
as dori o notificare pe privat cand imi este sters un post, parca asa e regula... sau sunteti moderatori de ocazie?
astept raspuns cat se poate de repede ca deja incepeti sa o luati razna si ne calcam pe bataturi!:mad:

trafy-vr6 24-03-08 09:50

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
eu le`am sters. imi pare rau ca v`a deranjat. am pus toate offtopicurile la loc. CizKo arata`mi si mie te rog regula:)
L.E: si ar fi bine sa iti pui locatia corecta la profil

https://forum.4tuning.ro/41-4tuning-ro-noutati-sugestii-reclamatii/59270-regulament-moderatori.html

uite asta e regulamentu moderatorilor. arata`mi si mie unde scrie si o sa vezi ca nu suntem moderatori de ocazie

CuzKo 24-03-08 14:49

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
trufy my friend... sunt si eu moderator pe forumul clubului din care fac parte.. si am invatzat de la ceilalti mai vechi de pe alte forumuri asta ca sa intelegi ca nu vb aiurea!
cand stergi postul cuiva, cand ii dai warning sau ban, cand ii modifici threadul, cand intervi peste user folosindu-te de abilitatile tale de moderator il anunti cu ca ai facut acea interventie printr-un simplu mesaj privat in care ii explici actiunea!

nu cred k e cazul sa ma vezi pe toate threadurile facand offtopic, nu sunt avid de posturi... nu ma identific prin posturi ci prin nick-ul meu CUZKO!!! asta ca offtopic... si ca info!

trafy-vr6 24-03-08 14:56

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
nu ma intereseaza regulamentu de pe alte forumuri cat timp eram moderator aici. Te`am rugat sa`mi arati in regulamentu forumului 4tuning unde scrie ca trebuie sa te anunt.

FLO_GSU 24-03-08 21:02

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Trafy fara nicio suparare da tu chiar faci ce iti trece tie prin cap pe forumu asta....sunteti moderatori mai multi si va intelegeti NU...!
NU trebuie sa fie niciun regulament....dar mi se pare ca ar trebuii sa ii zici la om cand stergi ce a scris elll!!!!!!

trafy-vr6 24-03-08 21:09

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
iti dai seama ce ar fi sa dau la toata lumea pm cand sterg? s`ar numi SPAM. Nu fac tot ce`mi trece prin cap, fac tot ce cred eu ca e bine si NU ma inteleg cu celalalt moderator pt ca nu vrea sa colaboreze. daca NU ar fi nici un regulament ar fi praf forumu asta. Lamurit ? vezi ca te incadrezi la offtopic si te pot penaliza



si inca ceva FLO, uite ce au zis Gabi si Psycho ( Super moderatori ) cand i`am intrebat daca trebuie dat PM
Gabi : Ar fi inuman!
Psycho: nu cred .. asta ar inemna sa dai zeci de mesaje :) ... nici chiar asa:)

FLO_GSU 24-03-08 22:21

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 1443579)
iti dai seama ce ar fi sa dau la toata lumea pm cand sterg? s`ar numi SPAM. Nu fac tot ce`mi trece prin cap, fac tot ce cred eu ca e bine si NU ma inteleg cu celalalt moderator pt ca nu vrea sa colaboreze. daca NU ar fi nici un regulament ar fi praf forumu asta. Lamurit ? vezi ca te incadrezi la offtopic si te pot penaliza



si inca ceva FLO, uite ce au zis Gabi si Psycho ( Super moderatori ) cand i`am intrebat daca trebuie dat PM
Gabi : Ar fi inuman!
Psycho: nu cred .. asta ar inemna sa dai zeci de mesaje :) ... nici chiar asa:)




Trafy nush regulamentul ca sa fiu sincer si oricum nu vreau sa o dam in cearta sau altceva...siasa am vazut ca pe forumu asta toata lumea se cearta in loc sa fie o FAMILIE......nush... in fine...

trafy-vr6 24-03-08 22:24

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
io nu ma cert cu tine ca n`am de ce, ti`am explicat doar, totusi ar fi fost bine sa il citesti inainte de a posta ceva. dar niciodata nu e prea tarziu

cEaska 24-03-08 23:07

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
trafy io zic ca ar fi mai bine sa stergi toate posturile care nu au legatura cu threadul asta ..... adica astea de cearta ......

Kaluvr6 24-03-08 23:16

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
care il cunoasteti pe baiatu cu seatu cupra alb? vreau sa vb si cu el da nu stiu cum sa dau de el. Zilele astea s`ar putea sa ne intalnim sa vb, sa facem niste poze sa le trimitem la MR.

TIR 25-03-08 00:25

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
trafy din cate stiu, eu colaborez cu tine ca parca eu mut posturile si le combin. tu doar stergi.


il stiu eu pe baiatu cu seat-ul da nu cred ca este interesat

Kaluvr6 25-03-08 01:23

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
ok atunci ii dam drumu atatia cati suntem.
Cipi sa`mi trimiti niste poze frumoase cu masina in mail pls cat de curand poti

11tun 02-06-08 06:27

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
ce se mai aude de Midnight Racers in VL ?

DiabloXXX 09-06-08 20:33

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Cui tre sa ii trimit poze cu masina? :)

Kaluvr6 27-09-08 22:10

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Astazi am infiintat oficial filiala M.R. Rm. Valcea. Momentan membrii sunt urmatorii:
Eu- corrado Vr6
Claudiu - Subaru WRX
Sebastian - Mitsubishi Evo 8
Cipi - Opel Corsa
Cucuvea

Pot sa recrutez noi membri dar trebuie sa indeplinasca urmatoarele conditii:

-o taxa lunara de 30 lei (bani care se strang si ajuta la desfasurarea evenimentelor)
-sa aibe o masina care are ceva de zis, trebuie sa se califice la una din categoriile urmatoare: Tuning Exterior, Drag sau VTM.
- sa aibe caracter, tin sa precizez ca toti membrii pe care i`am cunoscut sunt niste oameni extraordinari si vreau ca toti membrii de peste tot inclusiv cei de la Valcea sa fie la fel. Eu o sa raspund de membrii de la noi si cei figuranti nu au ce cauta in club indiferent de ce masina au, vb lui Tanno, presedintele MR: mai bine ai 3 masini da bune decat 10 si degeaba (referindu`se la caracteru membrilor).
-sa se prezinte la evenimente, nu sunt toate obligatorii dar la majoritatea ar trebui sa participe. In fond si la urma urmei de`aia se intra intr`un club, sa se ia parte la evenimente, sa cunosti oameni noi, etc, NU? Nu e nevoie de purtatori de parasolare ca se gasesc destui.

Mai multe detalii imi dati un PM si vb mai multe.

trafy-vr6 27-09-08 23:09

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
felicitari, un inceput bun, masini calumea

IONUT-GBP 29-09-08 19:22

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Super... era si timpul sa se faca ceva ptr orasul asta :X
Sper ca o sa avem si noi Evenimente pe aici... gen : Curse Legale,Indemanare, Expo tuning , diferite concursuri , etc :D..

Kaluvr6 30-09-08 01:06

Re: Midnight Racers in Rm. Valcea
 
Mai este pana o sa avem si noi asemenea evenimente pt ca nu le facem de capu nostru, atata timp cat primaru a zis ca la el in oras nu se fac curse si strzile sunt cum sunt nu o sa facem nici intr`o mie de ani. O expozitie ar merge da nu prea avem locatie pt multe masini.


All times are GMT +2. The time now is 04:01.

- Copyright 2024 4Tuning