Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Intamplari Nasoale la Volan (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/6854-intamplari-nasoale-volan.html)

RA_2fast4u 23-07-05 18:58

Intamplari Nasoale la Volan
 
Tipii aceia care conduk acei monstii ai soelelor....uneori ne uimes cu felu in care manevreaza acei monstrii pe sosea, uneori le suntem recunoscatori pt faptul ca ne acorda prioritate sau alte chestii insa sunt si situatii in care suntem ingroziti cand vedem cum se apropie un astfel de \"monstru\" de tine sau cand ii vedem cu ce viteza si cu cate imprudenta ruleaza uneori....

RA_2fast4u 23-07-05 19:15

acuma sa va spun si o intamplare, lucrul care m-a facut de altfel sa pun acest topic:
ieri veneam cu taica-mio(din pacate eu nu pot conduce) de la mare....prin judetu mures(pe la ora 7) am dat de o coloana de tiruri...noh stam noi putin dupa ele si vine o linie dreapta(astia mergeau cam cu 100) accelereaza taica-mio si cam cand ajungem pe la jumatea tirului(cred ca aveam deja 120 sau asa ceva) vedem ca incepe asta sa semnalizeze ca intra in depasire( ca sa elimin orice dubiu afara era lumina puternica si aveam si faruruile aprinse si am a si semnalizat ca depaseste deci nu prea cred ca nu ne-a vazut)....si numai vedem ca se apropie tiru de noi...eu unu am ramas blocat...m-am si prins de bord....deja ttiru era prea iesit ca sa mai avem loc sa trecem....am avut noroc ca taica-mio nu s-a pierdut si ca are masina frane bune si abs ca de nu intram ori in tir ori intr-un stalp(pe care l-am ratat destul de razant....)
si culmea ironiei a fost ca imediat dupa aceea pe cand am ajuns iara coloana, tirul acela a intrat intr-o parcare.... norocul(niki nu stiu al cui) a fost ca taica-mio nu avea chef de scandal in ziua aceea pt ca era cam suparat....eu nu m-am putut abtine si i-am facut niste semne(intelegeti voi) la tampitu ala cand am trecut pe langa el :D
P.S. mai puneti si voi povesti,impresii, amintiri cu (si despre) tiristi.... :wink:

aR99bMw 23-07-05 19:25

chestii de astea se intampla des......mai ales cei din turcia si bulgaria...aia sunt criminali pe sosele ..daca vedeti tir de turcia sau bulgaria feritiva.... :shock: va zic sigur:)

RA_2fast4u 23-07-05 19:53

era strain tiru..nu stiu exact din ce tara...ca nu mai tin minte...da si acuma cand ma gandesc incep sa tremur... :? :roll: :dizzy: :zombie:

bobo32 23-07-05 20:00

lasa... ca nici de ai nostri nu te poti plange. exact acceasi figura am patit-o si eu cu un romanas de al nostru pe drumu dintre gilau si floresti (seciunea aia renovata, ca norocu cu santuri destul de largi). eu am vrut sa-l depasesc pe dreapta, am semnalizat, m-am bagat, si cand eram pe la mijlocu tirului, si-o amintit ala ca ar fi bine sa mearga si el pe partea dreapta a drumului... am tot putut sa-l claxonez... m-o bagat cu rotile de pe dreapta in sant, si asta o fost norocul, ca nu sunt abrupte... n-am putut frana ca era nisip in sant, si faceam ca tirbusonu acolo, asa ca am calcat-o si am trecut de el (cand eram prin sant, si-o amintit si el ca-s acolo...)

oricum... chestia ii ca in orice intersesctie, mai ales unde-s rutele ocolitoare pentru camioane... camioanele pot... el se poate baga fara probleme sa-ti taie calea, el poate face orice, ca nu te bagi in ditamai hardughia sa-ti faci praf masina, si el sa-si zgarie bara...

bobo32 23-07-05 20:04

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"RA_2fast4u\"
si culmea ironiei a fost ca imediat dupa aceea pe cand am ajuns iara coloana, tirul acela a intrat intr-o parcare.... norocul(niki nu stiu al cui) a fost ca taica-mio nu avea chef de scandal in ziua aceea pt ca era cam suparat....eu nu m-am putut abtine si i-am facut niste semne(intelegeti voi) la tampitu ala cand am trecut pe langa el :D

P.S.: Parcarile de tiruri nu sunt cel mai fericit loc in care sa te opresti sa incepi sa-i tii morala la un tirist.

RA_2fast4u 23-07-05 20:15

da nu cred ca era parcare de tiristi...cred ca era ceva restaurant sau ceva...ori cum taica-mi nu oprea stai flex da faceam un \"drive-by\" :lol: :chainsaw: :bat:

RA_2fast4u 23-07-05 20:21

si inca o poveste...cam tot ca a noastra bobo, pe care mi-a spus-o un prieten:
s-a petrecut pe undeva pe aice pe langa cluj....mergea tipu(cu o dacie) si de peste unu cu tiru care mergea pe banda a 2-a(strain si asta :chainsaw: )il semnalizeaza asta ceva vreme..tipu nu se trage...si cum dacia nu trage asa bine incat sa se riste la o depasire prin stanga asta intre pe banda 1...si cand era pe la jumate(aceeasi poveste) asta face dreapta....degeaba o mai franat asta ca nu o mai apucat...rezultatul vreo 3 ture peste cap si o ameteala buna...norocul a fost ca tipu care era in dreapta a vazut numarul la asta cu tiru si l-a prins politia si i-a platit daune..ca de nu :ballbounc

tekno 24-07-05 02:35

ce pot sa zic... multzam lu dumneso ca inca nu am trecut prin asha ceva...

Piry 24-07-05 03:55

da ... si eu am patit ceva dramatic... mio apasat instructoru frana :cry: :cry: :cry: :cry: :lol:

sfigmo 24-07-05 07:31

Acum cateva zile la TV a fost prezentata o stire in care un sofer de TIR super smecher a luat bataie de la niste tipi (mai multe masini) tocmai pt o faza de-asta...si era tare nedumerit soferul TIR-ului de ce dintr-o data era spart in gura si plin de sange...asa ar trebui facut cu ei...dat in gura cat incape...

RA_2fast4u 24-07-05 11:35

ori cum faza e ca cu astia cu tirurile(si si cu taximetristii) politia ii mai blanda..pt ca stiu ca ei din asta isi fac banii si noh...si niki nu te prea poti lega de ei daca nu esti cu un grup mare pt ca se pot baga si altii si apoi o iei si mai rau....
a si daca tot s-a schimbat numele topicului hai sa bag si alta poveste din asta nasoala la volan:
taica-so la un prieten(tot cu dacie :) ) urca pe feleac...noh si asta(destept cum ii :lol: ) mergea pe banda a 2-a. vine unu ( nu mai tin minte cu ce masina da in orice caz ceva mai tare) si il tot semnalizeaza pe asta...asta ca frayeru nu se trage...ala il depaseste prin dreapta si se pune in fata lui....simuleaza de vreo 2 ori ca franeaza(asta cu dacia nu se prinde ce vrea sa faca) si a 3-a oare pune asta frana puternic :roll: ...si poc...se cioncensc astia doi...tipu din cealalta masina iese la asta din spate si ii face gura... ii mai si umfla 2( :boxing: l-o lasat cu un ochi umflat) si dupa aceea vrea sa se urce in masina lui...astalalt vine dupa el si ii inchide usa pe degete( :chainsaw: :dance: ) noh si dupa faza asta tipu il da in judecata pe taica-so lui asta...si ghiciti cine a castigat procesul? :rolleyes2 :paper:

valib 25-07-05 21:27

consilieru` local...aflat in prima masina?(sau pruncul acestuia)?
:)))

valib 28-07-05 14:47

baieti...eu acum fac scoala de soferi....si in fiecare zi fac drumul oradea-salonta(39km) de 2ori pe zi...si intalnesc oameni tot mai inconstienti de ceea ce fac pe sosea.
- camionagii - depasiri imposibile daca tu nu ai pune frana(da frana astfel incat de la 70km/h ajungi la 20km/h) numa ca sa il lasi pe el, boul sa treaca
- masinute straine - depasiri in curbe fara vizibilitate, depasiri de coloane(6-7masini) desi vad ca din fata vine o masina...si iar trebuie sa pui frana ca sa il lasi sa intre intre tine si cel din fata
- conducatori auto obisnuiti - care nu stiu ce e aia drum cu prioritate, prioritate de dreapta, si modul in care se iese dintr-o parcare(pur si simplu vezi ca iese din fata ta, fara sa semnalizeze, fara sa se asigure)

CJ-01-WOB 28-07-05 14:59

n-ai ce face .. cat ii lumea o sa fie soferi prosti , iresponsabili si de multe ori alcolici. !!intamplari se pot povesti la nesfarsit .. fiecare am avut experiente proaste ...
fiecare trebuie sa isi pazeasca pielea lui .. a celor din masina si pe urma a celor din jur !


Drive Carefully ! Drive Safe

tekno 28-07-05 18:33

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"CJ-01-WOB\"
Drive Carefully ! Drive Safe

o mica adaugare...

drugs are bad, mkaaaaaaay! don't do drugs! mkaaaaaay!

Piry 28-07-05 19:26

http://www.myonlineimages.com/Member...s/marjuana.gif :dribble:

RA_2fast4u 30-07-05 17:34

da mah toti patim cate ceva...acuma ca depaseste unu ca un inconstient in curba sau ca iese fara sa semnalizeze e ceva comun..dar sunt incidente care te marcheaza...adika intelegi omu era grabit...a gresit..dar sunt unele lucruri care nu poti sa ti le explici...asa ca daca ati patit asa ceva mai bagati si voi pe aicea ca sa vedem cu toti pregatiti la ce poate duce minte celorlati soferi si data viitoare sa fim pregatiti :D

SpeedFreak 31-07-05 10:30

pe mine in floresti era sa ma impinga un tir in shantz cand depaseam prin dreapta. si apoi tot el imi da blitzuri dupa ce mi-am bagat mana in claxon de era sa-l rup(nu e de ala pe volan). noroc ca am trapa si pot sa scot mana sa-i transmit urari de bine si de sanatate.

apropo in romania numai depasiri pe dreapta se pot face pentru ca romanasii nostri sunt legat de mijlocul drumului. parca ar merge ca niste catei legati pe un lantz invizibil pe mijlocu drumului. dar exista si o parte buna lucrurilor. 90% din timp NU E NIMENI pe benzile din dreapta si pot sa depasesc si 20 de masini odata :D.

cand conduci mult e inevitabil sa nu ai parte de intamplari nasoale, fie din neatentia noastra fie a altora, si de cele mai multe ori din prostia altora. all you cand do is BE COOL si sa reactionezi corespunzator. btw frana de motor e cea mai tare si va poate scoate din multe incurcaturi.

peace.

tekno 31-07-05 19:45

Quote:

ma taci ma! :lol:
:lol:

Paul_(NooB). 01-08-05 09:34

:lol: nu ma fa sa te lovesc in centru de greutate :punch: :punch: :zombie:

Piry 01-08-05 10:22

deveniti offtopic si va banez 8)

o intamplare nasoala iarasi este cand eu cu titziano iam dat blana la o dacie prin cartodrom :lol: reis...drift master alea :lol: :blowme:

Paul_(NooB). 01-08-05 13:22

animalelor :(

tekno 01-08-05 17:55

:oops: oooool :lol: :lol: :lol: ma doore-n ****! :lol: pt mine nu o fost nasol numa sfarshtiu, nemultzumitului ii se ia pita :roll:

SpeedFreak 01-08-05 18:20

io nu mai am intamplari nasoale. am descoperit ca atunci cand intri cu matizu in depasire incap 3 masini paralel pe tot drumu. toata lumea e foarte prietenoasa cu mine, imi dau blitzuri, claxoneaza, imi fac cu mana si gesticuleaza energic. life's good :). and then you die.
8) :lol: :twisted:

Xdriver 10-08-05 21:32

hello
 
Azi a avut loc o intamplare mai degraba haioasa decat nasoala.
Am pus V6-le pe ford si ma tracta un prieten cu un Peugeot 206GTI pt ca nu aveam electromotor. Toata treaba se intampla pe Maxim Gorki. Cand sa pornim de pe loc ne depaseste o dacie 1300 tunata cu spoilere de Cielo si bara deasupra........si de-astea si era plina Dacia de niste labari care radeau de noi.
La asta se oftica prietenul cu Peugeotul si ii da blana de ii depasim pe aia cu Dacia.
Pacat ca nu am avut o camera sa le inregistrez mutrele cand am trecut pe langa ei. :lol:

Detman 10-08-05 21:39

XDriver.. eu stau in apropiere de Maxim Gorki ... :) . sunt dobitoci de numa care se dau pe aici cu muzica la maxim... ca , cine sunt ei, ca au Dacie ... si manelele merg de numa... :P .
Anu' trecut vara era frumos... :) . linii ... burnouturi ... etc. .. pe aici .. acum cam gol. :(

ZanDer 10-08-05 22:36

sa va zic io ceva de mosulica asjtia cu arouri si dacii si majsini de astea mai vechi care de abia se tin ... a si de camionagii asjtia bestiali ... deci pe scurt ... FERITZI'VAAAAAA!!!!!!!! itz some fucked up shit cand ai vreo'unu din ala in fatsa ... faze nu va mai zic ca sjtitzi voi multe ...
Just remember this ... don't be no fuckin hero !!! :lol:

draculas 14-08-05 12:37

Salut,am citit intamplarile voastre sau ale prietenilor vostri si singurl sfat pe care pot sa-l dau este sa aveti tot timpul in masina o ranga un par sau un bulan de politie pe mine unu avand bulan ma ajutat foarte mult sa`l invat regulile de circulatie pe un sofer de tir de la Moisan trans (niste imbecili si analfabeti) din cauza caruia am luat un pom :)) sa lasat cu fracturi si dinti scosi si in plus mi-a mai platit si masina :))
asa ca cel mai bun prieten pe sosea este una dintre chestiile mentionate mai sus .
Have fun and drive safe

RA_2fast4u 14-08-05 19:01

LOL ce bun ii asta=)) dah ai avut noroc ca putea sa te dea el in judecata pentru ca l-ai batut(am scris mai sus un caz asemanatori)

Xdriver 14-08-05 21:14

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Detman\"
XDriver.. eu stau in apropiere de Maxim Gorki ... :) . sunt dobitoci de numa care se dau pe aici cu muzica la maxim... ca , cine sunt ei, ca au Dacie ... si manelele merg de numa... :P .
Anu' trecut vara era frumos... :) . linii ... burnouturi ... etc. .. pe aici .. acum cam gol. :(

Acum este Flaviu si cu inca unul si se dau toata ziua cu motoarele :)

RA_2fast4u 14-08-05 21:50

ii stiu si eu(din vedere)....dar acuma intr-o zi la gara ala cu motorul galbe o avut un mic incident...adika a pierdut controlul si a cazut de pe motor...el nu a patit apropae nimic(o zgarietura pe mana) da motoru :cry: pacat de el ca era praf...daca va uitati bine(chiar dupa intersectia aia de unde iese tramvaiu de la incaputu strazii-din partea cu gara) inca se mai vede urma in trotuar :|

Detman 14-08-05 22:09

mai sunt care au motoare... Yamaha R1...
cel care a cazut, e Remus, altu ... avea o Yamaha R6 ... aproape noua.
bine ca nu a patit mai nimik.

SpeedFreak 15-08-05 13:10

legat de cele scrise mai sus pot sa spun ca PROSTIA SE PLATESTE.

si acum o intamplare nasoala pe drumul spre mare.
dupa o ora de mers cu 180 pe pilot automat pe bucuresti pitesti (nu conduceam eu) am oprit ca era blocat drumul de o gramada de masini, am coborat, si in fata dupa vreo 500 de metri de cioburi si tot felul de resturi in shantz o duba 16+1 rasturnata in shantz si un mertzan facut zob, plin de bagaje si de oameni intinsi pe marginea drumului. in duba mai erau 2 prinsi morti cand am plecat. 1 km mai in fata remorca microbusului oprita tot in sant. dupa ce am plecat am vazut 7 ambulante mergand dinspre bucuresti.
prostia si oboseala ucid.

RA_2fast4u 15-08-05 15:17

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SpeedFreak\"
dupa o ora de mers cu 180 pe pilot automat pe bucuresti pitesti (nu conduceam eu) ....

a....autostrada bucuresti pitesti are in jur de 100km(116 daca nu ma insel...) aia inseamna ca cu 180 o parcurgi cam in 35...pana ajungi la viteza aia si inca hai sa zicem 40 de min...=> nu aveati cum sa mergeti 1 h cu viteza aceea=))...sa nu te superi da nu m-am putut abtine :wink: si in legatura cu incidentul: super nashpa....eu de obicei cand vad asa ceva raman foarte socat.... :roll:

junkie 17-08-05 10:37

sa povestesc shi eu...cate ceva...mergeam spre sannicoara...dupa horea groza care era cu duba...shi trebuia sama tzin dupa el ca eu nu jtiam unde tre`sa ma duc...hg intra in depashire pe dreapta...shi eu ca o blonda ce is intru dupa el(cu carutza mea de 75 de magari putere-logan)...hg depasheshte...da` la un moment dat se termina asfaltul... :oops: shi dau de o gramada de gopi cu pietris shi apa :shock: :shock: :shock: ..shi de acolo ca o oaie beata ba pe o banda ba pe alta..norocul incepatorului...nu venea nimic de pe contrasens...altfel eram la 2 metrii underground...
alaltaieri...(blonda la volan cum zic totzi) am avut o mica peripetzie in garaj :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: s`a rezolvat a doua zi...usha din dreapta spate era indoita rau...vopseau de pe usha era prin garaj...tata nu shtie nimik... :D am dus carutza la un prieten a chituit`o shi a vopsit`o....pfffiiiiuuu...am scapat...

junkie 17-08-05 10:40

e prima data cand lovesc masina :oops:

SpeedFreak 19-08-05 18:08

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"RA_2fast4u\"
Quote:

Originally Posted by \"SpeedFreak\"
dupa o ora de mers cu 180 pe pilot automat pe bucuresti pitesti (nu conduceam eu) ....

a....autostrada bucuresti pitesti are in jur de 100km(116 daca nu ma insel...) aia inseamna ca cu 180 o parcurgi cam in 35...pana ajungi la viteza aia si inca hai sa zicem 40 de min...=> nu aveati cum sa mergeti 1 h cu viteza aceea=))...sa nu te superi da nu m-am putut abtine :wink: si in legatura cu incidentul: super nashpa....eu de obicei cand vad asa ceva raman foarte socat.... :roll:

nici nu am citit tot ce ai scris pentru ca nu meriti atentia mea dar autostrada bucuresti pitesti are 230 si ceva de km . accidentul era la 30 de km de bucuresti . CREIERE.
mai cresti ... ia-ti carnetu ... si apoi baga-te in seama mucea.

RA_2fast4u 19-08-05 19:00

Bai \"mucea\" intereseaza-te si dupa aceea vorbeste!!!! cum draku sa aiba 2 30 tu traiesti in vise mah??? si ce daca nu am carnet? la asta chiar ce are nu stiu sa calculez? ba uita-te la postu meu si o sa vezi ca stiu!
si te rog frumos vezi ce/cum vorbesti numai pt ca ai 20 de ani nu inseamna ca trebuie sa arunci in stanga si in dreapta cu noroi!
a si inca ceva, daca postul meu anterior nu a meritat atentia ta citeste aicea ce am scris:
Quote:

sa nu te superi da nu m-am putut abtine :wink:

bobo32 19-08-05 19:54

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SpeedFreak\"
nici nu am citit tot ce ai scris pentru ca nu meriti atentia mea dar autostrada bucuresti pitesti are 230 si ceva de km . accidentul era la 30 de km de bucuresti . CREIERE.
mai cresti ... ia-ti carnetu ... si apoi baga-te in seama mucea.

...te faci de rusine pe degeaba...


All times are GMT +2. The time now is 22:59.

- Copyright 2026 4Tuning