Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Vand Audi A4 S-line (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/57720-audi-a4-line.html)

11tun 19-11-07 15:43

Audi A4 S-line
 
Aici se poate vedea masina..

https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/46810-audi-a4-sline-rieger.html

are de toate , mai putin trapa si geamuri el spate.

Masina se vinde fara linia audio (o opresc pt viitoarea masina) si are sistem audio din fabrica BOSE.

Ca jante se poate alege, ori cele negre Oxigin, ori jantele de S-line ! Si se mai poate vinde si in varianta fara body kit`ul Rieger !

Asa cum este acum, dar fara muzica, undeva la 24 000 e..

11tun 19-11-07 15:58

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
mai multe detalii la nr 0744664571

X-Ray-Eyes 20-11-07 06:26

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Quote:

Originally Posted by 11tun (Post 1206227)
Asa cum este acum, dar fara muzica, undeva la 24 000 e..

La banii astia ai nevoie de multe urari de " SPOR LA VANZARE ! " .

11tun 20-11-07 10:21

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Quote:

Originally Posted by X-Ray-Eyes (Post 1207190)
La banii astia ai nevoie de multe urari de " SPOR LA VANZARE ! " .

Multumesc.

11tun 22-11-07 04:35

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
4 Attachment(s)
poze mai recente.

Gabi 25-11-07 16:56

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Amatorii de tocat unghiile pe tastatura sunt rugati sa se abtina de la comentarii gratuite si inutile. Omu' cere niste bani. Poate ca e nebun, poate ca e indreptatit, dar in niciunul dintre cazuri, NU E TREABA VOASTRA !

11tun 25-11-07 18:42

9 Attachment(s)
Masina asta din punct de vedere tehnic este in felul urmator:

- distributie schimbata - pe partea de distributie (curea +pompa de apa+2 role) - cat si pe partea de alternator (curea+rola cuplaj+rola intinzatoare+vreo doua role) si se mai poate merge cu distributia aceasta 60 000 KM. Pret piese vreo 400 E. Manopera 3,5 mil. De remarcat la S-line este modelul de distributie mai ieftina ;)
- antigel schimbat
- amortizoare Monroe (acest tip de amortizoare sunt pe echiparea de S-line )fata + spate schimbate, au 20 000 KM. Piese 400 E. Manop. 4 mil.
- discuri de frana fata noi. Piese 150 E.
- zilele astea trebuie sa`i fac schimbul de ulei+ filtre ( Castrol Long Life 2 << 0w30, 506 01 >> - vezi cat e litrul la reprezentanta :D ) total piese 150 E.
- cam intr`o mie de km trebuiesc schimbate placutele de frana fata+spate si pe care deja o sa le comand sa le aduca. Pret 130 E.
- doua cauciug noi fata dunlop sport 235/47/17. Pret 300E
Preturile la piese pe care le`am enumerat aici sunt cele din Germania,iar avantajul este ca sunt originale, cu astfel de piese se lucreaza si la reprezentanta.
Am enumerat aceasta mica lista cu ultimele investitii facute in masina pe partea de mecanica pt a se vedea cum este intretinuta .. si ar mai fi multe.

Vreau si eu sa vad cine poate aduce masina asta din Germ. la mai putin de 18000 e (sa nu zic 20000 e) ???

Tuning:

-bara fata Rieger 389 e
-grila capota Kamei 109 e
-praguri Rieger + bara spate Rieger 550 e
-pleoape faruri Rieger (cele superioare) 50 e
- ------//--------- (inferioare) 20 e
-eleron luneta spate Rieger (care nu este montat) 130 e
-eleron portbagaj (codita) 300 e
-triple Lumma (sunt la cutie si au fost montate pe masina) 200 e
-triple In Pro leduri 250 e
-evacuare dubla Borla 170 e
-capace oglinzi S4 (cele aluminiu) 170 e
-schimbat plasa bara spate inclusiv suportul de bara (nu se mai vede carligul) 150 e
-jante Oxigin 17'' - J 7,5 (cumparate in luna iulie din Mamaia ) 1040 e + manopera 50 e.
-folie omologata Lummar 140 e
Manopera la vopsit + montat acest kit tuning a fost in mai multe etape si a costat in final 400 e.

Cam asta ar fi asa in mare investitia in aceasta masina si preturile sunt destul de modeste, la care se mai adauga si timpul pierdut cu toata aceasta alergatura..

Eu consider ca inainte de a vb ca e mult sau putin pretul acestei masini, fara sa stii cat a costat aceasta masina second (sau noua)... ar trebui ca acel care critica un PRET sa incerce macar odata in viata sa tuneze cat de cat o masina... sa vada ce inseamna sa face ceva de genul acesta si abia dupa sa vb! Eu doar ma amuz pe seama carcotasilor :lol: :lol: :lol:

numai bine.

11tun 07-12-07 06:18

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
10 Attachment(s)
poze recente... :D

11tun 23-01-08 11:45

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
PRET NOU 23 000 e si au mai venit si piese pt ea in valoare de 280 e! :-)

11tun 02-02-08 14:17

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
nimeni interesat la 23 000e?
pret nou 22 900e,mai scadem 100 e :-)

saptamana asta comand si distantiere de 30mm, asta ca bonus la noul pret!
piese NOI in val de 500e aduse din germania,care se pot vedea ca nu sunt montate inca.

11tun 24-03-08 03:25

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
pret nou 22 500 negociabil + piese in valoare de 500 e .

Alexis_turbo 26-03-08 07:28

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Succes la vanzare! Imi place mult masina ta!

sebilica455 30-03-08 20:09

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
faina rau pacat ca este 23.000E ca nu am atita eu am doar 19.000E

11tun 31-03-08 03:05

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Quote:

Originally Posted by sebilica455 (Post 1456381)
faina rau pacat ca este 23.000E ca nu am atita eu am doar 19.000E

ti am dat un raspuns - vezi PM..

11tun 31-03-08 03:29

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
10 Attachment(s)
referitor la anunt am uitat sa mentionez ca am si piesele originale ala masinii care au fost inlocuite : bara fata, grila capota, bara spate, triple. ma gandesc ca se mai pot recupera si din astea vreo 500 e , eu nu le am vandut.

mai atasez cateva poze cu capota si grila vopsite recent.. si eleronul luneta spate.

11tun 12-04-08 17:14

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
22 000 e NEGOCIABIL

piesele de care ziceam au fost schimbate

din pacate masina are de cateva zile parbrizul croit in partea dreapta, din cauza unui bolovan sarit din rotile unui tir pe autostrada .. dar se poate schimba.

EaGle 23-04-08 19:49

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Scuze daca sunt off-topic dar se pare ca masina ta a fost vanduta unui copil de 16 ani :lol: >

http://www.hi5.com/friend/photos/dis...erId=164079756

11tun 26-04-08 14:36

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1499296)
Scuze daca sunt off-topic dar se pare ca masina ta a fost vanduta unui copil de 16 ani :lol: >

http://www.hi5.com/friend/photos/dis...erId=164079756

da e tare faza :D:D:D
se lauda si el cu masina mea... nu l cunosc
poate agata si el ceva, am vazut ca are comenturi de la o gramada de fete :D

Gabi 26-04-08 14:45

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Quote:

Originally Posted by 11tun (Post 1503961)
da e tare faza :D:D:D
se lauda si el cu masina mea... nu l cunosc
poate agata si el ceva, am vazut ca are comenturi de la o gramada de fete :D

Nenea, de mers cu ea, am mers, da' sa-mi pun si eu poze pe hi5, se poate ? :lol:

11tun 26-04-08 15:02

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Quote:

Originally Posted by Gabi (Post 1503975)
Nenea, de mers cu ea, am mers, da' sa-mi pun si eu poze pe hi5, se poate ? :lol:

da, da se poate :-)

si sa anunt si o mica reducere de Paste 21 900 e + NEGOCIABIL + luneta fata noua :-)

Laptiucu 28-04-08 22:38

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
luneta fata? cum vine aia?
P.S. frumos a4-le ... pustiul ala-ti face reclama la masina ;))

11tun 28-04-08 23:01

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Quote:

Originally Posted by Laptiucu (Post 1505085)
luneta fata? cum vine aia?
P.S. frumos a4-le ... pustiul ala-ti face reclama la masina ;))

din cate stiu e luneta fata si luneta spate! sau cum, n am zis eu bine?:-)

EaGle 28-04-08 23:02

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Parbriz fata - Luneta spate :D

11tun 28-04-08 23:11

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1505135)
Parbriz fata - Luneta spate :D

ok... pai atunci de ce se mai zice si fata la parbriz? mai e si parbriz spate sau luneta fata? :-)
in fine nu conteaza, nu prea le am eu cu parbrizele... nu prea mi sa intamplat pana acuma sa sparg.. ghinion :sad: oricum din cate m am interesat e vreo 200e.

EaGle 28-04-08 23:17

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
Quote:

Originally Posted by 11tun (Post 1505147)
ok... pai atunci de ce se mai zice si fata la parbriz? mai e si parbriz spate sau luneta fata? :-)
in fine nu conteaza, nu prea le am eu cu parbrizele... nu prea mi sa intamplat pana acuma sa sparg.. ghinion :sad: oricum din cate m am interesat e vreo 200e.

Ma refeream la Parbriz ca e in fata si Luneta e pe spate :-)
Rog pe lascarica sau hondaru sa stearga off-topicul care l-am inceput:oops::lol:

11tun 03-05-08 04:15

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
21 700 e - NEGOCIABIL

11tun 07-05-08 11:43

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
21 200 e - negociabil.

11tun 08-05-08 05:05

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
20 900 e -negociabil

cauciuguri fata aproape noi + jante ( 8000 KM ) , placute fata + spate noi , amortizoare schimbate in septembrie 2007, distributie , ulei + filtre schimbate ... etc ... se mai merge cu masina cel putin 50 000 KM fara a se investi in piese!
pachet S-line interior alb + exterior ( praguri, scaune, volan, aluminiu bord ) - plafon interior negru
tuning compus din elemente din plastic nu fibra de sticla .

11tun 27-05-08 05:34

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
pret nou 20 500 e - negociabil :-)

11tun 01-06-08 08:00

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
20 450 e -negociabil :-)

11tun 27-06-08 05:33

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
20 400 e - negociabil

11tun 05-07-08 05:06

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
inca de vanzare : 20 200 e negociabil.

11tun 09-07-08 17:25

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
masina nu mai este de vanzare :-) se poate inchide . Multumesc.

11tun 16-05-11 22:40

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
anunt valabil!

masina este din nou de vanzare, la un pretul de 9900 e putin negociabil.
intre timp sa mai investit in ea pe parte de audio. Portiere fata insonorizate cu Dynamat, portbagaj Standart plast M1 si bimast... se poate vedea aici
https://forum.4tuning.ro/384-sistemul...udi-a4-b6.html

11tun 18-05-11 11:59

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
am schimbat si numarul: 0757217954

gabbyyy 05-06-11 12:27

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
salut
mai este valabil?
as vrea sa stiu daca masina are elemente de caroserie care prezinta zgarieturi/infundaturi sau care au fost revopsite de-a lungul timpului (bineinteles exceptand barele tuning si pragurile tuning) si daca mai ai barele si pragurile originale ale masinii
ms

11tun 07-06-11 00:32

Re: DE VANZARE : Audi A4, S-line , tuning Rieger
 
20 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by gabbyyy (Post 4375391)
salut
mai este valabil?
as vrea sa stiu daca masina are elemente de caroserie care prezinta zgarieturi/infundaturi sau care au fost revopsite de-a lungul timpului (bineinteles exceptand barele tuning si pragurile tuning) si daca mai ai barele si pragurile originale ale masinii
ms

salut,
sunt cateva elemente revopsite: capota fata din cauza pietricelelor/ portbagaj, la care am scos emblema /si aripile spate din cauza unor mici infundaturi.

am si barele originale/ grila capota, originala/ un rand de triple/ ornamentele de la usi pt ca au fost inlocuite cu unele de S4.

scaunul fata dreapta prezinta o zgarietura, pe care am vazut o de curand , pt ca am dat husele jos...in rest tapiteria este impecabila dar necesita detailing.

dpdv tehnic - baterie noua, discuri frana fata noi, placute frana fata/ spate noi, cauciuguri aproape noi fata. Distributia mai tine 30000km, ulei/ filtre pt inca 10000km.

9500 e negociabil

11tun 09-06-11 00:28

Re: Audi A4 S-line
 
se poate inchide, masina sa vandut astazi.

multumesc 4tuning.


All times are GMT +2. The time now is 05:29.

- Copyright 2026 4Tuning