Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   AAA Auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/51987-aaa-auto.html)

TheGodFather 18-09-07 22:10

AAA Auto
 
Salut baieti,

Vreau sa imi iau o masina, am 7000 euro. Am auzit ca cei de la AAA sunt chiar buni. E adevarat sau nu, masinile sunt OK, preturile, pot sa merg cu ea la un tester unde vreau eu?

Mersi!

PointMaster 18-09-07 23:10

Re: AAA Auto
 
nu stiu daca ai fost vreodata la AAA Auto, eu am fost si nu am vazut nici o masina fara defect, nu vreau sa fiu inteles gresit sau ca fac antireclama dar la toate masinile la care m-am uitat am gasit defecte (zgarieturi, bari lovite) si am vazut masini din 2005 care aratau ca in 1998.......aveau aspect foarte inbatranit............eu nu mi-as cumpara niciodata o masina de la ei..........aceasta este parerea mea, faci cum vrei, decizia iti apartine............succes in gasirea masinii

Bogdan YBR 18-09-07 23:42

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by PointMaster (Post 1107639)
nu stiu daca ai fost vreodata la AAA Auto, eu am fost si nu am vazut nici o masina fara defect, nu vreau sa fiu inteles gresit sau ca fac antireclama dar la toate masinile la care m-am uitat am gasit defecte (zgarieturi, bari lovite) si am vazut masini din 2005 care aratau ca in 1998.......aveau aspect foarte inbatranit............eu nu mi-as cumpara niciodata o masina de la ei..........aceasta este parerea mea, faci cum vrei, decizia iti apartine............succes in gasirea masinii

total de acord
yo am avut tot 7000 si ceva de euro pt masina si am zis sa incerc si AAAauto dar crede-ma nu se merita nici macar drumul pana acolo d'apoi sa mai si cumperi ceva.pana la urma am mai pus bani pt ceva mai bun.

Andrei Suzuki 19-09-07 00:17

Re: AAA Auto
 
Daca ai noroc,gasesti ceva bun si acolo. Dar in primul rand iti trebuie nervi de otel. Sunt destul de nesimtiti aia pe-acolo.

FIGHET 20-09-07 11:09

Re: AAA Auto
 
Nu Mai Baga Mana In Foc Ca Aia Au Masini Bune Acolo Pt Ca Si Ei Le Aduc Tot De Afara Masinile Si Au Destul De Multi Km Acele Masini Mai Ales Ca Sunt Sh Si Nu Poti Avea Incredere In Nimeni + Ca Ei Au Ceva Preturi Mai Mari Ca Pe Strada Deci Poti Gasi Pe Strazi Mult Mai Ieftine Aceleasi Masini
Parerea Mea

punto26 20-09-07 13:53

Re: AAA Auto
 
Decat sa te duci la aaa auto mai bine arunca un ochi mai atent pe autovit.... cei de la aaa auto mai ales agentii de vanzari sunt foarteeeeee obraznici iar pe langa comportamentul lor de 2 lei mai au si niste masini de 1*.
Bafta.

Bogdan YBR 20-09-07 14:22

Re: AAA Auto
 
exact mie mi-au ascuns faptul ca la un audi a3 de care eram interesat avea defecte displayul comp de bord. si tot asa. apoi l-am rugat sa-mi faca o simulare de leasing si m-a asigurat ca dureaza doar 5min pana intru la un consultant de vanzari. asteptarea s-a prelungit mult peste 20-25 min moment in care ,plin de nervi, am plecat, desi statusem mai mult de o ora pe centura pe drum pana acolo. NU RECOMAND aaaauto, mai ales ca majoritatea masinilor nu-si justifica pretul exagerat de mare , aprox cu 300-700 mai mult decat o aceeasi masina dar din alt loc, majoritatea aveau zgarieturi, grile rupte si proiectoare sparte, bari julite, etc.

manumeciu 20-09-07 18:57

Re: AAA Auto
 
Nu merita sa bati drumul pana la ei. Au cel mai prost personal dintre toate societatile comerciale. Sunt mai mincinosi ca samsari de masini ( a cumparat un prieten un Ford Focus care i-a fost prezentat ca fiind an de fabricatie 2003, masina care in realitate era fabricata in 2002 ). Sunt mult mai scumpi decat piata si masinile sunt de o calitate mult sub normal (zgarieturi, lovituri, etc.).
NU MERITA! Cum ai citit si mai sus stai atent in ziar si pe autovit si vei gasi ceea ce vrei.

22VIN 20-09-07 21:27

Re: AAA Auto
 
singuru lucru pt care merita sa bati drumu e un viper rt/10 :D:D:D:D (nu sa-l cumperi doar sa te uiti si sa salivezi):)))

PointMaster 20-09-07 22:09

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by amphetamine (Post 1110747)
singuru lucru pt care merita sa bati drumu e un viper rt/10 :D:D:D:D (nu sa-l cumperi doar sa te uiti si sa salivezi):)))

nici dupa ala nu prea merge sa salivezi..........nu stiu daca ai vazut cum arata interiorul, e foarte ravasit cu bordul crapat si scaunele de piele taiate, boxele au fost smulse din usi, mare mi-ar fi mirarea daca ar mai avea si motor (si daca e functional)........cine stie pe ce bani putini a fost luat si pe ce rampa a venit tractat

22VIN 20-09-07 22:39

Re: AAA Auto
 
hooooooooooooo 4 posturi:))
am vazut interiorul dar pe mine nu ala ma intereseaza:)) aspectu exterior e pur si simplu mortal

BC-20-LET 20-09-07 22:44

Re: AAA Auto
 
Sa te fereasca Dumnezeu sa cumperi de la ei . Ia-o ca pe un sfat sau cum vrei tu .

Oameni care au vandut masini cu 120.000km lor, sapt. urmatoare s-au dus de curiozitate si masinile care le vandusera samsarilor de la AAA Auto acum aveau 80.000de km . Asta e doar un exemplu , ca sunt multe altele si daca vrei sa auzi mai multe iti pot spune .

Dupa cum a mai zis cineva, samsarii sunt copii mici in comparatie cu cei de la AAA Auto .

B-87-CTE 28-09-07 05:32

Re: AAA Auto
 
smenuiesc masinile :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: !!!!!!!.........

Pisicu' 28-09-07 23:28

Re: AAA Auto
 
Eu stiu un caz la AAA auto in care cumparatorului i s-a spus ca masina e fabricata in 2005 insa in momentul in care acesta a luat masina a constatat ca masina era fabricata in nov 2004. Cand s-a dus sa reclame acest lucru la ei i-a spus ca e dif prea mica de luni si probabil de asta i-a expus masina sub acest aspect; pana la urma(f greu ce-i drept) clientul a reusit sa recupereze banii de la ei.
Sper sa nu ma insel dar datele expuse mai sus de pe net le-am citit acu ceva vreme...in orice caz nu am auzit prea multe lucruri bune despre ei. Numai bine.

FIGHET 29-09-07 01:46

Re: AAA Auto
 
deci uitati de acest parc de masini AAAUTO pt ca este un parc de mincinosi si au numai masini de cea mai proasta calitate si poate cele mai alergate masini pe piata la vanzare

dj05dpx 30-09-07 06:00

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by TheGodFather (Post 1107526)
Salut baieti,

Vreau sa imi iau o masina, am 7000 euro. Am auzit ca cei de la AAA sunt chiar buni. E adevarat sau nu, masinile sunt OK, preturile, pot sa merg cu ea la un tester unde vreau eu?

Mersi!

Da,suntr cei mai buni ,cei mai buni de prins si batuti in cap pana le vine bunul simt si mintea la cap!N-am auzit pe nimeni care sa-i laude pana acum,toata lumea se plange de ei ca sunt niste hotomani,mincinosi...

26WRC 30-09-07 09:15

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by FIGHET (Post 1123990)
deci uitati de acest parc de masini AAAUTO pt ca este un parc de mincinosi si au numai masini de cea mai proasta calitate si poate cele mai alergate masini pe piata la vanzare

s-a auzit de el pana si in londra?? :rolleyes2
mai s-a fie...=))))

cat despre AAAauto...am auzit si pe alte forumuri numai de rau...

BC-20-LET 30-09-07 10:02

Re: AAA Auto
 
Cine se pare ca a reusit sa le-o traga, citat :
"super firma AAA asta si numai meseriasi si numai cuvinte de lauda la adresa lor.
Cand aveam Frontera si ma decisesem sa ii fac RK si contactasem deja un amic cu service in UE, unde ma costa toata afacerea, inclusiv drumul, cam cat dadeam aici numai pe piese, aveam si aprobarea de la doamna director general Corvin, ma suna retarzii aia de la AAA ca au interes mare la masina mea
Eu le zic ca nu-s sigur, dar sa vinsa sa o vada. Ei cica-s firma si daca vreau, sa merg sa o vada, etc, ca imi ofera 8000 € pe masina. Am zis ca nu se poate, nici dracu' nu dadea banii astia pe cazatura aia, nu mai avea presiune de ulei, gemeau toate bucsile, amortizoarele erau din alt film, etc...
De gura nevestii si a finului, ma duc, mi-o iau aia, mi-o freaca, ii dau in gura, cupleaza 4x4 in topate modurile, incearca abs ul si imi opresc actele. Era vineri seara si mi-au zis ca luni ma asteapta cu radierea masinii ptr a-mi inmana cei 8000 €, pe care i-am luat la cursul zilei respective, nu la cursul lor.
Ce este ilar e ca nu au observat presiunea scazuta la ulei ( cam 0,5, in loc de 2-3) ptr ca inainte de a intra la ei, ii bagasem 1l de ulei ieftin si gros+2 recipiente de 2+2 cu adaus de teflon, asa ca ii dadea pe afara acul de la ceasul de ulei.
Luni am ajuns cu actele de radiere si mi-am incasat banii. Masina se poate vedea si acum in standul de la AAA, e Frontera aia verde care o gasiti prin garajul meu, mai are inca pe spate sigla de la Club Opel Com
Deci eu sunt mare fan AAA Motors, nu ca as cumpara vreodata ceva de la ei, dar... inca au masina mea si se cam fac... aproape 2 ani de atunci... lol "

26WRC 30-09-07 10:08

Re: AAA Auto
 
corvin de pe clubopel?

BC-20-LET 30-09-07 10:09

Re: AAA Auto
 
Yup , este pe acel forum un thread dedicat firmei de kko .

dolb 30-09-07 10:19

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by TheGodFather (Post 1107526)
Salut baieti,

Vreau sa imi iau o masina, am 7000 euro. Am auzit ca cei de la AAA sunt chiar buni. E adevarat sau nu, masinile sunt OK, preturile, pot sa merg cu ea la un tester unde vreau eu?

Mersi!

se stie , ca astia cu parcuri auto mereu aduc masini omorate si le "refac" ( asa de ochi frumosi - dar in "inima" masinii sunt lucruri groaznice ! ) mai bine cauti masina la proprietar!

PS: AM UN OPEL ASTRA G 1.7 DIESEL - AN 2003 - DE VANZARE ! SE INCADREAZA IN BANII TAI !

FIGHET 02-10-07 04:09

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 1125727)
s-a auzit de el pana si in londra?? :rolleyes2
mai s-a fie...=))))

cat despre AAAauto...am auzit si pe alte forumuri numai de rau...

MAI SA FIE CE ITI PLACE SA FACI IRONI !!!

SPUN ASTA CA AM VINDUT O MASINA LA EI ACUM VREO 3 Ani SI APOI NU DEMULT AM CUMPARAT ALTA TOT DE LA EI SI MAM ARS FRUMOS DAR ASTA ESTE VIATA EU MERG INAINTE SI NU MA APUC SA FAC IRONI CA TINE AIUREA SI IN NECUNOSTINTA DE CAUZA CUM FACI ,,U'' PE ACEST SITE

melu' 02-04-08 14:30

Re: AAA Auto
 
Dar totusi de unde stiti voi atat de multe lucruri despre AAA Auto ? Toti aveti prieteni care au fost, intr-un fel sau altul pacaliti de aceasta companie? Toti stiu din auzite, toti stiu ca umbla vorba prin targ ca AAA ar fi asa si pe dincolo...dar nimeni nu vine cu o dovada concreta, nu faceti decat sa spuneti niste chestii , care nu sunt nici pe departe adevarate. Incercati sa faceti din AAA personajul negativ, cel care minte , fura sin inseala. Caci , intr-un fel sau altul despre asta e vorba. Aici e o piata a masinilor second-hand, si intr-un fel sau altul trebuie sa zguduim credibilitatea adversarului.Nu mai conteaza va mintim, jignim, ne batem joc....oamenii sunt creduli si daca citesc de 2-3 ori astfel de reclama negativa , isi cam fac o impresie.
Si doar asa, ca fapt divers, AAA Auto chiar nu cumpara masini accidentate sau cu airbag-uri sarite ( si asta nu o spun din auzite ), masinile sunt verificate inainte de achizitionare,masinile nu sunt cosmetizate in nici un fel, iar km cu siguranta nu sunt dati inapoi de AAA Auto.Poate de aceea sunt unii domni asa de " prietenosi".Poate masinutza lor are lipsa vreun airbag, vreo problema tehnica , ceva, primesc un pret mic pe ea, si trebuie sa vina si sa-si verse naduful in vazul tuturor.
Pai ce s-a intampla daca am vorbi si despre samsarii care vand masini, despre targurile de masini, despre autovit.....despre masini busite si refacute, despre masini furate, fara airbag-uri, despre km dati inapoi....sau pe acestea ne facem ca nu le vedem , nu stim ca exista ?

tzatzichi 02-04-08 15:55

Re: AAA Auto
 
nu iti lua de acolo.sunt niste golani!!!

melu' 02-04-08 16:08

Re: AAA Auto
 
Si de ce ma rog sunt niste golani?
Ca mor de curiozitate sa aflu !

spgbuc 02-04-08 16:29

Re: AAA Auto
 
ore cum puteti explica asta? il intreb pe unu dintre baietii de acolo daca mai lasa la pretz ca masina era plina de zgarieturi si el imi zice ca nu poate ca zgarieturile s-au facut de la transport si in legatura cu masini lovite era un golf 3 galben care avea aripa si capota de cutotul si cutotul alta nuanta.
si la final am fost cu un prieten sa vanda un clio 2 varianta in 2usi 1.4 16v masina luata noua are 2 ani si 20.000km+jante oz (pe comanda)+sistem audio alpine nici macar o zgarietura pe ea masina tzipla si ei au zis ca ii dau 4000e pe ea:))(stiu ca investitia intr-o masina nu se va scoate la vanzarea ei dar totusi)

tzatzichi 02-04-08 17:17

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by melu' (Post 1461206)
Si de ce ma rog sunt niste golani?
Ca mor de curiozitate sa aflu !

pt k am fost cu o masina de a mea sa o vand la ei.mi-au zis un pret...m-am gandit,pana la urma am fost de acord,iar cand au vazut ca vreau mi-au zis alt pret mult mai mic decat cel stabilit initial

HOT 07-04-08 12:30

Re: AAA Auto
 
La ei e bine doar de vandut masini cazute exact cum a scris cineva mai sus,in rest doar sa te duci cu cineva cunoscator la ei si sa stii sa negociezi si tu puternic si poate iei o masina buna si in bani buni(daca ii prinzi in foame de bani)

TzuTzu77 09-04-08 00:06

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by melu' (Post 1461206)
Si de ce ma rog sunt niste golani?
Ca mor de curiozitate sa aflu !

Daca nu crezi atata lume care zice, du-te si vezi singur. Nu vezi ca nici macar unul nu zice ceva de bine? Crezi ca e o conspiratie mondiala impotriva AAA? Sau esti cumva angajat la ei si incerci sa le mai speli imaginea?

Aki 09-04-08 01:27

Re: AAA Auto
 
Am lucrat acolo si...nu ii recomand. Ard aia si pe masa...
Sa va povestesc o intamplare, nu din auzite ;) A venit omu sa ridice masina, dupa ce o achitase integral iar inainte sa plece s-a uitat pe cartea masinii...surpriza...ultima revizie era facuta la 120.000km, cu un an in urma iar el o cumparase cu gandul ca are 70.000km sau ceva de genul. In final omul a plecat cu zambetul pe buze, era avocat :D

sKyNeT 10-04-08 13:03

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by Aki (Post 1474459)
Am lucrat acolo si...nu ii recomand. Ard aia si pe masa...
Sa va povestesc o intamplare, nu din auzite ;) A venit omu sa ridice masina, dupa ce o achitase integral iar inainte sa plece s-a uitat pe cartea masinii...surpriza...ultima revizie era facuta la 120.000km, cu un an in urma iar el o cumparase cu gandul ca are 70.000km sau ceva de genul. In final omul a plecat cu zambetul pe buze, era avocat :D

macar a aflat cam cati km are masina :lol::lol:

Dodo_998 15-04-08 13:37

Re: AAA Auto
 
am avut un golf4 din 2001, motor 2000 benzina.. era pus si pe forum.. l-am dus la aaa auto, mi-au dat baietii 6000 pe el.. masina avea 142.000 km... dupa o saptamana am intrat pe site vad daca au pus`o si cat cer pe ea.. cereau pe ea 8800 si cati km credeti ca avea.. 72000 :) deci atunci m-am convins de ei..

extasy_cristU 15-04-08 22:33

Re: AAA Auto
 
foarte seriosi.....

ponny 21-04-08 00:59

Re: AAA Auto
 
sfatul meu : te urci frumos in avion / masina / autocar etc pleci in Germania si iti iei masina , eu unul nu am incredere in masinile AAA Auto si in special cele din targ.

Nemilosu 21-04-08 08:23

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by sKyNeT (Post 1477071)
macar a aflat cam cati km are masina :lol::lol:

stai calm ca in mod sigur a ramas cu masina mocca si ceva peste.
daca era avocat.:D

Nemilosu 21-04-08 08:26

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by melu' (Post 1461206)
Si de ce ma rog sunt niste golani?
Ca mor de curiozitate sa aflu !

vrei sa nu mori ....................:?:
:D :D

lucian secara 07-05-08 18:59

Re: AAA Auto
 
AAA Auto este un parc de masini( nu se poate numi dealer) care cumpara masini 98% din romania si le revand la un pret mai mare. Cand te duci la ei sa le vinzi o masina te jupuiesc, iti dau un pret de te apuca rasul. Smecheria angajatilor care e, intrii la cumparari iti dau ei un pret ridicol si spre iesire ca alta reactie decat sa fugi nu poti sa ai) te racoleaza un angajat care iti da cu 1000-1500euro mai mult( evident tot cu mult sub pretul pietei).vrajeala de doi bani si servicii de 0.masini omorate si cu km fffffffffffffffmulti, aspect execrabil,credibilitate 0, seriozitate 0,respect 0, preturi exagerat de mari( te iau ca si cand ai fi cu ciunga in par).Singurii lor clienti sunt aceia care nu shtiu sa foloseasca explorerul sa vada ce parere au oamenii despre ei.

lucian secara 07-05-08 19:12

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by melu' (Post 1460925)
Dar totusi de unde stiti voi atat de multe lucruri despre AAA Auto ? Toti aveti prieteni care au fost, intr-un fel sau altul pacaliti de aceasta companie? Toti stiu din auzite, toti stiu ca umbla vorba prin targ ca AAA ar fi asa si pe dincolo...dar nimeni nu vine cu o dovada concreta, nu faceti decat sa spuneti niste chestii , care nu sunt nici pe departe adevarate. Incercati sa faceti din AAA personajul negativ, cel care minte , fura sin inseala. Caci , intr-un fel sau altul despre asta e vorba. Aici e o piata a masinilor second-hand, si intr-un fel sau altul trebuie sa zguduim credibilitatea adversarului.Nu mai conteaza va mintim, jignim, ne batem joc....oamenii sunt creduli si daca citesc de 2-3 ori astfel de reclama negativa , isi cam fac o impresie.
Si doar asa, ca fapt divers, AAA Auto chiar nu cumpara masini accidentate sau cu airbag-uri sarite ( si asta nu o spun din auzite ), masinile sunt verificate inainte de achizitionare,masinile nu sunt cosmetizate in nici un fel, iar km cu siguranta nu sunt dati inapoi de AAA Auto.Poate de aceea sunt unii domni asa de " prietenosi".Poate masinutza lor are lipsa vreun airbag, vreo problema tehnica , ceva, primesc un pret mic pe ea, si trebuie sa vina si sa-si verse naduful in vazul tuturor.
Pai ce s-a intampla daca am vorbi si despre samsarii care vand masini, despre targurile de masini, despre autovit.....despre masini busite si refacute, despre masini furate, fara airbag-uri, despre km dati inapoi....sau pe acestea ne facem ca nu le vedem , nu stim ca exista ?

Domnul melu' dumneavoastra sunteti angajat la ei de incercati sa ii auceti la suprafata din gramada de kk in care se afla????

Ford_V6 13-05-08 16:41

Re: AAA Auto
 
acum 2 zile merg la ei . . . eram singurul client de acolo . . .aleg un Logan care arata chiar bine si mergea ok intru inauntru si astept 30 min sa intru ptr. o simulare de leasing (desi eram singurul client) . . .intru si surpriza . . . o masina de 6000 de euro o plateam vreo 14.000 la sfarsitul leasingului . . . .

daca nici asta nu e japca . . . .

sa nu mai spun ca desi lucreaza oficial cu mai multe banci si IFN uri i-ti baga pe gat ***ul ala de motoractive . . . probabil ca de acolo le sare comisionul mai mare

una peste alta niste talhari cu acte . . .

manolica76 13-05-08 17:41

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by melu' (Post 1460925)
Dar totusi de unde stiti voi atat de multe lucruri despre AAA Auto ? Toti aveti prieteni care au fost, intr-un fel sau altul pacaliti de aceasta companie? Toti stiu din auzite, toti stiu ca umbla vorba prin targ ca AAA ar fi asa si pe dincolo...dar nimeni nu vine cu o dovada concreta, nu faceti decat sa spuneti niste chestii , care nu sunt nici pe departe adevarate. Incercati sa faceti din AAA personajul negativ, cel care minte , fura sin inseala. Caci , intr-un fel sau altul despre asta e vorba. Aici e o piata a masinilor second-hand, si intr-un fel sau altul trebuie sa zguduim credibilitatea adversarului.Nu mai conteaza va mintim, jignim, ne batem joc....oamenii sunt creduli si daca citesc de 2-3 ori astfel de reclama negativa , isi cam fac o impresie.
Si doar asa, ca fapt divers, AAA Auto chiar nu cumpara masini accidentate sau cu airbag-uri sarite ( si asta nu o spun din auzite ), masinile sunt verificate inainte de achizitionare,masinile nu sunt cosmetizate in nici un fel, iar km cu siguranta nu sunt dati inapoi de AAA Auto.Poate de aceea sunt unii domni asa de " prietenosi".Poate masinutza lor are lipsa vreun airbag, vreo problema tehnica , ceva, primesc un pret mic pe ea, si trebuie sa vina si sa-si verse naduful in vazul tuturor.
Pai ce s-a intampla daca am vorbi si despre samsarii care vand masini, despre targurile de masini, despre autovit.....despre masini busite si refacute, despre masini furate, fara airbag-uri, despre km dati inapoi....sau pe acestea ne facem ca nu le vedem , nu stim ca exista ?

subiectul aste dezbatut si pe alte forumuri....si au aceleasi cuvinte de:censored: despre ei...
http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=34021


All times are GMT +2. The time now is 18:58.

- Copyright 2026 4Tuning