![]() |
Dacia Logan
Ma plimbam astazi cu un prieten cu bicicleta si am vazut intr'o benzinarie un Logan facut super marfa cu 225 de cai putere pe benzina :
https://i133.photobucket.com/albums/q...9062007107.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007106.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007104.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007103.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007102.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007100.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007097.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007096.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007095.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007094.jpg |
Re: Dacia Logan
din cate vad e 1.4 mpi....cum sa scoata 225 hp din ala....doar dc are turbo. dar n-are cum
|
Re: Dacia Logan
asha a zis el
|
Re: Dacia Logan
eu zic ce am auzit :D
|
Re: Dacia Logan
zici ca turbo ti-ar da 200%+ nu are cum sa aiba 150 de cai macar masina aia...parerea mea ca v-a luat la misto ca v-a vazut copii si ati ramas uimiti cand ati vazut o masina :))
|
Re: Dacia Logan
lol poate...oricum motoru se auzea super marfa
|
Re: Dacia Logan
225 CP ........:)))))))) vw abia a scos 175 CP din motorul de 1,4 de pe golf GTi , nu are cum sa aiba atatia cai....vrajeala curata
|
Re: Dacia Logan
Ar fi putut schimba motoru :rolleyes2 cu unul de clio/megane RS. Asta in cel mai bun caz. Cel mai probabil, a montat o evacuare "zgomotoasa" si zice k are 225 CP. (cifra asta e cam prea rotunda)
|
Re: Dacia Logan
Parerea mea...masina nu arata a 225 de cai...nu zic ca Loganul nu e masina de asemenea puteri(sau este?) dar masina asta nu are "fata" de 225 de cai.
S-a chinuit o firma nemteasca de tuning(nu-mi vine acum numele) sa scoata 160 de cai putere dintr-un Logan de 1.6 folosind un compresor... |
Re: Dacia Logan
asta e JTD-u :lol:
cu toba de tractor :lol: |
Re: Dacia Logan
Quote:
|
Re: Dacia Logan
:)) tare asta.... 1.4mpi si are 225cai. deabia scot japonezii din masinilele lor dar si asa cred ca scot cu greu din 1.4 200cai. oricum ... v-a luat la misto... are 225 de cai si are pe spate frane cu tambur? :)) asta e ce-a mai tare....
|
Re: Dacia Logan
ahahahhahahaha =))))) 225 cai =))
a facut misto proprietaru de tine..si tu normal..ai crezut.. |
Re: Dacia Logan
nepoate :)))) a facut misto cosmin de u ,este un logan cu motor 1.4 de 75 de cai,si toba este de tractor :))))) ;)
|
Re: Dacia Logan
ba ce face lumea din masina mea 225 de cai deci ma pot da si cu ....bmw cu morot de 3000??:))=))lol ...nebunie
|
Re: Dacia Logan
deci serios masina e la motor neumblata decat filtru sport evacuare sport si atat nu are 225 de cai ma intrebau pustii astia care au postat masina si ..am zis`o la gluma era evident sa nu fie asa si sa fie o gluma ptr ca totusi e un logan si sa ai 140 de cai pe el e vis ,,,daremita 225 ...oricum o vand ....interesatzii..???....
|
Re: Dacia Logan
cat de prost sa fii sa crezi k un logan poate sa aibe 225cp :))))))))))))))))
jtd eu te'am laut am 275 cp :P ne facem ? |
Re: Dacia Logan
mai sti ca nu ai avt sanse ,poate akm ti`ai mai revenit :)) cand vrei numai sa itzi dea papi masina pe mana :))=))
|
Re: Dacia Logan
pai daca tot vinzi masina...vinde-le-o pustilor alora...ca na ei inca mai traiesc cu impresia ca are 225 de cai ;)
|
Re: Dacia Logan
:)) mda .. :))
|
Re: Dacia Logan
Bai JTD-ule nu mai minti pe toti prostii (fara suparare pt cei care se simt) ba ca ai motor de 1,6 ba ca ai chip ba ca ai 225. Mai zic si la altii si uite cum se rade de ei.
|
Re: Dacia Logan
foarte tare faza ..... auzi 225 de cai cu siguranta pustii nu aveau nici o treaba cu masinile ....
|
Re: Dacia Logan
Accesorii de tuning pentru logan de la dacia:
http://www.dacia.ro/piese-si-accesor...orii-de-tuning |
Re: Dacia Logan
Quote:
|
Re: Dacia Logan
Quote:
|
Re: Dacia Logan
Si nu are turbo :))
|
Re: Dacia Logan
Sa fim seriosi 225 de cai,ati si voi botu si-a batut misto ala joc de voi.:-)
|
Re: Dacia Logan
Proprietarul A Recunoscut Ca Si-a Batut Joc De Copii :)) Oricum Nu-mi Vine Nici Acum Sa Cred Ca Au Crezut Asta :)) 225 CP :X:X:X:X =)) Vreau Si Eu :)) Am Tot Un 1.4 MPI :)) Da Al Meu Cred Ca Nu A Fost La "Sala" .. Are Tot 75 CP :)
|
Re: Dacia Logan
Quote:
|
Re: Dacia Logan
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:06. |
- Copyright 2026 4Tuning