![]() |
Trs
Salut. Tocmai am luat un OLTCIT TRS din 2004.
Am si eu nevoie de niste informtii in legatura cu articulatiile si cutia de viteza :rolleyes2 ma poate ajuta cineva? l-am luat de intai mai la 43 de mii de km am facut cu el 2000 km ... si deja au aparut ceva probleme au crapat toate bucsele la articulatia din fata inca o lamurire va rog din suflet nu am inteles cum se schimba rolele de la bara de torsiune? daca nu pun cric sub bascula inferioara ce se intimpla?? am o propunere pt toti proprietarii de oltciit vati gandit la montarea unui ventil pentru decalimitruu la rolele de la axele din fata pt a gresa mai usor si ori cand este nevoie ... ??? prima masina a fost un VW 22 Dubita Avea suspensia asemanatoare cu cea de Oltcit avea sistemul de grsare intre rolele de la axul din fata scotea mizeria afara ramanand vasilina inauntru faceam treaba asta cam la 3 saptamani m-am interesat despre gosimea lagarului rolelor la suspensia fata de OLTCIT am aflat este desul de groasa incat sa permita montarea unui ventil pentru decalimitru daca daca montezi si cate 2 role in loc de unao sa aiba efect indelungat .... pe incercate |
Re: Trs
loooool....cum dreaq mah din 2004? poate din 94 sau 84...nu are cum din 2004 mai uita-te o data
|
Re: Trs
mah la cumparat in 2004 nu e din 2004:))
|
Re: Trs
Quote:
|
Re: Trs
am si eu o rugaminte la tine... incearca sa scrii totul intr-un SINGUR post... Nu de alta, dar deja ai 2 pagini cu fraze scrise la distante de 2 min intre ele... Daca iti amintesti intre timp ceva, exista optiunea EDIT..
Nu am nimic cu tine, dar asta nu e chat sa dai enter si post dupa fiecare frraza!! ;) Bafta cu olteanul... :P |
Re: Trs
poze vrem :)
|
Re: Trs
si cu dorinta am ramas...................
|
Re: Trs
curand si pozele. am fost plecat o vreme... mai tre sa si muncim...
|
Re: Trs
am schimbat de curand si bucsaraia pe fata si am mai lasat-o un dinte. a disparut troncanitu, dar e ceva mai rigida. daca stie cineva cum reusesc sa scurtez amortizoarele sau ce amortizoare mai scurte sar potrivi pe fata, ca in momentul cand dau in hop ajung pana la capat:sad:
|
Re: Trs
amortizoare de spate
|
Re: Trs
mersi bogdane pt sfat :D
|
Re: Trs
salu pe toata lumea.
am promis niste poze. in sfarsit am avut si eu ceva timp sa pun cateva poze:shock: |
Re: Trs
2 Attachment(s)
salu pe toata lumea.
am promis niste poze. in sfarsit am avut si eu ceva timp sa pun cateva poze:shock:[/QUOTE] |
Re: Trs
vopsea originala???arata super bine
|
Re: Trs
da...este vopseaua originala. Am luato la 43000 km acum are 46000
singura modificare pe care am facut-o sunt jantele de dacie model canada super balon 175/70/13 pe fata (cu flanse de RM) si vreau sa pun si pe spate dar 175 ating. asa ca o sa las 165 (e la limita). si ar mai fi CV e rom cu 5 raport scurt. as vrea s-o schimb tot cu una in 5 dar raport mai lung daca exista:?: si in loc de carb sai montez o injectie monopunct (cea dupa dacia nova 1600 GTI) |
Re: Trs
iiii.... la culoare e ca al meu :D hi hi hi
|
Re: Trs
Quote:
|
Re: Trs
frumoasa masinutza sa o stapanesti sanatos ai degand sa ii faci ceva?
|
Re: Trs
3 Attachment(s)
am mai adaugat cateva poze... cat despre ce am de gand sa fac am mai spus
sa fie mai rigida, injectie monopunct, axe cu came ascutite, supape de admisie de 1100 si ori o turbina ori o comprimare ... in functie de sponsor:D |
Re: Trs
combinatia asta cu sudura nu mi se pare chiar in regula ... masina arata foarte bine, ingrijita ... bravo
|
Re: Trs
in poza aia am vrut sa arat unde am montat un gresor si acolo nu e sudura ... am pus multa vasilina la suruburi
|
Re: Trs
sorry asa se intelegea din poza :D
|
Re: Trs
toate ca toate vad ca ai nr de Giurgiu....esti de aici...sau -ai cumparat de aici si nu i-ai schimbat numarul. aaaaaaaa...si stiu si masina....cam am prostul obicei sa ma holbez dupa oltcituri si sa le memorez numerele :D
|
Re: Trs
stau in bucuresti dar buletinu' e de GR si a trebuit sa o inscriu asa
ori cum sunt mai multe avantaje ... cu omologarile RAR ...:lol: |
Re: Trs
e o masina ingrijita ....
bafta in continuare cu ea :) |
| All times are GMT +2. The time now is 15:41. |
- Copyright 2026 4Tuning