![]() |
Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Zilele trecute miau spart astia geamu la masina si miau furat detectorul radar ??
Asta ziua intre ora 12.00 si 16.00 intr-o zona cat de cat circulata !! nimeni nu a vazut nimic !!! Voua vi sa spart masina si daca da cand cum si ce au luat din ea ??? eu ma oftic ca in urma cu vreo 7 luni miau spart geamu dreapta fata asa de shakesper si macar daca luau casetofonu (care era stricat) dar nu !!! Hai sa facem un top cu ce ni sa furat ! :twisted: :twisted: Si ca sa vedeti ca unii romani sunt hoti de mici cand am mers la asigurare sa vb cu aia un mosulica voia sa imi vanda niste oglinzi si niste capace !! sa nui dau in cap cu bata ??? :twisted: |
man....e un subiect trist....din dacii mi-au furat casetofonul,proiectoarele,antena,stergatoare,capac e.....deh,ce era la indemana
INSA.......aseara mi-au zgariat opelul man....din fata pana-n spate pe stanga :chainsaw: si nu-mi doresc decat sa-l fi prins,sau macar pe ma-sa ori sor-sa....bag......-asi...#*&^@$%)&*^%%&% :pelvic_th |
Re:
Quote:
|
2 boxe pioneer si 2 xplode .... mai bine luau drq masina :)
|
casu panasonic :cry: :cry:
|
Prima si ultima oara candmi-au spart masina mi-au furat portofelul(cu actele+ 3.8mil), cateva CD-uri luate de la un prieten si husele de la tetiere :!: :!:
Mentionez ca masina am lasat-o 15 minute in fata casei dar era incuiata. Portofelul era langa statia de amplificare :!: :!: :!: si era acoperit cu o carpa. Chiar nu inteleg faza asta:mi-au luat husele de la tetiere, CD-uri din torpedo, dar nu au luat casetofonul si statia de amplificare.. Asta s-a petrecut in jurul orei 13. Pe la ora 14 am fost sunat de cineva ca mi-a gasit actele langa o scara de bloc din apropiere :evil: .(bineinteles ca banii :( ) Dar numai 2 persoane stiau ca tin portofelul in masina acoperit cu o carpa 8).- vecinii mei care au fost angajati de ai mei sa sape pivnita. Romanii mei cred ca au vazut unde tin portofelul si au actionat, dar 8) 2 zile a durat pana i-am prins :twisted: Pedeapsa a fost DUREROASA :punch: +police |
au spart dacia shi au luat un casetofon philips +2 boxe tari de la pioneer erau super tari sculele o claritate de invidiat...asta akum 17 luni mai exact...
|
asta mi s-a intamplat mie:
1. mi-au DESCHIS mashina (un opel, fara alarma) cu chei potrivite shi au lucrat super profesionist: mi-au luat decat un manometru si cutitul de vanatoare din torpedou, lasand instinctorul si bata de langa scaun. dupa care au INCUIAT mashina la loc shi au plecat mai departe. in portbagaj aveam 4 computere, sisteme complete (monitoare, unitati, cabluri, etc) pe care nu le-au luat (cred ca nu le-au vazut ). mi-am dat seama ca mi-au luat chestiile alea dupa vreo 2 saptamani, cand nu mi-am mai gasit cutitul in torpedou. Era un cutit destul de valoros, dar parca nu mi-a parut asa de rau pt ca nu mi-au vandalizat mashina si au lucrat super finut. 2. in dimineata de 1 aprilie 2003 mi-am gasit mashina (acelasi opel, parcat in spatele Romstal Lujerului Bucuresti) fara nici un geam lateral si fara luneta, cu 4 caramizi aruncate pe scaune/bancheta. Era parcata la 30 m de balconul meu sub un felinar care era aprins toata noaptea. Nimeni nu a vazut sau auzit nimic. Nu mi-au gasit nimic de luat (casetofonul nu il port in buc) si atunci mi-au spart geamurile. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: |
2 casetofoane dintre care unul era stift si unul era sony (amandoua cu caseta) de fiecare data mi-au spart geamul (niste prosti!!! ca daca bagau o keie normala se deskidea)... si roata de rezerva o data! Asta pe cand aveam oltcit..
Cu clio a avut noroc pana acum! Sper sa nu fiu vizitat de hoti!!!! :roll: |
Un cass Panasonic dintr-un Espero. Mai dragut e ca dimineata am gasit masina incuiata si cu alarma pusa !!! Si i-am intrebat pe militieni cum se face asta. Si mi-au aratat. E de necrezut. Jumate din politai stiu sa sparga o masina in 2 minute.
|
capacele(sapt trecuta) si la taica'miu un cass dintr'un espero(in garaj)
|
hmzz..anu trecut,in fata spitalului colentina,nea spart un megane classic,si`a luat mapa mea :lol: fraieru.. :D si aku muuulti ani..vreo 5 kred..un fost` bmw,sau laguna,numai tin minte,prin pantelimon,pt niste..cutii goale d pepsi :lol: alti fraieri.. :D
|
l aberlina mi`au luat rotzile d pe spate si mi`au lasat`o jos :) avea 2 saptamani de cand o luasem :)
|
Quote:
Thank God k mie sau alor mei nu neau luat luat nik din masini... oricum...mama lor de hoti! cine prinde unu sa il lege cu sufa si sa dea ture de bucuresti cu el...si dk mai traieste... datzi cu sare pe rani :twisted: :twisted: si dak tot mai traieste...chematima :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: |
-din dacie roata de rezerva
- si din rezervorul camionului au furat 4-5 `indieni` cata motorina au putut sa traga cu furtunul (aprox 40-50 kg),am avut o martora,numarul de la masina in care au fost `indienii`,am depus plangere dar politia :roll: ..vai de mama lor |
da o alta intrebare ati mai recuperat ceva din ce s`a furat ??? k io unu dupa ce i`a prins politia ... n`am mai recuperat nimik .. cand ii intrebam unde`s rotzile mele .. unde`s banii mei d pe rotzi ridicau din umeri >>>>>
|
Re:
Quote:
Am uitat sa spun ca mi-a fost furata de pe un camion o prelata noua(va dati seama ca dupa un camion de 10 m nu e asa usor de furat o prelata)...si cu pile+bani(ca ramaneam cu buza umflata daca nu) mi-a fost inapoiata dupa 2 luni,fusese furata de un `indian`cica :roll: ...asta e politia romana...adica inexistenta..cand ai nevoie de ei... |
stai kalm k si cu cele mai performante alarme iti fura mashina .. hai sa`ti zic o chestie .. in leg cu alarmele d perimetru .. ia incerka sa t bagi sub mashina .. sa vedem mai piuie ?? :) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: da nu stii d la mine :)
unui tov d`al meu i`au luat manushile de condus :) .. si lu unu ochelarii :) |
De spart masina nu mi-au spart-o niciodata , am gasit un briceag rupt in yala de la sofer , intr-o dimineatza si mi-am dat seama ca a fost fortzata.
Din interior deci nu mi-au shparlit nimik. Insa ... acum 3 ani au vrut sa imi fure un set de proiectoare in forma de ochi care le-am pus in masca masinii si prin spatele siglei erau unite printr-o tija lata de fier . Si pentru ca nu a putut sa traga proiectoarele normal , mi-au smuls masca cu totul !!! Si in plus de asta , cu surubelnita mi-au scos si sigla de la Opel de pe portbagaj ... A .... Am uitat sa va mentionez ceva ! Asta nu s-a intamplat in Constantza .... ci in Galati ! :x |
Acum o saptmana mi-au furat o grila de sub masca(sincer nu prea am inteles ce au vrut sa faca cu ele)...de ce zic cu ,,ele''?!...Fiindca in drum spre casa dau sa ma uit la inca un golf5 (va dati seama ca pana la eveniment nu i-am dat o importanta deosebita acelei grile) sa vad cum arata exact si sa-mi dau seama ce mi-au furat...Cand ma uit, stupoare: si la asta lipsea.In prima instanta ma gandesc ca sunt eu paranoia si asa e ,,din babrica''(desi se vedeau zgarieturile de unde fusese fortata) dar dupa ce ma holbez mai bine imi dau seama ca ceva ,,lipseste''
Macar le-am aflat traseul(pentru cunoscatori);probabil ca au plecat din Cireasa un pic afumati( prima victima era foarte aproape) au luat-o pe la Casa de Cultura pana la Primavara(unde au dat de a mea) aici facand la dreapta spre Marvimex sau stanga spre Mol deoarece daca o luau inainte mai dadeau de un Golf5, si tinand cont ca ala era ,,neatins'' tind sa cred ca nu au luat-o pe acolo Ps Alarma, e cea mai buna pe care o puteam cumpara de la VW dar din cauza normelor de poluare fonica din UE nu ,,macane'' daca spre ex. da unul cu mingea in ea si nu-i sparge nimc.Intr-adevar are senzor de miscare in habitaclu,de remorcare iar cand suna face ca alarmele alea de la banca sau magazine(urat rau de tot pt. ureche) |
Din fericire pana acum nu mi s-a spart decat o singura data masina, cand mi s-a furat detectorul radar, un aparat ozonificator, shi cand a trecut baiatu la casetofon l-a ridicat politia.
Desigur, ozonificatorul mi l-au dat, dar nu au gasit nici un antiradar la el, dar l-am gasit a doua zi in biroul gaborului, bine ascuns. |
mi s-a spart masina o singura data si mi-au furat casetofonul si boxele(linie kenwood).dar aveam si am casco si pagubele au fost acoperite
atat |
la ora 4 azi noapte ma uit intamplator pe geam si vad un individ suspect la masina unui vecin.
n-am ce face si dau telefon la poitzai in loc sa iau aparatul foto. ala si-a facut treaba pe acolo a deschis portiera in cele din urma a umblat prin bord samd. eu sun la politzai si il scol pe garcea 1 din somn care il scoala pe garcea 2 din somn si imi zic ca or sa trimita pe cineva. au venit evident o p#|a. \"POLITIA VEGHEAZA!\" ce nu vedeam eu din cauza altei masini era portbagajul meu deschis cat il tinea lantul cu care era legat si cu toate ca masina era bagata cu fundul in niste tufe. din camera de la mine nu-mi vedeam portbagajul si abia cand am ajuns in bucatarie am vazut \"surpriza\". Nu m-am uitat in portbagaj dar ma indoiesc ca mi-a luat ceva jigodia pt. ca nu prea a avut spatiu de manevra. Sa vad ce fac pt. ca gaborii astia nu pot fi mai de *** decat sunt. In tara asta daca nu-ti faci singur dreptate n-ajungi nicaieri caci gaborii nu-s altceva decat niste carnati jegosi. mi-au mai umblat niste taraturi prin portbagaj de 2 ori in iarna dar ghiciti cate vesti am primit de la politie... |
mi-au furat capacele si toate rotile masinii si au lasato cu burta pe jos noroc ca a doua zi le-au recuperat deoarece se cam stia cine actioneaza in zona aia , iar la Vectra geamul oglinzilor in 10 minute cat am fost sa las ceva si am fost nevoit sa apelez la ajutorul baietilor din Mall Vitan
|
acum 3 ani mi-au ciordit casetofonu'
mi-au spart geamu dreapta fatza cu o bujie si a smuls ala cu tot cu un suport de plastic care umplea bordul faza nasoala e ca aveam alarma,si aea nu a sunat,asa ca am scos-o ca era inutila. cat despre prejudiu,a fost recuperat ca aveam asigurare |
Mie nu mi-au furat nimic,dar daca stiti pe cineva care detine un Volvo s80 si i-au fost furati 1400 de Eu din Roman sa stiti ca io is actorul principal. :P
|
Re:
Quote:
|
Era masina unui tigan asa ca decat ei pe mine,mai bine eu pe ei! :evil: :twisted:
|
Mie mi-au furat acum o saptamana oglinda din dreapta, iar azi dimineata cand am bagat cheia in usa (nu am alarma) mi sa parut ceva ciudat ca nu intra cheia si cand m-am uitat mai bine ... stupoare ... butucul era rupt :?
Cred ca au incercat sa imi forteze incuietoarea ... dar pt ce ? pt un cd fara fatza si 2 boxe ? ma rog poate se gandeau ca o sa gaseasca o prada mai mare. Paradoxal le multumesc totusi ca nu mi-au spart geamul ... :? Chestia acum e ca nu stiu ce sa fac unde mai gasesc eu butuc care sa se potriveasca cu cheia mea sau daca se poate face unul la comanda. Anul trecut i-am prins pe doi la fratemiu in masina in timp ce demontau casetofonul ... dupa ce si-au luat cate un capac \"prietenesc\" i-am lasat ca mi-am dat seama ca erau drogati morti . PS: Din cate am inteles, astia care sparg masini cu alarma, intai sparg stopul masinii si scurtcircuiteaza unul din becurile de semnalizare apoi lucreaza linistiti ... :shock: |
mi- sa sustras un cas auto sony atat au putut lua au vrut sa ia si boxele fiendca era prinse bine s-au lasat si au plecat linistiti :shock: doar cu un cas :twisted:
|
tnd-team, fii si tu specific, i-au sustras lui taica-tu, maica-ta, frate-tu etc k tie nu prea vad cum avand in vedere anii pe care ii ai.. sau daca ai deja masina ta personala inseamna k deja ai iesit in paguba si nici nu ai inca permis :roll:
|
yo (impreuna cu ai mei ) eram in bulgaria mai exact in sofia...ne intorceam din grecia :) ...si am ramas fara masina :) povestea e lunga si n`am chef s`o povestesc :D aveam un 325i pisicutza....
|
Re:
Quote:
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Matiz.in fata casei.U bulk cu vreo 8 Cd-uri.Mare paguba.:)) Binenteles,geamul lateral a ramas pe asfalt dupa ce am plecat spre service sa imi montez altul.
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
mie mi-a furat benzina din rezervor ...
se pune ? :)) |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
@mustang mach 1 : orice furt se pune.. indiferent ce e.. conteaza ideea si gestul , nu valoarea/obiectul/ utilitatea kre o are.. mie mi-au fost furate capacele si steluta de pe capota..casetofon n-am ..asa k ..teapa:P .. si un electrician mi-a facut un sistem ingenios de pornire ..si nu aveau cum sa o porneasca ..decat daca aveau talente.. (bineinteles..pt cei cu tarsa de furat auto..ridicati capota dupa parcare si scoateti fisa centrala din bobina) fara de care nu primeste NICI o bujie scanteie.. nu sta nimeni sa iti fure masina (adik sa faca service pana ti-o porneste, tu nu te murdaresti; se face rapid treaba..pacat k nu poti sa faci cu un comutator la bord treaba asta) ACUMA INTREBARE : 1) CUM PROCEDAM CAND AVEM IMPRESIA K FURA UNU O MASINA ? 2)DACA AM VAZUT O MASINA KRE ARE SEMNE CA A FOST FURATA CUM PROCEDAM ? - daca chemam politia - de pe mobil de ex, am putea avea probl cu ei ( sunt pe abonament deci afla in 2 min cine sunt si unde stau ) ..in sensul de .as putea fi considerat suspect? am vazut o skoda octavia tour , cu numar : IF 33 ..nu mai tin minte ce ..niste litere aleatorii gen.. si avea numarul scos pe fatza, stergatoarele ridicate, knd m-am dus mai aproape avea la portiera sparta incuietoarea si scoase ambele tetiere din fatza si volanul indoit in partea de sus unde presupun k era antifurtul ala prost saracie gen KRE SE PUNE PE BORD , NU SE LEAGA LA PEDALE..ALA DE LA PEDALE E MAI BUN, IN OPINIA MEA ..dar oricum le pot sparge pe amandoua si un prieten de-al meu s-a trezit cu o dacia berlina ( zambetul ) furata si dusa in padure la dezmembrat..gasita in 3 -4 zile si si-a pus totul la loc pe ea ft urat.. rog sa imi raspundeti la intrebarile respective |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
deci ... mi s-au furat mai multe
pe vremea cand mashina era a lui frate-meu .... sau furat din ea urmatoarele : 2 casetofoane ...oglinzi ... si de atata imi aduc aminte de cand e pe mana mea ... in prima zi cum am luat permisu` si am fost cu masina ... am lasat-o in fatza unei institutzii publice ... pe strada luminata si toate alea ... ca acolo o parca bro` si nu avea treaba .... mie in prima zi mi-au luat stergatoarele alta data de la mai multzi din parcare .... bateria ... (nu aveam casetofon pus ... dar acuma am iarasi) deocamdata atat ... si sper sa nu mai am parte de asa ceva |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
n-am avut ghinion pana acum. culmea e ca uit masinile deschise peste noapte uneori dar probabil hotii sunt descurajati de paznicii blocurilor.
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
cel mai mare furt a fost in sofia, la hilton, acum un an, cand era mama in delegatie cu a8-ul. sa intors cu avionul, daca intelegeti ce vreau sa zic;) faza cea mai nasoala e ca hiltonul a zis ca nu era vina lor, ca daca a lasat masina in parcarea lor platita si pazita si supravegheata cu camere video, nu este treaba lor. de atunci nu am mai calcat prin bulgaria, tara de hoti nenorociti.
in schimb, in romania, mama a lasat masina deschisa in fata magazinului unirea timp de 2 ore si nu a disparut absolut nimic. |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Masina sparta am avut-o,dar spre norocul meu l-am prins pe hot exact inainte sa intre in masina :lol:,nu aveam ce sa ii fac,ca nu era decat masina deschisa.Am trecut pe langa el si cand sa bag cheia in usa am observat ca era deschisa,tipul pleaca de langa masina speriat uitandu-se in spate, eu intru in masina sa vad daca a luat ceva,fata pusa la cd-player,setul de lanturi in spate,subwooferul mergea si Fularul:)).M-am uitat in ochii hotului cand am plecat cu masina pe langa el cu speranta ca se descurajeaza,si asa a si fost.
Va doresc si voua la fel de mult noroc. |
| All times are GMT +2. The time now is 20:36. |
- Copyright 2026 4Tuning