Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-05, 21:21   #1
helljackbt

Stage 2
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 36
Default Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?

Zilele trecute miau spart astia geamu la masina si miau furat detectorul radar ??
Asta ziua intre ora 12.00 si 16.00 intr-o zona cat de cat circulata !! nimeni nu a vazut nimic !!!
Voua vi sa spart masina si daca da cand cum si ce au luat din ea ???
eu ma oftic ca in urma cu vreo 7 luni miau spart geamu dreapta fata asa de shakesper si macar daca luau casetofonu (care era stricat) dar nu !!!

Hai sa facem un top cu ce ni sa furat !
Si ca sa vedeti ca unii romani sunt hoti de mici cand am mers la asigurare sa vb cu aia un mosulica voia sa imi vanda niste oglinzi si niste capace !!
sa nui dau in cap cu bata ???
helljackbt is offline   Reply With Quote
Old 07-03-05, 19:04   #2
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default

man....e un subiect trist....din dacii mi-au furat casetofonul,proiectoarele,antena,stergatoare,capac e.....deh,ce era la indemana
INSA.......aseara mi-au zgariat opelul man....din fata pana-n spate pe stanga si nu-mi doresc decat sa-l fi prins,sau macar pe ma-sa ori sor-sa....bag......-asi...#*&^@$%)&*^%%&%
__________________

~~~~~~~~~ F o r d C a p r i ~~~~~~~~~
don't just get older...they just get faster
codrin44 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-05, 21:23   #3
Spot

Stage 5
 
Spot's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,114
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"codrin44\"
nu-mi doresc decat sa-l fi prins,sau macar pe ma-sa ori sor-sa....bag......-asi...#*&^@$%)&*^%%&%
reactzii total normale si firesthi
Spot is offline   Reply With Quote
Old 07-03-05, 22:28   #4
RaveBoy

Stage 5
 
RaveBoy's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 302
Member of:
[AfterDark Racing]
Default

2 boxe pioneer si 2 xplode .... mai bine luau drq masina
RaveBoy is offline   Reply With Quote
Old 07-03-05, 23:59   #5
b-xx-wee

Stock
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 8
Default

casu panasonic
b-xx-wee is offline   Reply With Quote
Old 08-03-05, 07:01   #6
AR120CP

Stage 5
 
AR120CP's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 988
Member of:
[VW]
Default

Prima si ultima oara candmi-au spart masina mi-au furat portofelul(cu actele+ 3.8mil), cateva CD-uri luate de la un prieten si husele de la tetiere

Mentionez ca masina am lasat-o 15 minute in fata casei dar era incuiata. Portofelul era langa statia de amplificare si era acoperit cu o carpa. Chiar nu inteleg faza asta:mi-au luat husele de la tetiere, CD-uri din torpedo, dar nu au luat casetofonul si statia de amplificare..

Asta s-a petrecut in jurul orei 13. Pe la ora 14 am fost sunat de cineva ca mi-a gasit actele langa o scara de bloc din apropiere .(bineinteles ca banii )

Dar numai 2 persoane stiau ca tin portofelul in masina acoperit cu o carpa .- vecinii mei care au fost angajati de ai mei sa sape pivnita. Romanii mei cred ca au vazut unde tin portofelul si au actionat, dar 2 zile a durat pana i-am prins

Pedeapsa a fost DUREROASA +police
AR120CP is offline   Reply With Quote
Old 08-03-05, 10:05   #7
CT-03-ART

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 682
Default

au spart dacia shi au luat un casetofon philips +2 boxe tari de la pioneer erau super tari sculele o claritate de invidiat...asta akum 17 luni mai exact...
CT-03-ART is offline   Reply With Quote
Old 09-03-05, 10:20   #8
the_mav

Stage 5
 
the_mav's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 599
Default

asta mi s-a intamplat mie:
1. mi-au DESCHIS mashina (un opel, fara alarma) cu chei potrivite shi au lucrat super profesionist: mi-au luat decat un manometru si cutitul de vanatoare din torpedou, lasand instinctorul si bata de langa scaun. dupa care au INCUIAT mashina la loc shi au plecat mai departe. in portbagaj aveam 4 computere, sisteme complete (monitoare, unitati, cabluri, etc) pe care nu le-au luat (cred ca nu le-au vazut ). mi-am dat seama ca mi-au luat chestiile alea dupa vreo 2 saptamani, cand nu mi-am mai gasit cutitul in torpedou. Era un cutit destul de valoros, dar parca nu mi-a parut asa de rau pt ca nu mi-au vandalizat mashina si au lucrat super finut.

2. in dimineata de 1 aprilie 2003 mi-am gasit mashina (acelasi opel, parcat in spatele Romstal Lujerului Bucuresti) fara nici un geam lateral si fara luneta, cu 4 caramizi aruncate pe scaune/bancheta. Era parcata la 30 m de balconul meu sub un felinar care era aprins toata noaptea. Nimeni nu a vazut sau auzit nimic. Nu mi-au gasit nimic de luat (casetofonul nu il port in buc) si atunci mi-au spart geamurile.

__________________
www.mavturism.ro
STEP ON IT & FLY TO HEAVEN...
Proud owner of SAAB...car for the moment, planning for a plane...
the_mav is offline   Reply With Quote
Old 09-03-05, 11:52   #9
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

2 casetofoane dintre care unul era stift si unul era sony (amandoua cu caseta) de fiecare data mi-au spart geamul (niste prosti!!! ca daca bagau o keie normala se deskidea)... si roata de rezerva o data! Asta pe cand aveam oltcit..
Cu clio a avut noroc pana acum! Sper sa nu fiu vizitat de hoti!!!!
__________________
Proud driver of Renault Clio and Mazda Mx5

www.rensit.ro
www.clubclio.ro
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 09-03-05, 12:24   #10
D Y C

Stage 3
 
D Y C's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 160
Default

Un cass Panasonic dintr-un Espero. Mai dragut e ca dimineata am gasit masina incuiata si cu alarma pusa !!! Si i-am intrebat pe militieni cum se face asta. Si mi-au aratat. E de necrezut. Jumate din politai stiu sa sparga o masina in 2 minute.
__________________
... be the best or die tryin' ...

Many hearts but one soul - ACS Ghost Racing Team
D Y C is offline   Reply With Quote
Old 09-03-05, 17:43   #11
driver

Stage 5
 
driver's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 579
Default

capacele(sapt trecuta) si la taica'miu un cass dintr'un espero(in garaj)
driver is offline   Reply With Quote
Old 09-03-05, 21:40   #12
minirally

Stage 4
 
minirally's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default

hmzz..anu trecut,in fata spitalului colentina,nea spart un megane classic,si`a luat mapa mea fraieru.. si aku muuulti ani..vreo 5 kred..un fost` bmw,sau laguna,numai tin minte,prin pantelimon,pt niste..cutii goale d pepsi alti fraieri..
__________________
Dies...Diem...Docet...
minirally is offline   Reply With Quote
Old 10-03-05, 00:31   #13
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

l aberlina mi`au luat rotzile d pe spate si mi`au lasat`o jos avea 2 saptamani de cand o luasem
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 10-03-05, 01:30   #14
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Quote:
Jumate din politai stiu sa sparga o masina in 2 minute
pey astia sunt cei mai mari hoti... iti fura din portofele de nu t vezi...chiar cu acordul tau


Thank God k mie sau alor mei nu neau luat luat nik din masini... oricum...mama lor de hoti! cine prinde unu sa il lege cu sufa si sa dea ture de bucuresti cu el...si dk mai traieste... datzi cu sare pe rani si dak tot mai traieste...chematima
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 10-03-05, 01:31   #15
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default

-din dacie roata de rezerva

- si din rezervorul camionului au furat 4-5 `indieni` cata motorina au putut sa traga cu furtunul (aprox 40-50 kg),am avut o martora,numarul de la masina in care au fost `indienii`,am depus plangere dar politia ..vai de mama lor
  Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -