![]() |
pareri pls
am si eu un logan... vreau sa imi vopsesc barile integral si in plus pe capota am luat o pietricica cred.. ca a sarit cam 1 mm patrat vopseaua. Am un prieten vopsitor si mi-a zis k imi face el tot decat sa imi cumpar vopseaua. Azi am fost cu ea la schimbu de ulei de 5000 Km si am intrebat si mi-au spus ca daca vopsesc in alta parte pierd garantia.. Voi ce parere aveti sau daca ati intampinat dificultati cu garantia daca ati vopsit barile? :evil:
|
Re: pareri pls
1 Attachment(s)
o poza totusi...
|
Re: pareri pls
Pune poze si apoi iti dam sfaturi :)
|
Re: pareri pls
incearca sa pui mai multe poze;)
|
Re: pareri pls
in primu rand poti sa ii pui niste jante de magneziu,niste prelungiri daca bugetu nu prea este pt niste spoilere marfa,niste stopuri din targ gasesti,faruri angel,o toba ceva,
|
Re: pareri pls
niste ploape,un eleron mai micut
|
Re: pareri pls
pai o sa incerc sa mai fac maine cateva poze... si o sa le pun dar va zic de pa acum masina e stock. Eu am o chestie de-a mea: " Daca ai bani ti-o faci unica, daca nu ai mai bine o lasi stock decat sa o faci sorcova prin lucrurile gen vitan... " parerea mea nu da-ti cu parul
|
Re: pareri pls
sunt si pt bord ceva care se aplica peste aia si se aprin albastre
|
altceva de tn depinde cum vrei sa arate,bafta in continuare
si fara incidente neplacute |
Re: pareri pls
oricum multumesc pt indrumari dar mai ales am nevoie de sfatul vostru referitor la vopsitul barilor... daca se pierde garantia ori ba?
|
Re: pareri pls
Nu pierzi nimic,ca doar nu vopsesti peste tabla ci doar o bara de plastic...si daca iti zic ceva aia de la garantie din orasul tau,te duci si faci garantia in alt service autorizat dacia si gata ca nu toti fac figuri de genul asta cu garantia.
|
Re: pareri pls
ba eu nu inteleg ce aduceti vorba de alte elemente de tuning cand omu a intrebat ceva in legatura de vopsea mai exact daca isi poate vopsii barile. nu vad rostu posturilor cu jante , pleoape etc..
|
Re: pareri pls
Vezi mai intai daca poti sa scoti saritura de vopsea de pe capota cu polish. Si eu am avut si s-a dus, da am frecat la ea de am inebunit. In legatura cu barele, eu le voi vopsi personal cu plastofix si sprey, ai putea incerca si tu
|
Re: pareri pls
4 Attachment(s)
inca ceva poze...
|
Re: pareri pls
fugi in targ sau la un magazin de vopsele ia plastofix til baga la spray e vreo 3 sute maxim dute cu codul de la vopsea ia si vopsea tot la spray tot vreo 3 sute acopera frumos cu scochi de hartie ce nu vrei sa vopsesti si apucate de treaba dar inainte daca nu le ai cu vopsitul exerseaza ceva miscari pe un carton :D
|
Re: pareri pls
ok, ms frumos, am prins esentialul si cred k saptamana viitoare o sa ma pun pe treaba.... sa vedem cu ce mai raman dupa plimbarea de 1 mai :D
|
Re: pareri pls
vopsestele frate ca nu patesti nimic!!!!!!!!!!!!!!!!
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:35. |
- Copyright 2026 4Tuning