Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E90 - My Personal BEST (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/347032-e90-my-personal-best.html)

B3ST 23-11-12 02:16

E90 - My Personal BEST
 
9 Attachment(s)
Dupa ce am avut un E36 cu care nu am avut cele mai placute experiente, am decis sa nu mai investesc in el si sa astept pentru un model mai placut. Asa se face ca anul acesta la sfarsitul lunii iunie am gasit un model pe placul meu.

Este vorba de un BMW 320d din 2005
-la cumparare a avut 103.000 km.
-Xenon/-bixenon
-scaune sport
-pachet nefumatori
-senzori parcare spate
-dublu climatronic
-HiFi Logic 7
-Hechrollo (nu stiu cum este denumirea in romana)

Dupa cumparare au si inceput investitiile in ea. In luna august a fost revopsita, am schimbat semnalizatoarele laterale ca nu mai aveau culoare, am facut schimbul de ulei, filtru diesel, filtru benzina, in septembrie au fost schimbate toate curelele posibile de la motor iar acum in noiembrie au venit NR.-le preferentiale si am schimbat si cablu de presiune de la turbo. Cu totul am ajuns undeva pe la 3.000€, totul facut la BMW.

Din pacate am acum exact 120.000 km, si m-am gandit urmatoarele luni sa imi pun geamuri fumurii si as vrea sa pun folie dar nu total, ci doar o parte dar nu stiu inca ce si cum. Vreau acum sa schimb becurile de la numar pe spate sa le pun pe leduri dar nu stiu inca cum sa fac sa nu apara eroare in bord, 1 la mana si 2, sa fie si legale pe austria.

Hope you like it!

quze 24-11-12 00:22

Re: E90 - My Personal BEST
 
Best ?!:lol:

Ce inseamna ?

B3ST 24-11-12 11:02

Re: E90 - My Personal BEST
 
Adica ce nu intelegi? :sad:

quze 24-11-12 21:44

Re: E90 - My Personal BEST
 
E90 - Cel mai bun al meu - nu prea are nici o noima

haristeas51 24-11-12 22:28

Re: E90 - My Personal BEST
 
lasa noima. ce zici de leduri la numar ?:)

sharkylete 25-11-12 00:23

Re: E90 - My Personal BEST
 
Era loc de mai bine daca tot zici ca ai 'asteptat' atat!

Ai mai bagat si 3k in ea... :(

julaikos 25-11-12 00:26

Re: E90 - My Personal BEST
 
Eu sunt curios ce e ala cablu de presiune la turbo :D

sharkylete 25-11-12 00:29

Re: E90 - My Personal BEST
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 5261196)
Eu sunt curios ce e ala cablu de presiune la turbo :D

Si cum poti sa schimbi filtru 'diesel' si filtru benzina la aceeasi masina...

quze 25-11-12 00:31

Re: E90 - My Personal BEST
 
^^ good catch :mrgreen:

Gelu_GGG 25-11-12 02:03

Re: E90 - My Personal BEST
 
Eu nu am mai vazut asa ceva, cum apare o masina dupa 2004 pe forum,cum sar "pasionatii"in sus

B3ST 25-11-12 15:05

Re: E90 - My Personal BEST
 
1 Attachment(s)
M-am incurcat, am vrut sa scriu filtru de aer, ma gandeam probabil la benzina am scris la 3 noaptea postu.

Referitor la cablu, iti spun atunci denumirea de pe factura "DRUCK ROHR".

As vrea sa pun leduri la numar (in loc de becurile galbene), dar mai greu ca trebuie sa fie si legale.

Si.. cum adica era loc de mai bine?

@Gelu_GGG -mersi, am observat si eu.. la e36-le ce l-am avut am avut cu totul alte comentarii.

Eh.. si noima... ma refer ca e cel mai bun lucru de pana acum, masina aceasta :!:

julaikos 25-11-12 16:08

Re: E90 - My Personal BEST
 
Nu cred ca modelul masinii are de-a face cu comentariile rautacioase sau de ridicare in slavi ci felul cum iti prezinti masina si mai ales ce anume prezinti ;)

Acela nu este cablu de turbo,dictionarul ii spune conducta de presiune,eu cred ca este racordul care pleaca de la turbina,si e total altceva fata de cablu de turbo :lol:.

B3ST 26-11-12 16:55

Re: E90 - My Personal BEST
 
Ma rog, nu sunt mecanic auto si nu am intentiile sa supar oamenii prin modul in care mi-am prezentat masina. Poate trebuia sa anunt ca nu sunt roman?

quze 26-11-12 20:22

Re: E90 - My Personal BEST
 
Pai nici noi nu suntem romani, suntem romi

scrisit 26-11-12 20:47

Re: E90 - My Personal BEST
 
Tigan, roman. Mie-mi place cum arata!

Maniak22 30-11-12 20:49

Re: E90 - My Personal BEST
 
Vinituri...

all3ex_wly 02-03-13 12:48

Re: E90 - My Personal BEST
 
pe spate cred ca ai nevoie de ceva distantiere...ET-ul jantelor nu este corespunzator...cel putin asa vad din poze.in plus nici modelul nu este pe placul meu.
daca tot locuiesti in Austria mergi pe 19.va permite drumurile.
referitor la nr...nu vreau sa comentez,dar asta te tradeaza ca esti roman.un fel de fala.si eu sunt mandru de E90-ul meu,dar in nici un caz nu ii pot spune "BEST".

referitor la ce modificari vrei sa aduci masinii..nu sunt ceva WOW si nu cred ca ai nevoie de consiliere.folie,leduri la nr...banalitati.
vine cu jante pe 19,un eleron M,elemente de M-tech la interior.bafta.

B3ST 20-05-14 23:41

Re: E90 - My Personal BEST
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by all3ex_wly (Post 5384562)
pe spate cred ca ai nevoie de ceva distantiere...ET-ul jantelor nu este corespunzator...cel putin asa vad din poze.in plus nici modelul nu este pe placul meu.
daca tot locuiesti in Austria mergi pe 19.va permite drumurile.
referitor la nr...nu vreau sa comentez,dar asta te tradeaza ca esti roman.un fel de fala.si eu sunt mandru de E90-ul meu,dar in nici un caz nu ii pot spune "BEST".

referitor la ce modificari vrei sa aduci masinii..nu sunt ceva WOW si nu cred ca ai nevoie de consiliere.folie,leduri la nr...banalitati.
vine cu jante pe 19,un eleron M,elemente de M-tech la interior.bafta.

Ai avut mare dreptate cu ET-ul... Masina parca este pe un pat de apa cu jantele astea. Caut urgent sa schimb jantele.. M-am gandit la Z-performance Concave Six pe 19... Ce zici? Am vrut sa modifc multe dar avand in vedere ca aici totul trebuie legalizat nu e chiar asa usor cu modificarile la caroserie si cum exista prea putine service-uri la care pot apela pentru modificari am ales cu lucruri mici sa fac diferente mari.


All times are GMT +2. The time now is 09:01.

- Copyright 2026 4Tuning