![]() |
Votati impotriva taxei auto!!!
Deoarece taxa de inmatriculare este neconforma cu legile din Uniunea Europena, deoarece impozitul pe masini este mult prea mare, deoarece in pretul benzinei sunt incluse taxe pentru orice sofer/automobil, cerem:
1) Desfiintarea taxei de inmatriculare 2) Desfiintarea impozitului pe automobile, deoarece automobilele nu sunt proprietati imobiliare. In cazul in care nu se poate desfiintarea completa a impozitului pe automobile, cerem reducerea drastica a acestuia. cei care sunt de acord sa semneze, http://www.romanianews.net/petitie-taxa-auto.html |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
si inca o chestie.. propun sa ne punem cu totii la semnatura link-ul de la petitia impotriva taxei auto
|
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
pun si eu la semnatura ... sa ajut si eu cu ceva :wink:
|
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
Apropo de noile taxe de inmatriculare
stie cineva ceva concret ? |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
Quote:
|
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
Quote:
o sa apara cand au parlamentarii timp.....poate la anu |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
din cate am inteles.. se va umbala la taxa ptr euro2, la taza de euro3 se va reduce la jumatate si euro4 la fel..
daca stie careva concret un site.. unde pot sa ma informez, va rog sal postati aici Bafta! |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
Quote:
Aici aveti noua grila de calcul. http://www.automobiletv.ro/specialTaxes.php Cele mai dezavantajate sint cele cu euro 3. |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
ce taxe penibile
acum m-ar costa 5700 eur la anul m-ar costa 6500 eur pt FTO |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
Quote:
iar la anul 5323 I love romania :censored: |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
stati linisti ca site-ul ala.. nui bun.. ptr ca in ziua de azi o masina care sa aibe un motor de 1800 euro3 taxa costa 1300€ nu are cum cu noua... taxa de inmatriculare sa urce de 3 ori pretul...
am o masina adusa ptr vanzare din 2005 care are motr de 1700 si este euro 4 si acuma taza este 795€ nu 803.25 cat arata calculatorul ala... si din cate am inteles eu... taxele de pruma inmatriculare euro 2, euro 3 si euro4 vor fi redus la jumatate de pret |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
nu ne incalzeste pt cei cu masini NON euro .
|
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
Quote:
Depinde de varsta.A mea scade de la 4600 la 1300 . :):):) |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
e foarte rentabil ptr cei care au vectra a
afara gasesti pana in 700€ vectre in stare foarte buna.. cu motoare serioase.. si dotari.. multe...si uite.. ca la 2000€ te-ai scus.. cu masina buna.. pe cand si in ziua de azi.. o vectra a in stare buna... cu vopseaua originala.. e in jur la 4200€ Deci.. tot iei bine.. si pe mine ma bate gandu sa imi iau o vectra.... |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
se mai aude ceva... ??? depre taxa asta.. ?
|
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
bai bafta mare cu chestia asta... m-ar costa vreo 8000 de euroi sa-mi aduc masina cu legile de acum lol :D
|
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
Quote:
|
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
PROTESTAM pe data de 13 DECEMBRIE la BUCURESTI
VENIM din TOATA TARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Protestul este aprobat pentru 2000 de masini, asa ca haideti cat nu va trece supararea din nou!!! 13 DECEMBRIE orele 10-13 , PIATA VICTORIEI - BULERVARDUL KISSELEFF detalii: http://**********************/taxa-auto-f1/ |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
Voiam sa imi cumpar alta masina si nu mai pot din cauza taxei auto. Ce ne facem?
|
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
stie cineva concret ce E am la masina
Fiat bravo 1998 luna a 2 a park e fabricata |
Re: Votati impotriva taxei auto!!!
da...EURO 2...:))
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:51. |
- Copyright 2026 4Tuning