Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Ce sporturi practicam/am practicat ? (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/30377-sporturi-practicam-practicat.html)

MeHiGH 05-01-07 13:34

Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Daca tot am deschis topicul, o sa incep eu :
#in clasele aV-a si a VI-a am facut baschet;
#in clasa a VII-a si a VIII-a(atat cat am putut,deoarece trebuia sa invat si pentru capacitate) am facut inot la Vega;
#acum, in clasa a IX-a , m-am dus la baschet , la liceu sau , ocazional , mai ma duc la tenis ( desi abia nimeresc mingea cu racheta ) la "Ana Maria Pop".
Mai joc baschet cu prietenii , pe vreme buna , pe la Sala Sporturilor , la Cuza mai ma duc ... la inot , la Vega , sau la un tenis de picior/fotbal in fata blocului sau la Laguna;
Rolul topicului e sa dezvaluim si noi sporturile pe care le practicam, locurile in care se pot practica si , de ce nu , niste sfaturi !
Rog moderatorul sa stearga topicul daca nu are "succes" !

platon911 05-01-07 13:50

Re: Ce sporturi practicam?
 
Quote:

Originally Posted by doar_eu (Post 685954)
Daca tot am deschis topicul, o sa incep eu :
#in clasele aV-a si a VI-a am facut baschet;
#in clasa a VII-a si a VIII-a(atat cat am putut,deoarece trebuia sa invat si pentru capacitate) am facut inot la Vega;
#acum, in clasa a IX-a , m-am dus la baschet , la liceu sau , ocazional , mai ma duc la tenis ( desi abia nimeresc mingea cu racheta ) la "Ana Maria Pop".
Mai joc baschet cu prietenii , pe vreme buna , pe la Sala Sporturilor , la Cuza mai ma duc ... la inot , la Vega , sau la un tenis de picior/fotbal in fata blocului sau la Laguna;
Rolul topicului e sa dezvaluim si noi sporturile pe care le practicam, locurile in care se pot practica si , de ce nu , niste sfaturi !
Rog moderatorul sa stearga topicul daca nu are "succes" !

ai facut inot la Vega ? cu cine mo? io cu Ionescu(moshu) si cu Gratziella.......:D

platon911 05-01-07 13:51

Re: Ce sporturi practicam?
 
inot la Vega........karate traditional 1 an...k au fost discutii si s-a destramat ekipa...am apukt sa iau examnu de trese....plm....mam lasat dupa aia....mam apukt de fumat, de baut,de curve.....si iata-ma nuj dak apuc 40 d ani.......:-)))))))))))))))....glumesc

MeHiGH 05-01-07 14:08

Re: Ce sporturi practicam?
 
Inotu l-am facut si vreau sa mai fac cu dl. Florescu ! vreau sa spun ca in vara lui 2005 , intre a VII-a si a VIII-a , m-a pus la munca.Pusesem si io ceva fibra pe mine.Dar in a VIII-a s-a dus...:(

Later edit: mai ma dau si cu rolele :D , dar cand am asfalt uscat...pe gheata ma dau cu patinele ! :D
:evil: :suspicious:
La sporturi adevarate ma gandeam...nu "datu' cu parerea"...d'asta de se practica pe threadurile din Ploiesti, mai nou .

Pitu 05-01-07 14:32

Re: Ce sporturi practicam?
 
Quote:

Originally Posted by platon911 (Post 685978)
inot la Vega........karate traditional 1 an...k au fost discutii si s-a destramat ekipa...am apukt sa iau examnu de trese....plm....mam lasat dupa aia....mam apukt de fumat, de baut,de curve.....si iata-ma nuj dak apuc 40 d ani.......:-)))))))))))))))....glumesc

de obicei cine sse lasa, se lasa dupa vreo 6 luni , cam atat iti trebuie sa ti dai seama dc iti place si esti in stare. examenul ala din cate stiu eu la trafitional se da in primele luni cum de l ai luat dupa 1 an ?

platon911 05-01-07 14:34

Re: Ce sporturi practicam?
 
Quote:

Originally Posted by twwety (Post 686043)
de obicei cine sse lasa, se lasa dupa vreo 6 luni , cam atat iti trebuie sa ti dai seama dc iti place si esti in stare. examenul ala din cate stiu eu la trafitional se da in primele luni cum de l ai luat dupa 1 an ?

mah am zis k un an am practicat...........examaneu intardevar l-am dat pana intr-un an....si as mai fi vrut sa stau...da tiam zis au plekt toti...si mam lasat si io...:D

alex2see 05-01-07 17:40

Re: Ce sporturi practicam?
 
ciclism dupa care halberism si aruncatu cu privirea

MeHiGH 05-01-07 17:48

Re: Ce sporturi practicam?
 
alex2see...era sticlism...daca la aia te refereai...
Vad ca se practica foarte mult "datu' cu parerea", "mistocarism"...:evil::suspiciou

Vibe 05-01-07 18:32

Re: Ce sporturi practicam?
 
Mda... baiatu a deschis un topic si tot la misto va e mintea.... :( trist

tng 05-01-07 19:17

Re: Ce sporturi practicam?
 
Quote:

Originally Posted by djvibe (Post 686411)
Mda... baiatu a deschis un topic si tot la misto va e mintea.... :( trist

las ca am eu grija ;)

tng 05-01-07 19:21

Re: Ce sporturi practicam?
 
Cand eram mic(12-14 ani) am facut karate vreo 2 ani ... apoi pe la 17-18 am facut 1 an de Trial(scheme cu bicicleta :-P) .. si cam atat
Intre timp mai bagam sala de forta

MeHiGH 05-01-07 21:58

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Multumesc tng pentru sprijin!
Biliardul se considera sport?Cand strangem "gasca" trecem pe la Prahova sau pe la Sindicate !
Sala , asta-vara , am facut si io cat sa pun putin pe mine ... da tot mic am ramas :D !

sortex 05-01-07 22:03

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
am practica downhill.... si parkour... acuma doar sporturi extreme ciudate..si pericolase... e fain sa te dai cu placa de la sk8 pe scari:)... sau pe zapada abia iti ti echilibru..:)

leonard 05-01-07 22:05

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
io fac inot de 4 ani.....nu am cine shtie ce rezultate.....sa zic nishte recorduri....sa ma compar shi io cu voi ...ca vad ca suntetzi catziva care afcinot ......26.70 la 50 craul...58 90 la 100 craul ..astea sunt probele mele afvorite.....mai e 2 minute shi 13 secunde la 200 craul...zicetzi shi voi ce recorduria vetzi

MeHiGH 05-01-07 22:35

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Quote:

Originally Posted by leonard (Post 686733)
io fac inot de 4 ani.....nu am cine shtie ce rezultate.....sa zic nishte recorduri....sa ma compar shi io cu voi ...ca vad ca suntetzi catziva care afcinot ......26.70 la 50 craul...58 90 la 100 craul ..astea sunt probele mele afvorite.....mai e 2 minute shi 13 secunde la 200 craul...zicetzi shi voi ce recorduria vetzi

Ooooo ! ce varsta ai ?
26.70 la 50 m liber ? :O cat de tare ! Tamara Costache a scos 25.28 la Madrid...eu nu stiu cat fac...dar...in orice caz...nu atat de mult...nu am mai fost de vara trecuta :( imi pare foarte rau...eram prea batran sa fac performanta si am cam renuntat la idee...dar,la vara, daca am cum, o sa trag tare, poate reusesc 30s pe 50m liber !

platon911 05-01-07 22:35

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Quote:

Originally Posted by doar_eu (Post 686721)
Multumesc tng pentru sprijin!
Biliardul se considera sport?Cand strangem "gasca" trecem pe la Prahova sau pe la Sindicate !
Sala , asta-vara , am facut si io cat sa pun putin pe mine ... da tot mic am ramas :D !

m-as apuk io de sala....da mie k ma fac de nu mai incap pe usa...........siasa io sunt micut:lol:

_Calibra_ 06-01-07 01:25

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
TNG daca am scris si eu acolo ca practic : ski, ma dau cu rolele, sk8 si ca am facut 2 ani juma de kung-fu trebuia sa stergi? si da practic sticlismu, halbere ( deci lasa asa, ca ne suparam)

DONU' 06-01-07 02:11

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Eu practic doar sporturi cu motor, baieti.
Ies la antrenament cu Vectra in fiecare zi si noapte pe strazile orasului!!!
Atat!

Skma 06-01-07 11:49

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
De ceva vreme si eu fac acelasi lucru !Pacat ptr fizicul meu :sad: ! Insa vectra powa isi spune cuvantul:lol:

leonard 06-01-07 13:13

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Quote:

Originally Posted by doar_eu (Post 686791)
Ooooo ! ce varsta ai ?
26.70 la 50 m liber ? :O cat de tare ! Tamara Costache a scos 25.28 la Madrid...eu nu stiu cat fac...dar...in orice caz...nu atat de mult...nu am mai fost de vara trecuta :( imi pare foarte rau...eram prea batran sa fac performanta si am cam renuntat la idee...dar,la vara, daca am cum, o sa trag tare, poate reusesc 30s pe 50m liber !

am 16 ani...ca tine......apropo de sporturile cu motor.....daca aveam shi in cta asha ecva ...nici nu mai stateam pe ganduri....dar din pacate avem o amarata de pista de carting ....plina de gropitze...shi foarte scurta....nu apuci sa prinzi 35 40 la ora pe portziunea dreapta..:(.....

Vibe 06-01-07 16:56

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
pai si ce noi aveam asa ceva in Ploiesti ?!?

leonard 06-01-07 17:58

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
in general in romania sporturile cu motor nu sunt prea dezvoltate

alex2see 06-01-07 22:24

Re: Ce sporturi practicam?
 
Quote:

Originally Posted by doar_eu (Post 686352)
alex2see...era sticlism...daca la aia te refereai...
Vad ca se practica foarte mult "datu' cu parerea", "mistocarism"...:evil::suspiciou

nu prietene eu am vb serios cu ciclismu am facut in jur de 6 anii {dupa care treaba cu berea si cu privirea}

MeHiGH 06-01-07 23:00

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Atunci imi cer scuze!
6 ani de ciclism ? Pacat ca te-ai lasat ...

smedy 06-01-07 23:14

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Am facut nitzel fotbal pe la Uztel si acum imi probez viteza pe radare

alex2see 06-01-07 23:15

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
bani bani bani ..........daca erau faceam in continuare era prea mare investitia mai bine investesc in scule pe masina :D

platon911 07-01-07 00:19

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 687022)
Eu practic doar sporturi cu motor, baieti.
Ies la antrenament cu Vectra in fiecare zi si noapte pe strazile orasului!!!
Atat!

donu a facut muski la picioare mai ales la dreptu.....si la maini...tot la dreapta(sa nu se inteleaga altceva)...:lol: :lol: :lol:

smedy 07-01-07 00:25

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Eu promit sa le spun la baietzi care practica sporturi cu motor si isi masoara viteza pe radar cum e la reexaminare pe 31 o sa deschid topic cum sta treaba cu chestionarul ala de 31 de intrebari

smedy 07-01-07 00:26

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
erau de fapt 15 intrebari

DJ e-Jay 16-01-07 12:28

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Am facut si eu biciclism, si eram chiar tare la downhill, fac si in prezent ski la care ma pricep super bine, (daca vrea cineva competitie este bine venit) si in prezent ma mai ocup cu APASATU PE PEDALELE ALEA, SI DATU DIN BATU ALA DE LA MANA DRAPA, SI MAI DAU SI DE ROATA AIA DIN FATA.... cum se numeste... ?

Skma 16-01-07 12:55

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Quote:

Am facut si eu biciclism,
Adevaru e ca esti tare toata lumea face ciclism tu faci "bi"ciclism!:lol:

DJ e-Jay 16-01-07 13:02

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Ce sa stie Skama ce inseamna scris la misto !
Ai citit cumva tot postu sa vezi ca scris la misto ?
Cine stie, tu crezi ca am vreun bat in loc de schimbator de viteze daca am scris asa ?

Da pana la urma nu are rost ce am scris, toata lumea stie ca tu si inca cativa nu stiti cu ce sa va mai luati de mine !

bogdan_wrc 16-01-07 13:03

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
incearca sa misti direct din volan, nu e nevoie sa dai de roata fata :) in mers cum dai de roata fata? :)))))
si sportul nu s enumeste biciclism. e ciclism. sau tu faceai cu mountain bikeul propriu? la downhill.:)))) cred ca la dunhill.....no offence, bro, dar cam dai CU BATUL IN BALTA -eventual balta dreapta-...

dragos2900 16-01-07 16:53

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Quote:

Originally Posted by DJ e-Jay (Post 700480)
Am facut si eu biciclism, si eram chiar tare la downhill, ?

Ma faci sa rad!Inseamna ca habar nu ai ce inseamna Downhill!Ca cobori muntele cu bicicleta pur si simplu nu inseamna Downhill! Sa vii la Poiana la concursuri sa vezi ce inseamna Downhill adevarat...cu biciclete de 3000euro!;)

shantzu 16-01-07 17:13

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
frate nu il mai stii...el era oscar... venea cu bicla la galerii si sarea 3 trepte.... el e , shefu nostru.....
aduti-ti tu aminte ceva ce facea el cu bicla ca eu nu tin minte sa fii facut ceva ;)

dipsy_007 16-01-07 19:33

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
dak tot se face mishto d aml........sportul practicat d el....alergatul de la o amanta la alta.......sau saritura in adancime...dak stitzi la ce ma refer........

tng 16-01-07 22:16

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Destul va rog !

T@zMania 16-01-07 23:58

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Quote:

Originally Posted by dipsy_007 (Post 701078)
dak tot se face mishto d aml........sportul practicat d el....alergatul de la o amanta la alta.......sau saritura in adancime...dak stitzi la ce ma refer........

tzi se pare ceva deplasat sa footzi mai multe femei,si prietena satzi ramana de ''buna''?

DONU' 17-01-07 07:54

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Ba dar chiar ca ati inebunit...

BMWfan 19-01-07 13:40

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
sporturi........fotbal ,inot ,volei ,atletism dar ultimul e cel care mi-a placut cel mai mult


All times are GMT +2. The time now is 06:09.

- Copyright 2026 4Tuning