Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Talcioc (https://forum.4tuning.ro/79-talcioc.html)
-   -   post cu tzepari de pe forumuri (https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/30081-post-tzepari-forumuri.html)

OT-34-WAY 30-12-06 17:06

post cu tzepari de pe forumuri
 
eu stiu 2 pana acum: mariutxa si caius_tm
adaugati si voi

Zaf 30-12-06 17:16

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
madalinzolti pe asta il stiu eu.

alex_102 30-12-06 17:23

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
frate o ardeti foarte urat! nu poti sa scrii useri asa aiurea.. trebuie sa dai motive!

MKE 30-12-06 17:26

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
nu inteleg ce treaba are thread-ul acesta aici .....si ce intelegetzi voi prin tzepari de pe forumuri......

detaliatzi sau va fi sters....
mutat oricum cred ca va fi...

Iulixxx 30-12-06 17:52

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
bun topicul...il incurajez.....
Detalii...bagati detalii...SPuneti exact ce vi s-a intamplat.
Rog moderatorii sa nu sterga topicul sau posturi...e in beneficiul tuturor.

sebaaa 30-12-06 20:12

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
si eu sustin topicul asta..si sper sa fie valabil si pt cei de la bazar auto-piese , si bazar- talcioc..
macar o descriere supara a tepei si e de ajuns zic eu..si daca sunt certuri..sa fie explicata treaba detaliat..
sa zica ala kre si-a luat teapa ...ce a cumparat /vandut, la cati bani, si care era problema cu obiectul respectiv..sau ce a facut/"uitat sa spuna" vanzatorul despre obiect,nu?

Bizonul 30-12-06 20:19

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
si eu sunt de acord cu topicul asta si sper sa nu se inchida.avem dreptul sa stim de cine sa ne ferim, dar trebuie argumentat fiecare cuvant..
este destul de "periculos" sa invinuiesti fara a avea un suport ..sunt surprins de mariusTXA.mai multe nu pot spune..
bafta si...interesant

bano 30-12-06 20:20

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
pai si voi acum daca puneti botu. la tzepe.....

HOT 30-12-06 21:54

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
e foarte bine pus subiectul,dar zic k baietii ar trebui sa argumenteze sa stim ce au patit si eventual sa ne ferim de cei care au dat tzeapa.As recomanda sa fie dat ban tzeparilor,sa nu mai poata posta nimik pe aici.

OT-34-WAY 30-12-06 22:11

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
ca sa nu stau sa scriu din nou, dar ca sa imi sustin afirmatiile dau linkuri catre thread-urile cu detalii:
caius_tm: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/27127-vand-opel-astra-coupe-bertone/page-2.html
mariustxa: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/26455-vand-bmw-320-e46-lift-150-cp-6gang.html

Iulixxx 30-12-06 22:31

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Quote:

Originally Posted by OT-34-WAY (Post 680115)
ca sa nu stau sa scriu din nou, dar ca sa imi sustin afirmatiile dau linkuri catre thread-urile cu detalii:
caius_tm: https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=27127&page=2
mariustxa: https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=26455

WAY are dreptate...am citit ambele topicuri cu mare atentie...
Acesti tipi trebuiesc pusi la zid...urasc ideea de a pacali si de samsareala.

TXA ala incearca sa dezmembreze o coaja de M5 vechi parca pe forumul BMW,si cere la anumite piese preturi mai mari ca cele noi in magazin(ma refer la sonde busoane,capace,rahatisuri)...dar l-au luat baietii de acolo in primire

Slim29 31-12-06 00:09

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
e ft bine ca a fost facut acest topic il sustin..mariustxa nu este tzepar , este un super baiat , eu cred ca cei care zic asa despre el sunt invidiosi sau au ura pe el .chiar va garantez sa cumparati de la el...

madalinzolti este tzepar eu am cumparat un carb de la el si nu a fost bun..

nxtaz 31-12-06 00:11

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
de apreciat...WAY - respect pentru initiativa bv !

gamerul 31-12-06 00:37

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Foarte bun thread-ul asta, dar cei care dau aici nume trebuie sa adauge maca un link catre anuntul teparului pentru a fi urmarita discutia sau postate mesajele purtate intre cei doi, iar cei care vin si spun "xxx nu este tzepar , este un super baiat , eu cred ca cei care zic asa despre el sunt invidiosi sau au ura pe el .chiar va garantez sa cumparati de la el... " ar trebui sa se abtina.

Rebel_Boy 31-12-06 00:45

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Si eu as ruga pe toti cei care sunt cu incurajarile sau cu alte aberatii sa se abtina ... sa lasam doar pe cei care si-au luat tzeapa sau au dat tzeapa ... lasam tzepuitorul VS tzepuitul .. sa se confrunte in afirmatii ... fara alte comentarii gen "o initiativa buna" .. "eu il cunosc pala si e tzepar" .. " eu il stiu si e baiatzas" ... etc ... nu cred ca e frumos sa isi permita cineva care habar nare despre ce e vorba sa il invinovatzeasca pe TXA de exemplu, in afara de WAY daca e asa cum spune el ..

alex_102 31-12-06 00:49

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
pacat ca s-a ajuns asa, dar e clar ca forumul asta nu mai are viata lunga.. siintr-un fel chiar ma bucur.. de la comunisti pentru comunisti e greu.. falsa democratie.. interese peste tot.. suna conspirationist dar asa este!

lumea buna am observat ca deja nu mai posteaza, nu isi mai bate capul aiurea...

plus ca aici e greu de vandut si o punga de alune :)))

la multi ani! sarbatori fericite!

nxtaz 31-12-06 01:22

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Quote:

Originally Posted by Rebel_Boy (Post 680207)
Si eu as ruga pe toti cei care sunt cu incurajarile sau cu alte aberatii sa se abtina ... sa lasam doar pe cei care si-au luat tzeapa sau au dat tzeapa ... lasam tzepuitorul VS tzepuitul .. sa se confrunte in afirmatii ... fara alte comentarii gen "o initiativa buna" .. "eu il cunosc pala si e tzepar" .. " eu il stiu si e baiatzas" ... etc ... nu cred ca e frumos sa isi permita cineva care habar nare despre ce e vorba sa il invinovatzeasca pe TXA de exemplu, in afara de WAY daca e asa cum spune el ..

OFF-TOPIC : daca eu ma incadrez la "incurajari" inseamna ca tu te incatrezi la "aberatii" pentru ca din post-ul tau nu reiese ca ai fi fost tzepuit...in fine sunt de acord cu tine,doar pentru ca in acest topic sa fie informatia cat mai concentrata, dar in acelasi timp cred ca nu e nimic gresit in a incuraja o astfel de initiativa.

Caius TM 31-12-06 10:06

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
ce thread adevarat... trimit o poza sa puneti "Wanted" pe ea?!
eu ii zic neintelegere nu tzeapa mai way`ule.. pt. ca nu sunt mecanic si ti-am zis ce am stiut.. si nai cumparato tuh..
apropo WAY.. am un focus fain acu' :lol:

Rebel_Boy 31-12-06 11:07

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Quote:

Originally Posted by /\\LEX (Post 680226)
OFF-TOPIC : daca eu ma incadrez la "incurajari" inseamna ca tu te incatrezi la "aberatii" pentru ca din post-ul tau nu reiese ca ai fi fost tzepuit...in fine sunt de acord cu tine,doar pentru ca in acest topic sa fie informatia cat mai concentrata, dar in acelasi timp cred ca nu e nimic gresit in a incuraja o astfel de initiativa.

Pustiu nu stiu daca am spus io vreodata ca am luat tzeapa, cu atat mai mult nu am aberat, daca te crezi tzepui inseamna ca esti si prost (fara suparare), daca tu te duci si cumperi orice cazan iti iese in cale si spune proprietarul ca e bun ...iar tu pui botul nu ramane sa cred decat ca esti total paralel cu masinile .... iar in cazul lui WAY am si io o intrebare... Daca tot esti asa stiutor si cunoscator si zici ca ti-a dat tzeapa MariusTXA de ce le-ai cumparat? .. inseamna ca si tu faci parte din categoria lui /\\LEX, altfel nu imi explic pt ca ziceai ca ai cumparat nu stiu ce si ca avea joc in ele si nu le-ai mai pus pe masina ... fratilor voi va duce-ti sa cumparati paine si va intoarceti cu planetare si alte piese de schimb? .. chiar nu aveti nici o boaba de cunostinta in domeniu? ...

OT-34-WAY 31-12-06 11:16

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Quote:

Originally Posted by Rebel_Boy (Post 680409)
Pustiu nu stiu daca am spus io vreodata ca am luat tzeapa, cu atat mai mult nu am aberat, daca te crezi tzepui inseamna ca esti si prost (fara suparare), daca tu te duci si cumperi orice cazan iti iese in cale si spune proprietarul ca e bun ...iar tu pui botul nu ramane sa cred decat ca esti total paralel cu masinile .... iar in cazul lui WAY am si io o intrebare... Daca tot esti asa stiutor si cunoscator si zici ca ti-a dat tzeapa MariusTXA de ce le-ai cumparat? .. inseamna ca si tu faci parte din categoria lui /\\LEX, altfel nu imi explic pt ca ziceai ca ai cumparat nu stiu ce si ca avea joc in ele si nu le-ai mai pus pe masina ... fratilor voi va duce-ti sa cumparati paine si va intoarceti cu planetare si alte piese de schimb? .. chiar nu aveti nici o boaba de cunostinta in domeniu? ...


citeste bine topicul respectiv, am scris acolo ca era primul meu bmw si inca nu ma bagasem sub el sa vad cum arata amortizoarele, deci d-asta mi-am luat teapa, cat despre astra bertone (caius_tm), ii cunosc fiecare surub

Iulixxx 31-12-06 11:23

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Hai ca e culmea...adica daca nu se pricepe omu la mecanica nu are voie sa cumpere....pe sistemu...nu cunosti iei teapa,traiasca rechinii mulatrii.nu toti sunt cunoscatori de mecanica,piese,elemente....asta nu inseamna ca nu are voie sa cumpere.

Rebel_Boy 31-12-06 11:29

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Quote:

Originally Posted by Iulixxx (Post 680436)
Hai ca e culmea...adica daca nu se pricepe omu la mecanica nu are voie sa cumpere....pe sistemu...nu cunosti iei teapa,traiasca rechinii mulatrii.nu toti sunt cunoscatori de mecanica,piese,elemente....asta nu inseamna ca nu are voie sa cumpere.

Sa cumpere frate ... dar daca nu sunt sigur de ei sa cumpere noi ... doar asa sunt siguri ca nu isi iau tzepe ...

CataNOS 31-12-06 15:07

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
bmw70angelayes e de evitat, tot ce vinde e fie no name cu sticker de marca pe el, fie umfla caracteristicile incat pt un necunoscator sa para mana cereasca. Cel mai mare tepar.

Un prieten si-a luat o teapa de 20 si ceva de milioane cu un dvd de la el.

nt98adu 31-12-06 17:20

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Nu stiu sincer ce tepe au luat altii de la bmw70angelayes, dar mie mi-a vandut piese foarte bune! Exista posibilitatea ca si el sa fi primit piese la la alt prieten spre vanzare pt. comision. Aceasta situatie este frecvent intalnita si apropos baieti:

Nimeni nu va scoate banii din buzunar!:twisted:

daca nu te pricepi, i-a un mecanic cu tine ca nu te costa decat un loc in masina si o cafea!

No Ofence!

La Multi Ani!!

preparatu 31-12-06 17:59

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
dap,toti am luat tepe,nu am treaba cu cei in cauza,dar este urat sa scoti niste piese foarte uzate dupa masina sa le lustruiesti si sa le vinzi de bune,este ceva urat,sunt foarte multi care fac lucrul acesta si profita de oamenii care nu se pricep,este urat sa te folosesti de naivitatea oamenilor,a spus si way mai sus,poti sa-ti rupi gatul cu niste piese de cct puse pe masina...

nt98adu 31-12-06 18:06

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Pai daca sunt uzate si lustruite , nu le observi?
Tb. sa ai putina experienta, altfel intradevar iei tepe!
Ia sa ma puna pe mine cineva acum sa cumpar un BMW!!!!:D

preparatu 31-12-06 18:12

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
da frate ai dreptate,asa este,dar nu toti sunt ca noi,si pe mine nu ma poate pacalii cineva cu un bmw,dar nu toti sunt priceputi.si bmwangeleyes sau cum ii spune,adik dan,il cunosc,nu da tepe,cel putin nu cu piese,am cump si eu de la el multe,sunt pareri impartite...

fuzzy 31-12-06 18:21

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
scuze daca ma bag aiurea, nu postez ca sa acuz sau ca sa dezvinovatesc, dar nu sunt in totalitate de acord cu topicu asta... motivul: aici pot scrie foarte multi necunoscatori ce se pot baga in seama aiurea...
personal sunt de acord cu tipu' care a zis sa iei un mecanic cu tine sa verifice el masina sau piesele daca tu nu cunosti... eu personal il iau pe tata ca e mecanic si io sunt prashtie la mecanica deci recunosc atunci cand nu stiu si prefer sa afirm asta decat sa imi iau vreo tzeapa amara...
cei care acuzati va rog sa fiti mai specifici fiindca daca doar citesc thread-urile nu inteleg exact ce vreti sa spuneti... detalii, etc, va rog...
si asa thread-ul asta e subred si se transforma in tziganie...
nu acuzati fara afirmatii si dovezi solide...

Bigu 31-12-06 18:37

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Quote:

Originally Posted by nt98adu (Post 680860)
Exista posibilitatea ca si el sa fi primit piese la la alt prieten spre vanzare pt. comision. Aceasta situatie este frecvent intalnita ...

ma bag si eu si nu incurajez sau descurajez pe cineva.
2 exeple despre acest DAN. 1.statie pioneer 4x450wrms la 3mil si ceva.... WHAT?? 1 pioneer nu a facut asa ceva, 2 daca cauti pe net codul de pe statie nu gasesti nimik , deci este prastie
2. vand sub....pioneer...iara...ce om poate pune botu la o asemenea tampenie???? https://www.4tuning.ro/anunturi_auto/...__xx40429.html
aceeasi statie, alt nume :)) GOLDY :)) https://www.4tuning.ro/anunturi_auto/...w_xx40607.html
daca nu era marfa lui de ce se rupe in doua si spune ca sunt produse name cand de fapt ele sunt noname??? raspuns: E TZEPAR
numa bine!

tm8bnz 31-12-06 19:44

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Quote:

Originally Posted by Zaf (Post 679887)
madalinzolti pe asta il stiu eu.

Are cineva poza acestui individ ?! :lol:
A venit omu cu maica'sa si taica'su inapoi la mine cu ochii'n lacrimi (maica-sa) sa ii dau banii inapoi pe produsele ce le-o cumparat de la mine,cu pretextul ca scumpul lor baiat fura bani din casa !
Ce sa ii faci...omu din mine io dat n'apoi banii...dar acum regret,dupa vorbele ce mi le-am auzit ulterior din diferite alte directii !

P.S. Copilu e bolnav cu bila...aia de pe umeri (serios fara gluma,cine lo cunoscut poate sa confirme...)

preparatu 31-12-06 20:18

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Quote:

Originally Posted by tm8bnz (Post 681039)
Are cineva poza acestui individ ?! :lol:
A venit omu cu maica'sa si taica'su inapoi la mine cu ochii'n lacrimi (maica-sa) sa ii dau banii inapoi pe produsele ce le-o cumparat de la mine,cu pretextul ca scumpul lor baiat fura bani din casa !
Ce sa ii faci...omu din mine io dat n'apoi banii...dar acum regret,dupa vorbele ce mi le-am auzit ulterior din diferite alte directii !

P.S. Copilu e bolnav cu bila...aia de pe umeri (serios fara gluma,cine lo cunoscut poate sa confirme...)

lol!asta chiar ca a fost tare...o sa merg si eu la combinatzii cu parintii...

preparatu 31-12-06 20:19

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 680968)
ma bag si eu si nu incurajez sau descurajez pe cineva.
2 exeple despre acest DAN. 1.statie pioneer 4x450wrms la 3mil si ceva.... WHAT?? 1 pioneer nu a facut asa ceva, 2 daca cauti pe net codul de pe statie nu gasesti nimik , deci este prastie
2. vand sub....pioneer...iara...ce om poate pune botu la o asemenea tampenie???? https://www.4tuning.ro/anunturi_auto/...__xx40429.html
aceeasi statie, alt nume :)) GOLDY :)) https://www.4tuning.ro/anunturi_auto/...w_xx40607.html
daca nu era marfa lui de ce se rupe in doua si spune ca sunt produse name cand de fapt ele sunt noname??? raspuns: E TZEPAR
numa bine!

dap frate se poate,nu bag mana in foc,cu mine nu a facut asa ceva si am cumparat multe de la el,mai mult piese nu electronice...!

topser 01-01-07 15:30

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
Quote:

Originally Posted by tm8bnz (Post 681039)
Are cineva poza acestui individ ?! :lol:
A venit omu cu maica'sa si taica'su inapoi la mine cu ochii'n lacrimi (maica-sa) sa ii dau banii inapoi pe produsele ce le-o cumparat de la mine,cu pretextul ca scumpul lor baiat fura bani din casa !
Ce sa ii faci...omu din mine io dat n'apoi banii...dar acum regret,dupa vorbele ce mi le-am auzit ulterior din diferite alte directii !

P.S. Copilu e bolnav cu bila...aia de pe umeri (serios fara gluma,cine lo cunoscut poate sa confirme...)

Hahahha =)) doamne cat pot sa rad =)) ce nesanatosi..
Multe tepe am luat si eu dar nu cred ca mai are rost sa dau nume..faptul consumat plus ca de acum inainte sa cumpar cer muulte poze...ale produsului...

CINEVA SA FACA STICKY TOPICUL ASTA CA E FT BUN !

BMW70ANGELAYES 01-01-07 16:16

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
tare rau forumul asta!!!!!!

BMW70ANGELAYES 01-01-07 16:23

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
de ce nu cumparati din magazin ?
Quote:

Originally Posted by CataNOS (Post 680709)
bmw70angelayes e de evitat, tot ce vinde e fie no name cu sticker de marca pe el, fie umfla caracteristicile incat pt un necunoscator sa para mana cereasca. Cel mai mare tepar.

Un prieten si-a luat o teapa de 20 si ceva de milioane cu un dvd de la el.


BMW70ANGELAYES 01-01-07 16:24

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
frate imi cer scuze daca ai luat tepe de la mine
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 680968)
ma bag si eu si nu incurajez sau descurajez pe cineva.
2 exeple despre acest DAN. 1.statie pioneer 4x450wrms la 3mil si ceva.... WHAT?? 1 pioneer nu a facut asa ceva, 2 daca cauti pe net codul de pe statie nu gasesti nimik , deci este prastie
2. vand sub....pioneer...iara...ce om poate pune botu la o asemenea tampenie???? https://www.4tuning.ro/anunturi_auto/...__xx40429.html
aceeasi statie, alt nume :)) GOLDY :)) https://www.4tuning.ro/anunturi_auto/...w_xx40607.html
daca nu era marfa lui de ce se rupe in doua si spune ca sunt produse name cand de fapt ele sunt noname??? raspuns: E TZEPAR
numa bine!


Eugen_TL 01-01-07 16:53

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
lool... ...fraieresti omu pe fata si apoi ceri si scuze ma? nesimtirea ta e mare rau de tot =))))

BMW70ANGELAYES 01-01-07 17:02

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
sa continuam lista cu tepari :

nr .1 " TuningBoy" (in necunostinta de cauza ...."eu de ce ma aflu pe aici ?"...),

nr.2 Cata NOS (tepar cu un prieten tepuit)

nr.3 " Bigul " (idem tepar 3 ,fricos de teapele date )....si lista continua

X-Ray-Eyes 01-01-07 18:16

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
:D:D:D:D:D:D

Hai ca se incinge atmosfera !!!
De abia astept continuarile !!!

BMW70ANGELAYES 01-01-07 18:55

Re: post cu tzepari de pe forumuri
 
pt. carcotasi le recomand sa urmareasca emisiunea de pe tvr 2 "dale lu Mitica"
e super tare !!!!!!!!!!


All times are GMT +2. The time now is 13:41.

- Copyright 2026 4Tuning