Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-11-06, 02:50   #16
alex_102

Stage 5
 
alex_102's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 483
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

Quote:
Originally Posted by alex_g View Post
Detaliaza,in poze arata bine.

ce arata bine? nu vezi ca are spoilerul fata prins cu suruburi imense puse pe dinafara? totusi la o asemenea masina...

dar sa fim seriosi, pretul este de hatchback 1.6 in 3 usi )
__________________
Mazda MX5 NC

http://www.americanmusclecars.ro/
alex_102 is offline  
Old 21-11-06, 04:11   #17
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

va dati seama ca n-o sa mai detalieze nimic, ma indoiesc ca o sa mai scrie aici.
teddy is offline  
Old 21-11-06, 14:23   #18
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

Quote:
Originally Posted by teddy View Post
va dati seama ca n-o sa mai detalieze nimic, ma indoiesc ca o sa mai scrie aici.
stai linistit ca nam nici o treaba...

*OT-34-WAY : pacaliciule, nu face nimeni pe necunoscatoru.. ce am stiut de ea am zis; cum am luato, asa am dato! ce sa faci, nu toti sunt mari mecanici si degeaba exagerezi pe aici ca sincer, nu ma impresionezi!

*alex_102 : nu sunt suruburii alea daca-ti deschizi ochii atent iar daca tu gasesti la orice coltz bara de bertone sa o schimbi pt. 2 cleme.. e o treaba
Caius TM is offline  
Old 21-11-06, 15:50   #19
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

Quote:
Originally Posted by alex_102 View Post
ce arata bine? nu vezi ca are spoilerul fata prins cu suruburi imense puse pe dinafara? totusi la o asemenea masina...
Aia sa fie problema ei,totusi e diferenta mare pana la a cataloga masina varza de la niste suruburi.

 
Old 21-11-06, 16:21   #20
OT-34-WAY

Stage 5
 
OT-34-WAY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,096
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

vrei sa iti explic?
ok
de suruburile din bara si aripa dreapta spate lovita si cojita de vopsea mi-a zis la telefon, nu era problema, uite ce nu mi-a zis:
-motorul se aude mai tare decat un diesel si nu merge rotund
-tobe sparte / miros de gaze, ceea ce la euro4 nu are voie sa se intample
-relanti care oscileaza > trepidatii in masina
-macara geam sofer defecta
-aripa stanga indoita
-inchidere portbagaj nefunctionala, el zice ca stie dar la telefon nu spune
-suspensia nu e sport ca la carte, adica are doar arcuri mai joase, ca sa acopere amortizoarele terminate, adica e tare cand te apesi pe ea, dar daca mergi un metru (atat am mers cu ea) si pui frana brusc, se balanseaza ca alea americane in filmele cu politisti cand opresc, deci amortizoare neam.

si acum incep cele grave:

-portbagajul nu se inchide la linie, ci la 1 cm deasupra liniei aripii spate
-roata fata stanga are caderea deviata cu cel putin 2 cm !!!
-faruri de astra normala, adica schimbate, nu merg nici motorasele care le regleaza, si nu sunt GM
-capota schimbata, de astra normala, asta se vede la grila fata si la faptul ca pe contraaripi se vad urmele de telescoape hidraulice pt capota, iar pe capota nu
-parbriz schimbat, nici asta nu e GM
-radiatoarele zornaie
-luft-urile la capota sunt inegale stanga-dreapta
-luft-ul aripa - usa sofer e extrem de mare decat cel de pe partea dreapta

toate astea de mai sus inseamna un singur lucru: masina a fost trosnita bine si reparata prost

treaba care m-a deranjat si de care incerc sa ii feresc pe potentialii cumparatori e ca baiatul care o vinde se face ca nu are habar de astea si va cheama pana la timisoara ca el se gandeste ca daca tot bati drumul pana acolo, poate o iei

eu i-am facut oferta la 6300 in starea in care era, el nu a dat nici un pret estimativ

toate cele de mai sus sunt observate NOAPTEA fara sa merg cu masina, nici macar nu am scos-o din curte, poate daca mergeam cu ea si o vedeam ziua, gaseam mai multe

iar pt cei care vor crede ca vorbesc aiurea le spun ca am mers cu acelasi model timp de 2 ani, si stiu despre ce vorbesc.
pt mai multe informatii asupra acestei potentiale tepe, sunati la mine, adica 0722634402. eu eram atat de nervos cand am ajuns in timisoara si am vazut-o incat daca aveam pasaportul la mine, plecam direct afara sa imi iau alta


masina aia a facut razboiul, daca voua va place, cumparati-o

Last edited by OT-34-WAY; 21-11-06 at 16:25.
OT-34-WAY is offline  
Old 21-11-06, 16:56   #21
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

ce ai zis adevarat din tot: toba sparta, inchiderea de la portbagaj (care functioneaza din cheie, precizeaza), si motoru ca oscileaza usor!

iar faza cu suspensia si macara geam sofer sunt niste aberatii..
si la 8000 ai pretentii ca de una la 12.000...

esti papagal mah... dovada concreta ca nu e cum zici tuh e ca masina s-a vandut, intr-adevar nu cu 8000 ci cu 7800

bafta!
Caius TM is offline  
Old 21-11-06, 17:00   #22
OT-34-WAY

Stage 5
 
OT-34-WAY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,096
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

macaraua la geam nu merge in firea ei, zici ca iti crapa geamul in usa, iar alea nu sunt oscilatii usoare, e ca un diesel vechi, iar tu esti un magar ca eu am vb frumos cu tine si nu am vrut sa detaliez din prima ce jaf de masina ai, eu zic sa imi multumesti ca nu te-am lovit, la cat drum m-ai pus sa bat, sa vad masina ta "impecabila".

astept cumparatorul sa spuna ce crede.
OT-34-WAY is offline  
Old 21-11-06, 17:06   #23
OT-34-WAY

Stage 5
 
OT-34-WAY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,096
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

Quote:
Originally Posted by Caius TM View Post
ce ai zis adevarat din tot: toba sparta, inchiderea de la portbagaj (care functioneaza din cheie, precizeaza), si motoru ca oscileaza usor!
si vrei sa spui ca faza cu parbrizul capota si farurile schimbate nu e adevarata?
sau cea cu portbagajul, capota si aripa care au lufturi de dacie?
astea nu-s adevarate?
sau roata stramba de o sa trebuiasca noul cumparator sa schimbe juma de fata la masina?
si daca nu e asa, unde sunt jantele originale? iti spun eu: sparte la accident
nu a zis nimeni ca pretul nu era bun, ci doar ca tu esti pacaliciul care nu e sincer la telefon
OT-34-WAY is offline  
Old 21-11-06, 17:11   #24
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

bah omule, care parte nai inteleso cand am zis ca exact asa am luato si eu! si la faza cu batutu n-aveai de cat.. doar erati 3

oricum faptu`i consumat.. eu ti-am zis ce stiu de ea, ai zis ca vi cu unu care stie.. foarte bine, aflu si eu!

iti promit ca iti trimit sms cu nr. cumparatorului si iti zice el cum e masina!
Caius TM is offline  
Old 21-11-06, 18:20   #25
Mondeo
Extreme Racing Member

Stage 5
 
Mondeo's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,273
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

Penibil!!!!!
Mondeo is offline  
Old 21-11-06, 18:30   #26
Red_D()g

Stage 5
 
Red_D()g's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 598
Thumbs down Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

Doamne ce masina. in poza arata bine dar defapt.....
Red_D()g is offline  
Old 22-11-06, 00:28   #27
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

OT-34-WAY: bine ai facut ca l-ai dat in gat si eu am patit acum cativa ani cu unu din CT(eu venind din Craiova) care la tf mi-a zis ca are Mercedes 609 si el in realitate era 608
 
Old 22-11-06, 06:28   #28
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

Quote:
Originally Posted by alex_g View Post
OT-34-WAY: bine ai facut ca l-ai dat in gat si eu am patit acum cativa ani cu unu din CT(eu venind din Craiova) care la tf mi-a zis ca are Mercedes 609 si el in realitate era 608
deci tu chiar crezi ca eu stiam toate chestiile alea despre ea si nam zis?! e aberant sincer.. si el e un pacalici daca nu recunoaste ca am specificat si la telefon ca iam zis ce stiu de ea! dar va plac voua tiganiile astea de 2 lei

masina a plecat la arad!
Caius TM is offline  
Old 22-11-06, 07:07   #29
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

ce noroc ai avuttttttt WAY e baiat cu capul pe umeri daca eram eu te si bateam (si nu glumesc ) si imi badeai si banii de drum inapoi
ct77pia is offline  
Old 22-11-06, 08:43   #30
OT-34-WAY

Stage 5
 
OT-34-WAY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,096
Default Re: Vand Opel Astra Coupe Bertone

Quote:
Originally Posted by ct77pia View Post
ce noroc ai avuttttttt WAY e baiat cu capul pe umeri daca eram eu te si bateam (si nu glumesc ) si imi badeai si banii de drum inapoi
nu e vorba de bani; e vorba de cei 1100 de km dus-intors si de toate radarele luate
e vorba de oboseala si de nervii pe care mi i-am facut acolo

si e vorba ca suntem intr-o tara cu oameni de cacao, eu nu am comentat la pret pana sa o vad, m-am dus cu toti banii la mine, iar apoi, aici, nici macar nu am pus in lista de aspecte negative ale masinii pe cele pe care deja le stiam de la telefon, adica suruburile din bara, aripa lovita si cu chitul sarit pe dreapta spate si jantele de tabla, care mi-au fost prezentate ca fiind cea mai mare problema a masinii atunci cand am intrebat, si nici macar nu aveam de gand sa fac lista aia, am dat initial doar un mesaj de avertizare pt potentialii vizitatori ai timisoarei, dar daca pe om l-a pus sarpele sa ma faca pacalici, am dat tot ce stiam.


zici ca masina a plecat la arad. intrebare: a si ajuns?
OT-34-WAY is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -