Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Unitati de bord si surse (https://forum.4tuning.ro/386-unitati-bord-surse.html)
-   -   Ce cd player sa-mi iau (https://forum.4tuning.ro/386-unitati-bord-surse/29290-cd-player-iau.html)

AXEL_SS 17-12-06 12:02

Ce cd player sa-mi iau
 
Ajutati-ma cu un sfat. As dori sa-mi cumpar un cd player cum mp3 pana in limita a 5 milioane. Ce modele ma sfatuiti, ce marci? Eu ma gandeam la un Panasonic CQC 3503 NE. Multumesc anticipat

theabsolutesound 17-12-06 13:03

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Quote:

Originally Posted by AXEL_SS (Post 664291)
Ajutati-ma cu un sfat. As dori sa-mi cumpar un cd player cum mp3 pana in limita a 5 milioane. Ce modele ma sfatuiti, ce marci? Eu ma gandeam la un Panasonic CQC 3503 NE. Multumesc anticipat

eu zic sa te gandesci la ceva pioneer sau alpine .....;) nu panasonic ,sony ,sau altele ....multa bafta ...

joe_infect 17-12-06 14:32

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
langa pioneer si alpine mai intra si clarionu ;)

bulu 17-12-06 20:17

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
La cate am ascultat eu , si am ascultat destul de multe am ajuns la urmatoarele concluzii:
Daca iei amp pioneer e foarte bun pentru ca are multe setari, ampul lui intern suna bine dar nu cel mai bine.Oricum nu ai cine stie ce setari la un pioneer de 5 mil.
Amp intern al HU cel mai bine suna la clarion , dar nu e la fel de complex la setari ca pioneer.
Panasonicul suna cam intzepat si nu prea e pe gustul meu.
Alpine mi se pare ca ampul intern suna destul de prost la volume mai mari.
Daca asculti mai incet e ok, cum ridici putin volumul mai tare incepe sa distorsioneze.
Daca as avea 5 mil cred ca as lua clarion dxz368 :).

Zaheyu 17-12-06 20:35

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Eu cred ca trebuie sa mai tii cont si de alte chestii cum ar fi nr de iesiri, intrare, telecomanda. Pt volum mare oricum o sa recurgi la statie.

GYM 17-12-06 20:48

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Bulu...ziceai ca nu ai cine stie ce setari la un Pioneer de 5 mil. As vrea sa te contrazic...ce lipseste la un P30MP ?!?! HPF, LPF, EEQ, SFEQ, Mosfet...cam ce mai vrei ?

bulu 18-12-06 00:45

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
ok scuze pasta nu l-am vazut dar depaseste 5 mil :).Acum pe noile modele se pare ca au inceput sa bage cam ce au si cele mai de sus :).

GYM 18-12-06 11:13

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Mda...depaseste 5 mil cu 9 RON

bulu 18-12-06 16:23

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
:) , cred ca e unu din cele mai bune raport calitate pret. Daca ai amp si nu te dau banii afara din casa merita 110 %.

AXEL_SS 18-12-06 17:19

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Multumesc mult :D pt sfat intradevar e super modelul Pioneer DEH 30MP :shock: si in plus are display iluminat in albastru si butoane in rosu. Se potriveste de minune cu golf-ul meu 4. Si acolo tot albastru e bordul si acele sunt rosii:o .

AXEL_SS 18-12-06 17:25

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Am sa va anunt cand mi-l iau si cum se aude. In golf am boxele din fabrica sper sa se impace bine cu noul cd-player Pioneer. Pe viitor as vrea sa-mi pun si tun de bas. Ma gandeam la un JBL si statie JBL ca suna bine tare, duduie masina:lol: Multumiri inca odata.

aByS 18-12-06 17:44

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by AXEL_SS (Post 665984)
Multumesc mult :D pt sfat intradevar e super modelul Pioneer DEH 30MP :shock: si in plus are display iluminat in albastru si butoane in rosu. Se potriveste de minune cu golf-ul meu 4. Si acolo tot albastru e bordul si acele sunt rosii:o . Frumoasa potrivire. Si costa 5,2 mil.
Uitati-va aici: http://www.sono.ro/index.php?main_pa...roducts_id=436

Parerea mea e sa mai astepti o tzira.:!: ;)

In cateva zile apar la PIONEER modelele noi. Pe langa ca va aparea urmasul lui 30 MP, modelul 40 MP, va mai aparea si modelul 3900 MP, un model care zic eu va merita atentia.;)

Costul lui se invarte tot in jur de 500 lei. Putin peste.:-) Dar e un model 2007
SI cum ti-am zis e pe vine.;)

sergiu_cloboc 10-02-07 11:54

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Ce ziceti de marca M'N'C??? As vrea sa imi echipez masina cu M'N'C ca au preturi bune dar... :-?

saxo 10-02-07 13:44

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Quote:

Originally Posted by sergiu_cloboc (Post 741996)
Ce ziceti de marca M'N'C??? As vrea sa imi echipez masina cu M'N'C ca au preturi bune dar... :-?

Du-te la Zozo, vezi cum se aude MNC, stabilesti cu el configuratia, si-ti face si instalarea.

AXEL_SS 10-02-07 14:03

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Salutare oameni buni. Mi-am luat CD-Player ALPINE CDE 9846 RM. E super fain se aude de duduie capu chiar daca am boxele din fabrica ale masinii. Vi-l recomand si voua cu mare placere. Apline e firma mai profesionala.

sergiu_cloboc 10-02-07 18:36

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Dar ce zici... Zozo are scoruri mai bune decat aia de la reprezentanta M'N'C?

saxo 10-02-07 21:11

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Eu stiu ca MNC vinde si instaleaza in Oradea prin zozo.

Achim 11-02-07 06:40

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Quote:

Originally Posted by bulu (Post 664856)
La cate am ascultat eu , si am ascultat destul de multe am ajuns la urmatoarele concluzii:
Daca iei amp pioneer e foarte bun pentru ca are multe setari, ampul lui intern suna bine dar nu cel mai bine.Oricum nu ai cine stie ce setari la un pioneer de 5 mil.
Amp intern al HU cel mai bine suna la clarion , dar nu e la fel de complex la setari ca pioneer.
Panasonicul suna cam intzepat si nu prea e pe gustul meu.
Alpine mi se pare ca ampul intern suna destul de prost la volume mai mari.
Daca asculti mai incet e ok, cum ridici putin volumul mai tare incepe sa distorsioneze.
Daca as avea 5 mil cred ca as lua clarion dxz368 :).

exact la aceiasi concluzie am ajuns si eu...

la inceput am avut un Alpine pe masina. sistem excelent de cautare, citea majoritatea cdurile (kiar si f avariate), reda perfect muzica simpla (instrumentala, degajata) chiar si la volum mare, insa imediat cum dadea de voce si muzica mai complexa (house de ex) incepea sa amestece inalte cu medii si etc. la inceput nu mi-am dat seama pana cand nu l-am schimbat (de proba) cu un Clarion si imediat am realizat diferenta. Intr-adevar Clarionul era mult mai rudimentar insa semnalul era mult mai curat.

oricum, daca ai sistemul stock, Alpine e alegerea corecta si te va "servi" fara neplaceri (zic eu) ;)

margineanu ovidiu 11-02-07 11:28

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Quote:

Originally Posted by saxo (Post 742767)
Eu stiu ca MNC vinde si instaleaza in Oradea prin zozo.

zozo nu e singurul dealer si instalator mnc din oradea mai este un service langa gara si cred ca de ei vorbeste sergiu cloboc,scuze de offtopic....

saxo 11-02-07 14:21

Re: Ce cd player sa-mi iau
 
Nu esti off-topic. Bine ca stie omu' de unde sa aleaga.


All times are GMT +2. The time now is 20:50.

- Copyright 2026 4Tuning