![]() |
Ce parere aveti despre fetele din comunitatea 4tuning ?
am facut acest topic pt k m chinuie o intrebare "ce parere avetzi voi despre fetele care sunt pasionate de masini si intra in comunitatea voastra?"le credetzi doar tipe care vor atentie si care se lauda ca stiu multe despre masini? nuj vreau doar parerea voastra sincera:)
|
Re: c parere avetzi de fetele din comunitatea voastra
Hmmm...
fetele sunt ok de aici...sunt si unele care incearca sa para atotstiutoare dar nu reusesc ptr ca se stie...barbatul a fost dintotdeauna mai stapan pe tehnica si pe masini decat femeia... Sunt multe fete care au un cuvant de spus pe strada...dau bine in blana,sunt nebune...dar exista si reversul medaliei...multe proaste la volan :lol: Eu apreciez fetele care incearca sa intre intr-o comunitate cu membri barbati,le admir ptr curajul lor :D,dar totul este sa incerce sa progreseze...nu sa ramana la stadiul de WOW ce masina tare...cum sunt multi pusti pe forumul asta :)... Numai bine si bine ai venit in aceasta comunitate,sper sa te simti bine printre noi ;) |
Re: c parere avetzi de fetele din comunitatea voastra
da ai dreptate k barbatu e mult mai stapan ca fetele pe tehnica si masini,da asta nu inseamna k nu sunt si fete care sunt la fel,uite yo de exemplu de mica le am cu astea,pt k tata fiind mecanic auto am vazut ce si cum face,chiar schimbam si roti d la masini,cu ajutorul sau bineinteles,la 6 ani stiam toate marcile d masini(cele mai importante,k era imposibil la 6 ani s l stii p toate),unii oameni ma cred ciudata nuj d c,nu vreau sa m laud,si sa credetzi k m cred atotstiitoare,pt k nimeni nu e asa.omu' kt traieste invatza.sper sa ma primitzi cu drag in comunitatea voastra....si s m ajutatzi la nevoie.Poate knd voi face 18 ani voi intra si in vre-un crew alaturi de voi si va voi "face" la cate-o liniutza,vre-o cursa cva:):):):)
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Maria ... te astept la o liniutza cand impliesti 18 ani ,desi nu iti sugerez sa faci linii ca esti incepatoare . Fetele din comunitatea 4Tuning , sunt de treaba , acum nu le stiu pe toate dar cu cine am stat de vb ( aci pe 4tun sau mess ) mi-au facut placere sa vb . Sunt care se pricep si la motoare si la style la lookul masini , dar sunt si fete care nici macar nu stiu ce masina au .... eee nimeni nu-i perfect ... toti mai avem de invat cate ceva din viata si din tuning ! Tu esti o fata de gask de treaba ... mai vb ...
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Super tare ca stii cu ce se mananca masina...pe termeni de argou...Sunt multi de aici care nu stiu...si ptr o fata sa stie asemenea lucruri mi se pare super...
Tu pari o fata destul de noncomformista si nu te consider ca pe unele fete care sunt interesate de tuning numai pentru ca este la moda...am vazut multe fete care habar nu au dar se dau atotstiutoare in domeniu... A existat un club de fete care se dadeau la curse dar se pare ca s-au cam destramat,se numeau Ice Racers sau ceva de genu asta...oricum erau niste fete super de treaba... Stai linistita ca nici eu nu am 18 ani...dar cand voi face si imi voi lua carnet,te voi suna :lol: Am obs ca fetele se pricep destul de bine pe partea de styling...am auzit niste pareri despre unele masini chiar super obiective de la unele fete...am vazut si multe recomandari foarte ok... Bine ai venit inca odata...;) |
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
merci mult Orlando!s stii k nici eu nu le stiu pe toate,da fak eforturi s invatz cat mai multe:).d'abia astept s m dau.......
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Aveti dreptate! fetele se pricep mai mult la partea de styling :-) (daca se pricep).
Pe mine,personal, ma pasioneaza domeniul si de vreo 2 ani incoace pun intrebari mereu cand am ocazia si asa a reusit sa invat multe. In ceea ce priveste motoarele, stiu cu ce se mananca, dar nu sunt in masura sa dau sfaturi! Sunt altii mult mai priceputi decat mine(de la care am invatat si eu,la randul meu). Astept alaturi de voi sa vad ce pareri mai are comunitatea :p |
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Quote:
Eu unu nu am observat ca este vreo fata care sa intre numai sa vrea atentzie ... Chiar sunt si ele pasionate de fenomenu asta,tuningului si al automobilismului... La cat mai multe gagici pe forum...va recomand la totzi useri 4Tuning.RO sa faceti cont prietenelor voastre. Unele stiu mai multe decat noi despre masini ...atzi ramane surprinsi poate ;) Eu personal cunosc "cazuri" Bafta mariaone_1!!!! Si sper sa te acomodezi repede cu baietzii si cu regulile forumului!!! |
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
sunt o gramada pe forum .. o parte care au si pictoriale :D ... asa .. sunt si o gramada care ne delecteaza cu prietenele lor .. si tot asa ... in general o parere buna .. de ce sa zic o parere proasta .. k ash fii rau ... daca isi vad de treaba totu e ok ;)
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Cuvinte frumoase ... fete frumoase ... pei mai asteptam pareri pro si contra ...
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
E bine ca mai sunt si fete.. care vor sa invete ceva.. :) Am observat ca sunt destule fete care posteaza pe forum ..si probabil ..sunt multe care doar il urmaresc..ar fi bine sa existe cat mai multe pasionate de masini..si chiar daca nu ai treaba cu masinile ..daca citesti forumu` tot iti intra in cap ceva , inveti sa faci ceva :P Sunt fete chiar active p forum` si asta e un lucru bun ..:P Sa vedem daca mai exista pareri..
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Quote:
Ai dreptate si cred ca stiu si eu unul din acele "cazuri" cand zici asta "Unele stiu mai multe decat noi despre masini". |
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
kestia asta e kiar interesanta...:))
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
nu mi-am facut o parere k nu am stat la discutzii cu niciuna dar cred ca ar trebui sa va respectam p toate (asta ar trebui sa fie valabil pt totzi baietzii). bravo si 'keep up da good work'
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Quote:
cit despre comunitate - baietii din club (Alba Iulia) sint super - m-au primit fara sa li se para nimic ciudat si putem fi buni prieteni |
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Ce sa zic fetele inca sunt la inceput pe forum nu au multe posturi dar unele chiar sunt interesate de fenomen. Atata timp cat nu incep cu figuri si impresii totul este ok. Bine ai venit in comunitate si un sfat: lasa liniutele drifturile si toate alea pt mai tarziu fa un an de experienta vreo 10.000 de km si mai vorbim apoi. Pana atunci succes la examenu pt sc de soferi cand o sa il dai
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
care fete? :lol:
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
alea putzine. si desi is putzine alea care is pe forum ... is super ok
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Multumim, dragutilor! ;)
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
interesant topic :woowoo:
multumim baietilor pt cuvintele frumoase:D |
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Si cand te gandesti ca era la moda prin 2006 ... :rolleyes:
In orice caz, au inceput sa apara si "fete" sau fete care au niste posturi cam dubioase. Pot nota cateva persoane super interesante cu care mi-a facut multa placere sa discut: -Bea -Clau -Pheerya (dar o stiam dinainte de 4tuning...) -Sasha -Magos |
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Las` ca eu am aflat de 4t in 2005, cand incepusem sa ma uit pe diverse threaduri... si prin 2006 m-am gandit sa imi fac si eu cont ca mereu vroiam sa postez cate ceva si nu aveam cum altfel! :p
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Quote:
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
ms frumos mustang!:-)
Quote:
si din cauza asta nu a ajuns,si nici nu o sa ajunga niciodata sa fie pe forum masina mea,care daca ma ajuta sefu' de sus,va fi prima dintre semenii ei din Ro,care va fi modificata cap-coada!;) |
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
2 Attachment(s)
Quote:
sint convinsa ca inca mai sint destui care comenteaza dar am o masina care a iesit asa cum am visat si sint fericita ca am lucrat la ea asta a fost evolutia pe durata de un an - asa ca nu imi pare rau ca nu am luat in seama rautatile unora |
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Misto masina CED. sunt curios la ce ai lucrat?
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Quote:
Ontopic:
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Quote:
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Quote:
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Quote:
aolooo esti duuus :!: :!: :!: sa vezi injectii acum =)) |
Re: Ce parere aveti despre fetele din comunitatea 4tuning ?
Bravo CED imi place ca te implici si a iesit bine masina. Succes cu ea in continuare
|
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Quote:
nu as putea sa zic ca sunt descurajata.doar pur si simplu nu vad rostul sa ma enervez eu,din cauza ca unii au ca prioritate sa faca sa se simta buricul pamintului... cum ai zis si tu,daca esti OM(in sensul adevarat al cuvintului) cei care sunt aproape te sustin...asa am patit si eu! am norocul sa fiu acceptata,si ajutata la max de baietii de aici.mai mult nici nu cred ca imi doresc.;) |
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Quote:
Despre fetele din comunitate.... desi sunt multe :D , nu stiu despre toate Quote:
so.. parerea mea.: bea69 femeia care spune pe fatza totul >:D<:-* , ce m-as fi facut fara tine :D " in trance we trust " ;) ~Ada~ , da o implicare in lumea auto , bine inchegata , cu participari la curse.., si o buna prietena.., tune_AKj si clauditza team mate...NSL.. parte din familie :D Sasha .. mici divergente...anu trecut :rolleyes2 CED ..incantat de cunostinta...,:D Magos...,o fata super., care m-a uitat :-P |
Re: Ce parere aveti de fetele din comunitatea 4tuning ?
Quote:
|
Re: Ce parere aveti despre fetele din comunitatea 4tuning ?
fetele de aici le impart in 2 categorii: curajoasele, care au avut curajul si bunul simt sa posteze alaturi de noi, dar normal, fix cum gandeau ele, si impresionistele, care au postat fix cum gandeau ele....ca vor ceilalti sa auda.
pacat, ca se depuncteaza singure... nu e o crima sa nu stii, sau sa nu stapanesti toti termenii tehnici sau nu, ca nu ne-a nascut mama pe niciunul cu volanul si cheia de pais'pe in mana... |
Re: Ce parere aveti despre fetele din comunitatea 4tuning ?
Noi in club avem o singura fata momentan dar foarte curajoasa, chiar a dat rusine la niste membrii de sex masculin. O admir pentru devotament! Nick-ul ei este Khalis pentru cei ce o stiu!
|
Re: Ce parere aveti despre fetele din comunitatea 4tuning ?
Si fetele au rolul lor in acest forum si in lumea automobilistica :). Nu imi place cand barbatii le desconsidera, tocmai de aceea cand vad ca intra o noua fata pe forum o ajut mai mult decat un barbat:oops::D. Poate fac asta din cauza caracterului meu, imi plac mai mult fetele istete si curajoase:-). Pentru mine barbat-femeie nu face diferenta pe forum :-). Tot oameni suntem:D
|
Re: Ce parere aveti despre fetele din comunitatea 4tuning ?
mie imi plac toate :lol:
|
Re: Ce parere aveti despre fetele din comunitatea 4tuning ?
Pai sunt unule care sunt pe langa subiect.. dar majoritatea au habar de ce se intampla si se modifica la masini .... :)..Sunt unele care fac ii fac de ras pe uni barbati care incearca sa se dea la liniuta la semafor.... dar sunt unele care tin de volan de parca atunci vor sa il rupa asa strang de el (care nu se stiu .. probabil sunt blonde ) . doar ca toate au momentele lor.... cand nu le tace claxonu(gura) .. glumesc... hai ca v-am pupat fetelor :)
|
Re: Ce parere aveti despre fetele din comunitatea 4tuning ?
sincer prietene...sunt unele fete de pe forum care CHIAR STIU despre masini ma mult decat stie un baiat. Daca sunt fete nu sunt si....blonde :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:52. |
- Copyright 2026 4Tuning