Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Ce imi recomandati??? (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/280946-recomandati.html)

SPooKye 02-10-11 18:22

Ce imi recomandati???
 
dispun de 2000 de euro si vreau sa imi cumpar o masina buna ce imi recomandati sa cumpar din cele 4 tipuri de masini si de ce?

5inci 02-10-11 19:08

Re: Ce imi recomandati???
 
Peugeot 206 e mai frumos ca aspect dar sa ai grija cu puntea spate sa nu aibe probleme.

SPooKye 02-10-11 19:09

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by 5inci (Post 4619851)
Peugeot 206 e mai frumos ca aspect dar sa ai grija cu puntea spate sa nu aibe probleme.

un sfat bun..mss:)

AlexandruHD 02-10-11 19:22

Re: Ce imi recomandati???
 
Iti recomand Golf 3, deoarece este o masina comuna pe strazile patriei deci gasesti piese peste tot . As alege e30 dar daca nu gasesti una bine intretiunta, varsta isi va spune cuvantul.

5inci 02-10-11 19:27

Re: Ce imi recomandati???
 
Numai din masinile prezentate mai sus esti dispusi sa cumperi?

SPooKye 02-10-11 19:35

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by 5inci (Post 4619913)
Numai din masinile prezentate mai sus esti dispusi sa cumperi?

da astea m-ar cam interesa...

SPooKye 02-10-11 19:36

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by AlexandruHD (Post 4619899)
Iti recomand Golf 3, deoarece este o masina comuna pe strazile patriei deci gasesti piese peste tot . As alege e30 dar daca nu gasesti una bine intretiunta, varsta isi va spune cuvantul.

asta asa e...:)ms...bmw e30 l-asi lasa la final...

lord_wader 03-10-11 16:14

Re: Ce imi recomandati???
 
mai strange vreo 500E si mai cauta si altceva daca vrei o masina mai noua, stiu pe cineva care de la 4.500E anul trecut a lasat pana la 3200E un ford focus benzina ca sa-l poata vinde. Eu zic sa nu te complici cu masini de 15-18 ani daca vrei masina buna cum spui. Daca vrei ceva de plimbat de colo pana colo si sa nu iti pese de ea alege golful

KAY_ 03-10-11 16:40

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by SPooKye (Post 4621804)
nu asta as-i vrea...am zis din cele 4...astea sunt modele de imi plac ...

Cam greu sa gasesti din masinile enumerate de tine una buna la 2000 E . F adevarat ce ti a spus si colegu lord_wader , mai pui niste bani si iei una mai noua dar si acolo e loterie ..sau Nissanu meu care tie nu ti place :lol:

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1171395087

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...5&d=1247870490

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1247870490

SPooKye 04-10-11 08:33

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by lord_wader (Post 4621830)
mai strange vreo 500E si mai cauta si altceva daca vrei o masina mai noua, stiu pe cineva care de la 4.500E anul trecut a lasat pana la 3200E un ford focus benzina ca sa-l poata vinde. Eu zic sa nu te complici cu masini de 15-18 ani daca vrei masina buna cum spui. Daca vrei ceva de plimbat de colo pana colo si sa nu iti pese de ea alege golful

mda...

SPooKye 04-10-11 08:35

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by KAY_ (Post 4621881)
Cam greu sa gasesti din masinile enumerate de tine una buna la 2000 E . F adevarat ce ti a spus si colegu lord_wader , mai pui niste bani si iei una mai noua dar si acolo e loterie ..sau Nissanu meu care tie nu ti place :lol:

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1171395087

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...5&d=1247870490

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1247870490

astea 4 sunt modelele de imi plac:)nisssan sunt si la mine in oras de vanzare la preturi mici si bune masini dar nush nu imi place mie modelul:)

SPooKye 06-10-11 17:46

Re: Ce imi recomandati???
 
upupup

AlexandruHD 06-10-11 18:16

Re: Ce imi recomandati???
 
Vad ca in semnatura ta, nu apare si optiunea Peugeot 206 :D. Daca nu te deranjeaza si nu sunt indiscret, pot intreba de ce?... In cazul unui diesel, m-as gandi serios la Peugeot. :D

SPooKye 07-10-11 17:04

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by AlexandruHD (Post 4628575)
Vad ca in semnatura ta, nu apare si optiunea Peugeot 206 :D. Daca nu te deranjeaza si nu sunt indiscret, pot intreba de ce?... In cazul unui diesel, m-as gandi serios la Peugeot. :D

pentru ca asta ar fii o ultima varianta...dar nush daca gasesc pana in 2000 peugeot:-?daca ai tu aratai link,poze...

cata_golf 14-11-11 09:33

Re: Ce imi recomandati???
 
i-ati astra f diesel,da-le drq de golfuri ca e plin de ele...

lord_wader 14-11-11 11:20

Re: Ce imi recomandati???
 
si de astre f nu e plin :D
practic invazia masinilor diesel sh in Romania a inceput in anii 95-96 cu Astra f caravan si combi + Vw. In acele vremuri (cand majoritatea dintre noi circulau cu dacii) in mintea mea asta reprezenta dieselul: astra caravan si golful. Rar vedeai cate un mercedes diesel sau cate un ford. Acum sunt atat de multe incat nu le mai vrea nimeni.

SPooKye 14-11-11 14:01

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by lord_wader (Post 4713236)
si de astre f nu e plin :D
practic invazia masinilor diesel sh in Romania a inceput in anii 95-96 cu Astra f caravan si combi + Vw. In acele vremuri (cand majoritatea dintre noi circulau cu dacii) in mintea mea asta reprezenta dieselul: astra caravan si golful. Rar vedeai cate un mercedes diesel sau cate un ford. Acum sunt atat de multe incat nu le mai vrea nimeni.

corect...cel mai bine ma axez pe un matiz...ieftin...pana in 2000 de euro il iau full...geamuri electrice,AC....etc...plus de asta consum mic...si nu imi trebuie mie viteza si figuri...:-j sa am cu ce ma deplasa...pana la servici...etc...

cata_golf 14-11-11 14:33

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by SPooKye (Post 4713618)
corect...cel mai bine ma axez pe un matiz...ieftin...pana in 2000 de euro il iau full...geamuri electrice,AC....etc...plus de asta consum mic...si nu imi trebuie mie viteza si figuri...:-j sa am cu ce ma deplasa...pana la servici...etc...

prea mic matizul....mai bine cauta un fiesta ;)

andi_cimpean 16-11-11 22:09

Re: Ce imi recomandati???
 
Vrei ceva mai nou şi cu design frumos?

Alege 206-le. Cu micile lui hibe, chiar este o maşină frumoasă!

Dacă vrei o maşină mai bulletproof (rezistentă) dar vechiuţă?

Mergi cu încredere pe Golf III!

SPooKye 17-11-11 14:06

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 4719524)
Vrei ceva mai nou şi cu design frumos?

Alege 206-le. Cu micile lui hibe, chiar este o maşină frumoasă!

Dacă vrei o maşină mai bulletproof (rezistentă) dar vechiuţă?

Mergi cu încredere pe Golf III!

eu ziceam un matiz...unii zic ca e mica...dar sa imi fac treaba cu ea...sa ma duc de acasa la servici sau mai stiu eu pe unde...:-?motor mic...consum mic...piese ieftine...fata de alte masini...

SnoWe 17-11-11 14:17

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by SPooKye (Post 4720715)
eu ziceam un matiz...unii zic ca e mica...dar sa imi fac treaba cu ea...sa ma duc de acasa la servici sau mai stiu eu pe unde...:-?motor mic...consum mic...piese ieftine...fata de alte masini...

Eu unu zic ca matizul il cam ia "vantul" . Intradevar e o masina micuta care poate fi parcata mai peste tot deci ar fi un mare plus la cancerul parcarilor din Bucuresti ! Golful : dap ! Il cam are tot romanul ! Mic, puternic , rezistent (calitate nemteasca) dar la banii astia gasesti golfuri cam prost intretinute ! Eu in banii astia as lua un Peugeot ! Masina cu un aspect vizual placut , consum micut si (depinde de motor) voinica !

IN CAZUL ASTA ALEGE CU MINTEA NU CU INIMA :)) !

SPooKye 17-11-11 14:24

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by SnoWe (Post 4720739)
Eu unu zic ca matizul il cam ia "vantul" . Intradevar e o masina micuta care poate fi parcata mai peste tot deci ar fi un mare plus la cancerul parcarilor din Bucuresti ! Golful : dap ! Il cam are tot romanul ! Mic, puternic , rezistent (calitate nemteasca) dar la banii astia gasesti golfuri cam prost intretinute ! Eu in banii astia as lua un Peugeot ! Masina cu un aspect vizual placut , consum micut si (depinde de motor) voinica !

IN CAZUL ASTA ALEGE CU MINTEA NU CU INIMA :)) !

mda...dar nush daca mai gasesti tu peugeot in 2000 de euro care sa se tina bine...poate vreo caruta...cu sigla asta...plus de asta daca o gasesti poate o iei neinmatriculata si dupa altii bani ca sa o inmatriculezi...si ajung pe la 5000 de euro...cu totul...eu vreau pana in 2000 sa iau o masina inmatriculata...ca mai mult nu dispun...si nu fac eu imprumut in banca sau alte chestii...

cata_golf 17-11-11 14:26

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by SPooKye (Post 4720751)
mda...dar nush daca mai gasesti tu peugeot in 2000 de euro care sa se tina bine...poate vreo caruta...cu sigla asta...plus de asta daca o gasesti poate o iei neinmatriculata si dupa altii bani ca sa o inmatriculezi...si ajung pe la 5000 de euro...cu totul...eu vreau pana in 2000 sa iau o masina inmatriculata...ca mai mult nu dispun...si nu fac eu imprumut in banca sau alte chestii...

eu nu cred ca taxa de inmatriculare la un peugeot 206 pe benzina e 3000 de euro.Mai mult de 500-600 de euro nu cred ca te duce cheltuiala cu inmatricularea...

SnoWe 17-11-11 14:33

Re: Ce imi recomandati???
 
Quote:

Originally Posted by SPooKye (Post 4720751)
mda...dar nush daca mai gasesti tu peugeot in 2000 de euro care sa se tina bine...poate vreo caruta...cu sigla asta...plus de asta daca o gasesti poate o iei neinmatriculata si dupa altii bani ca sa o inmatriculezi...si ajung pe la 5000 de euro...cu totul...eu vreau pana in 2000 sa iau o masina inmatriculata...ca mai mult nu dispun...si nu fac eu imprumut in banca sau alte chestii...

http://peugeot.anunturi-auto.4tuning...-10538894.html

http://peugeot.anunturi-auto.4tuning...-10605149.html (partea naspa : nu e inmatriculata si are volanul pe dreapta) .

Dar daca dai un "sarci" mai amanuntit poti gasi ceva bunicel in banii astia :-? !

johnblack5410 14-09-12 08:38

Re: Ce imi recomandati???
 
mda...dar nush daca mai gasesti tu peugeot in 2000 de euro care sa se tina bine

JunKer_hP 18-09-12 22:54

Re: Ce imi recomandati???
 
Peugeot 206 masina perfecta pt oras
Opel Astra F totusi poate gasesti si astra g care e peste 206
Golf III prea vechi
BMW e30 consum mare , anii 80 ( eventual pt, distractie daca mai ai o masina)


Per total peugeot-ul parerea mea , mai nou , design mai modern si tehnologie mai noua


All times are GMT +2. The time now is 15:45.

- Copyright 2026 4Tuning