![]() |
EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
3 Attachment(s)
Concursul va avea loc la Brasov...la sediul ITC(International Trade Center) in zilele de vineri si sambata adica 1-2 Decembrie 2006.
Taxa de inscriere pentru SQ 100RON Taxa de inscriere pentru ESPL 100RON Taxa de inscriere pentru SQ+ESPL 150RON! aici puteti: -gasi afisele ... -fisele de inscriere... -mai multe date!!!!! |
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
cam maricica taxa de participare, avand in vedere faptul ca la drobeta a fost 60, wha` the f.... , tot ma bag chiar daca ma strange rau de tot portofelu!!!
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Quote:
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
super ...eu o sa fac parte din galerie...yupiiii;)
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Quote:
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
poate sa fie gata si maine....dar daca n-am ce pune in ea...;)
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
bwahahahh! apar intr-o poza de pe poster!
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
declar ca ma voi prezenta cu 2 masini pentru aceeasi grupa! 4w spl
1. Dacia 1300 din 74 (probabil va fi cea mai veche din concurs) 2. Golfu lui Blondu care va mai fii cu siguranta prezent la eveniment si nu este inscris pe forum? szr? vali ccv? mladin? altcineva? |
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Prezent..............doar ca vizitator:cry:
si poate in galerie daca ma primiti!!:-) |
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Pregatitiva...sambata se face lansarea primei jumatati de proiect...restu`...la EMMA!!!! ;)) :twisted: :twisted: :twisted:
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
we r waiting ... ;))
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Absolut toti competitorii, indiferent de Sectiune, Categorie, vor primi o diploma care confirma prezenta la aceasta competitie, scorul obtinut si locul ocupat.
Ocupantii locurilor I, II si III vor primi diploma insotita de cupa. Sa vor acorda din nou diplome pentru: BEST SOUND / BEST INSTALLATION / BEST OF SHOW SYSTEM Absolut toti competitorii la aceasta Etapa vor primi gratuit, CD-urile pentru SQ si ESPL, editia 2007! Deasemenea, ocupantii locurilor I, II si III vor primi si un premiu surpriza |
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Daca mai sunt locuri in galerie....puteti conta si pe mine!
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
salutare tuturor. nu-mi dati in cap, va rog, dar spuneti-mi si mie de ce anume e nevoie (minimul necesar) ca sa particip si eu la concurs. probabil la sq ca la spl nu am cu ce. sau care sunt categoriile....eu sunt incepator. nu vin cu sistemul stock in niciun caz dar nici cu cine stie ce avioane...multumesc anticipat tuturor.
si daca se poate un program mai exact...cand anume e concursul (in care din zile), daca e si vreo verificare inainte de concurs sau ceva de genul asta ca ma indoiesc ca voi putea veni in ambele zile... multumesc si bafta tuturor! |
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
concursul se desfasoara in decursul a doua zile (1-2). in prima zi se face jurizarea masinii, puctarea ei si in a doua zi masurarea decibelilor sau claritatea sunetului. la sq e relativa treaba! tb sa ai ceva sa sune extrem de bine!
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
prezent ;) .....cum sa lipsesc de la asa ceva :D ..
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Quote:
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
nu se stie...urmareste forumul
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Radu Blondu...ce ziceti???? se aud frumos PIONEERULRILE pe statia JBL???arr...;)))
PS: Era numai la JUMATE statia si Bas-u la minim;)) Stati sa bag si POLK-urile :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: |
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Asa ca idee...cine se baga la SQ sau SPL la EMMA???ce masini si ce soferi :D:D:D
............................ Eu-Skoda Octavia Radu-Dacia 1300 Blondu-Golf Bogdan -Skoda BML Alex-Golf(MANSOUND) ............................ |
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Quote:
-POWER RMS AT 4OHMS :125X2 -POWER RMS AT 2OHMS :190X2 Cre ca ai vise cu 260RMS .....;) |
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Deci voi va duelati care are mai multi watt...126 eu am 142..ba nu 240..stai ca volumul era la 14 din 38...loudnessul era off...eu am 1 amplif tu ai 2................................................s i mergeti la EMMA???
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Quote:
oricum alpine ala nush daca stie mai multe decat ala al meu...daca stie as fi curios sal vad si sa vad ce reglaje are...;))) in fine...ne duelam la EMMA;)) |
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Quote:
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
se stie programul exact? adica orele la care se intampla concursul in cele doua zile? ca s-ar putea totusi sa fie o sansa sa ajung si eu :D
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Quote:
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
nu prea mai am :)) vreau tare mult sa vin si in cazul in care o sa se poata o sa ma dau destul de tare peste cap pt asta. si as vrea sa aflu cat mai repede ca sa imi pot planifica toata treaba cat mai bine. oricum...o sa astept cuminte detalii noi :) ar fi prima mea participare si sunt tare curios cam pe unde se afla sistemul meu actual caci eu sunt foarte multumit de ce aud in masina.
|
Programul!
Programul de desfasurare a etapei este urmatorul:
Vineri Incepand cu ora 9:00 se deschide accesul in sala pentru masinile care vor fi prezente din aceea dimineata. Incepand cu ora 10:30 se va deschide accesul pentru vizitatori. Toata ziua va fi dedicata promovarii brand-urilor care se regasesc in sistemele audio ale masinilor expuse. Deasemenea 2 proiectoare vor fi folosite, pentru a prezenta evenimente EMMA desfasurate in Rusia, precum si Sinsheim, IFA Berlin 2006… si bineinteles EuroFinala EMMA de la Bern. Pentru a crea o atmosfera cat mai placuta, vom organiza un concurs… urmand exemplul EMMA Germania. Pana la ora 14:00 se va completa un formular in care se se vor da raspunsuri la intrebari formulate din domeniul sistemelor audio auto, dupa care se va introduce intr-o urna. Se vor alege 4 candidati, in urma verificarii rezultatelor si tragerii la sorti, in cazul in care vom avea mai multe formulare cu raspunsuri corecte. Cei patru concupenti vor trebuii sa sustina subwoofer-erele la inaltimea umerilor, cu mainile intinse, pentru o durata cat mai mare in limita a 10 minute. Castigatori vor fi 2, de fiecare data si anume aceia care vor reusi sa obtina timpul cel mai bun. La acest concurs vor participa vizitatorii, premiile constand in subwoofer-e 12inch. In acelasi timp se va realiza inregistrarea masinilor in Competitie. Fiecare competitor va fi rugat sa prezinte sistemul audio pe intreg parcursul zilei acelora care doresc informatii referitoare la modul in care a fost conceput si realizat. Sambata: Incepand cu ora 9:00 se va deschide accesul pentru competitorii care vor veni in aceasta dimineata. Accesul si inregistrarea va fi posibila numai pana in ora 10:30 Incepand cu ora 11:00 se va incepe arbitrarea masinilor, bineinteles incepandu-se cu sectiunea Sound Quality. 15:00 Sectiunea ESPL, masurarea presiunii acustice. 17:00 Festivitatea de premiere. 19:00 Incheierea programului. Alaturi de noi vor fi prezenti International Head Judge-ii din Bulgaria, 2 persoane, care vor arbitra alaturi de arbitri romani. D-na Sabina Cravero, EMMA South-East Supervisor, a fost de asemenea invitata. |
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
salutare!....pt vizitatori.....costa??
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
am sa incerc sa vin si eu.apropo stie cineva cat e un bilet constanta-brasov?? sau cat fac cu microbuzul??
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Quote:
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
Quote:
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
mai bugetu meu nu prea e o problema,e naspa situ ala de la autogara dar o sa ma duc si eu sa mai informez.trece prin bucuresti.ruta ct-bv trece prin b??vreau si eu nr. de tel la cineva din brasov,sa ma indrume cand ajung
dak am autocar plec ,joi seara daca nu vineri.cu cazarea cum fac??,hoteluri ceva>?? |
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
am gasit in sfarsit un autocar:pleaca la 6.30 din ct,soseste la 15,pretul este de 350lei,problema este cu cazarea,hoteluri ceva?cei din brasov punetima si pe mine la curent va rog.multumesc;)
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
prezent la sq, sambata dimi k vin din oradea
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
hm....vad ca multa lume vine la sq....incep sa imi fac griji....si-asa nu am eu cine stie ce sistem....dar daca eram singur macar aveam si eu sansa la putina glorie :)
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
scuzati-ma dar nu am avut timp si as vrea si eu sa stiu la ce ora este.multumesc!
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
programul este cu o pagina in urma ...
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
tu cu ce masina vii????
|
Re: EMMA etapa2/2006 1-2 Decembrie 2006
am si yo o intrebare... cat e intrarea ????
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:04. |
- Copyright 2026 4Tuning