Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/25557-prioritatea-dreapta-vs-priotitatea-smecher.html)

br01tim 19-10-06 22:23

Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher
 
bai fratilor bucuresteni explicati-mi si mie cam cum sta treaba asta cu condusul prin Bucuresti!eu sunt de loc de prin Braila,dap Braila aia de care auzic in fiecare zi la stiri dar tot sunt nelamurit cu traficul asta de prin Buc!parca in Bucuresti e valabil alt cod rutier!am si eu un an de cand conduc prin Bucuresti dar in ultimul timp deja ma gandesc sa ma las de condus!acum cateva zile intru intr-o intersectie(eu eram in dreapta)si unu trebuia sa ne acorde prioritate insa ne taie fata ca si cum nu am fi existat.la semafor las geamul si il intreb:"bai frate cum e cu priritatea de dreapta?"la care el:"ce bah eu am prioritate de smecher!"sa inteleg k ala care e mai tare in claxon are si prioritatein trafic?poate nici io nu sunt sfant pe sosea daca dc vad rosu la semafor ma opresc nu ca altii care "ciupesc" rosu si dau peste tine care treci pe verde!probabil sunt eu doar taran din provincie si poate peste inca vreo 6 luni totul o sa mi se para si mie normal!asa ca astept lectii de sofat smechereste de la tovarasii din Bucuresti!
acum serios ce le facem astora oameni buni?cum sa ii cumintim ca Doamne Fereste sa dai peste un prost ca asta!am mai vazut pe la TV si tot ei scapa fara nimic.
voi ce parere aveti?conducem agresiv sau ne respectam intre noi in trafic?

Cosmin255 19-10-06 22:58

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Il las sa treaca pe "grabit".Viata mea are prioritate!...sau mai bine zis , masina mea nu trebuie sa sufere datorita unui dobitoc....

Race 19-10-06 23:14

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
De un an in Bucuresti ar trebui sa stii ca prioritatea de dreapta nu exista,la fel cum in provincie nu exista oglinda laterala dreapta pentru asigurare.Daca nu vrei sa umbli pe la asigurari,te asiguri si din stanga.

Solutii ai destule.Cea mai buna e sa nu disperi pentru cele 5 secunde pe care le pierzi,sa realizezi ca ala e doar un idiot si sa-ti vezi de treaba.Alternativa ar fi sa te certi cu toti dobitocii,sa te iei si la bataie cu unii (pe astia ar trebui sa-i alegi in functie de inaltime,greutate si muschi :D ),si sa nu rezolvi absolut nimic.In cazul in care aplici ultima metoda,vezi ca amenda pentru provocare/participare la scandal e 2-10 milioane,iar plimbarea la sectie nu e prea placuta.In cazul in care nu te simti confortabil cu violenta fizica,poti achizitiona un pistol cu gaze/bile pentru suma modica de 8-16 milioane ROL.Alta solutie ar fi sa treci cand ai prioritate indiferent de consecinte,dar asta inseamna ca o sa tot umbli prin service-uri ca sa-ti repari masina (fiind in oras nu se pune problema ca risti sa te accidentezi).

Faza cu "eu am prioritate de smecher" a fost sa te intimideze si sa-ti inchida gura.Ceea ce pare sa fi reusit din ce spui tu.

Cea mai buna solutie e sa te asiguri si din stanga,sa-l lasi pe idiot sa treaca daca vezi ca e hotarat,si sa treci mai departe cu 10 secunde mai tarziu decat era normal.

steaua23 19-10-06 23:52

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
pai ... de multe ori in bucuresti ... galbenu e verde ... si rosu galben =)) ...

@race: ai perfecta dreptate ... in provincie nu prea se asigura la depasiri si altele ... si nici nu merg cu farurile aprinse (aia cu dacia) pe timp de noapte ... ca deh .. comsuma bateria =))

Nautilus 19-10-06 23:53

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Daca aveai prioritate puteai sa mergi pe drumul tau si sa intri direct in el, era vina lui ca nu ti-a acordat-o. Asta a fost motivul pentru care el a fost smecher aici, ca te-a facut sa renunti la dreptul tau :D :p

~Nautilus

200SX 20-10-06 00:20

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
"Mori cu prioritatea in brate" o veche vorba din batrani..

ideea e ca nimeni nu are chef sa umble cu masina prin service si pe la asigurari chit ca prioritatea e de partea lui dar fiecare se grabeste la treba lui asa ca ... fiecare se descurca cum poate.



PS: recomand o cautare dupa stilul de condus din China... bucurestenii sunt mici copii

br01tim 20-10-06 09:56

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by Race (Post 591636)
Faza cu "eu am prioritate de smecher" a fost sa te intimideze si sa-ti inchida gura.Ceea ce pare sa fi reusit din ce spui tu.

de intimidat nu m-a intimidat dar am ramas socat de usurinta cu care a spus asta!ma asteptam sa-mi zica k se grabeste,ca avea viteza si s-a bagat repede,ca n-a vazut semnul sau alte scuze.m-a socat tupeul maxim,adik cum de mi-am permis eu sa merg pe aceeasi strada cu el :)) lumea e plina de imbecili!ms ptr sfaturi.nu sunt incuiat la cap,ii las pe unii sa treaca prin fata mea,le fac semne chiar eu,ii ghidez,puii mei ne intelegem intre noi,ca doar n-ai muri daca franez putin si-l las si pe unu sa treaca DAR in cazul asta aveam viteza prea mare si aveam si prioritate deci nu aveam motiv sa cred k diliul ala o sa se bage!ne faceam masinile praf dar el era relaxat :)ma rog mai am multe de invatat!ms pt sfaturi

Morro 20-10-06 10:02

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
aveam pana de curand placerea sa trec zilinic printr-o astfel de intersectie nesemnalizata, unde, nu stiu de ce, cei care veneau pe una dintre strazi aveau impresia ca au prioritate ... si de fiecare data intram cu piciorul pe frana si viteza redusa acolo .... mai de curand au pus cedeaza trecerea pentru exact strada aia pe care exista impresia ca e prioritate .... si eu intru exact la fel in acea intersectie ... am vazut deja accident acolo ... nu va bazati pe prioritatea de dreapta ... nu va bazati pe nici o prioritate in unele locuri ...

RaZv 21-10-06 06:07

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK (Post 591608)
Il las sa treaca pe "grabit".Viata mea are prioritate!...sau mai bine zis , masina mea nu trebuie sa sufere datorita unui dobitoc....

Si eu sunt prudent in trafic, sau macar incerc sa fiu cat de poate de atent astfel incat sa pot evita anumite imprudente ale celorlalti participanti la trafic.
Obraznick...frumoasa imaginatie mai ai! Tu tii la autobuz, nu gluma!

Carbon 08-11-06 23:49

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK (Post 591608)
Il las sa treaca pe "grabit".Viata mea are prioritate!...sau mai bine zis , masina mea nu trebuie sa sufere datorita unui dobitoc....

ai dreptate viata are prioritate asa e ! :)

teddy 09-11-06 01:18

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
normal ca acord prioritate. dar sunt cateva locuri foarte prost semnalizate sau foarte inselatoare...
de exemplu cati dintre voi (cei din Bucuresti) stiu ca strada ce leaga baba novac de delea veche are prioritate fatza de BD. DECEBAL??? probabil putini, de fiecare data cand nu merg semafoarele acolo se face covor de cioburi. e doar un exemplu, dar mi se pare destul de concludent.
sa nu mai vorbim de zeci de stradute unde semnele de prioritate sunt dupa copaci, inclinate sau intoarse. aiurea!

B.v.L 09-11-06 02:21

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
odata am fost prin bucuresti si am promis ca alta data nu mai intru in calitate de sofer .. credeti`ma ca nu va invidiez deloc .. la circulatia de acolo :)

Ryan 09-11-06 02:27

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Frate pt toti astia am zis ca o sa imi cumpar un ARO si sa il ranforsez de jur imprejur cu tzeava de otel de 2 toli.. si sa ies la "agatat prin oras" dastia care au prioritate de jmeker.. Chiar cred ca ar fi distractiv sa vezi moaca la un jmeker din asta, care are impresia ca tu o sa opresti ca esti mai fraier, atunci cand intri in el si ii sifonezi un pic masina..

Ca acum tre sa ma feresc de toti dobitocii prin trafic

Fi@tz3l 19-12-06 10:56

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
asai Ryan....un ditamai bullbar..pe un ditamai hummer sau ma rog aro!in mod normal ar trebui sa ne respectam in traffic..:( ceea ce nu se intampla!oricum viata are prioritate....chiar daca ai numa a julitura pe aripa da la pol tot tresa te duci(cica mai nou la asigurari)..mai bine il las pe "grabitu" ala:chainsaw:

dexter_20 25-12-06 08:37

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Fiecare dintre noi a avut macar o data parte de un asa ceva. Ce fac:franez (ca doar nu o sa -mi indoi tabla pt un dobitoc) si incerc pe cat posibil sa il urmaresc. Daca pot sa il depasesc...ok dupa care pun frana brusc in fata lui. Asa ... ca sa vada ca roata se intoarce. Ar mai si ..."the finger" sau pur si simplu indiferenta totala. Pacat ca nu sunt politist ca altfel notam nr de inmatriculare si cand ne intalneam in alte circumstante cautam nod in papura ca sa uite el de "prioritatea de smecher"

turbojack 26-12-06 13:12

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
[QUOTE=Fi@tz3l;666993]asai Ryan....un ditamai bullbar..pe un ditamai hummer sau ma rog aro....QUOTE]



Actiuni gen Pintea viteazul...inutile.Legea trebuie sa faca ordine si nu voi participantii la trafic.
Sint foarte curios cum se vor tempera aceste conduite de smeker prin prisma noului cod rutier.Daca va fi aplicat...
Voi credeti ca in "strainezia" aia merg de fraieri si educati cu 50 la ora in localitati,etc.? Nici vorba ! Au fost educati cu legea si amenzi drastice.
In Elvetia nu vei vedea politist pe strada sau masina de patrula.Dar...camerele de supraveghere fac toata treaba.Orice greseala este penalizata indiferent daca este depasire de viteza,trecere pe rosu,neacordare de prioritate.
In occident ,no car = no job. Si nu te prea joci cu asa ceva.

sebaaa 06-01-07 23:36

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
stati linistit..knd vine vorba sa schimbi banda si sa nu semnalizezi..si in bucuresti avem destui..
unii in nesimtire chiar..una e knd esti chiar SINGUR PE TOT DRUMU, si tot semnalizezi..pe knd altii , doar fiindca au ei ditai suv-ul schimba benzile dupa bunul plac..
si cu prioritatea de dreapta..da clar..inca un exemplu de bucuresti.. knd nu merg semafoarele la plaza (bd timisoara) pe la pranz ..cam asa ..iese acolo o nebunie..nu vrei sa fii nici pieton nici sofer k te doare capu acolo..si pt politisti cred k o fi naspa.. numa astia cu tramvaiul (watmanii ) sunt avantajati..pe ei ii doare undeva vad..daca poti numi asta avantaj:P
cat despre prioritatea de "smecher" .. cine are asa ceva.. ii urez sa si-o bage undeva, k intr-o zi, chiar knd merge el pe un drum pe unde are el prioritate pe bune..si se da si el smecher k deh..are dacie pe gaz si asculta manele la maxim..sau nu neaparat asa..poate are un suv scump , cu geamuri fumurii cat cumprinde, o sa se intalneasca cu inca unu kre are si el prioritate de la mama lui k i-a luat ta-su sosea.. asta le urez celor cu prioritate de smecher..sa se intalneasca cu toti si sa circule cu prioriatatea lor in service sau mai rau..cu picioarele inainte K SUNTETI PERICOL PUBLIC BAA!
nu sunt io dupa litera legii 24-7..dar prioriatea de dreapta rulz k sa zic asa.. adik are logica , ce dreq.. daca tot aveti voi prioritate.. de ce nu treceti mah la trecerile la nivel fara bariere knd sunt aprinse semnalele luminoase cu cadenta lenta si semnalele sonoare ,eh? ..ce dreq.. vine trenu? ..si ce daca?..sunt saraci sunt fraieri..umbla cu cfr-u ..tu esti chiar smecher..te-ai realizat in viata ..ai o masina si esti mandru de ea.. trenul..o sa opreasca, k nu se pune el cu tine..baga-te smechere inainte! ..nu fii fraier k noi sa astepti trenul..asta e ..noi nu ne comparam cu tine si prioritatea ta..

DaBotta 07-01-07 20:18

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by sebaaa (Post 687976)
stati linistit..knd vine vorba sa schimbi banda si sa nu semnalizezi..si in bucuresti avem destui..
unii in nesimtire chiar..una e knd esti chiar SINGUR PE TOT DRUMU, si tot semnalizezi..pe knd altii , doar fiindca au ei ditai suv-ul schimba benzile dupa bunul plac..
si cu prioritatea de dreapta..da clar..inca un exemplu de bucuresti.. knd nu merg semafoarele la plaza (bd timisoara) pe la pranz ..cam asa ..iese acolo o nebunie..nu vrei sa fii nici pieton nici sofer k te doare capu acolo..si pt politisti cred k o fi naspa.. numa astia cu tramvaiul (watmanii ) sunt avantajati..pe ei ii doare undeva vad..daca poti numi asta avantaj:P
cat despre prioritatea de "smecher" .. cine are asa ceva.. ii urez sa si-o bage undeva, k intr-o zi, chiar knd merge el pe un drum pe unde are el prioritate pe bune..si se da si el smecher k deh..are dacie pe gaz si asculta manele la maxim..sau nu neaparat asa..poate are un suv scump , cu geamuri fumurii cat cumprinde, o sa se intalneasca cu inca unu kre are si el prioritate de la mama lui k i-a luat ta-su sosea.. asta le urez celor cu prioritate de smecher..sa se intalneasca cu toti si sa circule cu prioriatatea lor in service sau mai rau..cu picioarele inainte K SUNTETI PERICOL PUBLIC BAA!
nu sunt io dupa litera legii 24-7..dar prioriatea de dreapta rulz k sa zic asa.. adik are logica , ce dreq.. daca tot aveti voi prioritate.. de ce nu treceti mah la trecerile la nivel fara bariere knd sunt aprinse semnalele luminoase cu cadenta lenta si semnalele sonoare ,eh? ..ce dreq.. vine trenu? ..si ce daca?..sunt saraci sunt fraieri..umbla cu cfr-u ..tu esti chiar smecher..te-ai realizat in viata ..ai o masina si esti mandru de ea.. trenul..o sa opreasca, k nu se pune el cu tine..baga-te smechere inainte! ..nu fii fraier k noi sa astepti trenul..asta e ..noi nu ne comparam cu tine si prioritatea ta..

vaiii da bine am putut rade la faza cu trenu =)) =)) =)) ,aici cam ai dreptate , sunt foarte multi nesimtiti in trafic , eu sunt din Oradea , dar pot sa zic ca deja si aici se circula infernal. In orele de varf de la Lotus pana in Rogerius iti ia si peste 1 ora sa ajungi , plus faze cu schimbat de benzi fara sa semnalizeze o gramada :) eu in curand ma apuc de scoala de soferi si deja mi groaza de orasu asta :D

Alfa_band 09-01-07 09:00

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Hai sa va povestesc o faza...pe un drum cu o banda + linia de tramvai mergeam in spatele unei cucoane ,dau semnal ma bag in depasire cand ajung cu botul masina in dreptul usii fata femeia trage brusc stanga sa intre in mine.Franez evit f aproape un accident dupa care incerc si de data asta reusesc .Cand trec pe langa ea a 2 oara o si claxonez pe vaca sa stie ca e cineva langa ea .Dupa ce trec de ea femeia se pune cu flasuri pe mine.
Enervat fiind la culme o opres ma duc pana la ea si o intreb "Proast-o sti pt ce e asta(oglinda)?La care ea replica "Da' ce eu tre' sa ma uit in oglinda cand ma depasesti tu?" Faza la care am ramas blocat si am plecat mai departe.

DaBotta 09-01-07 20:21

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
HAHAHAHAHAH vai de masa =))) asa ceva nu imi vine sa cred =))

VS-99-BYE 17-01-07 15:00

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Pai mi se pare normal sa-ti fi raspuns asa.Ca doar oglinda nu e ca sa te asiguri ca nu intri in cel care te depaseste. Esti culmea si tu. Oglinda o folosesc ele la altceva cu totul si cu totul mai util. Mai ales cea de pe tavan. Bye

B 68 VLD 17-01-07 19:13

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Quote:

Originally Posted by dexter_20 (Post 674068)
Fiecare dintre noi a avut macar o data parte de un asa ceva. Ce fac:franez (ca doar nu o sa -mi indoi tabla pt un dobitoc) si incerc pe cat posibil sa il urmaresc. Daca pot sa il depasesc...ok dupa care pun frana brusc in fata lui. Asa ... ca sa vada ca roata se intoarce. Ar mai si ..."the finger" sau pur si simplu indiferenta totala. Pacat ca nu sunt politist ca altfel notam nr de inmatriculare si cand ne intalneam in alte circumstante cautam nod in papura ca sa uite el de "prioritatea de smecher"

Tu-i calci frana-n fata dar daca este un tip care dupa aia te rupe cu bataia? :D In Bucuresti se merge dupa prioritatea de smecher, asta este clar. De obicei acesti tipi cedeaza cand vine un Jeep (asta in caz ca nu au si ei) , un Camion, politia, etc. Nu se poate compara traficul din Bucuresti cu alte orase pt ca este capitala tarii si sunt extrem de multe masini. Bucurestiul este oricum imbacsit de oameni din toata tara si nu se poate pune problema ca bucurestenii sunt nu stiu cum la volan, este vorba ca asa se merge la noi in tara.

Sincer mie imi place cum se merge in orasele mai mici, dar si acolo te lovesti cam de aceeasi oameni "invatati". Mergeam pe un drum national, evident aveam prioritate, iese un supozitor de Trabant de pe strada laturalnica, imi taie fata, franez ca sa nu-l spulber de pe sosea direct in cimitir, ma duc langa el, ii spun ca trebuia sa-mi dea prioritate, ca-l omoram si el imi spune ca eu sunt fraier ca el avea prioritate. Eu ce sa mai zic?! Am mai patit tot pe drum national ca babe sa traverseze la semnul care te atentioneaza ca urmeaza trecere de pietoni si cand ma opresc langa ele si le zic ele ma intreaba daca sunt chior si nu vad ca este trecere de pietoni. Pot sa scriu o carte despre intamplari de genul asta.

Psycho 22-01-07 20:41

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
io azi era sa-l fac fericit pe un taximetrist ... dar eram eu pe prioritate .. dar franezi k te gandeshti la genunchii tai .. la nas`ul tau .. etc ... deci .. viatza are prioritate ...

MARI_NSL 22-01-07 21:06

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
pai il las pe smecher sa treaca , viata are prioritate normal .

JUST-DO-IT 22-01-07 22:43

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
sfatu meu pt toti e urmatorul.....nu-ti pune mintea cu prostu ca are mintea odihnita.....prefer sa las de la mine da sa raman intreg

platon911 22-01-07 23:45

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
toti suntem "smekeri" odata sau de mai multe ori in trafic.....;-)

stuRZA 23-01-07 00:08

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
prioritate de jmeker sau de vitezoman...de racing...oricum eu tin si la masina mea...da nici sa treaca orice vultur pe langa mine si sami taie calea...

vladdaman 23-01-07 23:10

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
aici depinde daca e seara sau daca e zi...daca esti bine dispus sau nu...daca vrei sa te simti mai bine si sa faci o fapta buna il lasi si pe el sa se simta bine:D

sKija 09-02-07 19:54

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Viata inainte de toate :twisted:

platon911 11-02-07 02:32

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
de cele mai multe ori ii las sa se duk,dai draq de nebuni....da si cand imi vine!!! imi vine sa nu mai respect nici un semn.sa evadez cum s-ar zice.....ma gandesc cu groaza la inconstienta mea.....o sa realizez atunci knd oi pierde carnetu...pan acum n-am avut trb cu politia,sau vreo amenda....sofer "cuminte"...

maxcom5555 13-02-07 01:02

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
este o adevarata lupta de guerila in bucuresti... e foarte aglomerat si cu timpul ne-am adaptat si am creat propriile noastre reguli in trafic. eu m-am obisnuit de 5 ani. ma nelinisteste faptul k suntem generalizati cum k toti bucurestenii suntem la fel. eu am patit-o in brasov; un individ mi-a taiat calea si i-am spus k tre sa foloseasca semnalizarea iar raspunsul a fost : "sigur esti si tu jmecher din ucuresti" ce aveti fratilor cu noi k tot romani suntem

platon911 19-02-07 13:36

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
sunteti mai jmekeri voi astia .....si cand veneam de la munte de se creea coloana de 1 km pe sepentine....se gasea mereu un destept de Bucuresti sa depaseask coloana....k dupa aia sa nu aibe loc sa se bage ....sa-i facem noi loc si tot asa......

vladdaman 19-02-07 20:31

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
pai normal si aici intervine faza cu "sofer amabil in trafic" vezi el va baga niste avarii voi ii dati flash-uri, il injurati un pic, el zice hahahahha am scapat de 2 ore de coada...si pana mea tot el e in castig dar vb aia, toata lumea stie de astia de la ploiesti cata soferie au in sange:))

SAVYN 02-03-07 21:36

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Prioritatea de Mescher se poate lua dar mai rar... cand te distrezi asa :)) oricum imi place subiectu. Tare Bucurestiu...

alexxx86 05-03-07 23:14

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Din cauza unor idioti ca astia poti muri!aleg prioritatea de dreapta,cu toate ca nimeni nu prea tine cont de asta...

X-Ray-Eyes 06-03-07 00:19

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Trebuia sa pui si a 3-a varianta : Il las sa se bage pe grabit si ii f#t una de il dau cu rotile in sus!
Asta in cazul in care sunt cu vreo jarca de masina !

alexxx86 06-03-07 00:24

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
In cazul meu merge si a-3-a varianta :)))

vladdaman 06-03-07 13:12

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
eu sincer as fi pentru prioritatea de tanc sau humvee daca stau sa ma gandesc mai bine...

VS-99-BYE 12-03-07 15:47

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
Pe de o parte eu ii inteleg pe soferii bucuresteni ca nu prea acorda atentie la regulile de circulatie. Am fost si eu de cateva ori prin bucuresti si daca nu ignori un interzis, daca nu depasesti o coloana pe contrasens sau daca nu te faci ca n-ai vazut rosu la semafor ajungi maine dimineata la destinatie. Dar pe de alta parte aceeasi soferi conduc dupa aceleasi reguli neaplicate si in afara bucurestiului, lucru pentru care vedeti ce vedeti la stirile de la ora 17 la ProTv. Haideti sa pastram o oarecare limita macar in afara orasului in care locuim. Viata are prioritate, nu...?

Cosmin255 12-03-07 18:18

Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher
 
e pacat ca datorita unor smecheri dinastia de 2 bani risti sa iti vezi masina distrusa intr-o proportie mai mica sau mai mare , e pacat in primul rand de niste bani munciti , ca fiecare tine la masina lui destul de mult , mai ales cei de aici din aceasta comunitate
Sincer pe mine unul , cand imi taie cineva fata nu pot sa intru in el , n-am destul "sange in instalatie" ... ma gandesc la masina respectiva ca de obicei masinile scumpe taie fata....si nu ma lasa inima sa lovesc o astfel de masina , nu ma gandesc la boul de la volan


All times are GMT +2. The time now is 19:59.

- Copyright 2026 4Tuning