![]() |
Modificari facute la masinile noastre
9 Attachment(s)
Dupa o zi de munca si migalit la greu mi-am facut si eu angels ,pozele sunt facute cu telefonul dar cat de cat va puteti da seama cum au iesit si sunt binevenite orice tip de pareri !
Habar nu am de ce se vad culori diferite in poze luminile sunt albe albe presupun ca este de la telefon. |
Re: Modificari facute la masinile noastre
Am modificat titlul topicului , pentru a arata fiecare ce am mai facut pe la masinile noastre, si de ce nu, sa ne dam mari cu noul nostru bad boy look, sau cu aripile evazate, sau cu vreun set de jante unicat :P
Poate pentru unii o sa fie inspiratie, sau poate unii or sa ceara ajutorul in privinta anumitor modificari ce le vor face la masinile lor. Tonul este dat de tuner-man :D |
Re: Modificari facute la masinile noastre
mult mai bine asa oricum cine doreste ajutor sa ma contacteze urmeaza sa imi fac farul cap coada adica sticla sa fie cat tot farul si semnalizarea, in seara asta m-am apucat si de angels pentru un golf 3 care are deja faruri hella!
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
2 Attachment(s)
Pentru cei ce au masinile stock si vor sa faca vreo modificare tin sa le spun ca orice lucru pus pe masina are si o parte negativa, sfatul meu e sa se gandeasca bine inainte sa faca vreo modificare sa cantareasca bine plusurile si minusurile pe care le aduce masinii acea modificare .
De exemplu la a mea: ---am montat folie neagra pe plafon + aspect - vara se face cuptor in masina ---am montat xenon pe masina + vizibilitate sporita ; aspect - nu mereu se aprind ambele faruri ; si am auzit ca pe viitor o sa interzica xenonul daca nu ai lupa si spalator faruri pe masina:rolleyes2 ---am montat jante mai mari cu cauciuri mai late (205/50/r16) + stabilitate foarte buna ; aspect - consum crescut (in jurul la 1l/%) - e foarte rigida masina - a inceput sa bata ceva(cred ca vreo bucsa) Daca as avea o a doua masina stock ce as face sincer ar fi sa-i pun jante mai mari si o pereche de arcuri eibach pro kit -15mm ... si nimic mai mult Bafta cu modificarile ;) |
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
Treaba cu xenon , pai problema este ceea ce tu ai cumparat nu zic neaparat ca a fost ieftin dar calitativ vorbind e posibil sa nu fie la anumite standarde pentru ca personal iti pot da 5 exemple de persoane care chiar au investit ceva banuti intr-un kit de calitate si dupa ceva anisori nu au nici cea mai minima problema iar la faza cu legalitatea sincer habar nu aveam. Offff jantele alea care dau atat de bine pe masina , care te scot in evidenta care fac ca masina aia sa fie "a ta" nu inteleg ce ai cu ele ca la ce gropi sunt in orasul nostri si senile daca iti pui tot incep sa bata la un moment dat :lol: acum serios nu poti da direct vina pe jante pt acea bataie. Oricum in mare parte ai dreptate sunt dezavantaje ft multe sa nu mai aducem cazuri in care se renunta la fiabilitate pt nush ce modificari si etc. dar asta este nimic nu este perfect buna rea fiecare ne iubim si ne laudam masinile ne place sa le ingrijim si sa arate cat mai diferit tocmai deaia exista 4tuning! Oricum deja ma deviez de la subiect hai mai aruncati si voi poze cu ceva eu in wekend cred ca ma apuc sa imi fac bara fatza ! Bafta tuturor ! |
Re: Modificari facute la masinile noastre
@tuner-man Scuze daca iti iau din elan dar incearca sa folosesti si ceva semne de punctuatie daca vrei sa fii inteles..
PS: ce fel de plexic ai folosit pt angels ? |
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Acum am vazut userul de mess pe alt topic...
Stiu despre ce baghete vorbesti dar nu stiam ca se gasesc separat... |
Re: Modificari facute la masinile noastre
2 Attachment(s)
Eu mi-am roluit arcele aripilor zilele astea :D
Ingrediente: -perie de sarma sa curatati bine noroiul strans acolo+ o carpa - o teava ''ca pe mana'' de groasa si cam jumate de metru lungime - un sofer - 2-3 pasageri ( sau in cazul meu cativa bolovani si un pervaz de beton :lol: ) - un ciocan Si gata treaba :P. Operatiunile ce urmeaza sunt , depinde de situatie, urmatoarele - antifonare - chituire ( dar nu neaparat) - vopsire ( sare vopseaua de pe buza ) |
Re: Modificari facute la masinile noastre
5 Attachment(s)
Nu sunt modificari in pozele pe care le postez , sunt reparatii dar ca nota vreau sa spun ca este a 4 a masina golf 3 la care ii schimb bucsele si bucsele din capatul basculei ,cea mai mare, ii lipsesc cu desavarsire niste cilindri din tabla de centrare care se achizitioneaza odata cu piesele. Propietarul masini din poza desi a schimbat la un service considerat bun totul , acum 3 luni acuza inca , o bataie atat la roata stanga , cat si dreapta! Cauza : lipsa acelui cilindru despre care vorbesc pacat ca nu am avut cu ce sa fac poze abia am facut cateva cu telefonul calitate zero! Asa ca posesori de golf 3 , mare grija cand va schimbati piesele mentionate mai sus !
Bafta tuturor ! |
Re: Modificari facute la masinile noastre
Pai daca cumpara ce-i mai ieftin, e normal. Oricum dupa ce se schimba bucsile de vreo 2-3 ori e recomandat sa se schimbe bratul cu totul.
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Daca vrei sa intretii o masina ca la carte iei piese OEM sau macar de la un producator bun, si nu schimbi doar bucsa ;) Eu asa stiam... P.S.: eu sunt unul din aia posesori de Golf 3 (cazan, soba, sau cum vreti voi...)
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Stiu golful tau , imi place mult masina deci specific ca la acel golf am schimbat amandoua bucsele la bascula , pivoti si capete de bara si acum este super ok totul! degeaba ai piese de calitate daca nu sunt montate corespunzator , este doar o adaugare la ceea ce ai zis tu! Din moment ce esti posesor golf 3 , si sunt sigur ca ti-ai facut singurel cate ceva la masina e clar ca stii despre ce cilindru e vorba , stii cum se monteaza e mult mai usor sa nu il pui :lol: oricum deja facem offtopic spre sfarsitul saptamanii , sper sa reusesc sa mai fac cate ceva de miercuri lucrez cu un baiat care are locatie la popasul merei si poate reusim sa facem cate ceva !
Bafta tuturor ! |
Re: Modificari facute la masinile noastre
2 Attachment(s)
Din lipsa de ocupatie si din cauza vremi am inceput cate ceva dar sincer am plecat asa aiurea , doar sa treaca timpul momentan pana de idei !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
tuner sti sa lucrezi cu fibra de sticla ?
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Da rotty , deja am noua locatie popas merei inca facem curatenie si etc. curand sper sa ma apuc de lucru!
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
hmmm dami un PM cu id tau de mess , daca stai pe mess :P sa vb ...
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Uite aici nr. meu 0786594678 dami un mesaj ceva si iti dau id-ul meu , oricum momentan nu fac nimik decat cateva mici chestii cred ca de pe data de 10 incepe treaba , bafta!
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
tunner nu am msge ... dami PM cu id-u ... mie ca dormi nu te sun acum :P
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Va rog frumos indicatimi pe cineva care roluieste tabla , niste lamele de tabla de 4mm au in jur de 3 cm latime! Ft curand ma apuc de un proiect si am nevoie urgent de ajutor ! Mai doresc sa aflu daca cineva stie unde gasesc si eu doua spoilare late pentru golf 2 ! Bafta tuturor
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
salut, stiti pe cineva in buzau care sa repare fibra de sticla, mai exact un spoiler?
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Spoiler (asa se intituleaza el) - 0765 456 798. E pe str Constitutiei.
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
multumesc
|
bad boy made it home
3 Attachment(s)
executat din fibra de sticla (kitt fibra de sticla mai exact)
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
numi place deloc cum ai facut-o .capota neagra ....bara neagra ..si restu rosie v :boxing:
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
10 Attachment(s)
restul pozelor cu pasii
trebuia sa fac cumva ..pana o vopsesc total :):):) pana una alta e frumoasa si asa:) |
Re: Modificari facute la masinile noastre
8 Attachment(s)
imi pare rau ca nu am mai postat am facut mai multe recent insa zilele acestea am reparat golful 3 , al unui prieten. a lovito si la aripa din fata jos i se mancase toata tabla , in seara asta am si vopsito a iesit perfect nu se cunosc retusurile maine pun poze cu ea vopsita ! i-am vopsit tamburi spate si la grila pe fata cu rosu unde scrie gti :D ! si 2 poze cu un opel corsa tot al unui prieten i-am schimbat farurile ( cele vechi erau matuite si crapate ) si un polish complet !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
salut....stie cnv unde as putea face in buzau un bad boy look la un logan si cat mar costa???
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Daca vrei pe cineva sa lucreze cu tabla poti cauta in moisica (satul) este un baiat pe nume gabi , are si argon si etc. lucreaza super !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
8 Attachment(s)
Am mai umblat si eu pe la masina , am coborat suspensia si am facut un update la bord pun pozele !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
4 Attachment(s)
Antifon , sudura , grila si alte nebunii !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Sal! ce motor are masina?:D Spor la munca in continuare:D
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
4 Attachment(s)
Din pacate momentan 1.1 masina este pe drumul cel bun oricum daca vrei arunca un ochi pe topicul masini si vezi si noutati https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...nault-5-a.html oricum e o masina adica renaultul in general problematica dar tot muncesc la ea ! :D
bafta |
Re: Modificari facute la masinile noastre
4 Attachment(s)
una alta , vopsit jante , grila terminata si etc. !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Dinc e in ce mai bine:D Spor la munca in continuare si fara incidente!
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
3 Attachment(s)
Am mai avansat putin , chiar am scoso putin la drum , ruleaza impecabil poate pe wekend o scot la o plimbarica daca mai iese cineva !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
3 Attachment(s)
Poze recente !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:28. |
- Copyright 2026 4Tuning