Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Matiz :) (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/21064-matiz.html)

mih21 25-07-06 23:36

Matiz :)
 
8 Attachment(s)
Ce parere aveti ?
O sa pun si poze din int.

O intrebare: Unde gasesc niste prelungiri de plastic/cauciuc (negre) pentru bari si praguri lat? k am mai vaz la masini..

T@zMania 25-07-06 23:58

Re: Matiz :)
 
frumos.....nu crezi ca ar fi dat mai bine niste pozitzii rosii si neoane in culoarea masinii?eu sunt in cautare de neoane rosii si sincer nu gasesc....poate nu am cautat unde trebuie....mi se pare ca e prea mare contrastul intre culoatre masinii si luminile albastre ale neoanelor si pozitziilor....important este sa itzi placa tzie....felicitari ptr munca depusa si spor la treaba in continuare..;)sper ca nu te opresti aici..

mih21 26-07-06 00:02

Re: Matiz :)
 
Sunt bare cu leduri, au si lumina rosie, dar e mai puternica cea albastra. Pozitii am gasit albastre si pe alea le-am luat :) Nu sunt de intensitate mare,asa au iesit de la camera,nush dc. ;)
Insa am o problema, nu am putut sa pun neonul din fata,nu am avut de ce sa-l prind...:(
Poate ma ajuta cineva, cine mai are neoane pe matiz.

Zuky 26-07-06 00:03

Re: Matiz :)
 
Felicitari pt mashina tzine-o tot asha....

mih21 26-07-06 00:05

Re: Matiz :)
 
Multumesc ;)

NEOisme 29-07-06 00:20

Re: Matiz :)
 
mah,e unu pe la mine prin oras care se lauda k ar avea prelungiri,daca te mai intereseaza...neo_one09 IM e al meu...si io am Matiz,netunat deocamdata...dar e in probe:lol:

mih21 29-07-06 11:25

Re: Matiz :)
 
Quote:

Originally Posted by NEOisme
mah,e unu pe la mine prin oras care se lauda k ar avea prelungiri,daca te mai intereseaza...neo_one09 IM e al meu...si io am Matiz,netunat deocamdata...dar e in probe:lol:


Ok ti-am bagat id-ul

mih21 30-07-06 14:34

Re: Matiz :)
 
3 Attachment(s)
Inca 3 poze

mih21 30-07-06 20:26

Re: Matiz :)
 
Ce parere aveti voi de neoane sub matiz ? Unii spun ca nu merita...altii cand te vad pe strada se uita lung sau zic ceva de genul "..neoane pe matiz / Ia uite, are neoane pe matiz ".
Voi ce spuneti?

mih21 06-08-06 15:25

Re: Matiz :)
 
Uuuuuu......?

Eugen_TL 10-08-06 19:40

Re: Matiz :)
 
inafara de faptu ca si-au pus si pe biciclete unii ce sa zic...albastre.... toti isi pun asa ca se vede cel mai tare! daca era rosu era mult mai bine (chiar daca se vad mai putin)

tavisor 13-08-06 09:51

Re: Matiz :)
 
9 Attachment(s)
Sal uite niste poze cu neoane rosii,inainte si dupa ce a fost modificat.:D

mih21 13-08-06 16:37

Re: Matiz :)
 
Stiam pozele dp topicul tau..oricum..marfa masinutza,ai facut-o misto rau d tot...eu pe a mea cred k am sa o vand sa iau una pe motorina :)

mih21 17-09-06 22:28

Re: Matiz :)
 
Bine..nu prea curand..dar pana o dau o sa mai pun poze :)

mih21 17-09-06 22:32

Re: Matiz :)
 
Am pus niste stickere..:)

mih21 17-09-06 22:41

Re: Matiz :)
 
4 Attachment(s)
Alte poze..am mai pus niste stickere

mih21 17-09-06 22:57

Re: Matiz :)
 
Ma ajutati si pe mine?
Care imi spune de unde pot sa cumpar urmatoarele:

- Praguri laterale
- Flapsuri bara - sau prelungiri pentru ambele bare
- Ceva..cu care sa fac stopurile negre sau rosii complet.
- O sita pentru grila fatza
- Bureti de centuri (ceva cu rosu)
- Cotiera

paliu 23-09-06 14:09

Re: Matiz :)
 
sall....ai aflat cumva de unde se pot lua piesele p care le cauti??

mih21 23-09-06 14:13

Re: Matiz :)
 
Pai..mi-am luat niste pleoape de la un tip din Baia Mare, o sa mai primesc flapsuri de la altcineva de la Craiova..si sita am auzit in targ la vitan. Cand le primesc le fac si poze si le pun.

Daca fac stopurile rosu complet zic aia de la itp ceva?

Detman 23-09-06 14:27

Re: Matiz :)
 
nu zic nimic daca folosesti spray cu vopsea deaia speciala .
eu mi-am cumparat din Italia un spray deala, si a fost 5 euro, sper sa fie cam atat si pe aici ...
nu zic nimic daca se vede cand seamnalizezi si restu . :)

mih21 23-09-06 14:37

Re: Matiz :)
 
Si unde anume as gasi..spray cu vopsea d-aia speciala..?
Oricum se vede mai bine semnaliz decat sa le fac negre

paliu 23-09-06 17:31

Re: Matiz :)
 
ms, ma poti pune in legatura cu tipii cu pleopele si flapsurile? de praguri ai ceva idee??

mih21 23-09-06 17:37

Re: Matiz :)
 
Praguri tot caut si eu, cica ar fi o firma din Targu-Jiu care vinde. Situl lor e www.auto-styling.ro. Pentru tipii aia 2 intra pe mine la ym: mih_07

paliu 23-09-06 17:42

Re: Matiz :)
 
si incaa o rugaminte, filtre de aer sport pt Tiz, stie cineva???

B_Boy 25-09-06 19:27

Re: Matiz :)
 
salz...intra p site-u www.************...si dai un search p matiz...shi o sa gasesti ceva spoilere shi praguri

mih21 25-09-06 19:31

Re: Matiz :)
 
Acum intru..mersi

MaTzA 25-09-06 21:28

Re: Matiz :)
 
felicitari...am si eu 3 intrebari pt tine...mp3-ul...cat ti-a luat sa-l pui? la timp ma refer pt k weekend-ul asta am montat eu un mp3 pe matiz...si mi-a luat cv timp k sa-i improvizez un sistem de prindere ... cablurile pe unde le-ai tras??? eu am scos aripa d p stanga :D k am avut pt amplif un cablu de 20 mm...si alimentarea la cass ai folosito pe cea veche??? cu tot cu cablurile de la boxe etc... bafta in continuare...sper k maine sa pot pune si eu poze cu ce am fak pana acum

tavisor 09-01-07 17:33

Re: Matiz :)
 
1 Attachment(s)
ceau omule asta ii bara de care am vorbit daca iti place lasa-mi un mesaj ok .

mih21 09-01-07 20:12

Re: Matiz :)
 
Mp3 mi l-a pus un tip, a facut un sistem de prindere special...si toata treaba a luat cateva ore. Nu a pus nimic pe la aripa dreapta din cate stiu.

MaTzA 09-01-07 20:25

Re: Matiz :)
 
ma rog...m-am exprimat eu gresit... da un click pe "matiz boom " de la semnatura mea...ca sa vezi ce a durat un weekend...:D

wolu 10-01-07 22:58

Re: Matiz :)
 
Quote:

Originally Posted by mih21 (Post 496924)
Ce parere aveti ?
O sa pun si poze din int.

O intrebare: Unde gasesc niste prelungiri de plastic/cauciuc (negre) pentru bari si praguri lat? k am mai vaz la masini..

sal..cum ai reusit sa iti faci asa geamurile?? cat te-a costat...si ti-o trebuit ceva de la RER...????

mih21 11-02-07 14:23

Re: Matiz :)
 
4 Attachment(s)
Skimbare la fatza...:)
La bara si la stalpii de la usi

tavisor 11-02-07 21:15

Re: Matiz :)
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by mih21 (Post 743619)
Skimbare la fatza...:)
La bara si la stalpii de la usi

nu-ti trebuie o bara fata modificata la 2,5 mil ultimul pret

mih21 11-02-07 22:25

Re: Matiz :)
 
Salut, sincer nu mai cumpar nici un kit pentru ea, nu am sa o mai tin f mult...si or sa fie bani aruncati. ;) ms oricum

mih21 12-02-07 00:52

Re: Matiz :)
 
2 Attachment(s)
alte poze.........

emy09 13-02-07 21:11

Re: Matiz :)
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by mih21 (Post 496924)
Ce parere aveti ?
O sa pun si poze din int.

O intrebare: Unde gasesc niste prelungiri de plastic/cauciuc (negre) pentru bari si praguri lat? k am mai vaz la masini..

ceva in ganu asta?

mih21 14-02-07 15:43

Re: Matiz :)
 
Quote:

Originally Posted by emy09 (Post 748222)
ceva in ganu asta?

Nu mai bine iti faci un topic si-ti pui pozele acolo?

M|cutz^ 09-03-07 10:57

Re: Matiz :)
 
Ba arata super tare.....shi matizul e mashina :)))

mih21 11-03-07 14:33

Re: Matiz :)
 
Matizul meu a fost vandut, deci acest topic ramane ca o amintire :)). Masina care trebuie sa vina o sa fie un Opel Astra GTC 2007 Facelift si o sa faceti cunostinta cu ea in sectiunea opel. Pana atunci numai bine.


All times are GMT +2. The time now is 05:50.

- Copyright 2026 4Tuning