![]() |
Coupe vs. Sedan(5 usi)
daca ar fi sa-ti alegi o masina ai alege...... De ce coupe? De ce sedan?
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Mi-as alege Sedan, Deoarece poate ma intalnesc cu prietenii si stam mai multi in masina. Si este mult mai fiabila sedanul, se adapteaza la toate sport, famili, sasmd
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Si yo tot sedanu ca dak se iveste odata sa cari ceva sau sa bagi mai multe persoane intr-un coupe nu ai, da cu sedanu iti faci treaba
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Quote:
Berlinele cu 4 usi sunt sedan-uri,adica in 3 volume. Adica:nu exista sedan cu 5 usi ! Quote:
Quote:
Tu ai macar cea mai vaga idee ce inseamna cuvantul "fiabilitate" ? Pot sa ma insel,dar am vaga banuiala ca initiatorul topicului prin "coupe" intelege hatch-back-uri cu 2 usi...ceea ce e fals.C4 Coupe,Megane II Coupe,Stilo Coupe si alte aberatii de genul asta NU sunt coupe-uri ! EDIT:Uitasem...ScAcKi am o curiozitate in ceea ce te priveste...cati ani ai ? |
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
depinde foarte mult de masina aleasa pentru ca sunt unele masini carora le sta extraordinar de bine in 4 usi unora le sta bine in 3 acum depinde foarte mult...
As merge pe 3 usi deoarece orice masina in 3 usi are asa un aspect mai frumos,mai sport,si de multe ori masinile in 3 usi au portierele foarte mari si faciliteaza o mai buna intrare in masina(daca mi se accepta formularea asta :lol:) Acum daca as fi familist cu siguranta as alege o masina in 4 sau 5 usi deoarece este strict necesar acest lucru...Nu sunt numai eu in masina respectiva mai am si familia dupa mine si e foarte incomod sa rabatezi scaunul din fata pentru a intra cineva(nu este greu dar este foarte incomod) |
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
pt varsta care o am prefer un coupe in 4 locuri.. de ce nu chiar un cabrio.
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Eu le-as prefera pe amandoua :D
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Quote:
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
M-ati innebuint cu numarul de posturi, rugati un modelator sa le stearga dak nu va plac, ( ca in cazul tau) de ce asa , adik de ce amandoua, pt ca folosesc sedanul in viata de zi cu zi cand merg undeva in vacanta impreuna cu prietenii iar coupe-ul, cand ies cu o singura persoana in oras. Deci pt o seara in oras ar merge bine un coupe, dar pt un drum lung, nu prea stiu, ori dak iesim mai multi undeva
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
coupe-ul e mai beton!si sedanul e dar acum depinde de situatie!oricum si in coupe poti sa iei inca 2 prieteni cu tine(pa bancheta din spate dar sa fie mai mici :))
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Aham, si ar arata super intr-un coupe 4-5 oameni, hai ca exageram coupe e pt 2 persoane nu pt 4-5.
Si apropo, ca sa intre oamenii in spate trebe sa traga banchetele alea tot timpul, cat credeti ca ar rezista dak tot umblati la ele |
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
" Si este mult mai fiabila sedanul,"
Esti de-a dreptul fenomenal, fiabilitatea unei masini se ia dupa numarul usilor, nice point of view;) Race lasa-l in pace ca e vai de steaua lui uita-te ce thread`uri a facut, si nu mai trebuie sa`ti dai seama de varsta... |
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Un coupe ... mai maricel .... cum ar fi viitorul Audi A5 ar fi perfect pentru mine.
Pana la urma nu iti iei masina pt prieteni ci pt tine ... daca tot iti iei ca sa plimbi prietenii ia-ti un microbuz ... am auzit ca incap multi acolo ... CL-ul cred ca e un coupe in care incap bine pasagerii din spate... :rolleyes2 |
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Pentru mine , as prefera un sedan , pentru ca sunt constient ca e mai practic , pentru cine isi permite sa tina un coupe , pentru figuri in special ... nu e rau deloc:)....normal ca oricui ii place sa priveasca liniile unui coupe...dar ca masina de zi cu zi , nu cred ca e tocmai cea mai buna varianta
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Coupe, Nici Nu Se Discuta!!!
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
sedan, din placere nu din ratiune. imi plac masinile mari sau... foarte mari.
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Mie mi-a fost greu sa ma obisnuiesc cu coupe dupa ce si-a luat fratemio Ford Focus Coupe si cand vroia cineva din spate sa se dea jos si astepta sa ma dau eu si sa trag scaunu o intrebam ce asteapta :lol: Oricum coupeurile in general sunt modele mai sportive si probabil de aceea mi-as lua un coupe.
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:29. |
- Copyright 2026 4Tuning