| VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC |
27-05-06, 13:20
|
#1
|
Stage 3
Join Date: Oct 2005
Posts: 164
|
Coupe vs. Sedan(5 usi)
daca ar fi sa-ti alegi o masina ai alege...... De ce coupe? De ce sedan?
|
|
|
27-05-06, 13:23
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 564
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Mi-as alege Sedan, Deoarece poate ma intalnesc cu prietenii si stam mai multi in masina. Si este mult mai fiabila sedanul, se adapteaza la toate sport, famili, sasmd
|
|
|
27-05-06, 13:33
|
#3
|
Stage 3
Join Date: May 2006
Posts: 162
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Si yo tot sedanu ca dak se iveste odata sa cari ceva sau sa bagi mai multe persoane intr-un coupe nu ai, da cu sedanu iti faci treaba
|
|
|
27-05-06, 13:47
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 878
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Berlinele cu 5 usi sunt hatch-back-uri,in doua volume adica.
Berlinele cu 4 usi sunt sedan-uri,adica in 3 volume.
Adica:nu exista sedan cu 5 usi !
Quote:
|
Mi-as alege Sedan, Deoarece poate ma intalnesc cu prietenii si stam mai multi in masina
|
Aha...si unii stau in portbagaj ?!
Quote:
|
este mult mai fiabila sedanul
|
Tu ai macar cea mai vaga idee ce inseamna cuvantul "fiabilitate" ?
Pot sa ma insel,dar am vaga banuiala ca initiatorul topicului prin "coupe" intelege hatch-back-uri cu 2 usi...ceea ce e fals.C4 Coupe,Megane II Coupe,Stilo Coupe si alte aberatii de genul asta NU sunt coupe-uri !
EDIT:Uitasem...ScAcKi am o curiozitate in ceea ce te priveste...cati ani ai ?
|
|
|
27-05-06, 14:24
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of: [Hyundai]
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
depinde foarte mult de masina aleasa pentru ca sunt unele masini carora le sta extraordinar de bine in 4 usi unora le sta bine in 3 acum depinde foarte mult...
As merge pe 3 usi deoarece orice masina in 3 usi are asa un aspect mai frumos,mai sport,si de multe ori masinile in 3 usi au portierele foarte mari si faciliteaza o mai buna intrare in masina(daca mi se accepta formularea asta  )
Acum daca as fi familist cu siguranta as alege o masina in 4 sau 5 usi deoarece este strict necesar acest lucru...Nu sunt numai eu in masina respectiva mai am si familia dupa mine si e foarte incomod sa rabatezi scaunul din fata pentru a intra cineva(nu este greu dar este foarte incomod)
|
|
|
29-05-06, 11:01
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of: [Moderators] [Crazy Drivers]
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
pt varsta care o am prefer un coupe in 4 locuri.. de ce nu chiar un cabrio.
|
|
|
29-05-06, 11:03
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 564
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Eu le-as prefera pe amandoua
|
|
|
29-05-06, 11:05
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of: [Moderators] [Crazy Drivers]
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Quote:
|
Originally Posted by ScAcKi
Eu le-as prefera pe amandoua 
|
SsaAcKi de ce postetzi numai ca sa itzi faci numar de posturi .. mai sus ai zis ca ai alege sedan acum amandoua.. numai posta inutil itzi spun ca un sfat
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
|
|
|
29-05-06, 11:12
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 564
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
M-ati innebuint cu numarul de posturi, rugati un modelator sa le stearga dak nu va plac, ( ca in cazul tau) de ce asa , adik de ce amandoua, pt ca folosesc sedanul in viata de zi cu zi cand merg undeva in vacanta impreuna cu prietenii iar coupe-ul, cand ies cu o singura persoana in oras. Deci pt o seara in oras ar merge bine un coupe, dar pt un drum lung, nu prea stiu, ori dak iesim mai multi undeva
|
|
|
29-05-06, 15:00
|
#10
|
 Stage 4
Join Date: May 2006
Posts: 245
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
coupe-ul e mai beton!si sedanul e dar acum depinde de situatie!oricum si in coupe poti sa iei inca 2 prieteni cu tine(pa bancheta din spate dar sa fie mai mici  )
|
|
|
29-05-06, 16:57
|
#11
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 564
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Aham, si ar arata super intr-un coupe 4-5 oameni, hai ca exageram coupe e pt 2 persoane nu pt 4-5.
Si apropo, ca sa intre oamenii in spate trebe sa traga banchetele alea tot timpul, cat credeti ca ar rezista dak tot umblati la ele
|
|
|
29-05-06, 17:18
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
" Si este mult mai fiabila sedanul,"
Esti de-a dreptul fenomenal, fiabilitatea unei masini se ia dupa numarul usilor, nice point of view  Race lasa-l in pace ca e vai de steaua lui uita-te ce thread`uri a facut, si nu mai trebuie sa`ti dai seama de varsta...
|
|
|
29-05-06, 17:33
|
#13
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [AUDI]
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Un coupe ... mai maricel .... cum ar fi viitorul Audi A5 ar fi perfect pentru mine.
Pana la urma nu iti iei masina pt prieteni ci pt tine ... daca tot iti iei ca sa plimbi prietenii ia-ti un microbuz ... am auzit ca incap multi acolo ...
CL-ul cred ca e un coupe in care incap bine pasagerii din spate...
|
|
|
04-06-06, 21:53
|
#14
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of: [Moderators] [AUDI]
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Pentru mine , as prefera un sedan , pentru ca sunt constient ca e mai practic , pentru cine isi permite sa tina un coupe , pentru figuri in special ... nu e rau deloc  ....normal ca oricui ii place sa priveasca liniile unui coupe...dar ca masina de zi cu zi , nu cred ca e tocmai cea mai buna varianta
__________________
2009 Audi A4
|
|
|
04-06-06, 22:06
|
#15
|
Stage 2
Join Date: May 2006
Posts: 30
|
Re: Coupe vs. Sedan(5 usi)
Coupe, Nici Nu Se Discuta!!!
|
|
|
|
|