Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Dilema (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/159597-dilema.html)

yanivdar 18-12-09 19:17

Dilema
 
mi`am cumparat si eu o masina noua (este prima :D) si m`am gandit k as avea nevoie de un subwoofer...dar am citit pe net k cica nu prea e bine sa pui, intrucat in timp o sa inceapa sa bata din toate incheieturile...etc. Oare e adevarat, chiar nu se merita sa pui un subwoofer ? mai ales pe o masina noua...? eu sunt un tip mai tipicar de fel, deci kiar nu mi`ar conveni sa inceapa sa scaratie bordu` sau ceva de genu` :-?? ce parere aveti, profesionistilor? :) astept rasp, multumesc anticipat!

teddyb 18-12-09 20:14

Re: Dilema
 
depinde ce doresti de la acel subwoofer!daca vrei ceva strict personal,sa iti incante urechile,nu ai sanse sa "dezmembrezi" masina!!:))

koss_x_treeme 19-12-09 01:02

Re: Dilema
 
Daca iti iei unul de maxim 300 nu risti sa se dezmembreze. daca vorbim de puteri mai mare e altceva..:rolleyes2

yanivdar 19-12-09 10:02

Re: Dilema
 
Am inteles cum sta treaba! multumesc frumos baieti ! si...ca marca ce recomandati? eu ma gandeam la jbl sau blaupunkt...

Parad0x 19-12-09 11:37

Re: Dilema
 
ce buget ce masina si ce amplif ai? cum arata restul sonorizarii si ce muzica asculti?

yanivdar 19-12-09 13:26

Re: Dilema
 
pey... bugetu` nu ar fi o prob...cu toate k nu prea as vrea sa depasesc 200 de euro...(mentionez k nu vreau ceva foarte puternic, doar un pic de ajutor intrucat pe masina am boxele din fabrica care nu au bass deloc...) Nu am amplificator, trebuie sa cumpar tot...inclusiv condensator dak trebuie...Deci vreau ceva de calitate ... astept o configurare care include si un amplificator bun...ca muzica ascult mai multe genuri, deobicei Vibe fm :D. Dar nu deep house sau alte nebunii...din astea de vara asa :P Astept un rasp de la tine, paradox, merci frumos!

animalutz 19-12-09 14:24

Re: Dilema
 
Cauta Helix, Hertz sau Focal. Lasa JBL, Blaupuinkt si alte tampenii. Condensatorul este inutil, renunta la el. Pune cablu gros de la baterie la amplificator si e mai ok.

teddyb 19-12-09 15:12

Re: Dilema
 
app,pe ce masina vrei sa pui ?

yanivdar 20-12-09 10:35

Re: Dilema
 
multumesc tuturor pt rasp ! Am un Astra GTC.

yanivdar 20-12-09 10:38

Re: Dilema
 
ce parere aveti de asta http://www.***********/produse/Subwo..._10_Dark_Blue/

yanivdar 20-12-09 10:39

Re: Dilema
 
HELIX/DB_10_Dark_Blue/

teddyb 20-12-09 10:40

Re: Dilema
 
Pentru nimic!!se va auzii frumos intr-un hatchback...bafta!!;)

Bigu 20-12-09 10:40

Re: Dilema
 
go for it!

cristimac 20-12-09 10:55

Re: Dilema
 
Mai pune ceva si iei Helix Db 12s.

yanivdar 20-12-09 10:59

Re: Dilema
 
e prea mare ala...ma gandeam sa`mi iau unu` care sa`l pot prinde de kestia aia...care se ridica la hatchback, nush cum ii zice :D

yanivdar 20-12-09 11:03

Re: Dilema
 
focal :P

koss_x_treeme 20-12-09 12:55

Re: Dilema
 
Eu recomand pana in 200E CRUNCH GTR Bass Pack 2 Oferta speciala: 729,90 lei* (cu TVA)
Pret vechi: 1.064,90 lei (cu TVA)

Se aude foarte ok in banii aia.

animalutz 20-12-09 13:18

Re: Dilema
 
De cand face Crunch ceva care sa sune ok? Parerea mea, ramai la helix sau focal.

teddyb 20-12-09 13:47

Re: Dilema
 
Parerea mea...tot helix!focaluri nu am ascultat....

koss_x_treeme 21-12-09 00:11

Re: Dilema
 
Quote:

Originally Posted by animalutz (Post 2907970)
De cand face Crunch ceva care sa sune ok? Parerea mea, ramai la helix sau focal.


Pachetul ala de la Crunch suna foarte bine. Nu degeaba fac parte din grupul maxxsonics alaturi de MBQuart, Hifonics sau Autotek. Calitatea produselor e foarte buna iar pachetele entry level de la crunch se aud mult mai bine decat altele de la alte firme in banii astia sub 200E, si totusi fac de 30 ani echipamente audio auto deci nu e chiar cum spui nu.

Parad0x 21-12-09 07:20

Re: Dilema
 
Pachetul ala de la Crunch "suna foarte tare" pentru banii aia. Pt cineva care asculta rap/hip-hop sau vrea maxim de putere in banii aia e ok, in rest nu prea.

koss_x_treeme 21-12-09 14:52

Re: Dilema
 
Exact la asta ma refeream si eu. La rezerva de putere. Totusi e un compromis. Dar in banii aia nu prea gasesti ceva mai bun. Daca mai pune 100 200 de E in plus isi ia ceva mai bun :lol:


All times are GMT +2. The time now is 10:59.

- Copyright 2026 4Tuning